Trzaskowski , Hołownia  polscy Brutusi.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Ostatnio cała Polska żyła wydaniem postanowienia przez wariatkę z TSUE o natychmiastowym zamknięciu kopalni w Turoszowie. Należy dodać , że wniosek do TSUE złożyli Czesi, czy słusznie czy nie tego nie wiem, gdyż nie jestem specjalistą, poza tym nie znam szczegółów rozmów , które ponoć toczyły się od dłuższego czasu pomiędzy stronami.

Ale to co najważniejsze dla mnie i przypuszczam dużej części Polaków, jest to co nastąpiło na polskiej scenie politycznej po wydaniu tego postanowienia.

Otóż człowiek, który w wyborach prezydenckich w tym regionie wygrał z  PAD, dostając więcej głosów, wypowiedział się przeciwko swoim wyborcom, mówiąc, że postanowienie zabezpieczające należy wykonać natychmiast, mając w głębokim poważaniu, że ca 80 tys. osób może stracić pracę, że z elektrowni Turoszów , która zasilana jest z kopalni, korzysta ca. 4 mln ludzi  jako  odbiorcy prądu, a dostawy tej elektrowni stanowią ca. 7% polskiego mikstu energetycznego.

Ale to mało obchodziło lewusa z W-wy, który postanowił wbić nóż w plecy swoim wyborcom i żądał natychmiastowego wykonania postanowienia. Jeżeli porównamy Trzaskowskiego do Coca-Coli, to należy zwrócić uwagę jak zachował się przedstawiciel Pepsi-Coli, czyli płaczek Hołownia.

Otóż niczym brat bliźniak Hołownia perorował, że nie możemy wybierać sobie dobrych i złych orzeczeń TSUE  i postanowienie musimy wykonać.

Zwolennikom PO i Hołowni powinno to zachowanie dać do myślenia, co by było gdyby któreś z tych ugrupowań rządziło Polską, było by waruj i wykonywanie poleceń, które nakazuje im wybrana instytucja z Europy, ale wątpię, czy któraś z uwag dotrze do wyznawców tych panów.

Należy zwrócić uwagę co wypisywały na twitterze różne Tomczyki, Kierwińskie, Lubnauery, itp. media podały, że PMM dogadał się z premierem Babiszem, z kolei media wiadomo które mówią, że to nieprawda. Musimy chwilę poczekać jak jest w rzeczywistości, ale bardziej wierzę PMM niż antypolskim szczujniom.

Warto zwrócić uwagę, że opozycja atakuje rząd polski i Prezydenta wszędzie gdzie się da, tak jak to zrobiła poseł Hubner  a jakże z PO, krytykując PAD , że na grobie Ataturka  położył wieniec z barwami Indonezji ( czerwono białym) by na drugi dzień te słowa odszczekać.

 Głos na głowie staje dęba gdy się pomyśli, co by się działo z naszą Ojczyzną, gdyby rządzili  panowie Hołownia lub Trzaskowski, którzy zachowywaliby się jak trenowane psy i wykonywali wszystkie polecenia z UE a tak naprawdę z Niemiec.

Strach się bać.

https://wpolityce.pl/polityka/552219-internauci-komentuja-postawe-trzaskowskiego-i-holowni

   

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Telewizja publiczna powinna bębnić o tym codziennie, podobnie regionalne gazety przejęte przez Orlen. O ile Trzaskowski swoje hołdy pruskie powtarzał od dawna co jakiś czas (od słynnego powiedzenia, że Polsce nie jest potrzebny CPK, bo taki już jest w Berlinie), o tyle Hołownia musiał taki hołd złożyć niemieckim i żydowskim mocodawcom i sponsorom dopiero teraz. Ale do tabunu Volksdeutschów wcześniej dołączyli też "konfederaci", którzy gotowi byli wraz z KO i PSL obalić rząd Morawieckiego dla synekur w rządzie technicznym Kosiniaka-Kamysza.  

Pozdrawiam   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1671930

Z jednej strony folksdojcze, z drugiej ruskie matriożki, ale damy radę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1671962

Nic dodać nic ująć. Szkoda, że takie proste i rzeczowe analizy nie docierają d głąbów, ktorzy stakle nadając na falach razem z jakimiś Trzaskowskimi, nieudacznikami, paskudzącymi każdą nawet najprostszą  robotę, czy z Hołownią, którego awans polityczny jest absolutnie niewytłumaczalny jako że gość poza pustą gadaniną i krety ńskimi minami nie ma nic do sprzedania. Dożyliśmy czasów, w których pogoda jest dla kretynów i zdrajców  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1671932

Smutni panowie cały czas szukają, był Palikot, Petru, teraz Hołownia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1671963

... W razie czego ,gdyby TSUE "skończyła się inwencja" to można tak przygotować "projekt zabezpieczenia" sądowego . Np. ze względu ma nielegalne zrzuty ścieków do Wisły ,zatruwanie Bałtyku ,niewydolność Czajki podczas opadów zarządza się wysiedlenie stolYcy do czasu budowy instalacji odzielającej "ściekową" od "opadowej"

W każdym razie jak jakiś wędkarz , moczący kij w Wiśle i chcący egzekwować prawa wynikające z karty wędkarskiej ,  złoży taki pozew w sądzie rejonowym w Turowie i takie będzie zarządzenie tymczasowe ... to niech prezydent Stolycy odwołuje się do TSUE .

:-)

Czy TSUE jako instytucja bierze odpowiedzialność za to postanowienie ,że jest "praworządne" ,czy też jest to rodzaj prowokacji i testu na zachowanie strony polskiej. Jeżeli ta druga ewentualność to trzeba to traktować jako "meta-przestępstwo legalistyczne" grożące kompromitacją całego systemu  i świadczące o "instrumentalizacji instytucji" ,które właściwie służyłyby przeciwieństwu ,do czego zostały powołane . Także byłoby to zaprzeczenie  "meta-zasady" zaufania ,że instytucje działają "z dobrą wolą i w dobrej wierze"

:-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1671989

Z tym zabezpieczeniem w stosunku do Czajki podpisuje się dwoma rękami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1671990

Dość trudno uwierzyć, że takie fakty, jak zgoda Bidena na kontynuowanie budowy rurociągu rosyjsko - niemieckiego, awarie w Bełchatowie, wyrok TSUE - nie mają wspólnego celu. Wyrok TSUE jest pociągnięciem mistrzowskim - efektem jest jeszcze wbicie klina między Polskę, a Czechy. Równocześnie pozornie nie mają nic wspólnego z tymi wydarzeniami Niemcy czy Rosja. Robią to "strony trzecie".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1671991