Nie dla amerykańskiej okupacji w Polsce i o nadziei dla idiotów...

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Trzeba być idiotą, aby wierzyć, że amerykańskie wojska przed czymkolwiek nas obronią. Stany Zjednoczone Ameryki to obecnie najbardziej agresywne państwo świata, które ma na sumieniu wojny i miliony ofiar oraz zamęt w wielu krajach.

USA zdradziły nas w Jałcie, a za komuny miliony amerykańskich rakiet było wycelowanych w Polskę. Co im takiego złego Polacy zrobili. Przecież to amerykanie współtworzyli z ohydnym i tępym ZSRR państwo satelickie – PRL. Dlaczego chcieli mordować nas, zwykłych ludzi.

Przecież to również z USA szły pieniądze na powstanie bolszewickiej Rosji, ZSRR. W USA powstawały zalążki ideologii nazistowskiej, w USA powstała eugenika. Z USA szły pieniądze na Hitlera (poczytajcie - „Prescott Bush), który za nie wybudował autostrady.

Amerykanie są podzieleni i choć są tam inteligentni i w miarę pokojowo nastawieni ludzie, to czy ich wola polityczna wejdzie na główny plan? Jak na razie słabo to im wychodzi. Hilary Clinton była wiedźmą, ekspozyturą środowisk, które dążyły do wojny z Rosją na naszym terenie. Właśnie dzięki amerykańskiemu wojsku, które prędzej czy później sprowokuje Rosję do wojny na naszym terenie.

To amerykanie wywołali rewolucję na Ukrainie, po to, aby ją okradać, m.in. plugawymi łapskami „geniusza ekonomii”, doradcy rządu Ukrainy niesławnego Leszka Balcerowicza.

To amerykanie wywołują niepokoje w Europie, dosłownie rękami swoich żołnierzy kierując islamskich najeźdźców na Europę. Z takiego stanu rzeczy cieszy się tylko Izrael, który dzięki wyjazdowi nadmiaru islamistów, liczy na względny spokój u siebie.

A Żydzi? Gdzie byli amerykanie gdy mordowano Żydów w obozach koncentracyjnych? Teraz amerykanie zrzucają winę z siebie na... Polaków, haniebnie oskarżając nas o współudział w holokauście.

Naprawdę tylko idiota może wierzyć, że w takiej sytuacji, amerykanie w liczbie czterech tysięcy morderców w mundurach, ochronią nasz przed czymkolwiek. Warto zadać pytanie, kto nas ochroni przed Amerykanami?

To USA i ich polskojęzyczni namiestnicy niszczyli naszą gospodarkę po przemianach w 1989 roku, o czym pisał m.in. Tymiński, relacjonując swoją rozmowę z amerykańskim ambasadorem.

Jaruzelski 25 września 1985 roku (nr 10 „Uważam Rze” z października 2015) spotkał się z Rockefellerem, gdzie już wtedy dzielono Polskę na strefy wpływów.

CIA nadzorowała przemiany w Polsce w 1989 roku. Na Opolszczyźnie przemiany nadzorował niejaki Ganley, który parę lat temu uczył demokracji Białoruś. Komuna, a właściwie Jaruzelszczyzna (najbardziej ohydni przedstawiciele PRL), w zamian za oddanie polskiej gospodarki zagwarantowali sobie nietykalność.

Chyba nie myślicie, że komunistom po 1989 roku nic się nie stało, dlatego, że było to zasługą wyłącznie „okrągłego stołu” i wcześniejszych umów w Magdalence.

Na litość boską, amerykanie olewają nas z góry na dół – jakim trzeba być ślepcem, żeby tego nie widzieć. To nie są ani nasi przyjaciele, ani przyjaciele Europy.

Macierewicz... Masarka. Lubiłem faceta, ale to co teraz wygaduje... On i jego koledzy naprawdę bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.

Jacek Bartosiak, znakomity młody geopolityk, mówi o ogromnym konflikcie jaki szykuje się pomiędzy USA a Chinami. Tylko o gospodarkę, o forsę tu chodzi, i o nie używanie w wymianie międzynarodowej pustego dolara, który jest w istocie walutą fałszywą. Używając tej waluty, fundujemy amerykańskim dzieciom lepszy start w życie, okradając własne dzieci i niszcząc ich przyszłość.

Teraz Macierewicz sabotuje dobrą robotę Andrzeja Dudy i jego plany, aby Polska stałą się głównym portem końcowym nowego jedwabnego szlaku. Twierdzi bezmyślnie, że Chiny wprowadzą nam komunizm. Co za głupota... Polska ma szansę na relacjach z Chinami zarobić ogromne pieniądze!

Tak samo trzeba być idiotą by wierzyć w sojusz polsko-rosyjski. Obecnie płacimy ogromne pieniądze za rosyjski gaz. Dla Rosji jesteśmy frajerami, fundującymi wygodne życie ich miliarderom. Jeśli Rosja chce się na kimś wyżyć, wylewa na Polskę pomyje .

Polska miała program atomowy w latach 70-tych, ale trzeba być idiotą albo frajerem, aby jak trybun ludowy popularny obecnie na YouTube wierzyć, że profesor, twórca polskiego programu atomowego zginął, bo pijany wsiadł do samochodu. Zaskoczę wszystkich, ale Gierek był polskim patriotą. Gomułka też. To co zbudowano w PRL siłą Polaków za ich czasów, Jaruzelszczyna wszystko wyprzedała.

Rosja dokonała w Polsce wiele zła. A Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Warszawski to nie zasługa Rosji.

Ze wschodu, ale i Zachodu, przychodziła do Polski tępa siła, która, gdy akurat byliśmy słabi, nie miała dla nas litości i mordowała nas haniebnie. Oby pokutowali za to w piekle!

Polska nie ma przyjaciół, rozumiecie frajerzy? Albo jesteście tacy głupi, albo jesteście zdrajcami. My, Polacy, możemy liczyć tylko na siebie.

W roku 2008, podczas wspólnej kolacji (w której uczestniczyłem) Romuald Szeremietiew mówił o swoim spotkaniu z Izraelskimi generałami, którzy powiedzieli mu mniej więcej coś takiego: „Gdybyście Polacy nie byli podzieleni, poróżnieni, bylibyście nie do zdarcia, nie byłoby na was siły, która by was pokonała, gdybyście trzymali się razem”.

Głupi Polak, to naiwny Polak wierzący w międzynarodową uczciwość i słuszność. Jeśli będziemy durni i wciąż „srali we własne gniazdo”, żadna siła, nawet Bóg nas nie obroni.

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.7 (34 głosy)

Komentarze

to już było... własnie próbowało powrócić...

Vote up!
23
Vote down!
-1
#1529972

Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916) o Rosji w liście do Karola Potkańskiego napisanym w 1906 roku.

"Co za fatalny los związał nas z tym z jednej strony niedojrzałym, z drugiej już zgniłym Wschodem. To poczucie, że w związku z Rosją nie dojdziemy do niczego, prócz zepsucia i rozłajdaczenia, zmienia się we mnie w coraz bardziej ustalone przekonanie.

To trudno! Jesteśmy narodem zachodnim, należeliśmy zawsze do kultury łacińskiej i dusza nasza w zetknięciu z tamtą bizantyjsko-mongolską będzie zawsze ranić, a rany będą się zawsze gnoić.

Poorientowalibyśmy się zawsze w każdej rewolucji europejskiej, ale w rosyjskiej nie możemy się poorientować, gdyż mózgi nasze funkcjonują inaczej i przeciwieństwa są istotnie zbyt niezmierne. Moskale i ciału i duszy naszej zrobili stanowczo więcej krzywd niż Niemcy. I tak będzie ciągle, bo ten rozkład, który szedł od rządu, będzie teraz lgnął do narodu."

Cytowane za: "Odkłamywanie Sienkiewicza", "Historia Do Rzeczy", nr 1/2017, s. 77.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1530053

j.w.

Vote up!
18
Vote down!
-1
#1529973

Komunistyczno-sowiecki zbrodniarz Gomułka był agentem zbrodniczej, stalinowskiej NKWD, która wymordowała setki tysięcy Polaków. Do bandy zdrajców ze stalinowskiego tworu jakim był komunistyczny PPR zapraszał morderców skazanych przez sądy II RP, a bandy członków PPR mordowały i rabowały Polaków. Zrabowane dobra Gomułka rozdzielał między zbrodniarzami z kierownictwa PPR... W PRL Gomułki zbrodniarze z NKWD i UB zamordowali niemal 100.000 polskich patriotów

* * * * * * *

Wolność kontra satrapia

Czytałem kiedyś relację człowieka, który w dwudziestoleciu międzywojennym wyjechał ze Związku Sowieckiego do Polski. To, co zobaczył po minięciu słupów granicznych, szczerze go zdumiało i rozczarowało.

Zobaczył tam bowiem biało-czerwone flagi, Orła Białego i jakieś zwyczajowe, typowe dla każdej granicy hasło w stylu: „Witamy w Rzeczypospolitej” czy: „Tu się zaczyna terytorium Polski”. Zdaniem tego człowieka zdecydowanie bardziej adekwatny byłby zaś napis: „Witamy w wolnym świecie”.

Granica między II RP a ZSRS nie była bowiem zwykłą granicą międzypaństwową. To była granica między światami. Między światem wolności i naturalnego porządku a światem najstraszliwszej, najbardziej totalitarnej satrapii w dziejach świata. Satrapii, która stawiała sobie za cel podbój całej ludzkości i zakucie jej w kajdany obłędnego systemu nędzy oraz terroru. Niestety, w zamyśle władców Kremla Polska miała być jedną z pierwszych ofiar tego diabolicznego eksperymentu.

Dlatego przez całe dwudziestolecie międzywojenne sowieckie służby specjalne prowadziły bezwzględną, bezpardonową kampanię wymierzoną w II RP. Starały się to państwo zdestabilizować i zinfiltrować jego instytucje. Groźni sowieccy szpiedzy grasowali na terenie Polski, wykradając tajne dokumenty, organizując zamachy terrorystyczne, akty dywersji i zabójstwa.

Naprzeciwko nich stanęły służby Niepodległej. Mimo nierówności potencjałów oficerowie polskiego wywiadu i kontrwywiadu podjęli rzuconą im rękawicę. Polsko-sowiecka wojna na tajnym froncie obfitowała w sensacyjne epizody: afery szpiegowskie, nieoczekiwane zwroty akcji i prowokacje. Polacy odnosili triumfy, ale ponosili również spektakularne klęski.

Chociaż opisane w tym numerze „Historii Do Rzeczy” wydarzenia rozegrały się 80 lat temu, to są przerażająco aktualne.

Źródło: Historia DoRzeczy
 
Vote up!
7
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1530064

  Po 4-ech latach niebytności agentura się uaktywnia? Chłopie ,kogo chcesz oczarować tą Chorą, POkrętną retoryką! Bolą wojska NATO w Polsce, bo Kacapy nie wykombinują przyczółka? A najważniejsze! Z chwilą wejścia wojsk USA do Polski, pozostajemy wreszcie poza strefą wpływu Rosji! Naiwny to Ty jesteś, że ktoś Cię tutaj poważnie potraktuje!

Vote up!
24
Vote down!
-3

ronin

#1529976

czytać.  Czy pan jest zdrowy?

Vote up!
20
Vote down!
0

lupo

#1529977

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1530072

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Weteran Polski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1529978

co do paru rzeczy sie zgaczam.amerykanom na nas nie zalezy,prawda to.ale nie mow wasc ze gierek czy gomolka to patrioci ,chyba ze komuny to sie zgodze.co do reszty to roznie ale generalnie banialuki wasc prawisz

Vote up!
14
Vote down!
0

marekpolo

#1529979

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika J23 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

chrną nsz przd czymklwk.&qt;

Chyb n 4 tysąc, b sę (chyb) rzjdą.....Chyb, ż wjdz ch węcj nż 4 tys.

 

&qt;Th .S. brgd qpmnt, bt 2,800 vhcls nd cntnrs, s schdld t mv frm Brmrhvn by rl, cmmrcl ln hl nd mltry cnvy t trnng rs t Drwsk Pmrsk nd Zgn, Plnd, whr th brgd wll cnsldt bfr rlctng nts crss cntrs frm stn t Blgr bgnnng n Fbrry.

Plsh nd .S. trps wll prtcpt n lrg mltry xrcss n Plnd t th nd f Jnry nvlvd rnd 4,000 mrcn sldrs wth cmbt vhcls nd tnks&qt;

Vote up!
3
Vote down!
-10
#1529984

A;le ty autorze robisz to za często.

Vote up!
18
Vote down!
-1
#1529986

regularnie

To Putinowska szkola

Vote up!
12
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1530032

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1529987

No i wyszło szydło z worka: kapłon pisze do Polaków per "wy":):):)

Vote up!
13
Vote down!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1529996

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1529999

Wszędzie, poza sowieckimi farmami wybrakowanego drobiu, cytaty oznacza się cudzysłowem.
Cudzysłów wygląda tak: "/słowo lub zdanie/".
Teraz będziesz lepszym kapłonem-najemnikiem:):):)
Nie dziękuj.

Vote up!
16
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1530003

niedobór jodu ?

lecz sie chopku roztropku

Vote up!
10
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1530033

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1530000

To tłumaczenie z Dugina, czy "tylko" akt wiernopoddańczy wobec cara Putina?:):):)
Nieco, ale tylko nieco (bo słabo), zawoalowany.

Vote up!
13
Vote down!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1529994

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1529997

"Macierewicz... Masarka. Lubiłem faceta, ale to co teraz wygaduje... On i jego koledzy naprawdę bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę".

Moim zdaniem, to Pan bardziej nienawidzi Amerykanów niż kocha Polskę. 

Ja uważam, że w obecnej sytuacji nie mamy innego wyjścia. Osobiście mam gdzieś Amerykanów, ale nie na darmo nasi żołnierze jeżdżą na misje i narażają życie. Obecnie, po raz pierwszy mamy rząd, który wreszcie zażądał czegoś w zamian. Nie mamy armii, nie mamy uzbrojenia. Trzeba czasu, aby to wszystko odbudować po tylu latach rozmontowywania Polski. A Ruskie nie śpią. Jestem pewna, że obecność Jankesów powstrzymuje ich od wyciągnięcia łap po Polskę. Życzę sobie, aby rząd, na który głosowałam robił to, co do niego należy zarówno w kraju jak i w polityce zagranicznej.

"Polska nie ma przyjaciół, rozumiecie frajerzy? Albo jesteście tacy głupi, albo jesteście zdrajcami. My, Polacy, możemy liczyć tylko na siebie".

Nie trzeba być mędrcem, aby wiedzieć, że w polityce nie ma przyjaciół, ale, wierzę, że Kaczyński nie jest frajerem, dobrze zna historię, i zdaje sobie sprawę z zagrożeń. Sojusze nie są wieczne. Kocham mój kraj i moich Rodaków, chcę, aby Polska się rozwijała i była coraz silniejsza, ale jeśli przyjdzie taki moment (oby nigdy nie nastąpił), że trzeba będzie walczyć w jej obronie, to chciałabym, aby moi młodzi Rodacy nie byli bezbronni, chcę byśmy byli gotowi.

 

Vote up!
16
Vote down!
-1

Julka

#1530001

tu chodzi w tym momencie o szkopów...ale o ruskich także...to jeden pies zresztą na dzisiaj...

Vote up!
14
Vote down!
0
#1530005

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Viktor_Swargo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Vik

#1530015

a zrozumiesz o ile więcej wybudowano by gdyby nie hamulec jakim były czasy PRL-u, swoją słabość Polska zawdzięcza też tym, którzy wtedy okupowali Polskę i ich pachołkom. Piszesz tak jak gdybyś był wdzięczny rosyjskiemu okupantowi za to, że cofał Polskę i mordował Jej najlepsze dzieci.

Vote up!
17
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1530021

Nie mam magicznej kuli jak koleaga ani znajomej wrozki ale dobrze znam historie gospodarcza, ekonomie i ekonometrie plus pare innych dziedzin. Znam dobrze program gospodarczy i poglady na system generacji pieniadza i wogole finansowe zalozenia PSL Mikolajczyka i dlatego przypuszczam, ze zbudowanoby niewiele wiecej niz przed wojna czyli prawie NIC.

A jak popatrzec na osiagniecia gospodarcze a dokladniej dewastacje przemyslu w III RP od 1989 roku to obraz jest jeszcze bardziej pesymistyczny.

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

Vik

#1530052

z ktorego komunisci zrezygnowali bo musieliby wspolpracowac z Zachodem.

Niemcy byly po II wojnie chyba bardziej zniszczone niz Polska - a wciagu kilku lat zostaly odbudowane  gdyby nie to, ze komunisci zrezygnowali z pieniedzy na odbudowe (bo wiazaly sie one z wprowadzeniem zasad ekonomicznych i demokracji) - to Polska bylaby wpierw odbudowywana.

Nastepna sprawa: Polska (na rozkaz Stalina) dobrowolnie zrezygnowala z reparacji wojennych od Niemiec - czy uwazasz, ze to tez byly nic nie znaczace kwoty? 

Vote up!
4
Vote down!
-1

mikolaj

#1530102

czyli nie znasz planów rozwoju II RP, które już były wdrażane.

Kraj odbudowany byłby i tak i to łatwiej, bo bez syfu komunizmu, bez grabieży sowieckich a z pomocą innych.

komuna zaś przejmowała wiele planów a nawet hasła endeckie w wydaniu socjalistycznym.

może też warto wspomnieć, że lata powojenne to jawna okupacja a rządziła bezpośrednio Moskwa, namiestnikami zaś ustanowiła przeszkolonych agentów. Dławiła powstania, korzystała z niemieckich obozów koncentracyjnych.

Gorzej by tylko było, jak by usmiercano na skalę przemysłową ale potrzebowano "nowego człowieka', by produkował dla ZSRR i był żołnierzem na wojnę z Zachodem.

Nic dobrego w tym być nie może. A komuniści nie mają żadnej zasługi, bo to zdrajcy, pracujący dla Moskwy a nie Polski.

Nawet ostatni władca mógł zostać nawróconym "bohaterem" (kontrowersyjnym), wolał jednak utrzymać władzę sowiecką. O gospodarce aż żal wspominać.Taki wspaniały system, że już załamał się w latach 70-tych, reszta to kombinowanie w upadku.

Vote up!
3
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530180

ja nie będę się wcinał w dyskusję, która jak widzę jest pełna emocji. Ośmielę się tylko na wklejenie trzech linków, które po otwarciu dadzą teksty w języku Szekspira. Teksty, które dotykają historii. Faktów, które miały miejsce. Dawno, nie tak dawno i obecnie - list US Senatora

 Linki i list dotykają faktów, a z faktami pono się nie dyskutuje............ 

Subject: CRIMINAL JUSTICE made in USA

I see criminal justice is on the way. 

 
 
 
IN JANUARY, 1869, US ARMY GEN PHILIP SHERIDAN SAYS: 
 
 
- THE ONLY GOOD INDIAN IS A DEAD INDIAN:
 
https://www.trivia-library.com/b/origins-of-sayings-the-only-good-indian-is-a-dead-indian.htm
 
&
 
 
I SEE, 
SAME PRACTICE STILL CONTUNUE IN THE US. 
ONLY SOME DIFFERENT METHOD AND DIFFERENT INNOCENT VICTIM'S.
 
RESULT ALWAYS WILL BE THIS SAME !
 
EX CT GOVERNOR JOHN ROWLAND, STAY IN PRISON.
FOR NOTHING ?!
 

 

https://www.searchlock.com/search?q=ex+Gov.+Rowland
Please 
read more from White House, about criminal justice made in USA
:

Senator Cory Booker

30 Nov
 
to me
 
 
 
 
 
 

If someone had pulled aside the signers of the Declaration of Independence 240 years ago and told them that, one day, the country they founded would be home to the largest number of imprisoned people in the world, they might have been more than a little disappointed.

Yet this is where we find our country today: The United States, founded on the basis of liberty and justice for all, suffers from that distinction. Twenty five percent of all imprisoned people on our planet are imprisoned right here in America. And the fact of the matter is that, at the federal level, the majority of those imprisoned aren’t hardened, violent prisoners. Far too many are nonviolent, low-level drug offenders. 

Thanks to policies enacted by Congress, our federal prison population has exploded by nearly 800 percent over the past the 30 years. And to pay for it, we’ve had to increase our prison spending by almost 400 percent. But the fact that these polices were enacted by our government in the first place should serve as a reminder that we have the agency to change them.

Momentum is building across America -- in states, in the federal government, in both political parties -- to change this misapplication of justice that so grossly misrepresents our priorities as a nation.

A diverse coalition of individuals, groups, and organizations -- ranging from Democrats to Republicans to law enforcement officials and clergy -- have come together to call for a comprehensive change in the trajectory of our justice system. And under President Obama’s leadership, the collective vision of these groups has found a home and a voice in the White House.

I have been proud to stand by President Obama as he has taken courageous steps in recent years to make our justice system more just.

Today, the White House is announcing that over 300 companies and organizations have signed the Fair Chance Business Pledge, a commitment to eliminate unnecessary hiring barriers facing people with a criminal record. Along with this step and a series of Administrative actions to enhance the fairness and effectiveness of the criminal justicesystem, he’s shown that the federal government can lead the way to progress.

President Obama has created a legacy of bold action that we must carry on to elevate the cause of criminal justice reform, from Congress to statehouses across the country.

Learn more about what’s at stake in the effort to reform our broken criminaljustice system: Make sure to check out the White House discussion today, where a coalition of leaders and activists will join together to discuss what’s next for criminal justice reform.

But the conversation can’t stop there, and neither can the work. We must once again declare that we are a nation of independence, rooted in the spirit of interdependence. What happens to any of us, happens to all of us -- and we won’t get where we want to go faster by leaving anyone behind.

I look forward to standing shoulder to shoulder with you in this fight to reclaim our criminal justice system in the years to come.

Thank you,

Cory Booker

U.S. Senator

This email was sent to....................
Unsubscribe | Privacy Policy 
Please do not reply to this email. Contact the White House

The White House • 1600 Pennsylvania Ave NW • Washington, DC 20500 • 202-456-1111

 

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1530025

Wszedzie sa dobrzy i zli ludzie, zyje sie lepiej lub gorzej... ale sila USA polega wlasnie na tym, ze kazdy moze powiedziec co mysli, moze pracowac jak chce i ile chce (nikt nie blokuje nadgodzin - jak pracownik chce wiecej zarobic), robic z zarobionymi pieniedzmi co chce...

Debile zas trafiaja sie wszedzie - takze w USA, nawet na wysokich stanowiskach...

Co do Indian - to maja sie dzisiaj w USA znacznie lepiej - niz przed przybyciem bialego czlowieka: wtedy bylo ich okolo 3 mln - dzisiaj do pochodzenia indianskiego przyznaje sie ponad 10 mln Amerykanow - a dodajac do tego 30 mln Indian z Meksyku - wychodzi, ze jednak nie wszyscy Indianie sa "dobrzy"?

Vote up!
4
Vote down!
-1

mikolaj

#1530103

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika aty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1530040

- 24 za wprowadzanie V kolumny kapskiej na NP.

Polska bez granic, bez armii i bez sojuszy, tylko frajer z V kolumny może tak to przedstawić.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1530055

Przestań błaznować chłoptysiu i nazywać Polaków idiotami, bo treść notki, wskazuje na osobę mało rozgarniętą, posiłkującą się frazesami o wszechobecnych imperialistach amerykańskich, czychających tylko by nas zmieść z powierzhni ziemi.

Zapewne Rosja, to wg autora- Putin z gołąkiem pokoju w ręce, a nie wymierzone w nasz kraj w Kaliningradzie - rakiety  średniego zasięgu z głowicami atomowymi.

Vote up!
9
Vote down!
-1

anty bolszewik

#1530057

amerykańską!. Ameryka, jest własnościa kilku żydowskich rodzin, dzielących pomiędzy siebie!. Banki, drukowanie pieniędzy /pustych/ i rezerwy federalne!. Nie wspomnę nawet, z wrodzonej delikatności, o Sądzie Najwyższym, Kongresie i Giełdzie!. Zupełnie tak samo wygląda sytuacja w Europie. Jedynie Wielka Brytania i Rosja, wyłamały się z tej obowiązującej doktryny!. Ba, nawet Soros, trafił na listy gończe w Rosji. To miód na moje serce, choć Putin w moim mniemaniu, jest bandytą i zbrodniarzem!. U nas też się zadomowili na amen!. Codzienne oglądanie w internecie i telewizji, skażonej zydowstwem mordy Kijowskiego, czy jak mu tam?. Mordy Schetyny, Kopacz, Petru i dwóch setek sejmowych obstruktów, o solidnych korzeniach, jest dla mnie męką!. Czuję się jak mieszkaniec okupacyjnej Polski, gdzie żydowskie mordy straszyły milionami, z ulicznych plakatów!. Gazety zastąpiły plakaty i telewizja, a prześladowani, stali się prześladowcami!.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1530076

za głupie na propagandę, więc po ludzku żal mi Autora.

jeśli nie jest oszołomem czy zaślepionym nienawiścią bądź jakąs chorą ideologią (tylko jaką), to jest szansa, że zmieni zdanie.

dzięki blogowaniu ma szansę zmierzyć się z rzeczywistością.

 

Wojska sojusznicze a okupacja- oczywiste różnice

Gdyby stacjonowały tu w '39, Stalin by nie uderzył a Hitler spękał przed wojną światową. Mimo, że Zachód bał się ich przymierza.

Sami się nie obronimy, w przypadku ataku i tak muszą nas bronić więc jaka różnica, że są wcześniej a nie po paru miesiącach? Dla nas ogromna: odstraszają oraz niweczą pakt sowiecko-amerykański nad naszymi głowami, w którym jesteśmy strefą sowiecką, bez silnej armii i domyślnie ciężkiego przemysłu. Dziś suwerennie sami decydujemy a nie Moskwa i nie jesteśmy trzeciorzędną posowiecką biedotą. Ciężko na to pracowaliśmy i wielu zginęło. Czy nie tego chcieliśmy za komuny? Wrocić do Zachodu i być bezpieczni na własnych warunkach? Polityka to interesy a Putin ma gdzieś sankcje, jeśli niemoralny kraj ma okazję zająć sąsiedni, to będzie tak chciał. Grozi nie tylko wojna światowa ale blitzkrieg, w którym kraj będzie zniszczony, kawał okupowany, rząd zmieciony a potem wymuszą na nas rozejm, nawet bez odbijania, by uniknąć wojny atomowej. To z takich powodów nie cofalismy wojsk w '39 na lepsze pozycje. Tak kombinowano z Krymem: uznajcie i znieście sankcje, to wycofamy się z noworosji albo zagrozimy Ukrainie atakiem i będziemy wszędzie podpalać świat. Rosji jakoś wolno stacjonować na Białorusi i nam otwarcie grozić, do niedawna mogli nas atakować jeszcze z Ukrainą, a nam nie wolno mieć rakiet i wojsk sojuszniczych?

To nie USA jest imperium zła, jak kacapy odwracają charakterystycznie propagandę.

Zdrada w Jałcie była manipulowaną koniecznością, przyklepaniem istniejącego ładu z wytargowaniem (niedotrzymanych) warunków (demokracje, parytety, Karta Atlantycka, ONZ, ogólny pokój). Inną opcją była kolejna wojna światowa. Zginęłyby kolejne miliony, reaktywowanoby Niemcy, wymordowanoby narody. To nie z podłości oddano kawał Europy Stalinowi, lecz z konieczności. W wojnie z Zachodem też by podobnie ugrał, może finalnie ciutkę mniej do pokoju i szybciej zsrr by upadł za to w Europie nie byłoby młodych ludzi.

Rakiety wycelowano w Polskę, by powstrzymać atak II.rzutu wojsk, to była jedyna opcja i to jedyne co mogło uratowac Europę przed ruskim najazdem (wraz z paroma pomniejszymi rzeczami). Cele to drogi przerzutu wojsk (mosty), bunkry dowodzenia, stanowiska rakiet itp. a nie jakieś mordowanie cywilów. Z czasem ich rolę przejęły bardziej precyzyjne pociski. Przypomnę fakt, że to ruskie szykowały się do wojny a nie Zachód chciał podbić Rosję. Bez amerykańskich wojsk wierz Stalinowi i in. na słowo, że chce pokoju na świecie i jak to ruskie śpiewają, że nie chcą cudzej ziemi. Polskie wojsko miało atakować Zachód, liczono się, że nawet po użyciu atomu i przez strefy skażeń! Tam zresztą na froncie miało być "bezpieczniej"! To nie bajka a Ameryce Europa zawdzięcza pokój. W przypadku zaś pełnoskalowej wojny atomowej, zniszczona Rosja prewencyjnie zniszczyłaby sama swych sąsiadów, by w niczym nie mogli jej zagrozić (dlatego żadne sąsiednie kraje ''neutralne'' nie są nigdy bezpieczne), nie wspominając o innych skutkach.

Co z tego, że finansowano Hitlera i komunizm? Hitler na początku był normą nawet w Europie i powstrzymywał komunizm. szachował Rosję, może i Brytanię, dawał zyski. Komunizm rozwalił carat, dla nas to lepiej choć okazał się trwały, niemniej imperialistyczny i bardziej zbrodniczy. To normalne, że tak działa świat, my też nieźle kombinowaliśmy choć nie doszło do masowych zbrodni- Polacy nie byli głupawymi aniołkami tylko twardymi bojownikami.

Skąd pewność, że Hillary Clinton i wojska USA w PL oznaczają wojnę? Bo tak ruscy twierdzili, mając nadzieję na Trumpa i nie chcąc silnej Polski? Ot tak, USA zaatakowałyby Rosję, wbrew całemu światu (ciekawe niby jak "technicznie"). I ot tak, Putin zobaczy USArmy w PL a że ruskie to crazy ivany, to wystrzeli atomówki. Będzie "sprowokowany", bo Polska może podbić Rosję po Władywostok. Wspaniałe zyski agresorów (bimber? onuce?) a za to Polska w centrum konfliktu tak jak u głupich w centrum świata. No ludzie, myślcie trochę...

To nie USA wywołało majdanową rewolucję, tylko wspierało warunki do niej. Ukraińcy mieli sami dość syfu i kacapii. Dla nas to korzystne, Rosja się oddala i nie zaatakuje łatwo z tej rubieży. Pewnego dnia Ukraina może stać się normalna, Rosji to długo nie grozi.

USA odpowiada głównie za najeźdźców? I każe otwierać granice, płacić zasiłki i jeszcze rękoma swoich żołnierzy? A nie Niemcy, Turcja, którą wydymała UE więc puścili uchodźców i całe lewactwo, które przejmuje łódki z morza? Przecież nachodźcy nie uciekają przed wojną i z winy wojen USA, tylko by żyć dobrze u frajerów, tak jak chciałoby pół świata. Patrz Pan,do Polski itp. się jakoś nie wdarli, słaby spisek albo tak USA nas kocha. A może starczyło się postawić UE i po problemie. Że USA, Rosji i chwilowo Polsce to na rękę- inna bajka.

Izrael wcale nie będzie przez to bezpieczniejszy. Wszyscy nie wyjadą, ew. atak i tak by odparł a zamachy i tak będą.

USA,  jak cały świat, mogło ratować "żydów", niespecjalnie jednak całą masę. Ten argument działa we wszystkie strony:i Polacy mogli więcej, podobnie jak jakiś, powiedzmy, Dalajlama. To jednak USA wygrało wojnę, więc finalnie to oni zastopowali zagładę. Żydzi w obozach byli zresztą zakładnikiem Hitlera (groził, że w razie ataku żydostwa/Wall Street zniknie żydostwo europejskie czy jakoś tak) a masowa zagłada zaczęła się późno, była tajna i jej nie dowierzano. Stalin też robił czystki a w desperacji kiedyś dla pokoju ponoć chciał oddać ruskich żydów Niemcom. Lobby żydowskiemu nie ma co się dziwić. Gdyby płacono nam kokosy za zabitych Polaków, to i jakieś nasze stronnictwo by targowało kasę na maxa. USA nie chciało żydów od początku prześladowań a my dziś nie chcemy uchodźców (ci prawdziwi, pod ISIL też nie mają lekko).
Łatkę kraju antysemickiego zawdzięczamy głownie utrwaleniu jej przez komunę, co godnie kontynuuje światowe lewactwo. Rosji nikt nie ruszy, mimo wielu pogromów, bo to jej dowody były kluczowe a sporo mogą namieszać.

Jeśli nazywasz żólnierzy US mordercami, to bądź konsekwentny i nazywaj tak polskie wojsko (NATO), tylko dlatego, że zabijają jak to wojsko. Czyż to nie głupota? Śmierć jest wszędzie a rządy stoją na legalnej przemocy. A co z lekarzami i kierowcami? Nie broniąc wojenek USA zauważam, że ktoś musi odwalać brudną robotę na świecie. Gdyby nie to USA, miałbyś rozwinięte, zjednoczone w celu imperium islamskie. Wtedy, zamiast meczetu i zamachowców bałbyś się groźby wojny światowej i poważnych gróźb za każdym incydentem. To dzięki USA wyeliminowano kolejnego potencjalnego silnego gracza światowego, który wiadomo jaki jest a gdyby kończyłaby się ropa czy woda...

To nie USA zniszczyło polską gospodarkę po '89.
To komuniści=Rosja nas sprzedali i trzymali wszystkie karty a nie Polacy. Cały majątek nie był wiele wart, był przestarzały a często w ruinie. Zresztą za duży przemysł, przygotowany na produkcję wojenną, dlatego dodatkowo przestarzały. Upadł rynek wschodni a komunistyczna fabryka nie miała szans z konkurentem zachodnim ( z wyjątkami). To "Polska" błagała Zachód o inwestycje i wykup, by mieć dewizy i to w czasach recesji na Zachodzie. Rządy tam musiały uruchomić specjalne kredyty na inwestycje u nas. Obok złodziejstwa to dodatkowy powód, dlaczego tak wyprzedawano bez licytacji (zapewne dlatego też, by złodziejstwo nomenklatury zaginęło w masie a potem po komuszemu broniono zagrabionego). Komuna zostawiła nas z długami a to straszne USA umorzyło nam część długu. Transformacja kosztowna rzecz. Parę lat dłużej i miałbyś gospodarkę jak na Ukrainie. Podziękuj dyletantowi-dyktatorowi Jaruzelskiemu zamiast winić przedsiębiorców, że dali się namówić kupić tanio.

Takie zachodnie dawanie kryszy komuchom to słaby zarzut, mieli może namawiać do rewolucji czy wywołać wojnę? Nie tylko wykupywali ale wrzucali sporo kasy i trwa to dziś (np.setki milionów USD na naszą armię plus reszta). To nie rząd USA z CIA wykupywało PGR-y czy coś, tylko ludzie, którzy chcieli zarobić na ofertach komuny i postkomuny.

"Pusty", "fałszywy" dolar- rubelek lepszy? czy yuan? Jakoś świat korzysta a konkurencje wtapiają (np. koszmar euro). Innego pieniądza się nie kreuje, nie dodrukowuje? Lepszy chiński, by zalali Europę tanim szmelcem i nic się nie opłacało produkować swojego? Tak samo z Jedwabnym Szlakiem, nie widać konsekwencji? To się opyla tylko, gdy przesądzone i możemy być głównym hubem, zamiast Niemiec (i paru mniejszych)- za to zniszczy przemysł Europy. Za to Chinom opłaca się niezależnie od ceł. Musimy najpierw górować technologią i jakością- mieć coś istotnego swojego. Skąd Chiny są tak pewne, że mogą pchać tu wszystko, ktoś sprzedał Europę dla naszego szczęscia? I obiecał preferencje w Polsce? Może więc słuszne jest ciche przeciąganie jak najdłużej za skromną cenę plotek o "dywersancie" Macierewiczu. 

Polski program atomowy- żaden profesor nie starczy, by zbudować Czarnobyl. A głowice to bardziej kosztowna ale i bardziej niebezpieczna zabawka. Są najważniejszym celem. Gdy zaś są atakowane... Trzeba wystrzelić lub odpuścić sobie (ruscy mieli rozkaz odpalenia). Obie opcje nie są dobre. Świat też nie pokocha za takie zabawy za to innym narobimy smaka na własne. Siła Korei Płn wobec rozwiniętych mocarstw atomowych jest smiechu warta, poza ofiarami. Dopiero byłoby spiskowo, za to bardziej prawdopodobnie: starczy pretekst, by wymazać państwo z mapy. Potem można gadać o racjach wyparowanych.

 

Jest oczywiste, jak to jest z przyjaciólmi w polityce i że świat nie stoi na uczciwości. Kto jednak twierdzi, że naiwnie w to wierzymy?

To jakieś echa komunistycznej propagandy o Piłsudskim i '39? Akurat mam krańcowo odmienne zdanie, zwłaszcza że mam pojęcie a komuniści nie mówią prawdy dla naszej przyjemności.

Włożylismy wiele wysiłku, by dojść do teraźniejszości. I pewnie nagle mamy odciąć się od Zachodu?

Rus, Niemiec, Chińczyk lepszy?

Co zostaje "odwrócenie sojuszy" czyli z Rosją, czy genialna "neutralność" też dla Rosji?

Budujemy własną siłę, w przymierzu z jedyną siłą rozbijającą sojusz niemiecko-rosyjski.

Sprawdzoną, doświadczoną, globalną. Nie zostawiają nas samych. Za taki luksus warto nawet przepłacać (zresztą płacenie za coś to normalna rzecz) a i tak jest o niebo lepiej, niż alternatywy. Trzeba jeszcze dbać o relacje z Wlk Brytanią.

Niemcy i Rosja padają, my się wzmacniamy. A już mieliśmy być lewacko-islamizowanym landem Niemiec czy kondominium.

 

Zamiast bić na alarm, należy cieszyć się z wielkiej szansy dla Polski. Wreszcie.

I pilnować kursu dalej.

Vote up!
9
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530080