Państwowa tresura

Obrazek użytkownika gps65
Kraj
Zakaz handlu w niedzielę łamie nasze polskie tradycje i zwyczaje. W Polsce święta to tradycyjne dni handlu hurtowego, w święta urządza się zwyczajowo jarmarki, festyny, giełdy towarowe czy targi. Kościół katolicki w sposób szczególny chronił kiedyś kupców w święta kościelne. Zakaz handlu w niedzielę jest po prostu niemoralny.

          Zakaz handlu w święta to użycie przemocy wobec bliźniego swego by mu uniemożliwić pracę. To niemoralne ograniczanie wolności innych. Każdemu kto to popiera polecam eksperyment myślowy: poszedłbyś w święto do sąsiada i kazał zapłacić sobie dwa złote, albo dałbyś mu w mordę, walnąłbyś go pałą czy zamknął w piwnicy, za to, że pracuje, że sprząta, kosi trawnik, reperuje samochód czy sprzedaje oranżadę? Co byś mu zrobił? Poszedłbyś na jarmark w niedzielę i rozwalił stragany, albo zwyzywał sprzedawców? Jeśli nie byłbyś do tego zdolny, to czy opłaciłbyś draba, który to zrobi?
          Moim zdaniem wszyscy, którzy popierają zakaz handlu w niedzielę nie tylko łamią polskie tradycje i zwyczaje, nie tylko występują przeciw chrześcijaństwu, ale są po prostu bandytami, którzy stosują nieuprawnioną przemoc. Moralność jest tysiąckroć ważniejsza niż jakiekolwiek utylitarne cele.
          Posłowie PiS, PO, PSL i SP popierają ten niemoralny zakaz. Za złamanie zakazu handlu w niedzielę ustawa przewiduje grzywnę lub karę więzienia do lat dwóch.
          Zakaz handlu w niedzielę to typowe tworzenie przestępstwa bez ofiar. Tradycyjny handel hurtowy w święta nikomu nie robi krzywdy, nikt na tym nie traci, nikt nie ponosi żadnych szkód. A mimo to można za to pójść na dwa lata do więzienia. Na dodatek taki zakaz nie ma żadnego sensu - czy to ekonomicznego czy fiskalnego. Jedynym jego celem jest to by ludzi tresować, by wykonywali dowolne bzdurne i bezsensowne polecenia władzy.
          Kwestie świąt to są kwestie zwyczajowe, nie potrzeba tych spraw regulować jakimikolwiek ustawami. Ustawy mogą co najwyżej zwyczaje zniszczyć. 
 
Grzegorz GPS Świderski
 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:10)

Komentarze

..ale co do reszty - absolutna zgoda!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1518572

Handel w niedzielę rozbił polskie rodziny; wszędzie tam gdzie pracujące kobiety mają dzieci. Niedziela była jedynym dniem, który rodzina mogła spędzić wspólnie, umacniając więzi. Sprzyja również glupiemu spędzaniu czasu; zamiast rozmów i zabaw z dziećmi  bezmyślne ciąganie ich po galeriach handlowych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1518635

I dlatego, że biedna kobieta rozbija swoją rodzinę i zamiast w niedzielę siedzieć z dziećmi przed telewizorem i nic nie robić, pracuje na kasie w hipermarkecie, trzeba nasłać na nią zbira, który ją pałą zagna za karę do lochu na dwa lata. I to ma rozwiązać problem, tak?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1518960