Francja i Niemcy śmią uczyć Polskę demokracji atakując naszą suwerenność

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Dzisiaj w Brukseli, z inicjatywy nieprzejednanych Francji i Niemiec, odbyło się przesłuchanie Polski na posiedzeniu Rady UE w ramach procedury z art. 7. traktatu unijnego, który brzmi:

„Art. 7. Stwierdzenie przez Radę ryzyka poważnego naruszenia przez Państwo Członkowskie wartości Unii”.

Źródło: Dz.U.2004.90.864/30 - Traktat o Unii Europejskiej - tekst skonsolidowany uwzględniający zmiany wprowadzone Traktatem Lizbońskim.

Te bardzo ogólne i nieprecyzyjnie brzmiące pojęcie: wartości unijne. Dlaczego Polska zgodziła się na taki ogólny zapis? Zastanawiam się też, czym są te mityczne wartości unijne – to homoseksualizm i gender? Czy wartości unijne to marksistowska bezpaństwowość i likwidacja instytucji rodziny?

Czy wartościami unijnymi są samowola Francji i Niemiec o decydowaniu, które państwa mogą zmieniać swoje prawo, a które mają pozostać kartoflaną republiką bez kartofli, łatwą do finansowego drenowania poprzez niskie płace i sprzedaż w sklepach wielkopowierzchniowych gorszych produktów niż w swoich krajach?

Przede wszystkim, choć rządy PiS są niedoskonałe, to są to nasze rządy, które sami Polacy wybrali, i które sami mają rozliczać. Delikatnie mówiąc nie życzę sobie, by potomkowie morderców – Niemcy, którzy nie uregulowali odszkodowań za swoje hańbiące zbrodnie popełniane w Polsce, oraz potomkowie kolaborantów (Francuzi to nie tylko zdrajcy, ale również zbrodniarze, patrz: rząd Vichy, Libia, Algieria), sami wysyłający swoich Żydów do komór gazowych, uczyli Polskę, że niedoskonale zorganizowana władza sądownicza, jest dla nas idealna, „bo oni tak chcą”.

Panie Prezydencie Emmanuellu Marcon – chcieć to możesz żenić się ze starą babą.

Francja i Niemcy. Te państwa mają spore doświadczenie i duże pieniądze na dezorganizację Polski - ich dawnej kolonii, czy też faworyty, która wreszcie staje się mężczyzną i wymyka się z ich rąk. To nieuniknione działanie naszych zachodnich „przyjaciół” tracących swoje wpływy pomiędzy Odrą a Bugiem. Nie robią tego z finezją, bo pali im się grunt pod nogami. Stawiają wszystko na jedną kartę, wiec robią to głupio, co można wykorzystać.

Państwa te są zainteresowane trwałą destabilizacją Polski. Niemieckie media w Polsce koncernu Ringier Axl Springr = Onet, czy Newsweek, wciąż straszą Polaków wyjściem Polski z Unii Europejskiej. Ponieważ zwolennicy UE licznie są zgromadzeni również w PiS, ma to doprowadzić do destabilizacji nastrojów wśród podjudzanej opinii publicznej, poprzez „otoczenia od wewnątrz”. Otóż Przeciętny Polak nie zastanawia się, że zagraniczne media prowadzą politykę zsynchronizowaną z polityką zagraniczną ich krajów macierzystych/ojczystych. Można powiedzieć, że media te wprost są ekspozyturą tamtejszych służb wywiadowczych.

„Kapitał nie ma narodowości” twierdził Leszek Balcerowicz i jego akolici. Gdybym przypomniał, jak zacni liberałowie, a dziś komentatorzy prawicy w TV Republika i TVP – w to wierzyli... Kapitał narodowości może i nie ma, ale ma przynależność państwową. No bo kto drukuje pieniądze? Drukują konkretne państwa, a nie jakieś UFO. Na banknotach euro, czy funtach, dolarach, a dawniej frankach francuskich, markach, były jakieś nieimienne znane postacie, które nie mają narodowości? Nie. Jest królowa angielska, amerykańscy prezydenci, i inne postacie z historii Francji, czy Niemiec.

Darmowa rada dla Niemiec i Francji –pilnujcie swoich ciemnoskórych gości, których sami zaprosiliście łamiąc Europejskie wartości. To my, a nie Wy, będziecie decydować, czym te wartości są, bo Wy już wartości nie macie żadnych. Może to Polska powinna Was oskarżyć, razem z Grecją, Węgrami i innymi państwami, o łamanie praworządności za nieplanowany najazd emigrantów na Europę? To Wy maci się tłumaczyć.

Wrócę do poważniejszych spraw. Każdy Polak, każdy publicysta i bloger, powinien zająć się (amatorsko) kontrwywiadem społecznym. Każdy z nas, pomimo różnicy poglądów, powinien służyć Polsce i nikomu innemu:

 - Niemcy destabilizują Polskę, m.in. poprzez media i korumpowanie polskich polityków oraz samorządowców. Robią to niezdarnie, bo czują się zbyt pewni siebie. Warto pamiętać, że mają tu swoje firmy, i to one powinny się bać polskich działań odwetowych.

Francja. Upadający bandyta zawsze próbuje wyżyć się na słabszym. Destabilizują nasz kraj m.in. poprzez ataki cybernetyczne:

„W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, Rosja oraz Chiny”.

Źródło: ]]>https://polskatimes.pl/szesc-milionow-atakow-na-polske-w-ciagu-roku-glow...]]>

Tymczasem jak czytamy na alexjones.pl:

„Sprzedaż Telekomunikacji SA konsorcjum France Telecom / Kulczyk Holding, wiązała się z przekazywaniem infrastruktury obronnej Polski innemu państwu, bez żadnych zabezpieczeń w umowach i bez najmniejszego sprzeciwu ze strony służb ochrony państwa.

(...) Francuzi przekazali pułkownikowi Zdzisławowi Żyłowskiemu z Zarządu II SG WP listę̨ dwudziestu osób pracujących na terenie Francji dla polskiego wywiadu wojskowego, spośród których aż̇ piętnaście przejęły rosyjskie GRU” pisze w artykule: „Dlaczego Kulczyk musiał zniknąć...!”.

Źródło: ]]>http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/75896-dlaczego-...]]>

W tym miejscu należy przypomnieć, że francuskie i niemieckie media cicho wspierały zamach stanu (blokadę mównicy i blokadę głosowanie nad budżetem) powodowany przez zaprzańców z PO i Nowoczesnej w grudniu 2016 r.

Na koniec, przypominam o problemach technicznych związanych z transmisją podczas wspomnianego puczu premier Beaty Szydło. Warto zapytać, do kogo należy (bądź należała) spółka EmiTel - operator naziemnej telewizji cyfrowej? I tu się Państwo zdziwicie. W tym miejscu warto zadać pytanie, kiedy Polska stanie się państwem poważnym?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

24+

Vote up!
10
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1572347

+24!

Pozdrawiam,

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1572349

+24

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Traczew

#1572350

+24 i do gory!

:-) Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0
#1572353

w tytule napisałem "akując" zamiast "atakując", bo byłem za bardzo wkurzony :)

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1572356

Serwus Romualdzie Kałwa. Dzięki za ten wpis i naturalnie piąteczka. Każdy myślący trzeźwo zdaje sobie sprawę, kto gra pierwsze skrzypce w Europie. Niemcy i Francja już dawno zachłannie zacharapciły całą Europę. Kościół katolicki i sam św. Jan Paweł II liczył zapewne na małe, pobożne, tradycyjne narody, jak Irlandia, Chorwacja, Litwa, Węgry, Słowacja, Portugalia, które pod przewodnictwem Włoch i Polski miały stworzyć moralną (katolicką) przeciwwagę dla tych gospodarczych, ekonomicznych motorów-molochów. Stało się inaczej bowiem zza Oceanu Atlantyckiego przywędrowała demoniczna ideologia gender, którą te molochy od razu zaprzęgły ochoczo do swojego planu, już moralnego podboju, tych mniejszych i słabszych. Na to nałożył się gigantyczny skandal obyczajowy w Kościele katolickim, który zwany jest obecnym kryzysem. No i mamy prawdziwie niemiecko-francuski zakalec, który co raz to bardziej śmierdzi. Swąd dużo wcześniej wyczuli Brytyjczycy i właśnie dają dyla! A my siedzimy już w tym nocniku całą dupą i łatwo podnieść się nie będzie, gdy spodnie mokre........

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572354

Problemem jest ta bezmyślna część naszych obywateli (wyborcy PO i Nowoczesnej - KOD-owcy), którzy swoje istnienie i poczucie wartości opierają na przynależności do Unii Europejskiej - oni po prostu muszą mieć jakiś "zagranicznych panów".

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1572357

... Francja i Niemcy śnią o uczeniu Polski demokracji naruszając tym naszą suwerenność!

 Piątka za treść, a jedyną "wartością" dzisiejszej unii w rozumowaniu Francji i Niemiec jest zakłamywanie rzeczywistości i podłe odwracanie uwagi ich rodaków (a także naszych totalnych) od rzeczywistych problemów jakie sami sobie na własne życzenie stworzyli niekontrolowanym wpuszczaniu na niespotykaną dotąd skalę tzw "uchodźców" i taniej siły roboczej w stosunku do których jak i do swoich protestujących rodaków używają bardzo często pałek i gazu nierzadko przy pożarach palących się samochodów i demolowanych sklepach, praktycznie wszystkiego co jest na ulicy pod ręką. To jest ich rzeczywista wolność i demokracja bo o naszej już nawet nie mogą pomarzyć!

Vote up!
7
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1572367

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"W tym miejscu warto zadać pytanie, kiedy Polska stanie się państwem poważnym?"

a sformułowanie Pana o żonie Macron pachnie badziewną strzechą ciemnogrodu !

Vote up!
0
Vote down!
-4

H44

#1572376

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

przy braku argumentacji wklejaja mi MINUSY i JAD !

anonimowi pseudo-demokraci", trolle i wariaci

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1572390