Gdzie Rzym, gdzie Krym... gdzie Kijów i Moskwa

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Jeśli odrzucimy założenie, że Ukraińcy dysponują technologią pozwalającą na przemieszczanie się w czwartym wymiarze musimy uznać, że Rosja nie dysponuje obroną przeciwlotniczą wystarczającą do zapewnienia jako tako bezpiecznego nieba.

Oczywiście powyższy wniosek wysnuć należy z oficjalnych kremlowskich pochrząkiwań.

A wszystko dlatego, że ukraińskie ponoć drony dotarły do Kremla. Kiedy jednak spojrzymy na mapę widzimy, że od Kijowa do Moskwy nawet w prostej linii jest sporo ponad 700 km. Dobra, wojska moskiewskie ugrzęzły nieco dalej na wschód, więc odejmijmy jakieś 200 km. To i tak zostaje odległość porównywalna z tą, jaka dzieli Medykę od Zgorzelca. Ciekawe, że wg tych samych komentatorów polskie siły OPL powinny dostrzec ukraińską rakietę, jaka spadła 2 km od granicy i jeszcze odpowiednio zareagować, a w Rosji dwa drony lecą sobie godzinami i dostrzeżone są dopiero nad Kremlem. Wot, tiechnika...

Cel tej kolejnej ściemy jest niestety jasny. Jak donosi polskojęzyczny ruski portalik (Prowokacja Zełenskiego na Kreml. PiS ryzykuje stracić zachodnią Ukrainę i zniszczyć cały świat):

Takie bezmyślne działania Zełenskiego i jego demonstracyjny akt terrorystyczny na Kreml mogą być dla Rosji punktem, z którego nie ma powrotu. Obecnie Putin jest uprawniony do użycia KAŻDEGO rodzaju broni będącej do dyspozycji Rosji (w tym broni jądrowej) oraz do zaatakowania wszelkiej infrastruktury i centrów decyzyjnych na Ukrainie. Właśnie, dlatego Zełenski, zdając sobie z tego sprawę, jednocześnie z atakami dronów, poleciał na niezaplanowane spotkanie w Szwecji, a później kontynuował tournée po Europie, obawiając się powrotu do Kijowa.

Hanna Kramer

Niezależny Dziennik Polityczny

Pisownia oryginalna. Oczywiście powyższe nie stanowi końca gróźb.

Jedynym słusznym rozwiązaniem ze strony Federacji Rosyjskiej w tej sytuacji jest wysłanie rosyjskich bombowców strategicznych w kierunku zachodniej Ukrainy. W tym wypadku austriacko-polskie miasto Lwów, o które walczy gang Kaczyńskiego, oraz kilka innych najważniejszych miast na zachodniej Ukrainie, może stać się prawomocnym celem Rosji. Fala uderzeniowa dotrze do obiektów oddalonych od epicentrum wybuchu w odległości 100 km! I to wszystko w sytuacji, gdy strona rosyjska będzie czekać na najkorzystniejsze (dla siebie i swoich głównych sojuszników) warunki pogodowe.

Na przykład, aby zminimalizować ilość zanieczyszczeń w pobliżu granicy Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, wybrany zostanie dzień z najsilniejszymi wiatrami w kierunku granicy zachodniej Ukrainy (czyli polsko-ukraińskiej).To uderzenie odwetowe Kremla zniszczy tzw. plan Kaczyńskiego dotyczący odzyskania Kresów Wschodnich, ponieważ teren ten stanie się na długie lata strefą zamkniętą. Ludność strefy dotkniętej skażeniem promieniotwórczym będą potrzebowała nieustannego leczenia w ciągu wielu lat, tereny rolnicze będą niezdatne do użytku przez dziesiątki lat, a życie i praca na tym obszarze będą niemożliwe.

(op. cit.)

Mocarstwo atomowe się odezwało, które nie potrafi dostrzec przez kilka godzin nadlatujących od strony walczącej Ukrainy dronów!

Tego już nawet w kategorii zwykłych jaj nie sposób oceniać.

Zamiast pomruków niedźwiedzia, za jakiego jeszcze w lutym 2022 r. mogła uchodzić Rosja, mamy dzisiaj wrzaski wariata.

Ciekawe, kiedy dotrze do nich stare, pochodzące bowiem z okresu Karnawału Solidarności (1980-81) hasło:

Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz!

Ruspadlina, aspirująca do roli, jaką w latach 1970-tych odgrywał Związek Sowiecki, zwyczajnie śmieszy. Szkoda jedynie tych, którzy życiem płacą za fantazje geopolityczne starego czekisty Putina.

5.05 2023

fot. pixabay

 

 

 

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Widać, że ich jedynym celem jest zastraszenie Polaków... Więc dlatego ta bolszewicko-ruska agentura udaje polskich "patriotów"...

Jednak gdzie schowałby się sowiecki zbrodniarz z KGB Putin gdyby w jakimś bolszewickim amoku nakazał takie uderzenie? Doskonale wie o tym, że byłby to ostani dzień w jego życiu i istnienia Rosji...

Rosyjscy zbrodniarze potrafią jedynie mordować, gwałcić i rabować.

  • „Rosja to najpaskudniejszy, do wymiotów odrażający kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano tam straszliwe potwory moralne, u których same pojęcia Dobra i Zła wywrócone są do góry nogami. Przez całą swoją historię nacja ta tapla się w gównie i przy tym pragnie w nim utopić cały świat”.

- Iwan Iljin – rosyjski filozof, wyrzucony z sowieckiej Rosji przez Lenina w 1922 r. (nie chciał do niej wrócić nawet po śmierci Stalina)

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1651691

Może to jednak nie był ukraiński dron, ale gołąb z Placu Czerwonego nażarł się grochówki...

Vote up!
3
Vote down!
0

M-)

#1651696

Vote up!
4
Vote down!
0
#1651697