WOJNA WOJNĄ - CZY ZNISZCZENIE POLSKI NADAL JEST PRIORYTETEM?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

yes

CZY TO PRAWDA CZY FAŁSZ?

Czy obrona niemiecko rosyjskiej strategii budowy wielkiego euroazjatyckiego imperium od Lizbony do Władywostoku nadal jest ważniejsza od suwerenności europejskich narodów?

Grupa polit PP/EPL w PE, partii D.Tuska, domaga się by KE użyła natychmiast mechanizmu tzw praworządności dla blokady funduszy unijnych dla Polski i Węgier.
Używa do opisu naszych krajów terminologii stosowanej zazwyczaj do opisu Rosji. Ciąg dalszy ataku następuje.
Jacek Saryusz-Wolski ]]>@JSaryuszWolski]]>

Niemiecka Minister Spraw Zagranicznych ]]>@ABaerbock]]>, przybywająca do Nowego Jorku prosto ze spotkania Trójkąta Weimarskiego w Łodzi, właśnie oskarżyla Polskę na forum ONZ o rasizm względem uchodżców z Ukrainy
cc ]]>@RauZbigniew ]]>
Jacek Saryusz-Wolski ]]>@JSaryuszWolski video ]]>

2 lutego Centrum Informacyjne Rządu zawiadamiło, że w środę premier Mateusz Morawiecki spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem na Podkarpaciu. Widziałem w TVN Info transmisję konferencji prasowej obu panów. Pierwsze pytanie zadał dziennikarz TVN, który najpierw podał kontekst polegający na opisie zaangażowania wolontariuszy, organizacji pozarządowych i zwykłych obywateli w spontanicznie udzielaną masową pomoc dla ukraińskich uchodźców. A potem zadał pytanie, którego niedosłowna treść była mniej więcej była taka: - Dlaczego rząd polski nic w tej sprawie nie robi i kiedy zabierze się za wsparcie tej spontanicznej inicjatywy?

Jacek Saryusz-Wolski ]]>@JSaryuszWolski ]]>
Polska nie udziela żadnej pomocy Ukrainie, ani humanitarnej, ani militarnej wg francuskiego ⁦]]>@Le_Figaro]]> z 2/03/2022

Dominika Cosic ]]>@dominikacosic]]>. „Rosja uruchomiła potężną kampanię propagandową wymierzoną przeciw Ukrainie i Polsce. Ukraińskiego prezydenta oskarżają o nazizm, Polskę o rasizm. Są celowe prowokacje mające na celu zdyskredytowanie Polski i Polaków” - mówi ambasador RP przy UE

Widać, że polityczne wezwanie do dalszego grillowania Polski zostało wznowione, a jego realizacja jest w toku. 

Rosyjska wojna nadal toczy się przeciwko Polsce i Ukrainie. Międzynarodowa armia Donalda Tuska nadal jest po rosyjskiej stronie.

Czy to prawda, czy fałsz?
Czy zgodnie z standardami unii europejskiej jeśli Rosja napadnie na Ukrainę, Bruksela nałoży sankcje na Polskę?

]]>Trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

 ]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Kreml: Putin powiedział Macronowi, że zarzuty o trwające ataki rakietowe i bombardowania Kijowa i innych ukraińskich miast nie są prawdziwe, są elementami antyrosyjskiej kampanii dezinformacyjnej - RIA.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1641781

Władimir Władimirowicz Putin powiedział to co powiedział Emmanuelowi Macron i może poważnie liczyć na wiarę i zrozumienie. W końcu była to rozmowa z godnymi siebie Prezydentami.

Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1641782

Do poprzedniego wpisu zatytułowanego UKRAINA zamieściłem ten komentarz: "7. Jacek Saryusz-Wolski @JSaryuszWolski", do którego dołączyłem mapkę z Le Figaro, tę z "białą" Polską. Ten sygnał pana Jacka stał się jedną z inspiracji do dzisiejszego felietonu. To nie jest jedyny sygnał, który interpretuję jako usuwanie informacji o zaangażowaniu Polski w pomoc niesioną Ukrainie oraz ignorowanie udziału Polski w jej obronie i jawne zaangażowanie po stronie przeciwnej. A ta nieprzyjazna Polsce i kłamliwa mapka jako dowód, nadal jest dołączona do tej notki pana Jacka [link], choć Le Figaro chytrze podmienił tę mapkę. Oto ta notka:

Jacek Saryusz-Wolski @JSaryuszWolski
Polska nie udziela żadnej pomocy Ukrainie, ani humanitarnej, ani militarnej wg francuskiego ⁦@Le_Figaro z 2/03/2022

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1641783

"Niemiecki rząd przekaże Ukrainie 2700 przeciwlotniczych kierowanych pocisków rakietowych typu „Strzała” - grzmi tryumfalnie Deutsche Welle - niemiecka propagandówka na zagranicę i pyta: "Czy to granica możliwości niemieckiego wsparcia dla Kijowa?"

Oczywiście że nie, bowiem pociski te to demobil po NRD, mają po 35 lat, zostały wycofane przed 10 laty, są skorodowane, 700 z nich jest zepsutych a drewniane skrzynie, w których są przechowywane, były w listopadzie tak spleśniałe, że żołnierze Bundeswehry mogli wchodzić do magazynów tylko w sprzęcie ochronnym - informuje Der Spiegel.

Innymi słowy mówiąc próba odpalenia może się skończyć wybuchem i śmiercią użytkownika

Typowo niemieckie działanie z szeptanej instrukcji:  "Jak pomóc, aby zaszkodzić". 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1641809

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1641866

A new large batch of NLAW arrived in #Kyiv

Rząd Ukraiński Poinformował, że w #Kyiv pojawiła się nowa partia wyrzutni przeciwpancernych NLAW. Wkrótce zostaną przekazane obrońcom miasta.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1641868

Są ponoć(według ruso- philów)na granicy używalności.

Ale na pewno bez śladu pleśni.

Bardzo skuteczne.

Może czas na piosenkę i o nich?

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

brian

#1641895

Alfred Rosenberg, wielu uczonych szkoły frankfurckiej, teoretycy gender, przeróżni ekologiści klubu IPCC — Intergovernmental Panel on Climate Change, takich jak na przykład znakomita Olga Borisowna Lepieszynska, a ostatnio znakomity polski uczony Tomasz Lis, najprawdopodobniej górujący swoim intelektem nad Magdaleną Środą albo nawet nad Aleksandrem Duginem. W każdym razie wszystkich tych mędrców łączy jedna wspólna właściwość, którą widać w cholernie aktualnej, choć już dość dawnej wypowiedzi tego ideologa zbrodniczej polityki Putina:

„Dzisiejsi Ukraińcy to rasa degeneratów, która wypełzła ze ścieków. Ludobójstwo jest uzasadnione” - To powiedział Aleksander Dugin, kształtując swoją pseudonaukową tezą propagandowe jądro polityki Władimira Władimirowicza Putina której celem jest mordowanie narodów. Identyczną rolę o]polityczną spełniał Alfred Rosenberg budując identycznie pseudonaukową teorię zwalniając Adolfa Hitlera z odpowiedzialności za ukształtowanie niemieckiego ludobójstwa. Pierwszym krokiem tej metody jest wyhodowanie pogardy do człowieczeństwa tych ludzi których będzie można wymordować bez żadnych wyrzutów sumienia. A światowej sławy polski intelektualista Tomasz Lis pisze coś takiego:

Czy Putin unieważnił putiniadę w Polsce? Czy wróg wewnętrzny przestaje nim być albo staje się mniej groźny, gdy pojawia się wróg zewnętrzny? Czy wspólna antypatia wobec tego ostatniego ma mieć moc wybielacza win tego pierwszego? Nawet jeśli budzi to moralny sprzeciw, to często efekt jest właśnie taki. Wymuszona jedność zaczyna pełnić rolę cenzora i kagańca...[Newsweek], [wPolityce].

Jaka jest różnica pomiędzy metodą Aleksandra Dugina a Tomasza Lisa. Wygląda na to, że żadna. No może Dugin jest trochę bardziej dosadny.

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1642002