STALOWA WOLA

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

*

KONIECZNA JEST STALOWA WOLA BY POLSKA BYŁA PAŃSTWEM POWAŻNYM, działając w sprawie reparacji oraz wobec antypolskiej zewnętrznej i wewnętrznej opozycji. W polskiej polityce międzynarodowej nadszedł czas na końcowe rozstrzygnięcia. Do tego potrzebna jest stalowa wola i otwarte walenie młotem, tak jak to się dzieje na Ukrainie. Ten format politycznego działania domaga się postawienia spraw jasno i całkiem otwarcie. Aby zwyciężyć, wszyscy musimy wiedzieć co jest grane, musimy dobrze zrozumieć pole gry, musimy widzieć o co walczymy. Pieniądze w tej grze nie są celem, są miarą sukcesu, są dźwignią, są kluczem otwierającą możliwość osiągnęcia przez ]]>poważne Państwo Polskie]]> najważniejszych celów polskiej racji stanu. Oto one:

WYSTĄPIENIE O REPARACJE JEST KLUCZEM DO OSIĄGNIĘCIA WAŻNYCH CELÓW POLSKIEJ RACJI STANU

1. Zmiana narracji historycznej dotyczącej Polski. Prawda o Polsce.
2. Zmiana strategii politycznego rozwoju Unii Europejskiej. Nie imperium Eurazji.
3. Zmiana strategii gospodarczego rozwoju Unii Europejskiej. Nie kolonializmowi.
4. Zmiana strategii aksjologicznego rozwoju UE. Nie totalitaryzmowi.
5. Zmiana statusu geopolitycznego Polski. Tak Trójmorzu.
6. Zmiana międzynarodowej pozycji gospodarczej Polski. Bezpieczeństwo.
7. Strategiczna gwarancja suwerennego bytu państwowego Polski. Solidarność!

Siedem w jednym. A gdzie te pieniądze, gdzie te 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych, co w przeliczeniu daje 1 bilion 532 miliardy 170 milionów dolarów?

Odpowiadam:
Pieniądze nie są celem, są narzędziem przeznaczonym do realizacji konkretnych zadań, są także miarą jakości pracy poświęconej na ich wykonanie. Na przykład pieniądze przeznaczone na finansowanie projektów Krajowego Planu Odbudowy (KPO), to zupełnie inne pieniądze od tych oczekiwanych od Niemiec z tytułu reparacji wojennych albo uzyskanych z tytułu podatku zwanego European Union Emissions Trading System (EU ETS). Inny jest ich cel, inny sens, inne źródło, zupełnie inny mechanizm ich obecności w gospodarce oraz wreszcie zdecydowanie różne rezultaty ich istnienia. 

Głównym efektem polskiego wystapienia o reparacje wojenne jest otwarcie wielkiej, międzynarodowej kampanii o to, by Polska była ]]>państwem poważnym. ]]>]]>Państwa poważne, to takie, które potrafią zdefiniować swoje interesy i nie odstępować od ich realizacji bez względu na warunki zewnętrzne i wewnętrzne]]>. Państwa pozostałe tego nie potrafią.

Kampania toczona o powagę Państwa Polskiego rozkłada się na zadania cząstkowe określone na tej siedmiopunktowej liście. Każde z tych zadań jest innym frontem działania w interesie polskiej racji stanu, frontem w którym nie można odstąpić od sukcesu.

Zacznijmy od punktu pierwszego. Zaczyna się coś, o czym można przeczytać w felietonie o tym «]]>Jak zniszczyć globalną agresję łajdackich kłamstw przeciwko Polsce]]>»: 

_________________________________________________

«Mianowicie, jednym z najbardziej skutecznych środków przeciwdziałania propagandzie kłamstw i pomówień jest intensywna publiczna kampania informacyjna. Masywna i asertywna kampania kompromitująca komunistyczne łgarstwo popierane przez politycznych zdrajców w polskiej i unijnej polityce. Informacja przeciwko propagandzie. Prawda przeciwko kłamstwu. «]]>Polska musi być państwem poważnym!]]>» Informacyjne oczyszczenie przedpola musi nastąpić w naprawdę potężnym uderzeniu kampanią, która wywoła wstrząs w skali globalnej».

(19 września 2021 roku - ]]>blogmedia24.pl]]>)

_________________________________________________

No i mamy taką kampanię, która musi zlikwidować wredne i fałszywe przekonanie światowej opinii publicznej o tym, że Polska była sprawcą II Wojny Światowej. Przekonanie o tym, że paskudna i antysemicka Polska była i jest winna mordowania Żydów w polskich obozach śmierci. Może taki jest niemiecki interes, może to jest interes Izraela, USA, Francji a przede wszystkim Rosji. To jest zły interes. Mocna globalna kampania wojny informacyjnej, która pokaże to co naprawdę robili Niemcy w czasie drugiej wojny światowej jest potrzebna prawdzie. Im dłużej to będzie trwało, tym jaśniej świat pozna prawdę o tym, że wtedy Niemcy w Polsce zbrodniarzami nie mniej od współczesnych Rosjan na Ukrainie. Może nawet byli gorsi. Taka jest prawda. Obozy śmierci były niemieckie, nie polskie. Holocaust był niemiecki, nie polski. Jedwabne było dziełem niemieckiego SS-Einsatzgruppe dowodzonego przez Niemca, SS-Obersturmführera ]]>Hermanna Schapera]]>, a nie polskich wieśniaków.        

Poprzedni felieton, zatytułowany "]]>Po wakacjach, zaczynamy walić młotem]]>", zakończyłem takim oto wnioskiem:

«Wszystko zależy od naszej determinacji, odwagi i woli walki. A Niemcy, jeśli chcą przetrwać, muszą zapłacić należne Polsce reparacje i to jak najprędzej. Każdy rok opóźnienia w wywiązaniu się z tego obowiązku, dobitniej pokaże światu jak bardzo podobni byli Niemcy w latach 1939 - 1945 w Polsce do tego, co teraz Rosjanie robią na Ukrainie. Pokaże światu, czym grozi imperialna wspólnota Niemiec z Rosją».

Każda godzina, każdy dzień naszej niespełnionej prośby o wypłatę należnych Polsce reparacji jest czasem niemieckiej hańby.

Na wybaczenie trzeba zapracować przyznaniem się do winy, żalem za popełnione czyny oraz odkupieniem krzywd, zadośćuczynieniem, a przede wszystkim szacunkiem do wszelkich partnerów, uczestników, podmiotów a nawet przedmiotów toczących się spraw. Po prostu szacunek do człowieka i jego pracy.  

MANE TEKEL FARES 

Pozostałe cele od drugiego do siódmego omówię w następnych felietonach. Sprawy są za poważne by mogły zmieścić się w jednym tekście. Sprawa Polski jako "PAŃSTWA POWAŻNEGO" jest bardziej skomplikowana i ważna, by dała się pomieścić w bieżącej polemice z totalitarną narracją agresywnych aktywistów takich jak na przykład Artur Łącki, Robert Kropiwnicki, Bożena Żelazowska, Karolina Pawliczak, Aleksander Miszalski, Wanda Nowicka, Jarosław Rusiecki albo Kazimiera Szczuka - ludzi kompetentnych inaczej.

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Piątego września bieżącego roku napisałem tekst zatytułowany "STALOWA WOLA". Był drugą częścią felietonu o tym, że "po wakacjach, zaczynamy walić młotem", który przemknął się przez łamy "Niepoprawnych" nieomal nie zauważony. Najistotniejszym motywem tego wpisu była informacja o stanie wiedzy antypolskiej "zewnętrznej i wewnętrznej" opozycji, wiedzy dotyczącej nie tylko reparacji, ale wszystkiego co dzieje się we współczesnej rzeczywistości:

Pozwolę sobie tutaj zacytować tę diagnozę, razem z komentarzem:
"Oni nie wiedzą, ani nie czują, że zaczyna się coś, o czym można przeczytać w felietonie o tym «Jak zniszczyć globalną agresję łajdackich kłamstw przeciwko Polsce»" 

Komentarz:
Mianowicie, jednym z najbardziej skutecznych środków przeciwdziałania propagandzie kłamstw i pomówień jest intensywna publiczna kampania informacyjna. Masywna i asertywna kampania kompromitująca komunistyczne łgarstwo popierane przez politycznych zdrajców w polskiej i unijnej polityce. Informacja przeciwko propagandzie. Prawda przeciwko kłamstwu. «Polska musi być państwem poważnym!» Informacyjne oczyszczenie przedpola musi nastąpić w naprawdę potężnym uderzeniu kampanią, która wywoła wstrząs w skali globalnej.

Wojenna kampania informacyjna, tak jak każda kampania wojenna jest kosztowna, ale polskie Państwo, jeżeli nie ma być zniszczone - musi podjąć tę rękawicę. Koszt takiego kontrataku nie jest tak wielki, jak cena, którą musimy zapłacić za 250 czołgów Abrams, ale zaledwie tyle, ile kosztuje zakup kilku Abramsów. Dwa miliardy, może trochę więcej.

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1646879

   Aby te cele twardo osiągnąć, jak najszybciej zakupiona broń musi być w kraju. Kluczem na teraz, atom NATO przejściowo w Polsce. Elektrownie atomowe, na których bazie pozyskamy swój militarny atom, jak to zrobił  kiedyś Izrael na bazie atomowych elektrowni. Dopiero wtedy, zmienimy swoje geopolityczne miejsce i będziemy w Świecie poważnym krajem. Czas wreszcie na polskie sądy, które wyczyszczą kraj z obcego robactwa.

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1646881