CZY POLSKA URATUJE ZACHÓD?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

yes

Dzisiaj jest dziesiąta rocznica pogrzebu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wielkiego inspiratora polityki dumnej Polski. 18.04.2010. "Aby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba najpierw chcieć nim być, a gdy chce się szacunku innych, trzeba najpierw szanować siebie".
Taka była myśl założycielska ]]>Mieszka I]]>, takie było dzieło Rzeczypospolitej Obojga Narodów i do takiej wizji Polski namawiał nas Lech Kaczyński w swoim przemówieniu przed Zgromadzeniem Narodowym w dniu 23 grudnia 2005 r przy zaprzysiężeniu na Prezydenta []]>link]]>].

Polska jest dumną Ojczyzną wielkiego europejskiego narodu, taka jest prawda, takie są historyczne fakty i taka jest polska strategiczna misja w geopolitycznej przyszłości XXI wieku. W poprzednim zdaniu zachowuję jego przewrotną dwuznaczność, fatalnie rozumianą przez antynarodowy, rzekomo internacjonalistyczny i na wskroś totalitarny komunizm.

Nie ma żadnego europejskiego narodu, ani małego, ani wielkiego, ani tym bardziej z jakiegokolwiek powodu czymkolwiek uprzywilejowanego. To tylko gramatyczne złudzenie. Europa jest miejscem ojczystym wielu narodów, z których każdy ma swoją historię, swoją kulturę i tradycję, która zasługuje i na szacunek i na pamięć o tym co dobre, a co złe w swojej własnej historii.

Ten narodowy i łacińsko chrześcijański sposób widzenia historii teraz, w XXI wieku, nadal ma totalitarnych, bolszewickich wrogów, o których przypomniał Tymczasowy, pytając czy Polska uratowała Zachód w roku 1920.

Ludobójstwo 1920 r. – Stu Polaków rozstrzelanych za jednego ...
Tymczasowy, "Czy Polska uratowała Zachód w 1920 r.?", []]>link]]>], []]>link]]>], []]>link]]>],

Postscriptum:
Nienawiść do Polski - do ostatnich polskich zwłok []]>link]]>] -  to niestety dziedzictwo Polrewkomu (Польревком). Niewątpliwie powinniśmy uratować Zachód, pokonując nasz polski współczesny 
]]>Polrewkom]]> i wszystkie ich bolszewickie Rewkomy na Zachodzie.

_____________________________________

]]>Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy!
]]>

__________________________

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Polska jest częścią światowego porządku. Prezydent Rzeczypospolitej ma konstytucyjny obowiązek strzeżenia naszej suwerenności, ponosi wysoką odpowiedzialność za politykę obronną i politykę zagraniczną. Wypełnianie tych zadań następuje zawsze w konkretnych okolicznościach. Dziś moim zadaniem jest uczynienie wszystkiego by zapewnić bezpieczeństwo i sprzyjające warunki polityczne i gospodarcze dla wielkiej przebudowy którą powinniśmy w Polsce podjąć.

Więcej, moim zadaniem jest doprowadzić do tego, by nasze stosunki z innymi państwami stały czynnikiem dynamizującym przemiany, wzmacniającym nasze poczucie wartości i nasze przywiązanie do ojczyzny.

Drogą do tego jest odrzucenie narodowych kompleksów, ciągłego podnoszenia naszych słabości, chorobliwej tendencji do naśladownictwa także wtedy gdy chodzi o zjawiska i podstawy wątpliwie czy też jawnie szkodliwe. Aby być traktowany jako duży europejski naród trzeba chcieć nim być. Gdy się chce szacunku innych trzeba najpierw szanować siebie.

Cały tekst tutaj: [link]

Vote up!
7
Vote down!
-1

michael

#1626408

chował przed telewidzami głowę w piasek, gdy był pytany o to dlaczego głosował za sankcjami przeciwko Polsce w rezolucji europarlamentu, zasłaniając się lojalnością do Unii Europejskiej

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1626409

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w sobotę telefonicznie z prezydentem Donaldem Trumpem o współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, zaangażowaniu NATO w walce z koronawirusem i współpracy gospodarczej

Szef gabinetu prezydenta poinformował, że rozmowa dotyczyła trzech zagadnień: współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, zaangażowania NATO w walce z koronawirusem oraz współpracy gospodarczej w zwalczaniu ekonomicznych konsekwencji epidemii koronawirusa.

Jeśli chodzi o współpracę dwustronną, mówił Szczerski, poruszono trzy tematy. Pierwszym z nich jest współpraca instytutów badawczych Polski i USA w badaniach nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. "Tutaj jest deklaracja otwartości strony amerykańskiej na współpracę z polskimi ekspertami i wspólnych badań nad szczepionką i lekiem na tę chorobę" - podkreślił minister.

"Po drugie, kwestia nowoczesnych, szybkich testów na koronawirusa, które Polska chce pozyskać z USA. Tu jest otwartość strony amerykańskiej na taką współpracę w dostarczeniu do Polski tych nowoczesnych testów" - przekazał Szczerski.

Polscy medycy lecą do Chicago
Trzecia kwestia odnosząca się do współpracy dwustronnej - poinformował Szczerski - dotyczy wysłania polskiej misji medycznej do Chicago w stanie Illinois. Jak mówił, polscy medycy mają wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia, a także odbyć praktykę w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

"Jest szansa na to, że ta dramatyczna sytuacja, jaka ma dzisiaj miejsce na świecie jeszcze bardziej pogłębi relacje polsko-amerykańskie" - dodał Szczerski.

Tematem rozmowy prezydentów Polski i USA było zaangażowanie NATO w walce z koronawirusem. "Prezydenci podkreślili, że dzisiaj potrzeba silnej i jasnej roli NATO w tej sytuacji. Trzeba przedyskutować możliwości większego zaangażowania sił NATO, jeśli chodzi o możliwości wojskowe i medycyny, ale także innych zasobów, które są do dyspozycji NATO, żeby w sytuacji, z którą się dzisiaj zmagamy pokazać silną więź transatlantycką, także w wymiarze bezpieczeństwa" - mówił szef gabinetu prezydenta. "Tutaj jest gotowość do rozmów na temat tego, jak można zwiększyć obecność i działania NATO w zakresie pandemii" - dodał.

"Dobra rozmowa obu przywódców"
Jeśli chodzi o trzeci temat rozmowy, czyli współpracę gospodarczą, Szczerski poinformował, że Duda i Trump rozmawiali nt. tego, "w jaki sposób we współpracy ekonomicznej, w dwustronnych kontaktach biznesowych, inwestycyjnych, handlowych wspomóc obie gospodarki w szybkim powrocie na ścieżkę rozwoju po tym, jak zakończy się najgorszy okres pandemii".

Minister podkreślił, że była to "dobra rozmowa obu przywódców". "Bardzo konkretna, z konkretną mapą drogową współpracy na najbliższy czas dotyczącą trzech dużych zagadnień. Jest szansa na to, że ta dramatyczna sytuacja, jaka ma dzisiaj miejsce na świecie jeszcze bardziej pogłębi relacje polsko-amerykańskie" - dodał Szczerski.

Informację o rozmowie polskiego i amerykańskiego przywódcy, Szczerski podał wcześniej na Twitterze. "Trwa rozmowa telefoniczna Prezydentów Polski i USA dotycząca współpracy w dobie pandemii koronawirusa. Po zakończeniu zostanie wydany komunikat prasowy" - napisał szef gabinetu prezydenta.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1626438

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Poniżej cyt. anonimowego, rozgoryczonego internauty:
„Niestety otumanienie Polaków to temat na jakąś pracę naukową w jaki sposób i jak szybko pozbawiono Polaków logicznego myślenia, analizowania faktów i historii.
Wygląda na to ze większość Polaków to bezmyślne bydło idące dobrowolnie na rzez. Jak to się stało nie wiem?
Duda to oczywiście chanukowy zdrajca i syjonistyczny agent uruchomiony z listy agentów jaką ma światowe żydostwo w Polsce wychowane i gotowe do podjęcia każdego wyzwania jak tylko pociągną za sznurek. Przecież Duda to typowy taki janczar wyskrobany z banana przez Kalksteina zwanego z polska Kaczyńskim. Kim był wcześniej? Ano kiepskim adwokaciną, ale za to mężem żydówki, której ojciec był znanym w środowiskach syjonistycznych polakożercą. Nie jest wykluczone że sam Duda ma korzenie żydowskie, bo przykleił się do żydowskiej lewackiej partii UW już na początku swojego wieku dojrzewania - to nie był przypadek i ci go przyjęli zaczem miał akt ślubu z Kornhauserówną.
Za Duda stoi potężna siła propagandowa i finansowa, która ma na celu w ciągu następnej jego kadencji całkowicie zamienić Polskę w Polin, a Polaków w żebraków i drugiej kategorii ludzi POLINSTYNCZYKOW, którzy masowo będą wymierać opuszczać za chlebem Polskę, wyprzedawać swoje mienie bo nie będą w stanie się w POLIN utrzymać. Koszty życia, podatki w tym kadastralny tak zubożą naród ze żydostwo będzie masowo wykupywać nieruchomości. Już w USA mówią ze za 4 lata Polacy sprzątający u żydów w Ameryce będą sprzątać ich domy w Polsce.
Duda to zdrajca i oszust wyborczy, szkodnik NR1, natychmiast powinien być osadzony i skazany, a nie wybrany.
Jak można wybrać takie badziewie na następne 5 lat na prezydenta, skoro przez ostatnie 5 lat miał okazje być prezydentem Polaków, i nie tylko nie skorzysta żeby być prezydentem Polski, ale nim nigdy nie był.
Ojciec Rydzyk się zaprzedał za srebrniki PISdzielcom, skończyły się plany geotermii Radia Maryja nie da się już go słuchać. Wszytko to obłuda."

Vote up!
2
Vote down!
-4

panMarek

#1626566

to możesz wypisywać na waszym załganym sowiecko-ruskim portalu znanym jako ścierwoneonówka!

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626597

 

WIZJA PANA MARKA:
Za TUSKIEM stoi potężna siła propagandowa i finansowa, która ma na celu w ciągu następnej jego kadencji całkowicie zamienić Polskę w Polin, a Polaków w żebraków i drugiej kategorii ludzi POLINSTYNCZYKOW, którzy masowo będą wymierać opuszczać za chlebem Polskę, wyprzedawać swoje mienie bo nie będą w stanie się w POLIN utrzymać. Koszty życia, podatki w tym kadastralny tak zubożą naród ze żydostwo będzie masowo wykupywać nieruchomości. Już w USA mówią ze za 4 lata Polacy sprzątający u żydów w Ameryce będą sprzątać ich domy w Polsce. TUSK to zdrajca i oszust wyborczy, szkodnik NR1, natychmiast powinien być osadzony i skazany, a nie wybrany.

MÓJ KOMENTARZ:
Pozwoliłem sobie na zamianę nazwiska DUDA, na nazwisko TUSK, ponieważ po tej wymianie WIZJA PANA MARKA idealnie pasuje do rzeczywistej wizji programowej Platformy Obywatelskiej, faktycznie realizowanej w czasie władzy premiera Donalda Tuska, oraz jego następczyni Ewy  Kopacz. Wtedy fakty opisane w wizji pana Marka idealnie pasują do skutków władzy sił politycznych wchodzące w skład współczesnego antypisu.
Wtedy Polacy byli zmuszeni do emigracji zarobkowej, polski przemysł był wyprzedawany za gówniane pieniądze obcym korporacjom, które najpierw we wrogo przejętych firmach prowadziły rabunkową gospodarkę, a później likwidowały ich działalność, pozostawiając za sobą zgliszcza.
W ten sposób zlikwidowano w Polsce przemysł stoczniowy, żeglugę śródlądową, skasowano cukrownie, fabryki przemysłu włókienniczego, przędzalnie i fabryki bawełnianej bielizny, huty i kopalnie węgla kamiennego, kopalnie siarki i co tylko się dało zlikwidować. wtedy właśnie kwitło rozdawnictwo, w którym niby prywatyzując - rozdawano polskie aktywa. Prywatyzacja i likwidacja.
Za czasów antypisu rosło jedynie bezrobocie i podatki, a strategia "rabunkowo dyfuzyjna", zwana "modelem polaryzacyjno-dyfuzyjnym" pozwalała władzy tolerować, a nawet aprobować przemysłową grabież wszelkich polskich aktywów.

Gigantyczna i bezczelna grabież miliardów złotych polskich w takich aferach jak Amber Gold albo afera VAT i dziesiątki podobnych, w których złodzieje bezpiecznie i bezkarnie kradli setki miliardów złotych, kradli kamienice pod opieką i kuratelą sądów i pod łaskawym okiem wszelkiej władzy rządowej, samorządowej i sądowniczej.

Tak było za czasów władzy antypisu, a wasze oczy szeroko zamknięte nie chcą widzieć tego złodziejstwa i bezczelnej grabieży. Więcej, wasze oczy są szeroko otwarte na taką demokrację, która znowu pozwoli na bezkarne złodziejstwo.

Vote up!
5
Vote down!
-1

michael

#1626610

Niech żyje Komuchruski i oczywista rzecz Dziadzia.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1626615

jest bezcelowa. Ale dość łatwo wprawić w zakłopotanie tych wszystkich, którzy mówią o żydopisie - niech wytłumaczą dlaczego media w dyspozycji żydowskiej (GW, TVN, Krytyka Polityczna) tak usilnie starają się wysadzić ten rząd?
Może PiS jest za mało żydowski?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Leopold

#1626613

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To tylko kontynuacja tego co się działo kiedyś...nawet jak nie chcecie towarzysze tego widzieć.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę - więcej przymusowych szczepień.
Jedyny kraj na świecie
http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/65176-prezydent-andrzej-duda-podpisal-ustawe-%E2%80%93-wiecej-przymusowych-szczepien

Ustawę przewidującą więcej przymusowych szczepień podpisał prezydent Andrzej Duda.
Najwięcej kontrowersji budzi wprowadzenie do obowiązkowego katalogu szczepień preparatu przeciw HPV – informuje „Nasz Dziennik”.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
Jak pisze „Nasz Dziennik” – nowe prawo „pozwala ona na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Będziemy jedynym krajem na świecie, w którym wprowadzono przymusową kontrowersyjną szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV”.
Pod apelem do prezydenta o niepodpisywanie nowelizacji podpisało się 20 tys. osób. Minister Wojciech Kolarski z Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP spotkał się wczoraj z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, którzy prosili o zawetowanie ustawy.
Przeciwnicy obowiązkowych szczepień liczą teraz, że do Trybunału Konstytucyjnego skierowane zostanie zapytanie dotyczące przepisów nakładających obowiązek szczepień. Zapowiadają też, że petycja pt. „Więcej obowiązkowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór!” zostanie po wyborach skierowana do nowego rządu.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27805&Itemid=53

Kim jest Łukasz Szumowski? Czyje polecenia spełnia?
Stanisław Krajski
https://www.youtube.com/watch?v=4eJ2T1wMAKk&feature=youtu.be

Wyciągnął go Gowin - powiązany z Życińskim, ...
Sam Szumowski jest chirurgiem, nie ma Rady fachowców…
Nie jest politykiem. Nie jest uczonym, bo wygłasza jako pewniki - dziwne hipotezy. Prorokuje ??
Narusza wolności konstytucyjne.

http://zakonmaltanski.pl/2018/
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27801&Itemid=100

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1626621