Trwa "Marsz milionów" w Moskwie

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Świat

Wg relacji z Twittera zgromadziło się pomiędzy 100 a 50 tys ludzi na "Marszu milionów" w Moskwie. Policja podała że 8 tys.
Policja utrudniała wejście przez bramki na plac zgromadzenia, na początku. Manifestanci krzyczeli "przepuszczajcie".
Ilia Ponomariow: "wszystkie wyjścia z metra w centrum Moskwy zamknięte, pierwszy raz coś takiego odkąd pamiętam" (12 wg Kasparow.ru), Ludzi aresztowano się z różnych powodów, np. napisu na plecaku.

Równolegle trwał atak w internecie. Było zatrzęsienie trolli na Twitterze, więcej niż normalnie relacjonujących.
Zablokowano opozycyjne portale internetowe. Głównie przez ataki DDoS na opozycyjne i niezależne strony internetowe. Zaatakowano Komersanta, Echo Moskwy, Dożd, Grani, Slon, …. Wiele z nich nie działało.

Marsz ruszył z opóźnieniem. Wznoszono okrzyki „Putin złodziej” „Putin, sanki, Magadan” „ Uwaga NTW”, tamtejszy „TVN” gdy zobaczono jego ekipę. Krzyczano „Rewolucja”, „My tu jesteśmy władzą”. „Naszystów” – proputinowską młodzież manifestanci obrzucili drobnymi monetami.

Prawie po dojściu na miejsce wiecu pochód się zatrzymał. Udalcow wezwał do marszu na kreml przez most. Na moście jest około 40 rzędów policji.
Nawalny z kolei wezwał, by siadać na asfalcie przed mostem prowadzącym na kreml, blokowanym przez policję. Oficjalna trasa marszu była inna. Kilkaset osób usiadło na asfalcie, ogłosili „siedzący strajk”, krzyczeli „ Przepuszczajcie”. Policja zablokowała ciężarówkami plac na którym miał być wiec, rozdzielając zgromadzonych. Liderzy protestujących występowali przed siedzącymi ludźmi. Równocześnie trwają wystąpienia na placu. Nawalny informuje przez Twitter „ bo innego sposobu nie ma” środek i koniec kolumny. prosi żeby przekazać to sąsiadom, że będą siedzieć, dopóki ich nie wpuszczą na plac. My się nigdzie nie śpieszymy, „pogoda piękna, asfalt ciepły, siadamy i siedzimy”.
Gdzieniegdzie OMON zaczął pałować i aresztować ludzi, teraz już około 100 osób. Nawalny wezwał by iść na plac.
Nawalny: " aresztowali tuż przed wejściem na scenę, jednego stopnia zabrakło, o mało ręki nie złamali". Udalcowa – lidera Lewicowego Frontu aresztowano już na scenie. Aresztowany Nawalny przez Twitter wzywa by się nie rozchodzić, jak rozgonią wracać na miejsce.
Taka jest sytuacja o 16.40.

cdn

Foto: Jaszinh ttps://twitter.com/#!/IlyaYashin/status/199131690789109760/photo/1

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Teraz areszty, pałowanie, gaz, barykady z toi-tojek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252121

to chyba ta sama policja co u nas
na marszach w obronie mediów tez podawali - góra 8 tysiecy

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252133

gość z drogi

nic dziwnego,ze tak" liczą"dalej nie umieją

pozdr z 10 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#252134

Fajna fotka tej Policji:

Russia's Tianamen image. http://pic.twitter.com/k7trGKVd

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252184

powleczemy i u nas sowieckich i niemieckich pacholkow na sznurze z aszyje tam gdzie ich miejsce dorzniemy sowiecka watahe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252153

Jest dla nas bardzo, bardzo ważne, że w Rosji nic się nie skończyło, że przyszło tyle ludzi co na największych dotychczasowych demonstracjach.
Mamy dzięki temu wieksze szanse.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252186

Czyżby nie zakupili? No, to "nasz" rząd jest bardziej zapobiegliwy, bo kupił to ustrojstwo już prawie 2 lata temu. Może Tusk zaproponuje wypożyczenie w ramach dobrosąsiedzkich stosunków?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252155

Rosjanie i tak pisali,że czegoś takiego od 1917 nie było.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#252187