handel w niedzielę

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

W grudniu 2018 napisałam notkę "Uszczęśliwianie na siłę" {TUTAJ}, w której przytoczyłam głosy franczyzobiorców.  Wynikało z nich, iż zakaz taki pogarsza, a nie polepsza sytuację małych sklepów.  Następnego dnia napisałam dalszy ciąg tego tekstu {TUTAJ} stwierdzając:

  "Problem jednak w tym, że ok. 40% respondentów było owemu zakazowi przeciwnych.  Jeśli tylko co dziesiąty z nich zdecyduje się...

3.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

  Wczoraj [10.03.2018] przeczytałam na Twitterze wpis Marcina Makowskiego:

  "Dziesięć Trybunałów i jeden Sąd Najwyższy nie rozpaliło takiej debaty w polskich domach, jak niedziela bez handlu. Jeśli Polacy nie przyzwyczają się do tego rozwiązania, a statystyki gospodarcze wyjdą na minusie, PiS będzie się z tego wycofywać w aurze klęski jak Fidesz."  {TUTAJ(link is external)}.

  Nie wiem jak to...

3.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (6 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Humor i satyra
Ludzie w Polsce powszechnie spędzają wolny czas w niedzielę na łażeniu po galeriach handlowych i hipermarketach. I to jest złe, bo to występek przeciw trzeciemu przykazaniu. Ludzie źle spędzają czas. To szkodzi rodzinie i dzieciom. Dlatego należy tego zakazać.

          I takie próby zakazania tego zła podejmuje PiS po naszczuciu przez Solidarność. W tym celu posłowie wprowadzą zakaz pracy w...

1.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 2 (8 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Blog

Na tym portalu panuje taki zwyczaj, że jak ktoś nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji, to może pod komentarzem kliknąć na strzałkę w dół oznaczającą, że się nie lubi danego blogera. To skutkuje tym, że takie komentarze znikają, nie da się ich po pewnym czasie przeczytać. Czytanie komentarzy pod notką traci sens, bo zostają opinie strony mającej większość, a opinie przeciwne znikają. Dlatego...

2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Idee
Cywilizacja żydowska to jedna z najstarszych istniejących cywilizacji. Dlatego należy się jej szacunek i uznanie. Żydzi jako naród i wyznanie wywarli duży pozytywny wpływ na dzisiejszy świat. Wielu wybitnych naukowców, bankierów, reżyserów, artystów etc. było i jest Żydami.           Ale cywilizacja żydowska jest inna niż nasza. Oni mają inne paradygmaty społeczne, inną moralność, inne...
3.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Niedzielny handel i głodujący eskulapi

Dwie sprawy chciałbym poruszyć, a każda jest z zupełnie innej branży, jeśli tak powiedzieć wypada. Na ogół staram się oglądać w wtylewizji, bo programy satyryczne są u nas, delikatnie mówiąc, dość zgrzebne. Dlaczego? Długo by mówić, ale jest susza, gdy chodzi o aktorów w ogóle, a satyrycznych w szczególności. Mniejsza o to, bo co innego zauważyłem w owej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wkurzyła mnie blogerka Kataryna w tygodniku “Do Rzeczy”. Wkurzyła mnie swoją krótką, żabią perspektywą, która sprawia, że problem wyrwany jest z kontekstu i wyolbrzymiony tak, że zasłania prespektywę właśnie. Najpierw więc pozwolę sobie na parę uwag ogólniych, które pozwolą mi wyjasnić błędny model rozumowania nie tylko Kataryny.

Otóż jest rok 2017 i znajdujemy się, jako państwo, w momencie...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (19 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Tzw. III RP - kraina utopii.

W Polsce ludzie plotą, co im ślina na język przyniesie, ignorując logikę i merytorykę. Naczelnym objawem utopijności myślenia jest absolutyzacja ekonomii. Wszystko kręci się wokół rzekomych wymogów i praw ekonomii. Można to także zauważyć w przypadku problemu handlu w niedzielę.

Debile, bo inaczej zwolenników handlu w niedzielę nie można określić, zapominają, że...

4.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (10 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Mają one postać projektów ustaw sejmowych, a uaktywniają się zawsze, gdy rządy w Polsce obejmuje prawica.  Gdy władzę sprawował SLD, czy PO -siedziały cicho, ale nie minął jeszcze rok od zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych, a już wszystkie trzy hasają sobie w najlepsze i zawracają nam głowę.

    Pierwszy upiór to projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji.  Popierający go szlachetni...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (20 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj
Zakaz handlu w niedzielę łamie nasze polskie tradycje i zwyczaje. W Polsce święta to tradycyjne dni handlu hurtowego, w święta urządza się zwyczajowo jarmarki, festyny, giełdy towarowe czy targi. Kościół katolicki w sposób szczególny chronił kiedyś kupców w święta kościelne. Zakaz handlu w niedzielę jest po prostu niemoralny.

          Zakaz handlu w święta to użycie przemocy wobec bliźniego...
3.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

PiS znowu dało się podpuścić, przy czym w wyjatkowo głupi sposób. Czy oni się nigdy niczego nie nauczą?

Obóz Tuska miał ostatnio pewien problem. PiS zaczęło przodować w sondażach, a Tusk okazał się wdzięczniejszym tematem żartów niż Kaczor. Postanowiono więc temu zaradzić. Jak? To proste.

Należy skłonić PiS do przypomnienia najbardziej niepopularnego pomysłu lansowanego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)