To nie jest śmieszne

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

yes

Teoretycznie najważniejszym hasłem parady równości w Warszawie 25 czerwca 2022 roku jak zawsze miało być piękne hasło „Ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem obowiązkiem państwa”. Oczywiście. Chyba nikt w Polsce nie jest zwolennikiem dyskryminacji ani wykluczenia - nie tylko z powodów ideologicznych.

Dlatego taka demonstracja, zwana paradą równości mogła by być w Polsce traktowana jako powód do radości, zabawy, a nawet draki, coś na kształt juwenaliów. Przebierańcy kolorowi, panienki umalowane. Słońce, lato, piękna pogoda, radość i śmiech. W żadnej realnej Polskiej rzeczywistości nie ma prześladowania żadnej mniejszości seksualnej, narodowej ani żadnej innej. Najlepszym dowodem na to, że nie istnieją żadne prześladowania ani nie ma żadnej dyskryminacji jest to, że ta parada mogła przetoczyć się przez polskie ulice bez przeszkód. Więc dlaczego to nie jest śmieszne?

Rzecz polega na inicjatywie politycznej, która kreuje konflikt, którego nie ma. W Polsce żadna tak zwana "Parada "Równości" nigdy nie miała nic wspólnego z wołaniem o obowiązek ochrony przed dyskryminacją i wykluczeniem. Wręcz przeciwnie. Zawsze taka parada była prowokacją polityczną, której celem było wywołanie problemu, poprzez tworzenie pretekstu do sztucznego konfliktu politycznego, wywołując rzeczywistą dyskryminację i wykluczenie patriotycznych przeciwników politycznych, a nawet więcej, niosącej skrajnie nietolerancyjną i agresywną «]]>cancel culture]]>» i niestety spory ładunek mowy nienawiści []]>link]]>] i «Dawnemu Poznaniowi podzwonne»

To jednak nie jest śmieszne, to jest metoda Josepha Goebbelsa, która zapewniła nazistowskiej partii Adolfa Hitlera (NSDAP) wygranie wyborów w 1932 roku. Pisałem o tym w felietonie «]]>Oszukana demokracja. Dlaczego PiS przegrał wybory w 2007 roku?]]>» opublikowanym 21 lutego 2008, 20:24 w Salon24.pl []]>link]]>], a który później skopiowałem w roku 2021 []]>link]]>]. Metoda tego oszustwa wyborczego została dopracowana przez Piotra Tymochowicza i szefa spin doktorów Donalda Tuska w roku 2007, panią Natalię de Barbaro. 

Dźwignią tej metody było hasło:

"Aby zrozumieć elektorat, musicie nauczyć się rozumieć debila"

Rzeczywiście idea takiej kampanii polega na znalezieniu lub nawet stworzeniu agresywnego środowiska kilkunastu procent wyborców, który stanie się narzędziem prowadzącym do wygrania wyborów parlamentarnych. W tym felietonie z 2007 roku zamieściłem fragmenty "Listu do kandydatki" autorstwa pani Natalii de Barbaro:

Po trzecie - zapomnij o większości wyborców. Jesteśmy przyzwyczajeni, że jeśli się kogoś do czegoś wybiera, to większością głosów. W wyborach parlamentarnych to jest nieprawda. O tym, że ktoś zostanie posłem czy posłanką decyduje mniejszość. Jeśli udałoby Ci się zdobyć głosy kilkunastu procent wyborców, Twój wynik będzie prawdopodobnie najlepszym wynikiem w okręgu. Sprawdź, ile procent wszystkich oddanych głosów dostali obecni posłowie (posłanki też?) w Twoim okręgu, a zobaczysz, że mam rację.
Co to dla Ciebie znaczy?
Cudowną obojętność na większość wyborców.

To jest źródło i przyczyna karier takich zjawisk jak Palikot, Petru, Jachira, Biedroń albo Hołownia. Ktoś stawia na użytecznych, ekscentrycznych, pomylonych, byle tylko czymś charakterystycznych, zauważalnych i dlatego rozpoznawalnych, nawet z powodu chamskiego awanturnictwa agresywnych bojówek.

W tym kontekście, patrząc na rzeczywistość taką jaka ona jest, widać jasno, że imperium zła, o którym kiedyś mówił Ronald Reagan, toczy agresywną wojnę światową posługując się użytecznymi idiotami, kłamstwem, prowokacją, agenturą wpływu, korupcją i wszelkimi dostępnymi środkami by destabilizować, paraliżować, infiltrować, niszczyć oraz inicjować konflikty - tak aby ruszyć z posad bryłę świata.  

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (14 głosów)

Komentarze

To co dzisiaj dzieje się polskich środowiskach politycznych, naukowych oraz intelektualnych, a także w praktykach opiniotwórczych elit, a nawet w polskim wymiarze sprawiedliwości dzieje się na wzór i podobieństwo starej bolszewickiej metody:

«cancel culture» lub «call-out culture» to wyrażenie współczesne, używane w odniesieniu do formy ostracyzmu, w której ktoś jest wyrzucany z kręgów społecznych lub zawodowych – czy to w internecie, w mediach społecznościowych, czy osobiście. Mówi się, że ci, którzy podlegają temu ostracyzmowi, zostali „wykluczeni”. Wyrażenie „anulować kulturę” ma przeważnie negatywne konotacje i jest używane w debatach na temat wolności słowa i cenzury. Pojęcie kultury anulowania często dotyczy form bojkotu lub unikania osoby, która działała lub mówiła w niedopuszczalny sposób. (Wikipedia

To co robią współcześni akademiccy i podobno intelektualni luminarze roku 2022 niczym nie różni się od scenariusza zebrań polskiej młodzieży komunistycznej zrzeszonej w studenckich organizacjach Związku Młodzieży Polskiej, która z hukiem wywalała na śmietnik polskich profesorów, którzy choć jednym słowem wyrazili krytyczne opinie o marksistowskiej nauce. To były czasy ignorancji i obskurantyzmu komunistycznej władzy Bolesława Bieruta i Władysława Gomułki i późniejsze lata poprawności politycznej, o których pisała Agnieszka Kołakowska prawie dwadzieścia lat temu, oraz niestety są to jak najbardziej współczesne czasy lewackiego antynaukowego obłędu roku 2022.

Ignorancja i obskurantyzm panoszącej się komunistycznej cenzury, wykluczającej wszystko co jest przejawem samodzielnej, wolnej myśli. Głęboko antynaukowy nowy totalitarny obowiązek obskurantyzmu i ignorancji współczesnej politycznej śmietanki walczącej o nowe totalitarne imperium Eurazji.
Pinxit.

Vote up!
7
Vote down!
-1

michael

#1645308

  • Zdegenerowane lewactwo oraz psychopaci czy stalinowskie małpy ganiające nago po ulicach miast i domagające się podziwu -- są nieodrodnymi kreaturami zbrodniczego, sowieckiego bolszewizmu.
  • * * * * *

W jaki sposób Gustaw Herling-Grudziński, a także inni pisarze z jego pokolenia przyczynili się po poznania istoty komunizmu?

Prof. Andrzej Nowak: Niewątpliwie książka „Inny świat. Zapiski sowieckie” Herlinga-Grudzińskiego, wydana najpierw w języku angielskim w 1951 r., a dopiero później po polsku, odegrała bardzo istotną rolę w przekazaniu wiedzy o istocie systemu i komunistycznego zniewolenia na Zachód, czyli tam, dokąd nie dotarły Armia Czerwona i NKWD.

Herling-Grudziński był więźniem obozu w Jercewie pod Archangielskiem – na pewno nie najsroższego z obozów w całym systemie Gułagu. Niektórzy z jego późniejszych kolegów żołnierzy, którym udało się wyjść ze Związku Sowieckiego razem z armią gen. Władysława Andersa, mieli przecież przecież znacznie gorzej – chociażby Anatol Krakowiecki, który trafił do najniższego kręgu gułagowego piekła, czyli nad Kołymę.

A jednak na podstawie doświadczeń z obozu w Jercewie i dzięki swojemu wielkiemu talentowi literackiemu Gustaw Herling-Grudziński potrafił wydobyć to, co jest najważniejsze w tym nieludzkim systemie – metafizyczne zło, które upadla ludzi i czyni z nich niewolników.

To połączenie osobistego doświadczenia z literackim talentem sprawiło, że „Inny świat” od początku zrobił bardzo duże wrażenie na tych wszystkich, którzy chcieli wziąć tę książkę do ręki.

Cytat za: https://wpolityce.pl/historia/447740-prof-nowak-herling-grudzinski-ukazal-ocean-sowieckiego-zla

Vote up!
7
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1645309

«Doświadczenia obecnej wojny pokazują, że próba przejęcia kontroli nad Ukrainą, niezależnie, czy dokonywana metodami wojskowymi, jak obecnie, czy politycznymi, jak w przeszłości, nie jest możliwa, jeśli Kijów może liczyć na wsparcie Warszawy.
Moskwa, chcąc osiągnąć sukces na Wschodzie, będzie musiała skierować swoje działania również przeciw Polsce

«Zaryzykuję tezę, że 24 lutego 2022 roku nastąpiła tektoniczna, nieodwracalna zmiana w sytuacji Polski, która wymusza nowe myślenie, odejście od ugruntowanych ocen i schematów czasów przedwojennych, bo dziś tracą one na znaczeniu.
Z oceny tego, co się stało, głębokości przemian i skali ryzyka wynika kolejny wniosek - by zapobiec najgorszemu musimy zrewolucjonizować naszą polską wyobraźnię strategiczną, zmodernizować nasze państwo i podjąć się zadania, które najprawdopodobniej skupi wysiłki całej generacji Polaków.»

"Dlaczego Polska i Ukraina są skazane na siebie?"
[Sieci #26/2022(500) 27 czerwca - 3 lipca 2022]

Neksjalizm & rozległy system o rozproszonej inteligencji.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1645328

   Postkomuna ubrała się w pstre piórka...Głównym celem tych zorganizowanych bojówek za kąsę ratusza, jest tworzenie sztucznego chaosu. Tu głównie chodzi, o wywołanie skrajnych emocji medialnych, czyli chęci krzykliwego pozyskania nowego elektoratu wyborczego.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1645331

POstKomuna (antypoloniZmów "prawnych")... ŚMIE SZYdzić (i szydzi) z teorEtycznej demokracji Polski - Państwa Prawa...

POstKomuna ośMiesza teorEtyczne Wymiary Sprawiedliwości ...

dopuszczające  Euro-Konstytucyjne - nie ściganie przestępstw urzędniczych POpełnianych " z przyczyn politycznych"...

 "Przyczyny Polityczne" - od 1997 roku ośMieszane w inkubaTorze konstytucyjnym, są -> "Jajami POlitycznymi"...

 - Z POjaj - wykluwają się POwstające : ->  czarno opierzone "kruczki prawne" - POmyślnie POlitycznie ośMieszane w smole i pierzu ...

- Zestawu PObieranego - z zasobów europejskich kruków  fikcji prawnych i ich POciech "kruczków prawnych"...

- DotychCzasowych "POdstaw prawnych": umorzeń ścigania spektakularnych zbrodni "Łowców Skór"  ...

Znanych POłowicznym Świadkom Koronnym: - POlityki sądowniczej, wsPOmaganej FINANSami samorządowych przemysŁowców -> "prokuratorsko- sądowych" : - umorzeniowych umożliwień ...   -> "prawnego" nie prania pierza  kruków i wron...  POspołu POsmołowanych -  POłowiczną "Euro-prawnorządnością"...

Pozdrawiam. J. K.

 

https://konstytucja.online/44

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1645335

Według tej posłanki do zarządzania inflacją jest jedna wajcha, zwana stopą. Jeśli inflacja rośnie to stopę trzeba zwiększyć, a jak maleje to tę stopę też można zmniejszyć. I to wszystko. Jeśli teraz jest inflacja, to winien jest Prezes NBP Adam Glapiński, który za późno zwiększył tę stopę.

Jeśli jest tak jak mówi ta, lub inna posłanka opozycji, na przykład Izabela Leszczyna, to robota Prezesa Zarządu Narodowego Banku Polskiego nie wymaga żadnych kwalifikacji, żadnej wiedzy, po prostu nie są potrzebne żadne wymagania, zero umiejętności. Nawet małpa może to robić. Stopa w górę, stopa w dół, prawie jak kiwanie nogą.
No i wreszcie pan Prezes nawet tego robić nie musi, przecież tę stopę podnosi i opuszcza nie Pan Prezes, a Rada Polityki Pieniężnej.

Przy takim pojęciu totalnej opozycji o wymaganiach w stosunku do ludzi pełniących tak wysokie państwowe obowiązki, rzeczywiście prezesem NBP może być każdy dupek, a nawet dupiarz, który jest głupi jak but, byle nie był z PiS. To jest świadectwo kretynizmu całej totalnej opozycji, to jest świadectwo krańcowej niekompetencji tych ludzi. Powierzenie rządu takim durniom grozi katastrofą, jest gorsze od zarazy. Oni zniszczą Polskę w dwa dni. Są groźniejsi od ruskich czołgów w polskim Sejmie.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1645343

Nieprzypadkowo wspomniałem wyżej o «neksjalizmie» oraz o «rozległym systemie o rozproszonej inteligencji», które to pojęcia dotyczą naprawdę skomplikowanych i szalenie odpowiedzialnych wielowymiarowych przestrzeni decyzyjnych. Niestety prymityw intelektualny praktycznie wszystkich dupiarzy politycznych totalitarnej opozycji jest nieustannym dowodem ich totalnej ignorancji. Oni rzeczywiście nie zdają sobie sprawy, żadnego pojęcia nie mają o tym co się rzeczywiście dzieje w rzeczywistym współczesnym świecie.

Nie rozumieją i nie potrafią zrozumieć nawet prostych zjawisk, nie potrafią odpowiedzieć nawet na tak banalne pytania jak na przykład dlaczego Polska jest przygotowana do kryzysu energetycznego i doskonale sobie radzi zarówno z odcięciem kurka rurociągów z rosyjskim gazem jak i rosyjską ropą. Dlaczego Polska jako jedyna w Europie skutecznie potrafi sobie z tymi kryzysami poradzić? 

A już zupełnie niezrozumiałym jest nawoływanie do "integracji" z tymi, którzy sobie najwyraźniej nie radzą. To jest jedynie dowód na to, że albo pojęcia nie mają o tym, że ta "europejska, tak rozumiana integracja" zbankrutowała, albo działają w złej wierze w sojuszu z rosyjskimi agresorami.

Albo są głupi i są użytecznymi idiotami, albo są zdrajcami.

Ich pogarda i zacietrzewiona nienawiść i notoryczne posługiwanie się kłamstwem niestety wskazuje na to drugie.

Jurgielt, agentura, a nawet skrajna korupcja granicząca z zachłanną chciwością nie jest wystarczającym wyjaśnieniem, nawet nienawiść niewiele wyjaśnia. To jest skutek trwającego już dwa wieki konfliktu cywilizacyjnego pomiędzy bolszewickim "ruskim mirem" a duchem Cywilizacji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Bardzo możliwe, że nawet modna nazwa «ruski mir» zasadniczo wprowadza w błąd. 

Powinniśmy wiedzieć, że to jest na wskroś totalitarna «ruska smuta», która z upiorną konsekwencją oligarchii ruskiego totalitaryzmu wyłącza i likwiduje wszelkie samodzielne myślenie. Napisał o tym ostatnio Stanisław Janecki, na przykładzie Platformy Obywatelskiej ["Czystka bez czystki" - (Sieci #26/2022)] => "Platforma Obywatelska stała się partią tak bez wyrazu , że obecnie nawet nie ma kogo z niej wyrzucić". Tak działa oligarchiczny UKŁAD totalitarnej władzy, a raczej absolutnego jedynowładztwa.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1645351

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1645350