Konfederacja stoi na barkach gigantów

Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Motto: „Widziałem dalej dzięki temu, że stałem na barkach gigantów” - Izaak Newton, 1675 rok.

Liderzy Konfederacji, a w ogólności wszyscy wolnościowcy, nie mają w zasadzie jakichś oryginalnych, własnych poglądów politycznych - my czerpiemy poglądy z rzetelnych naukowych opracowań wybitnych ekonomistów. Koncepcje przeciwne, te lewicowe, socjalistyczne, etatystyczne, zamordystyczne, są raczej dziecięcymi iluzjami, bo się ich nie daje wdrożyć w życie od stu lat - te eksperymenty się ciągle załamują i niszczą coraz to bardziej ludzkość.       My, korwiniści, wolnościowcy, narodowcy, libertarianie, konserwatyści, konfederaci, czerpiemy z dorobku takich gigantów nauki, ekonomii, politologii czy filozofii jak: John Locke, Monteskiusz, Adam Smith, Ludwig von Mises, Frédéric Bastiat, Alexis de Tocqueville, Erik von Kuehnelt-Leddihn, Milton Friedman, Friedrich Hayek, Murray Rothbard, David Friedman, Hans-Hermann Hoppe i wielu, wielu innych. A w Polsce mamy takich tuzów jak: Roman Dmowski, Roman Rybarski, Edward Taylor, Feliks Koneczny, Mirosław Dzielski, Stefan Kisielewski, Krzysztof Dzierżawski, Robert Gwiazdowski. My po prostu stoimy na barkach gigantów.

       Liderzy Konfederacji znają dzieła tych wszystkich myślicieli i z nich czerpią swoją mądrość oraz program polityczny. Żadna inna partia nie ma tak wielu inteligentnych i wykształconych polityków będących liderami. Wymienię kilku najważniejszych: Janusz Korwin–Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz, Sławomir Mentzen, Jacek Wilk, Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz, Witold Tumanowicz, Robert Iwaszkiewicz, Michał Wawer. Każdy z nich ma w swoim zapleczu politycznym setki działaczy mogących ich śmiało zastąpić.

       Najstarszy lider Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, napisał kilkanaście książek, w których w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego, posługując się argumentacją opartą na klasycznej logice oraz żywym i klarownym językiem polskim, tłumaczy zawiłe kwestie polityki i ekonomii. Również wydał w formie książkowej swoje przemówienia sejmowe, w których celnie punktuje wady uchwalanych ustaw w polskim Sejmie w latach 90-tych. Nie ma w Polsce drugiego polityka z takim dorobkiem popularyzującym wolnościowe, wolnorynkowe poglądy polityczne.

       Gdyby ktoś nie wiedział o jakie poglądy chodzi, to najbardziej skondensowaną ich formą jest: ]]>Deklaracja Portlandzka]]>. Więc gdyby ktoś zechciał te poglądy skrytykować, to najlepiej jakby zacytował cały punkt z tej deklaracji i się do niego odniósł w polemice.

       Uważam, że w najbliższych wyborach należy oddać głos na Konfederację. W komentarzach pod tą notką proszę unikać sloganów propagandowych, proszę o merytoryczną, konstruktywną polemikę - najlepiej podobną do tej notki - czyli proszę wymienić gigantów nauki, na których stoją poglądy innej partii, jej wybitnych działaczy, polityków mający większy dorobek popularyzatorski oraz podać jakąś deklarację ideową.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (8 głosów)

Komentarze

GPS zapomniał powołać się na "naukowe" poglądy Korwina-Mikke wychwalającego i Hitlera i Putina...

Czyli rusofilstwo Korwina-Mikkego i G. Brauna - wyrażanie poparcia dla zbrodniczej polityki sowieckiego zbrodniarza płk. KGB Putina. A także ich przyjacielskie rozmowy z rosyjskim szpiegami w Moskwie oraz wizyty na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy: Donbasie i Krymie.

Warto więc się chwalić takim postępowym liberanym programem, jaki prezentuje Putin...

*  *  *  * * * *

A przy okazji błaznem Bosakiem, który w swoje wielkiej i postępowej innowacyjności stwierdził na twitterze:

       "Można było przekopać kanał pod lasem. Dzięki systemowi śluz statki zjeżdżałoby kilkanaście metrów poniżej poziomu morza i przepływały specjalnym zalanym wodą tunelem. Niestety rząd nie jest otwarty na innowacyjne i proeokologiczne projekty. A szkoda - cały świat by o tym mówił."

Vote up!
5
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605842

Prosiłem o krytykę konstruktywną, czyli wskazanie myślicieli, na których opiera się program innych partii. Kłamstwa, przeinaczenia i slogany propagandowe wzięte z czarnego PR nie są polemiką - to tylko samoponiżenie się komentatora.

Braun i JKM nie są rusofilami. Słowa Bosaka to ironia wyszydzająca gigantomanię PiS-u w budowie socjalizmu. 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1605852

Pan Michalkiewicz głosuje na Konfederację bez  żadnych zastrzeżeń! Miód na moje serce!

Vote up!
4
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605858

Nie ma dowodów na to, że Newton wiedział o Korwinie. Zabrakło jeszcze Kopernika i Talmudu.

Złudzenia o wolnym rynku ostatecznie padły w czasie Wielkiego Kryzysu. Ale pewnie to żydowski spisek i tylko złośliwi nazywają utopią i sektą?

 

Bardzo zabawne jest, jak ultraliberały przyjęły pod publikę retorykę nacjonalistyczną, z biciem żyda i pedała i obroną przed imigrantami, zaraz jeszcze ogłoszą, że kapitał jednak ma narodowość. 

Vote up!
4
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1605855

- z dużym wyprzedzeniem aby oszukać Polaków na stary i sprawdzony chwyt - bolek w nowej odsłonie !!!!!

Postanowli przejęć głosy ultra-prawicy !!! - komunistyczne q...y utworzyli nawet partię niezadowolonych emerytów aby choć dwa głosy odebrać PiS-owi ! - za pieniądze zagranicy utworzyli mnóstwo mini partyjek aby pozyskać wszystkich którzy nie mogą sie odnaleźć.

Czerwnone świnie i lumpy nic innego nie robią od 17 września 1939 roku tylko napadają, okradają i oszukują Polaków.

Powiedzmy czerwonym i zdradzieckim świniom z sld, patformy, psl, razem, wiosna, konfederacja, po-ko - dość !!!!
i dajmy im przy wyborach takiego "kopa w d..e" żeby polecieli za Ural w rodzinne strony !

Vote up!
5
Vote down!
-4

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1605860

Ponawiam apel z notki. Proszę zaniechać pisania głupot i przepisywania sloganów czarnego PR, bo to jest poniżające dla tych, którzy to kopiują. W komentarzach pod tą notką proszę unikać sloganów propagandowych, proszę o merytoryczną, konstruktywną polemikę - najlepiej podobną do tej notki - czyli proszę wymienić gigantów nauki, na których stoją poglądy innej partii, jej wybitnych działaczy, polityków mający większy dorobek popularyzatorski oraz podać jakąś deklarację ideową.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1605865

następcy gigantów

 

następców gigantów

z kołchozów poproszę

do rozrzucania gnoju

powinni mieć kalosze!

 

PS Prawdziwi giganci intelektu i patriotycznego ducha w grobach się przewracają!

Vote up!
4
Vote down!
-2

jan patmo

#1605871

Jest co najwyżej osobnikiem polskojęzycznym, kto w jakikolwiek sposób wysługuje się Moskwie! A już samo mówienie o sojuszach z najbardziej zdziczałym ludobójczym potworem (iście szatańskim), jakim jest Moskwa, która ze szczególną zaciekłością bezcześciła i bezcześci pamięć milionów polskich ofiar swojego barbarzyństwa, wyklucza kogoś takiego z polskiej wspólnoty.  

Vote up!
4
Vote down!
-2

jan patmo

#1605872