Wartości narodowe

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Ci, którzy głoszą, że wartości narodowe trzeba krzewić w publicznych szkołach, a zatem szkołach, do których dzieci odbiera się rodzicom przemocą, w szkołach, które finansuje się ze środków zebranych siłą wszystkim obywatelom niezależnie od tego czy mają dzieci, w istocie wyrażają tym pogardę dla tych narodowych wartości, uważają je za mało wartościowe, mało znaczące, skazane na zanik.

       Głosząc zamordyzm w edukacji głoszą niższość wartości, które tą drogą muszą być krzewione. Dobre, wartościowe, istotne, ważne zasady, cnoty, czy idee, zostaną przecież z pewnością przyjęte dobrowolnie, nie wymagają użycia siły. Wartości narzucone przemocą zostaną szybko zapomniane. Przemocą trzeba narzucać rzeczy złe i nic nie warte, bo dobrowolnie mało kto ich chce.

       Wartości, których nie da się promować i uczyć pokojowo, tylko trzeba je rozpowszechniać przy użyciu przemocy - przemocy potrzebnej do ściągnięcia dzieci do szkół i przemocy potrzebnej by ściągnąć środki by sfinansować te szkoły, to nie są żadne wartości - to są antywartości. Wartości pozytywne nie wymagają użycia przemocy. Narodowcy żądający utrzymywania szkół publicznych, a zatem stosowania koncepcji pruskich, w istocie działają przeciw narodowi polskiemu.

       Obowiązek szkolny jest niemoralny. Ściąganie pieniędzy w podatkach na powszechną edukację jest niemoralne. Sam ten mechanizm to są antynarodowe antywartości. Nasze wartości narodowe przetrwały zabory i okupacje, gdy były niszczone i zwalczane przez władze. Przetrwały setki lat szykan i utrudnień. Twierdzenie, że te wartości nie utrzymają się w warunkach wolności i wolnego rynku to jawne poniżanie tymi, którzy te wartości w trudnych warunkach przechowywali i przekazywali.

       Utrzymywanie publicznych szkół finansowanych z budżetu państwa to podążanie drogą zaborców, którzy w ten sposób niszczyli i nadal niszczą naszą cywilizację, nasze tradycyjne zasady i prawa. Polska potrzebuje wolności a nie zamordyzmu. Nasze wartości narodowe to swoboda gospodarcza, tolerancja religijna i wolność osobista. Nasze tradycje narodowe to uczenie dzieci tak jak chcą tego rodzice – nie w ramach jakichś centralnie zarządaanych kompromisów czy głosowań, ale wprost zgodnie z ich wolą. Wartości narodowe są w nas, a nie w politykach czy urzędnikach.

       Obecne państwo niszczy wartości narodowe, a główny mechanizm tej destrukcji to publiczna szkoła finansowana z podatków i obowiązek szkolny realizowany przez urzędników i polityków.

Grzegorz GPS Świderski

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:7)