Czy można wymienić pana Grzegorza na lepszego Dyzmę

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Napisałem niedawno taki tekst. ]]>link]]> A w tym tekście zawarłem taką tezę:

Grzegorz Schetyna nie jest taki głupi, by robić tak głupie rzeczy, jakie robi.
Mogę więc przypuszczać, że ktoś ma na Pana Grzegorza wystarczająco mocne haki, by trzymać lejce pozwalające na zdalne sterowanie. Widocznie ten oficer prowadzący jest o klasę głupszy od Pana Grzegorza Schetyny i zmusza go do robienia tych idiotyzmów. A Pan Grzegorz, swoim zdaniem, nie ma wyjścia i robi co mu każą. Robi co mu każą i czeka na moment, w którym ten oficer prowadzący się wykopyrtnie. Jest to bardzo przebiegła polityka, a wiemy wszyscy, że pan Grzegorz jest przebiegły. Koniec cytatu.

Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który przekonał mnie jednak do tego, że ani w niemieckich, ani w rosyjskich i co za tym idzie w polskich służbach III RP nigdy nie było tak, aby oficer prowadzący był głupszy od swojego agenta. 

To oni prowadzą grę operacyjną, to oni ją kontrolują, a jeśli coś im się z pod tej kontroli wymyka, to natychmiast oficer prowadzący znika. Dosłownie znika. Jest wymieniany. Co nie znaczy, że sam pan Grzegorz Dyndała nie jest do wymiany. Zarówno pan Schetyna, jak i pan Petru zdecydowanie są do wymiany.
Bandycki problem panów oficerów prowadzących polega na tym, że nie bardzo widać następców i nie jest to tylko polski problem. Wystarczy spojrzeć na takich spryciarzy jak Juncker, Timmermans i właśnie Schetyna, Petru i wielu innych rekrutowanych z lewackich zagonów Europy i Ameryki. Przyglądałem się, już z tym kryterium w głowie, wczorajszym piaskownicowym babraniom się totalitarnej opozycji. Przykład zamiany naprawdę obrzydliwego Stefana Niesiołowskiego na bardzo sprawnego Sławomira Neumanna nie jest dobrym przykładem, chociaż poseł Neumann rzeczywiście jest lepszym wykonawcą najczarniejszego pijaru.

Tu jest chyba kwestia koniecznej w tej branży selekcji negatywnej. Faceci mogą być bardzo sprawni, mogą być superinteligentnymi wojownikami, ale muszą być do cna zdemoralizowani. Wszyscy, każdy z nich musi być z jakiegoś powodu niesamodzielny intelektualnie, musi być dotknięty florencką chorobą, jakąś szatańską zarazą zupełnej demoralizacji. Nie można wyłączyć selekcji negatywnej.
Ciekawe. Lepszy komunista może być tylko gorszy.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (12 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1536740

Chyba Panie najlepiej czują tą dziwną komunistyczną właściwość zakopaną gdzieś w lewackiej i lewicowej osobowości. To jest taka nieuchwytna niezgrabność, trochę kojarzącą się z niemuzykalnością i niezbyt rozwiniętym poczuciem humoru. Faceci sprawiają dziwne wrażenie, tak jak by może nie umieli tańczyć, może nie mają poczucia rytmu, nie potrafią poruszać się zgrabnie. 
Wciąż mam w oczach postać pana Aleksandra Kwaśniewskiego. 
Człowiek który bardzo starał się wypaść dostojnie. I było widać, jak mu się to nie udaje.
Pan Bronisław Komorowski - dokładnie tak samo. Mnóstwo faux pas. 
Nawet Pani Ewa Kopacz.
Widoczny brak szlachetności.

Vote up!
11
Vote down!
0

michael

#1536759

wynika z życia w kłamstwie, ze świadomości popełnionych podłych uczynków. Zmusza to do nieustannego kontrolowania swojego zachowania, by przypadkiem prawda nie wyszła na jaw, nie wypsnęło się niewłaściwe słowo. Stąd sztywność, brak spontaniczności wypływającej ze zgodności myśli i czynów.

Vote up!
3
Vote down!
0

WL

#1536792

by lepiej przypomnieć sobie tą postać warto cofnąć się trochę w czasie ,pamiętam jak nieżyjący już  acz bardzo szanowany Bloger często pytał,co robił Schetyna w willi Baraniny

bardzo ciekawy artykuł napisał na ten temat 

Aleksander Ścios,

tu na Niepoprawnych, też

http://niepoprawni.pl/blog/452/czas-odejsc-panie-schetyna-aleksander-scios

 

 

 serd pozdr 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#1536914