Człowiek pochodzi od małpy

Obrazek użytkownika gps65
Idee

Ten tytuł jest nieprecyzyjny - dokładnie chodzi o to, że wszystkie naczelne mają wspólnego przodka.

          Ewolucja, a zatem przepoczwarzanie się organizmów jednych gatunków w organizmy innych gatunków, czyli też to, że człowiek pochodzi od jakiegoś zwierzęcia, jakiegoś organizmu będącego przodkiem i ludzi i szympansów, jest póki co najbardziej prawdopodobną hipotezą naukową i najlepiej potwierdzoną na wiele sposobów. Ale to jest ciągle hipoteza.

          Kościół katolicki nie przeczy tej hipotezie - gdyby okazała się prawdziwa nie obaliłaby wiary katolickiej.

          Oczywiście kreacjonizm, a zatem hipoteza, że istnieją różne baraminy powstałe w jakimś jednorazowym akcie stworzenia, też nie jest sprzeczny z katolicyzmem. Ale to też jest ciągle hipoteza.

          Kreacjoniści dopuszczają możliwość wyewoluowania człowieka z jakiegoś innego hominida, a tych z innych naczelnych, a tych z innych ssaków. Kreacjoniści stworzyli pojęcie "baraminu" - to jest coś ponad gatunek, to jest rodzaj biologiczny, czy typ biologiczny, i wierzą, że każdy baramin został osobno stworzony, że jedne baraminy nie ewoluują w inne. Ale w ramach baraminów ewolucja zachodzi - jedne gatunki z jednego baraminu zmieniają się w czasie w inne gatunki.

          Z dużym prawdopodobieństwem naczelne, albo nawet wszystkie ssaki, należą do jednego baraminu, a zatem mamy wspólnego przodka prawie na pewno z szympansem, a z dużym prawdopodobieństwem też z psem czy szczurem. I nie jest to sprzeczne z niektórymi odmianami kreacjonizmu, tymi bardziej sensownymi, mającymi lepsze naukowe uzasadnienie. Jest to sprzeczne tylko z tymi mniej naukowymi, bardziej prymitywnymi, nieopartymi o naukowe podstawy rodzajami kreacjonizmu, który w istocie jest wiarą, a nie nauką.

          A więc nawet jeśli bardzo mało prawdopodobne jest to, że dinozaury wyewoluowały w ptaki, mało prawdopodobne jest to, że i gady i ssaki mają wspólnego przodka i albo ssaki i owady, nawet jeśli niemożliwe jest to, że życie zrodziło się w pierwotnej zupie z aminokwasów, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wszystkie ssaki mają wspólnego przodka, a już prawie na pewno wspólnego przodka mają naczelne. Kreacjonizm temu nie przeczy, a ewolucjonizm to potwierdza.

          Spór między ewolucjonistami i kreacjonistami jest bardzo ciekawy i twórczy, ale jest twórczy głównie dla teorii ewolucji. Ten spór składa się głównie z tego, że kreacjoniści wytykają różne błędy i luki w teorii ewolucji, które są przez ewolucjonistów coraz lepiej tłumaczone. Ciągle coś się odkrywa, co te luki zapełnia, pozwalając modyfikować teorię tak by eliminować poprzednie błędy. Wszelkie konkurencyjne teorie kreacjonistów mają wielokroć więcej luk, błędów i żadne nowe odkrycie ich nie likwidują.

          Kreacjoniści nawet nie wiedzą czy ten pierwszy ssak, który zapoczątkował jakiś baramin, przechodził fazę embrionalną w swoim życiu, czy nie - nie wiedzą w jakiej fazie został skreowany! To bardzo duża luka w ich wiedzy, większa niż wszystkie luki ewolucjonizmu razem wzięte.

Grzegorz GPS Świderski

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.3 (głosów:9)

Komentarze

dawno tu nie bylo.

Widac duch Lysenki I Miczurina jest wciaz zywy!

Zaden powazny uczony nawet nie wysunie darwinistycznej hipotezy gdyz to jest komletna bzdura wymysk na potzrby leactwa zeby otumaniac ludzi i odwiesc ich

od religji chrzescijanskiej.

Do tej pory darwinizm mimo ze wszelkie tezy zwiazane doktryna  ewolucjonizmu zostaly obalone, a takze nie przyjete przez naukocow z KK - co tutaj autor klamliwie nam wmawia ze KK sie nie odciol od Darwinzmu - jest jak doktryna j Holokaustu  propagowana przes glwne swiatowe media,oraz wydawnictwa tych mediow , wlacznie z podrecznikami szkolnym,uniweryteckimi i skryptami dla nauczycieli ktorzy musza klamac bo straca prace.

Malo tego jak pojdziesz do muzeow ziemi to obaczysz pa progande jako prawde  ktora sie nakazuje zapamietac i przyjac od najmlodszych bo0 szkolne wycieczki czy rodzice wlasnie zabieraja w celach edukacyjnych swa latorosl w lasnie w miejsce wzbudzajece respekt, jakim jest muzeum, a w gruncie rzeczy jest to miejcse klamstw i obrobki mlodych, gdzie sie wtlacza pod mlode kopuly ze czlowiek od malpy pochodzi.

 

Na szczescie jest internet i ten kto ma watpliwosci moze je szybko rozwiac, sa wyklady niezydowskich  naukowcow ktorzy w bardzo prosty i zarzem naukowy powalaja darwinistyczna nauke.

Utkwilo mi z setki obalajacych pre przykladow  co zapmietalem.

Sa rozne gatunki malp zadne sue ze soba nie krzyzuja choc dla nas sa takie bardzo podobne,przeciez jak by pochodzily z tego samego pnia by sie mnozyly.

Nigdy czlowiek i vice versa nie zrobi malpie dziecka.Sa to dwa calkiem inne gatunki.

Za to konia mozna w wsoich g atunakch ozenic z Oslem, a nawet z zebra.

 

I rzezc najwazniejsza znajduje sie tyle skamienielin, zle nigdy nie znaleziono czegos posredniego jak ryba ze skrzelami i plucami, bo to co nam darwinisci wpajaja to wierutne klamstwo ze ryby wyszly na lad. To co jednego dnia im zamiast skrzeli wyrosly pluca utracily pletwy i dostaly nog?

A moze posiadaly to i to i raz byly w wodzie, a raz na ladzie co jest bzdura bo by musialy miec dwa do tego niezalezne serca i sytemy oddychania z wajcha przelaczajaca.Nie wspomne ze nigdy zadnych takich skamienielin nie znaleziono w epoce skamienielin ktore sie znajduje i okresla wiek za pomoca izotopu wegla w ktorej to powinno sie zadzaiac.

Dlaczego ewolucja nie ma regresji i z czlowieka sie nie robi malpa (poza Niesiolwoskim o moja tesciowa ) w warunkach kiedy to ludzie przebywajacu z dala od cywilizacji w dzungli nie staja sie maplpami.

Nikt nie znalzl skamienieliny ptaka, a wlasciwie gada , ktory stracil  luski i zaczol latatac przeciez zeby to bylo mozliwe to przynajmniej prze milion lat by byl gatunek posredni i by to bylo znajdowywane, przeciez jest niemozliwoscia zeby hednego dnia nastapila zamiana tego cp pelza w to co lata.

A jeszcze jedno - co bylo pierwsze jajo czu przyslowiowa kura? I tu kopszerne towarzystwo naukowe nabiera wody w usta.

Z reszta okreslanie wieku skamienielin jest tez naciagane do teori malpy.

Proponuje autorowi na Youtubie poszukac wykladow ludzi popwaznych anie platnych propagandystow lewackiego ladu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1427213

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pn GPS t jdnk "kcp". Dzękjmy z błysktlwą dgnz.

Pixi i Dixi

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1427215

O rany! To macki GW tu też sięgają i tu opłacają komantatorów, którzy głównie bez sensu przysrywają! Bardzo to ciekawe!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1427234

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1427399

Doradzałbym ostrożność w traktowaniu rozmaitych hipotez. Weźmy szympansy - są dwa gatunki, kiedyś uważane za jeden - szympans i bonobo. Gatunki powstały w efekcie rozdzielenia się populacji  na szympansy wschodnioafrykańskie i populację, która wyewoluowała w bonobo zachodnioafrykańskie z przyczyn geograficznych - oddzielenia rzeką Kongo. Małpy te przecież nie potrafią pływać. Ponadto szympansy przebywają w małych grupach nie tolerujących się wzajemnie, co sprzyja mutacjom. Dla laika oba gatunki są nieodróżnialne. Druga sprawa, to fakt, że organizacja społeczna obu gatunków poszła w zupełnie inne strony, co też stanowiłoby zaporę przed łączeniem się.

Ponadto wystarczy wyjrzeć w zimie przez okno i popatrzeć na różne rodzaje sikorek, stanowiące dowód na ewolucję gatunków. Ewolucji nie stwierdzimy naocznie, bo za krótko żyjemy a ponadto zniszczyliśmy środowisko i zredukowaliśmy populacje rozmaitych gatunków w sposób katastrofalny, więc i ewolucja została zablokowana..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1427249

tu na "NP" oraz na "Neon-24" mogę śmiało zauważyć, iż autor intensywnie szuka bratniej duszy, pokrewnego sposobu postrzegania świata.

Niestety mam złą wiadomość, "Niepoprawni" to dość hermetyczne środowisko trzymające się twardo wartości i zasad ściśle związanych z "Cywilizacją Łacińską".

 

Jest jednak miejsce, gdzie te dość wywrotowe tezy pana "GPS-a", mogą znależć godnego adwersarza, polecam autorowi tę oto stronę i zachęcam do

komentowania wpisów

tamtejszego blogera, zapewniam moc atrakcji. Oto link:

http://dixiet.blog.onet.pl/

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1427219

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1427231

A kto konkretnie należy do tego waszego "środowiska". Wszyscy komentujący pod tą notką należą? Jeśli tak, to raczej z naszą cywilizacją dużo wspólnego nie mają. Na wszelki wypadek przypominam te nasze zasady: http://gps65.salon24.pl/256644,cywilizacja-lacinska-w-punktach

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1427233

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Pixi i Dixi został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Pixi i Dixi

#1427235

Punkt pierwszy z Pańskiego wpisu na "S-24" całkowicie przeczy tezom zawartym w powyższym wpisie.

Kościół nie uznaje "darwinizmu".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1427261

...ależeś odgrzał kotlet...chyba roczny...na nełonie go czytałem...a może to balon próbny :))) ????...napiszże coś o żeglarstwie...na pewno będzie zinteresowanie..sam chętnie takie tematyki czytam, choćżem góralski szczur lądowy :))))  ...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1427269

...no bez jaj, nie będę się wysilał w krainie przysrywaczy i głupków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1427375