Los Łukasza Rzepeckiego, który przyczynił się do sukcesu PO jest przesądzony, ale w sprawie z Tarczyńskim nie ma racji

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Dzisiaj po godzinie 11.00 wyrzucany z PiS młody poseł Łukasz Rzepecki odwiedził siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Próbował się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim, ale ten nie otworzył dla niego swoich drzwi, co oznacza, że los 25-letniego posła jest przesądzony.

 

Przesądzony, ponieważ Łukasz Rzepecki twierdzi, że Jarosław Kaczyński powinien odejść na emeryturę, ponieważ prezes ma 68 lat, a więc dawno przekroczył wiek emerytalny. 

 

W środę na posiedzeniu Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych jako jedyny poseł PiS Rzepecki głosował za odebraniem immunitetu posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu. Głosowanie nad wnioskiem posła PiS zakończyło się wynikiem 7:6 za uchyleniem immunitetu! Rzepecki przyczynił się więc do sukcesu PO.

 

PO chce odebrać immunitet Tarczyńskiemu za słowa:

 

„-Chciałbym publicznie zadać pytanie posłowi Kierwińskiemu, czy z jego doświadczenia zawodowego, faktu, że pracował, że dla spółki EADS, obecnego Airbusa, wynika zainteresowanie przetargiem w MON? – pytał poseł PiS Dominik Tarczyński.

 

Poseł PO Marcin Kierwiński w latach 2001-2007 był kierownikiem działu zakupów w EADS (dzisiaj Airbus Helicopters). Tarczyński doniósł na Kierwińskiego do prokuratury: „Pracował dla Airbus, a dziś lobbuje za caracalami”.

 

W skład Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych (RSP) wchodzi 17 posłów. Łukasz Rzepecki z udziału w Komisji został odwołany 29 września w piątek. Zastąpił go Arkadiusz Mularczyk. Wcześniej Łukasz Rzepecki poparł weto Andrzeja Dudy Wobec reformy sądownictwa.

 

W tym miejscu należy przypomnieć, że:

 

W ogłoszonym 29 marca 2012 roku przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla Wojska Polskiego konkurs wygrały H225M Caracal. W 2013 roku liczbę śmigłowców zwiększono z 26 do 70 sztuk, w tym 48 transportowych. Tylko, że cena francuskich śmigłowców budzi podejrzenia:

 

Za 50 śmigłowców H225M Caracal Polska miała zapłacić 13 mld zł (160 mln za sztukę), podczas gdy Kuwejt za 30 sztuk śmigłowców ma zapłacić tylko 4,5 mld zł, a więc około dwa razy taniej. 

 

W dodatku za 3,5 mld dolarów (równowartość 13,4 mld zł) Turcja kupiła 109 Blackhawków - Polska za taką kwotę (13,3 mld zł) zakupiła 50 sztuk Caracali, których cena była tak niekorzystna, że rząd PiS zdecydował się zerwać przetarg. Rzekomo miałyby być tańsze części i szkolenie pilotów przez francuski koncern, ale nikt o zdrowym rozsądku nie wierzy, że tak wysoka cena opłacałaby się Polsce.

 

 

Dlatego poseł Suski z punktu widzenia PiS ma rację mówiąc:

 

„To zachowanie nie do przyjęcia. Kara jest za skandaliczne głosowanie w komisji i wypowiadanie się w mediach, które jest niezgodne z polską racją stanu”. Młody poseł Rzepecki nie wie w co się w pakował.

 

***

 

Posiedzenie nr 47 dnia 2017-09-27

 

Rozpatrzenie wniosku oskarżyciela prywatnego Marcina Kierwińskiego, reprezentowanego przez adwokata Arkadiusza Matusiaka z dnia 10 lipca 2017 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Dominika Tarczyńskiego:

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PosKomZrealizowane.xsp?komisja=RSP

 

 

Pełne wyniki głosowania wkrótce na stronach Sejmu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

"Za 50 śmigłowców H225M Caracal Polska miała zapłacić 13 mld zł (160 mln za sztukę),"

13 mld przez 50  to jest 260 mln.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1549432

Rzepecki ma 25 lat, ale to nie jest okoliczność łagodząca...bo za głupotę powinien zapłacić. Głupotą jest atak na prezesa Kaczyńskiego gdy PiS ma 43% poparcia...po co komu taki głupi poseł...?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1549454

miałeś czapkę z pawich piór...

Ostał ci się ino...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1549455

Prezes musiał tak zrobić - 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1549470

Prezes musiał tak zrobić - 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1549471

Wiec łatwo było go przekupić.

Dlatego wersje o głupocie stawiam na ostatnim miejscu prawdopodobieństwa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1549485