Karabinek MSB"Grot"- to nowa generacja polskiej broni. Zagrożenie dla przeciwnika ?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Gospodarka

"Grot" to, jak podają eksperci wojskowi, nowoczesna broń, opracowana od podstaw w ostatniej dekadzie, ale oparta o takie konstrukcje jak karabinek modułowy Lantan. Rozwiązania zastosowane w systemie MSBS są objęte ochroną prawną, którą stanowi: pięć patentów, sześć przemysłowych wzorów wspólnotowych oraz jeden wzór przemysłowy. 

Karabinki Grot trafiają nie tylko do jednostek WOT, ale również do oddziałów wojsk operacyjnych. W obecnej chwili brak jest oficjalnych danych jakie to mogą być jednostki. Ze względu na ich pełną zgodność ze standardem STANAG logiczne byłoby wyposażenie w MSBS Grot żołnierzy biorących udział w misjach sojuszniczych, ale również współpracującymi z jednostkami NATO w Polsce. W taki sam sposób należy wskazać na możliwe wprowadzanie ich sukcesywnie do jednostek współdziałających z tworzonymi kolejno brygadami WOT, w celu unifikacji.

Testy nie ujawniły istotnych wad konstrukcji, ale raczej uwidoczniły nawyki użytkowników. Dla żołnierzy szkolonych na Berylach jest to na przykład nowy dla nich celownik przezierny, który posiada zamiast klasycznej szczerbinki przeziernik z otworem w którym należy zgrać muszkę.

Żołnierze Wojsk Specjalnych, którzy najczęściej posługują się karabinkami HK416 narzekają na twardy „ogólnowojskowy” spust (broń komandosów ma zwykle wyczynowe układy spustowe o mniejszej sile nacisku) oraz inny układ bezpiecznika-przełącznika rodzaju ognia, który ma skok 45 stopni (broń komandosów ma zwykle 90 stopni, co powoduje odruchowe przełączenie broni na ogień ciągły zamiast pojedynczy). Ale w MSBS mogą być używane również komponenty inne, niż krajowe. Jest on pierwszym polskim karabinkiem w pełni zgodnym ze standardami NATO. Posiada nie tylko szyny Picantinny, które można dowolnie konfigurować, ale może być zasilany standardowymi magazynkami STANAG, takimi jak niemiecki HK416, brytyjski SA80 czy czeski Bren2 albo amerykański M4. Podczas testów w WOT sprawdzono funkcjonowanie broni z kilkudziesięcioma różnej produkcji magazynkami. (https://www.defence24.pl/karabinek-msbs-grot-nowa-generacja-polskiej-broni-analiza).

Dzisiaj gdy Siły Zbrojne Ukrainy starają się o zakup dużej części tych właśnie karabinków polskiej produkcji wymyślonej przez polskich inżynierów i produkowanych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej był on tzw."solą w oku" Niemców starających się o ten lukratywny kontrakt.

Nie ma co się dziwić, że Niemiecki Onet zaatakował polską myśl techniczną twierdząc bezprawnie,że to"bubel". Co jest kłamstwem, jak podają eksperci z dziedziny wojskowości wraz z Ministrem Obrony Narodowej. Cel jakim Onet zaatakował Wojsko Polskie w tym narodowy przemysł zbrojeniowy został ujawniony już publicznie. SKANDAL, celowe działanie, a może zwykła Niemiecka polityka krętactw, kłamstw patrz Nord Stream 2,szczepionki na Covid 19, polityka historyczna w tym słynne " Polskie obozy" Itd...dziwne ,ze Platforma Obywatelska atakuje krajowy przemysł wtórując w tym portalowi Onet. Cóż swój swego popiera. Jak pamiętamy z relacji założycieli tej partii, to Niemcy ją finansowali co co się dziwić takim postawom.

Jaka  z tego nauczka na przyszłość, są według mnie co najmniej dwie. Jedna to NATYCHMIASTOWA repolonizacja mediów co już rozpoczyna "ORLEN", druga to reparacje wojenne za zamordowanie 6 milionów Polaków i zniszczenie kraju.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:11)

Komentarze

Wybór jest prosty kontrakt z Ukraina albo dla polskiej firmy albo dla niemieckiej.

Koszerna gadzinowka i Onet lobbuja za niemiecką.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1659497

Widziałem aferę od początku, fejki szyte grubymi nićmi ale wystarczające jako pretekst dla kodziarstwa i zamieszania. Swoją drogą kogo oni tam zatrudniają, że nawet nie potrafią skleić wiarygodniejszej akcji. Naturalnie akcję od razu podchwyciła ruska propaganda. Może to i lepiej? Wbrew im wszystkim będzie wyraźnie widać, co jest grane. Niemiecki Onet i nawet pewien generał (dla którego nowy kbk to sabotaż ekipy Macierewicza! oskarża o awans za podpisanie kontraktu itp.!) a po drugiej stronie minister, fabryka, WOT i paru nieanonimowych speców. Warto o tym pisać, niechże i Polacy, i Ukraińcy widzą. A że broń jest wystarczająco dobra i poprawiona, bo są nowe wersje, to oczywiste. No i można też wyciągnąć wniosek, że właśnie bardzo dobrze, iż to Nil i WOT postarał się jak najszybciej o nowy kbk, inaczej mogłoby byc różnie i pewnie dalej czekalibyśmy latami

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659500

    Witam! Jaskrawie widać, że w Polsce Targowica dzieli się na dwie uzupełniające się frakcje, proniemiecką i prorosyjską. Jakim kundlem trzeba być, aby jawnie wrogo występować przeciw swojej Ojczyżnie. Te ścierwa swoim zachowaniem, wymuszą kiedyś na narodzie, krwawą wojnę domową. Chyba wszelki czas wyczyścić radykalnie kraj z WSIoków i SBcji, bo to się będzie dalej klonowało towarzysko, tworząc dalej państwo w państwie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659503

Może naprawdę czas na to aby usunąć nie polskie media z Polski????

I to chyba trzeba wyraźnie powiedzieć - rządzącym.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1659512

Wczoraj o tym pisałem, co potwierdza moje stanowisko ten autorytet wojskowości.
https://niezalezna.pl/376831-gen-polko-o-rewelacjach-onetu-ws-karabinku-grot-cos-tutaj-jest-nie-tak-z-tymi-ekspertami

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1659516

Gen. Polko myli się w jednym. Uważa bowiem, że "raport byłego oficera jednostki Pawła Mosznera" to raport Polaka.

Stwierdza: "Jednak nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby żołnierz danego kraju uderzał we własny przemysł zbrojeniowy - zaznaczył były dowódca GROM-u."

Panie Generale! Czas otworzyć szerzej oczy i dostrzec słonia w menażerii.

Przecież pan Moszner nie krytykuje karabinków UZI!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1659523

Ten antysemityzm ostro bije w dekiel. Po pierwsze, żołnierzem Gromu może być tylko osoba obywatelstwa polskiego. Po drugie, żołnierz akceptujący masę wyrzeczeń, dyscyplinę i ryzyko zawodowe jest lepszym Polakiem, niż byle szurnięta szczekaczka z internetu. Po trzecie, nie ma żadnych "karabinków UZI" i nie mają one nic do sprawy, to tylko antysemicka obsesja każe je wciskać. UZI to pistolet maszynowy z lat 50-tych a nie jakiś porównywalny nowoczesny karabinek a to, że akurat w temacie MSBS "Grota" nie jest krytykowany, zupełnie niczego nie dowodzi. Pan Moszner nie krytykuje również tysięcy innych konstrukcji, co nie jest dowodem na cokolwiek. Sama pisząc swój komentarz też nie krytykujesz UZI, czy to ma być dowód, że jesteś Żydówą? Puknij się w łeb i opamiętaj wreszcie z tym gonieniem żyda, bo chluby Polsce nie przynosisz, o niszczeniu w ten sposób portalu i jego wspólnoty nie wspominając. W dzisiejszych czasach żydożerców traktuje się jako prowokatorów, próbujących zniszczyć polskie inicjatywy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659545

Napisz do szanownego Pawła Mosznera ....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1659548

... oficer Moszner czyli co najmniej podporucznik ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Oficer_(wojsko) ) ... to według

"Dz.U.1992.77.386 - Przysięga wojskowa. Ustawa z dnia 3 października 1992 r. o przysiędze wojskowej.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. " za  ( https://pl.wikisource.org/wiki/Rota_(tekst_przysi%C4%99gi) )

... chyba by "bronić niepodległości" np. a nie podległości pod onet ,czy zewnętrzne firmy zbrojeniowe ...   to nie powinien przypadkiem drogą służbową złożyć ten raport o wadach przełożonemu ? A nie szlajać się po onet-ach ? Chyba ,że wyczerpał "drogę służbową " ... warto sprawdzić . Jak medialnie wyjaśniać ... to do kości .

Bo podatnik  ,to po takim medialnym praniu ... to się niepokoi ,że płacił na kolejną  "korwetę Gawron" ,. A rozwój tego sprzętu to  spec od uzbrojenia min. Bohdan Klich firmował . Nieuzasadnione niepokojenie podatnika ... to zbrodnia podlegająca pod sąd polowy transmitowany w mediach ...  !  Pluton uzbrojony w te karabinki z amunicją hukową . Albo dla odpowiedzialnego za zakup wadliwego sprzętu - dywersja ekonomiczna  ,albo dla siejącego fałszywe informacje - dywersja propagandowa . "tertio non datur"  . O ile ta broń się nie rozsypie w po rozkazie plutonowego .

:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1659549

to już były gromowiec od ponad dwóch dekad (a tamże trafił z policji, od antyterrorystów) i to nawet widać a że sam zajmuje się szkoleniami i takimi tam, to lans jak najbardziej mu na rękę.

Ale jeszcze bardziej rozbujał się gen.Różański, znany krytyk opcji rządzącej, który za swe pomówienia ubrane jako opinie zasługuje na proces. ciekawe, co powie Szeremietiew, któremu też nic do tego ale jest "medialny" i z jednej strony może stawać po stronie narodowej ale z drugiej nienawidzi Macierewicza (zapewne z zawiedzionej nadziei na stołek w ministerstwie, w czasach AM Sz. obsesyjnie wypisywał teskty przeciwko na swym profilu, przeciętnie co 2 dni).

może warto porównac taką celowo rozdmuchaną aferę koperkową (z "raportem" wielbiciela H&K Mosznera odkopanym po pół roku) do problemów niemieckiego wojska z ich kbk G36 (obecnie zadłużonej firmy na sprzedaż H&K o nazistowskich korzeniach)

https://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-karabiny-g36-sztandarowe-wyposa%C5%BCenie-niemieckiej-armii-na-z%C5%82om/a-18402066

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659589

Jestem stanowczo przeciw sprzedawaniu naszej broni wrogom. To jak owo "sprzedawanie sznura na którym mogą nas powiesić". 

Dopuszczam sprzedaż nadmiaru broni, o niższych parametrach niż ta u nas, dopiero wówczas, kiedy WSZYSCY W POLSCE zostaną uzbrojeni po zęby - wszyscy,  którzy chcą być uzbrojeni. Kiedy w każdej gminie będzie strzelnica, a młodzi mężczyźni będą obowiązkowo szkoleni w strzelaniu z takich karabinków i innych typów broni i WYSZKOLENI, gotowi do podjęcia w każdej chwili obowiązku obrony Polski przed agresorem. Przez nadmiar broni rozumiem ilość ponad liczbę obywateli Polski zdolnych do obrony, czyli jakieś 20 mln szt. Czy jest tyle w magazynach? Nie ma? To dalej jazda z tym sprzedawaniem - nie ma żadnego handlu! Nawet jeśli chodzi o Ukrainę, która ma teraz problemy w Donbasie, nie problemy, a regularną wojnę z Federacją Rosyjską. Co ciekawe nie ma prawie wcale doniesień z tamtego frontu, więc może się nam wydawać, że tam się nic nie dzieje. 

Dziś jeden z ekspertów mimochodem rzucił taką informację, że OSTATNIO WZRÓSŁ NA ŚWIECIE POPYT NA BROŃ!!! Mówi to Państwu coś? Ano mówi. Niestety ekspert nie rozwinął tematu, gdzie ten popyt jest największy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1659517

Kolejne fantazje starszych pań z netu, które mają swoje wizje organizowania życia innym. Proponuję wysyłać swoje światłe pomysły do Ministerstwa, by było konstruktywnie, w końcu jeśli się w coś wierzy, to się robi, czyż nie? A może sama odbędziesz nowoczesne przeszkolenie, będąc w jak najlepszej kondycji, do tego wesprzesz realnie wojsko i szkolenie, czy też to obelga dla patrioty?

1. Polska nie ma obecnie wroga militarnego, ma potencjalnych przeciwników, jest to Federacja Rosyjska ale wyzwania to bardziej prawdopodobne misje wojskowe, wojny hybrydowe, terroryzm z destabilizacją wewnętrzną (porównaj tu swoje pomysły uzbrajania byle meneli jak w Bombasie czy Ługandzie).

2. Istotą handlu bronią nie jest sprzedaż nadmiaru ale finansowanie krajowego przemysłu zbrojeniowego, który ma mieć kontrakty a z zapewnionych zysków mieć możliwość rozwoju. Inaczej będzie tylko produkował krótkie serie, co często bywa zbyt kosztowne. Nie od rzeczy jest stan finansów państwa. Przypomnę, że tuż przed wojną Polska eksportowała dalej broń a nawet zbiórki społeczeństwa nie posłużyły zwiększeniu produkcji, lecz finansowaniu.

3. Uzbrajanie wszystkich Polaków to jakiś chory populizm. Już dziś nic nie stoi na przeszkodzie otrzymania pozwolenia na broń czy zakupu broni bez pozwolenia. Patriotom chyba nic nie ubędzie, jeśli sami będą przeszkoleni a broń będą mieli na stanie służbowym. Przez litość nie spytam, jak ci postulujący z netu przyczyniają się do obronności państwa, ile dodatkowych pieniędzy chcą na to przekazać albo jak pistolecik w domu powstrzyma atak rakietowo-lotniczy a następnie kliny pancerne i desanty. Przykład niedawnych misji wojskowych pokazał jasno, że nawet kałach w domu nie powstrzyma pokonania kraju, jest wliczonym kosztem okupacji a często pretekstem do pacyfikacji.

4. "liczbę obywateli Polski zdolnych do obrony, czyli jakieś 20 mln szt"- A dlaczego nie 200 mln? Liczą się tylko żołnierze służby czynnej oraz rezerwiści, spasiony emeryt objuczony bronią i wyposażeniem nie wytrzyma nawet paru godzin zajęć taktycznych, chyba nie będziemy fantazjować jak to pójdzie do lasu, by tym łatwiej dać się zabić? Proponuję wziąć na próbę zwykłe 40 kg wyposażenia do 2-dniowego marszobiegu w trudnym terenie i pogodzie- i to samej zamiast fantazjowania o posyłaniu innych na śmierć. Tymczasem cywilów załatwi już samo odcięcie prądu i pozbawienie dostaw żywności. Rzeczywistość wygląda inaczej: do walki są przeznaczeni żołnierze, stoi za nami cały sojusz oraz światowe interesy z opinią ludności, żołnierz ma nie tyle naciskać na spust, co wykonywać zadania czyli głownie zabezpieczać wskazane punkty w swoistej partii szachów, póki nie zostanie rozbity, jego broń indywidualna ma małe znaczenie, walka w dystansie zerowym zwykle jest błędem lub porażką, liczy się współdziałanie i dyscyplina oraz obsługa broni specjalistycznych- to wszystko jest daleko poza nieprzeszkolonymi cywilami. Żadni kolekcjonerzy, myśliwi, prepperzy, strzelcy sportowi nie mają znaczenia, chyba że propagując przeszkolenie wojskowe i konkretne wsparcie obronności, wyjątkiem może być elita ochrony czy paramilitarne grupy typu "Strzelec". Nawiasem mówiąc ten twój gromowiec Moszner chciał widzieć taką polską Home Guard (przypomnijmy, historyczny desperacki pomysł). Tymczasem w realu nawet taki liberałek- prepper (jeden z kilku najbardziej znanych, ten kompilator od przetrwania w mieszkaniu i kolekcjonowaniu gadżetów, których szkoda mu rozpakować) nie był w stanie spokojnie przejść kilkunastu kilometrów.

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659555

Pisz te bzdury w Izraelu i Szwajcarii. Pewnie się uśmieją tamtejsi obywatele do rozpuku, że ktoś z Polski każe się im rozbrajać. Pomyślą: dureń, czy prowokator?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659952

Izrael oparty jest na wojsku a zmilitaryzowanie ze służbą wojskową jest też formą integracji. na pewno nie polega to na rozdawaniu broni menelom, wręcz przeciwnie- jest stała kontrola służb w obliczu zagrożenia terrorystycznego. no, chyba że wiesz lepiej, jak to Palestyńczykom rozdawają kałachy.

Szwajcaria jako przykład nie ma znaczenia- nie bierze udziału w wojnach, konfliktach, misjach, leży na uboczu, jest neutralna choć wspólpracuje z NATO, nie ma tam zagrożeń, ich forma służby wojskowej nie jest automatycznie lepsza lub gorsza od innych (czy są lepsi niż pierwszorzutowe jednostki z czasów zimnej wojny? czy mają doświadczenie? oczywiście, że nie), terytorialsi są zwyczajnie najtańszym wojskiem oraz najtańszym sposobem szybkiego uzupełnienia, zwiększegnia liczby wojska (kazus Polski). przecież nie pokażesz mi, jak tam farmer z karabinem powstrzymał samego hitlera, nie myślisz chyba też, że sami obroiliby się przed niemcami czy rosją a w szczególności dzięki byle męzczyznom z karabinkiem.

spytaj lepiej o jugosławię, irak, afganistan, libię, donbas i ługańsk itp. i pokaż, jak to cywile z kałachem obronili kraj albo powiedz, co ruscy robili i planowali robić z przeciwnikami, całymi wioskami w afganie, szpitalami w syrii, z polskim podziemiem, co w planowanej wojnie z Zachodem. a może wierzysz, że w Donbasie to myśliwi i górnicy z fuzjami? kup sobie giwerę i poudawaj, że to dzięki temu kraj będzie bezpieczny a nikt go nie podbije :) nie zapomnij tylko o terroryzmie, zielonych ludzikach i zwykłym bandytyzmie jak choćby na wschodzie Ukrainy, gdzie od razu wylała się fala zbrodni, rabunków i gwałtów. gdy będziesz przechodzić obok chamskiej młodziezy wyobraź sobie co się stanie, gdy tacy będą mieli karabinki a kraj w kryzysie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659959

To w Izraelu są jakieś "menele"? Nie wiedziałam!

Taki prof Władysław - jakiś tam - Bartoszewski z PSL, syn "tego" Bartoszewskiego, każe Polakom brać przykład z najlepszych (nie najlepiej wyszczepionych!) czyli Izraela!  A tam menele. patrz panie! Kto by pomyślał!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659975

a nie napisałem aby, że obronnośc izraela nie zależy od rozdawania broni menelom?

tak trudno zrozumieć, czym jest nowoczesna obronność? czasy, gdy obywatel z bronią cokolwiek równoważył, minęły z muszkietami, w tym aspekcie liczy się wojsko, przeszkolenie wojskowe i nowoczesny sprzęt.

czyli- szkol się sama, uczestnicz w realnych inicjatywach proobronnych, wstąp do wojska lub przekonaj do tego kogoś nieprzekonanego, łóż i zgłoś się łożyć na wojsko (tylko najpierw sobie policz, jaki jest koszt wyposażenia choćby jednego żołnierza, broni, broni i szkolenia), lobbuj w tym celu ale i sojuszu, modernizacji, przemysłu obronnego, dyplomacji i wiarygodności etc.

gadanie, by rozdawać broń byle komu a to obroni Polskę albo organizować życie innym na ich koszt, jest irytującą brednią, kolejne "weźmy się i zróbcie" gdzie samemu nie ruszy się twarzy. do tego to żenadne dorabianie ideologii do kwestii posiadania broni, gdzie ludzie chcą pistolet, bo boją się byle gówniarza z podwórka ale równocześnie pobredzą, jak to ich chodzenie na strzelnicę wspaniale zwiększy polską obronność. konfederackie zdjęcie ze strzelnicy nie zastąpi szkolenia wojskowego, to bardzo interesujące, że im bardziej krzyczą o patriotyzmie tym mniej działają na rzecz kraju, no chyba że unikanie podatków to szczyt patriotyzmu

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1660054

Ciekawe co by się działo.

Domniemywać należy, że znając obywatelskie podejście do innych ludzi : "W....ć!, w....ć!" czarne skrobanki poszłyby na imprezę ze ślepakami, bo chyba nie z ostrą amunicją. A może się mylę?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1660170

do wpisu kontrik - 27 Stycznia, 2021 - 15:58

Przeciwnicy wolnego dostepu broni w Polsce dziela sie na trzy kategorie.
1.POpapranych homosowietikusow wytresowanych jako narod niewolniczy w czasach PRLu i zaraz po nim.
2.Wrogow Polski w tym starej i bylej zydokomuny.
3.Debili nie majacy zielonego pojecia o niczym za to gloszacym swoje durne niczym nie poparte opinie.

Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1514971#comment-1514971

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

wilk na kacapy 15 Czerwca, 2016 - 16:42

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1661224

Tak to jest, jak nie ma argumentów a koniecznie chce się zaistnieć jako Alina.

Nie bądźcie jak Alina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661288

Nie 6 mln Polaków, a ponad 11 mln Polaków i polskich obywateli, bo tyle brakuje w powojennych statystykach. Ostatecznie mogą się Niemcy podzielić tym długiem z Putinem. Ale wiadomo, że to Niemcy byli inicjatorami zbrodni na Polsce i Polakach w 1939 roku.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1659519

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rozumiem,że Alina@Warszawa -jest certyfikowanym ekspertem od spraw uzbrojenia. Gratualcje. Poproszę celem uwiarygodnienia komentarza o numer nadanego certyfikatu MON. Inaczej ten komentarz jest zatem zmyślony, kłamliwy pozbawiony jakiekolwiek podstaw. A może reprezentuje interesy Rosji lub Niemiec.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1659540

Co jest zmyślonego w moim komentarzu?

Czy zaraz zaczniesz od każdego wymagać uprawnień i certyfikacji do defekacji?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1659541

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

aparatem Zorka 5. A zatem twoje wywody są o k.d.p. 

Jesteś związana z Rosją. ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1659544

Powinno być napisane:

Lepiej zamilczę. Są świadkowie, że zrobiłem kilka zdjęć ruskim aparatem Zorka 5. A zatem moje wywody są o k.d.p. 

Jestem związany z Rosją. ;)

Wasz zidiociały Humpty Dumpty

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1659546

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

https://tvp.info/51975511/szef-mon-mariusz-blaszczak-o-karabinkach-grot-zadna-bron-nie-jest-doskonala-ale-to-jest-polska-sprawdzona-bron-i-tvp-info

Twoje komentarze są jak wypisz wymaluj rodem z ..Kremla. cóż swój goni swego. Szkoda słów za głupotę. proponuję literaturę przedmiotu POLSKĄ literaturę a nie wynurzenia byłych SB ków komuchów z LWP wchodzących w dup... Rosji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1659550

To głupota czy bezczelność? Czy może bezsilność tępego trepa, który obrzydliwym komentarzem usiłuje zdeprecjonować moje wpisy? Goń się sam do Moskwy!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1659551

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Piszesz do mnie cytat : "Czy może bezsilność tępego trepa, który obrzydliwym komentarzem usiłuje zdeprecjonować moje wpisy?" to kto tutaj jest niekulturalny i chamski ja czy ty !

Alina@Warszawa - " kultura i sztuka" - przy takiej sztuce sowieckiej jak Alina@Warszawa trudno o kulturę. Wężykiem !  osoby która nie znając się kompletnie na uzbrojeniu WP preferuje jednak w komentarzach interesy Rosji od Polski, podważa wiarygodność Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego.

Niebywałe.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1659552

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

za Sputnikiem 5 z ruskiej telewizji. 

Wygląda na to, że to jest kolejne wcielenie Szperaczyszki czy jak się to nazywał Ruskivicius. 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1659564

Co tak obaj wespół-zespół pedałujecie na wschód? Pedalstwo modne ostatnio, ale żeby tak o tej porze?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1659569

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Obrażanie to.jak czytam twoja domena. Brak wiedzy zastępujesz chamstwem - wypisz wymaluj Pani z błyskawicą. Żenada

Nikt ciebie tutaj nie zaprasza, chamstwo zostaw jednak w swoim domu.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1659576

Nie uprzedziłam? Przepraszam, nie było okazji.

Więc uprzedzam teraz: nie zaczynaj ze mną, bo gorzko tego pożałujesz .... Nie masz szans!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1659588

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Grożby ? uważaj to jest karalne. Zgłaszam do admina. Szans ? do czego do twojej głupoty, chamstwa, braku wiedzy. Żenada.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1659590

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Było tu już parę takich, co też im się tak wydawało... ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1659591

Alina, piszesz dla czytelników, którzy mają swój rozum i nie ulegają  deprecjonującym komentarzom.  A jeśli ktoś ulega, to jego problem :-) Jak dla mnie każdy może deprecjonować siebie i nikogo więcej. Jesteś inżynierem więc nieścisłe wywody puszczaj  kolo ucha.

To byłam ja, wiesiołek, też inżynier :-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1659595

Kiedy jakiś patałach usiłuje chamstwem podnieść swoją samoocenę, zawsze trzeba go sprowadzić do właściwego poziomu. Wyznaję zasadę, że mądrzejszy nie może ustępować głupszemu, bo wówczas głupota zaczyna rządzić. Więc kiedy jakieś takie dwa oryginały usilnie proszą mnie, żeby napisać im coś do słuchu, to w końcu spełniam ich życzenie. Niech się dwaj chłopcy trochę podniecą, skoro inaczej nie mają okazji. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1659601

No i tu się nie zgodzimy, uważam, że głupota rządzi, gdy dajemy się wciągnąć w głupie dysputy. Sama jestem zniesmaczona, gdy próbując przeczytać coś ciekawego muszę po drodze  czytać  obelgi jakimi się nawzajem "mądrzy inaczej z "mądrzejszymi inaczej" obrzucają.

Nie lubię tego czytać, więc staram się także nie zaśmiecać wątków. Tak więc kończę wywód, do ewentualnych dalszych rozważań zapraszam na priv. :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1659603

Te pretensje są niewłaściwie skierowane: 

Sama jestem zniesmaczona, gdy próbując przeczytać coś ciekawego muszę po drodze  czytać  obelgi jakimi się nawzajem "mądrzy inaczej z "mądrzejszymi inaczej" obrzucają.

 

Nie mogę pozostawiać trollowych wpisów bez komentarza! Charakterystyczne, że chamskie wpisy, na które muszę odpowiadać, nie mają żadnego logicznego związku z moimi wpisami. Pozostawienie ich bez komentarza może u przypadkowych czytelników wywołać wrażenie, że to UNE, te trolle na Ch, H, T, K piszą prawdę, a przecież nie piszą.

Dlatego pozwól, że nie będę się chwilowo martwić o Twoje "zniesmaczenie". Wierz mi jestem duużo bardziej niż Ty  zniesmaczona poziomem chamskich komentarzy, na które muszę reagować. Nie można pozwolić żeby te trolle opanowały całą stronę Niepoprawnych!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1660295

Niejaki Konfucjusz stwierdził parę tysięcy lat temu - Nigdy nie spieraj się z głupcem, stojący z boku, nie dostrzeże różnicy. Nie szkoda czasu na takie bicie piany? Po co? Tartakower (były szachowy mistrz świata) rzekł - to, ze się powaliło przeciwnika szachownicą, wcale nie oznacza, że się z nim wygrało partię. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JWKecaj

#1661234

Święta prawda! Z głupcami nie należy się spierać! Głupców trzeba unieszkodliwiać "siłom i godnościom osobistom", najlepiej obnażając ich głupotę publicznie, żeby nikt nie miał wątpliwości co do ich głupoty.

Co do mądrości Konfucjusza. Pewnie dziś w dobie internetu sformułowałby swoją sentencję nieco inaczej niż 2,5 tysiąca lat temu...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1661238

W moim przypadku rzecz polega na tym, że ja nie chcę kogokolwiek unieszkodliwiać. I mądrego i głupiego Pan Bóg stworzył i kiedyś oceni (przypowieść o pszenicy i kąkolu). Poza tym, uważam, że nawet czubek z wariatkowa może czasami coś mądrego powiedzieć. Dlatego nie patrzę KTO mówi, ale CO mówi. Zawsze staram się być obiektywnym i szukać prawdy. W ocenie kieruje się rozumem, a nie emocjami (np. zoologiczna, ślepą nienawiścią do Rosji, którą błędnie utożsamia się z ZSRR - ale to temat rzeka). A co do pyskówek. Wyobraź sobie, że idziesz ulicą. Nagle zaczyna na Ciebie szczekać pies. Jaka reakcja? Też odwrócisz się i będziesz szczekać? Nie, najwyżej będziesz patrzeć, żeby nie ugryzł. A poza tym, jak historia dowodzi, wielu tzw. "glupców" po latach okazywało się geniuszami (tylko nie trafili na swoje czasy). A, że jestem chrześcijaninem o orientacji katolickiej (nie dewotem, fanatykiem, "masońsko-kościelniakiem") wyznaję zasadę - "A czemu widzisz drzazgę w oku brata twego, a oto belka w oku twoim"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JWKecaj

#1661249

Zaglądnę to raz na tydzień, może dwa...

Przecież tutaj nikt nie potrafi już merytorycznie dyskutować. Ino bluzgi i bluzgi... Nie ma merytorycznych odpowiedzi, czy merytorycznej krytyki, ino obrzucanie błotem. Jaki przynosi to efekt? Ano taki że ci którzy mają inną opinię wynoszą się stąd więc nie da się ich przekonać do swoich racji - chyba to powinno być głównym celem, prawda? Ci zaś którzy tu pozostają są wykrojeni z jednej sztancy. No więc kadzą sobie nawzajem i nawzajem poklepują się po plecach nakręcając się coraz mocniej i mocniej. Jaki to ma sens? 

A co jeśli nie do końca to MY mamy rację? Czy zaszkodziło by choć przez chwilę zastanowić się nad tym co piszą "inni" zamiast od razu lać na nich pomyje? Jeśli wciąż się nie zgadzamy, wyłożyć swoje racje a emocje zostawić za drzwiami. A już na pewno nie obrażać bo daje to efekt odwrotny. Kto jest ruskim albo niemieckim trolem doskonale widać. Nie ma potrzeby go wyzywać. Chce ktoś naprawdę osiągnąć cel? Niech zgłosi wpis trola do ABW by go prześwietlono zamiast zamieniać ten portal w szambo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1659622

Krzywousty,  jest też druga  strona tego medalu. Te osobiste wycieczki i obrzucanie innych epitetami oraz nader rozemocjonowane komentarze to dzieło trzech osób  Trzech na setki piszących!  Swoją drogą nie rozumiem dlaczego jest to tolerowane przez admina  i czemu większość stoi z boku i nie "minusuje"  żenujących  ataków. To tak jakby patrzeć jak paru bandziorów kopie kogoś na środku ulicy i przejść obojętnie na drugą stronę. 

Zobacz jednak tę drugą stronę medalu: jak wartościowe wpisy zamieszczają na przykład  krzyszofjaw, Aleszum,  faxe, jak świetnie z humorem pisze Brixen,..zobacz ile ciekawych  informacji, na  ile linków do interesujących filmów czy artykułów  można  tu natrafić.

Krzywousty pisz więcej,, może dzięki Tobie poziom się nieco podniesie:-)

A  oprócz tego podpowiedz czy jest inne miejsce, inny portal, gdzie nie będzie przeważała lewacko-mainstreamowa  wizja świata i gdzie jednocześnie nie będzie tylu pyskówek? 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1659736

Rozumię i zgadzam się z tym co piszesz. Jednak odnoszę się do czegoś trochę innego. Ten format powoduje że Niepoprawni nie przyciągają szerokiego gremium czytelników a jedynie wąskie grono które z przyjemnością czyta to co jest miłe ich sercu. Takie kadzenie sobie nawzajem i duszenie się we własnym sosie zamiast ścierania się różnych opinii. Wszyscy o odrobinę innych poglądach zostają natychmiast wykopani z portalu. Ci odchodzą bez żalu. Zauważyłęm to już dawno.

Na dodatek ten system punktacji, niemożność komentowania przez nowych użytkowników... nie wiem, może to tylko bug? Ale jest i zniechęca. Moja żona odeszła kiedy tylko nie mogła dawać plusów i minusów oraz komentować.

Natomiast ci którzy niby nie zgadzają się i niby mają inne opinie a w rzeczywistości cały czas robią zadymy, to są zwykłe trole. Połowa z nich z zadaniem rozwalania takich portali jak ten. Ten problem wymaga głębokiego zastanowienia ale potem rozwiązania. Nawet jeśli ma boleć. Zauważ - niektórzy wartościowi blogerzy nie pozwalają na komentarze. Rozumę ich.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1659941

Szczerze mówiąc też nie rozumiem  dlaczego niektórym wolno więcej, i to tym, którzy nakręcają zadymy szkodzące atmosferze portalu. Ale prawda jest taka, że pisujemy tu bezpłatnie, a ktoś ponosi koszta i choćby z tego powodu ma prawo egzekwować takie zasady, jakie uważa za słuszne. 

Jeśli chodzi o rozwiązania systemowe to przeprogramowanie forum to zapewne ogrom pracy...Gdyby, jak to bywa na różnych forach, obowiązywał  jakiś abonament, to może by pomogło?

Tak czy siak nie chodzi mi o ścisłe zachowanie "prawicowego grajdołka" i duszenie się we własnym sosie, ale z drugiej strony narracji totalnej opozycji mam po uszy zewsząd i kompletnie jej nie trawię. 

Reasumując: jaki jest wybór? Przeglądałam różne miejsca i mam wrażenie, że gdzie indziej zamiast obelg rzucanych przez  paru "niepoprawnych" musiałabym się zderzyć z murem zwolenników totalnej opozycji i wyznawców lewackich teorii. Co więc radzisz?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1659949

Kasować każdy niemerytoryczny lub wulgarny czy obrażający innych komentarz. Ciąć do bólu. Ale nie usuwać artykułów czy komentarzy tylko dlatego że nie pasują nam. To powinna być platforma wymiany opini i informacji gdzie każdy czuje że ma prawo być. Podobno prawda zawsze wygra a prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Alternatywą jest to co jest: my siedzimy we własnym gronie, sami siebie nakręcamy i tworzymy własny świat którego nie ma w realu, inni siedzą tylko we własnym i też się nakręcają, a potem wszyscy spotykamy się na ulicy i mordy poobijane. Utraciliśmy zdolność dyskusji i przekonywania do własnych racji.

A Rusek cieszy i ręce zaciera...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1660137

...bo to zahacza o cenzurę. Kultury trzeba uczyć. Niektórych dłużej. Kiedy większość milczy i przygląda się z boklu, mamy wrażenie, że jedna kobieta walczy z dwoma trollami. Gdyby więcej osób wyraziło swój pogląd - choćby "nagradzając" komentarz minusem - wszyscy widzieliby lepiej, jaka jest generalna ocena tego typu "akcji". Nieraz to widać, ale zacietrzewiony, pewny siebie arogant nic sobie z tego nie robi. Potrzeba dużo cierpliwości i czasu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1661279

I trudno się z tym co napisałeś nie zgodzić. Sam zastanawiam się nad tym, czy nie odpuścić. Zgadzam się, że panuje tutaj jedyna słuszna racja. I nie daj Bóg, żebyś napisał coś pozytywnego o Rosji - od razu będziesz agentem, trollem, jakimś tam komuchem, SBekiem czy ciort wie czym (wedle tych zasad to nawet Roman Dmowski zostałby trollem, wszak uważał, ze lepiej trzymać z Rosją niż Niemcami). Zapomina się tutaj, że polemizuje się z argumentami, a nie ludźmi. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

JWKecaj

#1661236

Tak na marginesie. Wyczyn Onetu&amp;Company nie powinien być traktowany w kategoriach hejtu. To co uczynili to działanie na szkodę RP, dywersja na rzecz obcego państwa. W zasadzie można powiedzieć, że mamy do czynienia z obcą agenturą (V kolumną). Pytanie skąd pomysł i inicjatywa. Z Onetu czy Berlina.
Sprawą powinna zająć się prokuratura i służby specjalne.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JWKecaj

#1659646

Zdziwienie i podziw budzi fakt jak dwie nawiedzone panie z błyskawicami @wiesiolek65 @Alina@Warszawa - same obwieściły się jako największe ekspertki od broni palnej ( eks inż) a może zapomniały o broni mądrości, co jak widać im całkowiecie zabrakło. Żenada. Najlepiej być "podporucznikiem" albo "podpułkownikiem" dla ekspertek wojska podpowiadam. Słowo "pod" ma tu kluczowe znaczenie - patrz stopnie wojskowe... wężykiem !!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1659695

Jaki komentarz może napisać T jak Tezeusz i Trep? No tylko taki! Nic do rzeczy, byle kogoś bezpodstawnie opluć. Ma szczęście, że se przybrał nicka na "T" a nie na "ch", bo nie miałabym litości....

Dobrze, że komentarze nie mogą znikać i każdy może sobie sam sprawdzić "logiczne" wywody w trepowych komentarzach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1660062

" A" ( Alina) jak analfabeta to czysta prawda ! Wężykiem

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1660112

Alina i wiesiolek - nawiedzone? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Poza tym, wiesiołek w ogóle się nie wypowiadała nt. karabinka.

Alina i wiesiolek - "z błyskawicami"? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież one mają dokładnie odwrotne poglądy.

Z jakich powodów je zniesławiasz?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1660108

"adwokatka diabła " czy głupota ? Skompromitowana na maxa przez HD. Żenada i wstyd dla wszystkowiedzącej .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1660111

A jednak... Tezeusz powinien mieć nicka Ch.ezeusz! Ch jak ....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1660117

Skoro nie pasuje po co tu leziesz. Trollu z zerową wiedzą. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1660118

Ja tu baardzo pasuję. Bardziej niż się Chezeuszowi wydaje. A że jednemu Ch. się nie podoba styl moich komentarzy, no cóż. Ostrzegałam ....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1660122

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie strasz nie strasz bo się zesra.....trollu wszystowiedzacy z zerową wiedzą. Atakujesz obronność kraju a to nie są żarty. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1660123

Tezeusz o sobie teoretycznie (dziś):

O sobie: " Bóg - Honor- Ojczyzna" moim przewodnikiem.

Tymczasem ocena po owocach (komentarzach Tezeusza): "świr - chamstwo - zgnilizna"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1660164

Przypuszczam że następnym ruchem Onetu będzie trudna do podważenia wypowiedź , że karabiny służą do zabijania i już leżymy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1659697

Nie udało sie sowieckim trollom i sprzedawczykom -  lewackiemu bydłu osłabić obronnośc kraju.

https://niezalezna.pl/377713-prezes-pgz-odpowiada-na-klamstwa-nt-karabinka-grot-to-proba-podwazenia-zaufania

"Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę, że karabinek Grot był do tej pory tylko chwalony. - Również z innych stron. Chwalił go także Tomasz Siemoniak, który był ministrem obrony narodowej w czasach Platformy Obywatelskiej. Wszyscy go chwalili, wszystkim odpowiadał. Uważano go za Polski sukces i nagle grom z jasnego nieba i ktoś strzela do naszego karabinku"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1660008

Polska zdolność obronna nie istnieje. Nie podczas wielkoskalowego konfliktu. Wcześniej była zerowa a dzisiaj jest... żadna. I wciąż będzie żadna nawet z tymi kilkoma F35. Mamy utrzymać się 3-4 tygodnie do otrzymania posiłków (w które nie wierzę), ale nie utrzymamy się nawet tygodnia.

Jedynym realnym czynnikiem mogącym odstraszyć przeciwnika byłby WOT ale taki na masową skalę. 300-500 tysiecy. Nie żeby był w stanie obronić Polskę, ale strasznie podwyższył by koszt zdobycia i utrzymania Polski. Niestety koncepcja pana Szeremietiewa została mocno zmieniona, WOT ograniczony liczebnie i pełniący rolę służebną dla zawodowego wojska. Czyli tak jakby powiększono nasze wojsko o kilkadziesiąt tysięcy, a to niczego nie zmienia.

Moim problemem jest to że nie widzę planów na realne zapewnienie bezpieczeństwa kraju. Stare przysłowie mówi: przyjaciele pomogą ci wtedy kiedy potrafisz pomóc sobie sam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1660139

bajki szeremietiewa opierają się na jego dogmatach, czyli że byle volksturm przestraszy potęgę ruskich, że będą musieli okupować 10 mln wojskiem i że to wykonalne, tj. wielkie zagrożenie dla okupanta, tak jakby musiał być wszędzie i nie pacyfikował. już nie wspominając o założeniu, że to najlepsza opcja- a wcale tak nie jest, są różne opcje a nie tylko "totalne", odstraszać też można na różne sposoby (bo tym, że zostaną ostrzelani we wrogim kraju, to jakaś parodia).

tych 500 tys. harcerzy= patriotycznych partyzantów ktoś musi przeszkolić i zaopatrzyć czyli chcąc nie chcąc jest to regularna rezerwa wojskowa. co oznacza, że ZAMIAST nowych jednostek i uzupełniania starych mamy partyzantkę, jakieś 200 osób w każdej gminie. mają atakować bez rozkazu "na swoim podwórku". dla niego nawet dzisiejsze brygady WOT są za duże bo w jego modelu to po parę osób po podwórkach, które zamiast uzupełniać i wspólpracować z wojem będą strzelać zza węgła. to jest lepsze? tańsze? to odstraszy od ataku? to nie pozwoli zająć terenu? a może zmusi do milionowych armii i ogromnych kosztów? Jakoś Niemcy i Sowieci już tu byli, mają oni i my mamy doświadczenie a czasy jakby nowsze,

tak czy owak podstawą jest wojsko, przeszkolenie wojskowe, nowoczesny sprzęt i gotowa rezerwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1660155

Dzisiaj opublikowano testy piaskowe Grota - druzgocące dla Grota. Równocześnie pokazano ten sam test dla amerykańskich i rosyjskich karabinów. Co o tym sądzicie? Ale tylko wypowiedzi fachowców i osób które te testy widziały w internecie. Trole i amatorzy niemile widziani.

Tu jeden z linków:

Test piaskowy Grota i dwu innych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1660138

Podsumowanie kretynow okiem fachowca:

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1660143

Ten facet na filmie powiedział najgłupszą rzecz jaką kiedykolwiek słyszałem. Powiedział: "ta broń jest wyprodukowana dla Wojsk Obrony Terytorialnej więc nie będzie widziała żadnego piasku czy wydm". 

Czyli Grot jest wyłącznie do walki w mieście. Gratuluję! Połowa Polski to piachy, nieurodzaje, gleba marnej jakości, sosny rosnące na piachach i... piachy. WOT w mojej rodzinnej miejscowości ćwiczą na piachach! W lesie sosnowym i na piaszczystych nieurodzajach. Taka u nas ziemia na południu! A ten spec mówi że ta broń jest wyprodukowana dla Wojsk Obrony Terytorialnej więc nie będzie widziała żadnego piasku czy wydm.

Nawet nie chce mi się komentować. Nie odpowiadajcie bo ręce mi opadły i mam tego dosyć.

Bez odpowiedzi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1660157

Bój WOT w Polsce rzeczywiście nie będzie się odbywał na wydmach w burzy piaskowej. Obsługa broni również raczej nie polega na jej zapiaszczaniu, chyba każdy wie że nawet czołgając się chronimy broń czy co może spowodować piasek w lufie. Swoją drogą w teorii nawet ziarnko piasku może spowodować nieodpalenie naboju w rewolwerze. Testy na pojedynczych sztukach nigdy nie są miarodajne i bez problemu można je zmanipulować a bez porównania z innymi mają wartość dowodu anegdotycznego. Jakoś innym, którzy wrzucili w piach, aż trafiło pełno do zamka, działał bez problemu, choćby Milmagowi. Nie jest to dowodem na cokolwiek, liczą się wymagania i czy spełnia normy. Równie dobrze można się czepiać, czy strzela pod wodą. Ukryta teza, że i cała konstrukcja jest do kitu czy powiedziane wprost, że broń stwarza zagrożenie dla użytkownika, jest przecież oczywistym nadużyciem i bzdurą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1660172

Zgadzam się z większością tego co mówisz... za wyjątkiem... piasku. Zbyt wiele czasu spędziłem na poligonie w Nowej Dębie by ktokolwiek, kiedykolwiek był w stanie przekonać mnie że broń nie musi być odporna na zanieczyszczenie piaskiem. Może nie do takiego stopnia jak to pokazano na filmie, ale dosyć przyzwoicie.

Aż za dużo sie naczołgałem w poligonowych piachach i w sypiących się na głowę okopach, by nie wiedzieć co to oznacza. Całe Podkarpacie, nie tylko Nowa Deba to piachy! Marna gleba, sosny i piachy. A jednostki WOT na Podkarpaciu są mocne i jest ich coraz więcej. Mamy im powiedzieć - nie używajcie swojej broni poza miastem ? :-)

Mówiąc to wcale nie twierdzę że Grot nie jest zabezpieczony a to całe wideo nie jest sprytnie zmanipulowane. Wiele rzeczy mi w tych filmikach śmierdzi, a najbardziej to że nie pokazano identycznego testu z niemieckim karabinem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1660176

Niemcom się nie zacinały

 

I piach nie przeszkadzał

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1660178

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Krzywousty spec od broni czy od Broni ? wybierz raczej Bronię jak skończy 18 lat bo o broni palnej to ty nie masz zielonego pojecia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1660147

Wyraźnie poprosiłem: opinia fachowca a nie propaganda i obelgi Broniu. Całe życie zawodowe spędziłen na rozwoju, testowaniu i wprowadzaniu do produkcji nowych, zaawansowanych produktów, w tym wojskowych. Znam od podszewki cały ten proces, procedury, wymogi, ale nie znam ich dla karabinów. Dlatego pytam o opinię fachowca nie twoją Broniu. To wideo jest wystraczająco niepokojące by chcieć usłyszeć opinię specjalisty a nie propagandzisty jednej czy drugiej opcji.

Wiesz chociaż Broniu co to jest Arizona Fine Dust test? Nie? To się nie wtrącaj bo ja chciałbym usłyszeć czy Grot musiał przejść ten test a jeśli tak to czy tylko Fine Dust czy również Coarse Dust i jaki grid. Może nie jest kompatybilny z typowym polskim piachem a został bezsensownie zmałpowany od Amerykanów (jak wiele innych wymogów i testów). Amerykański test przejdzie, a na polskim piachu padnie. Takie rzeczy już widziałem.

Dlatego proszę - masz w tej działce wiedzę fachową to napisz nam co o tym wiesz. Od propagandy ten karabin nie stanie się lepszy (ani gorszy).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1660156

... grot jest wyczyszczony i naoliwiony (co widać gołym okiem) więc piasek co zrozumiałe przylepia się, natomiast zwróć uwagę, że konkurencji piasek się nie ima obudowy ani wewnętrznych mechanizmów.

Niech dadzą te konkurencyjne karabiny, to się je naoliwi (jak nas wszystkich uczono), przesmaruje, wyczyści ... i gdy je zapakujemy do piach także dadzą  d...y. Nie ma siły. Twierdzenie jest słuszne odwrotnie, należy na takie pokazy (gdzie się nie strzela, tylko aby pocisk szt. 1, wyleciał z komory nabojowej) dać karabin odpowiednio przygotowany, czyli czysty, wymyty w benzynie, bez kropli smaru. Tak jak w demonstrowanym akm-ie i a-15-ie.

Jak oni tacy mądrzy to należy pokazać jak strzela ta ich broń po wytytłaniu karabinów w piachu (po uprzednim konserwowaniu), czy strzela, ile oddaje strzałów, jak celnie. Wówczas to jest próba. Jeśli strzela bez różnicy czy czysty czy brudny do po cóż go w ogóle czyścić! Maładiec, ale ja nie widziałem strzelania z tak upapranej broni. Zresztą co ta próba ma udowodnić? Już widzę oczyma wyobraźni, gdyby na poligonie Polacy przyszli z takimi uborciuchanymi karabinami na strzelnicę i razem np. z Amerykanami usiłowali strzelać. Dopiero telewizje światowe miałyby co pokazywać, a jeszcze gdyby któremuś rozerwało lufę!

Ciekawe co by było, gdyby im zasypać piachu do lufy, czy któryś cwaniak odważyłby się strzelać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660169

I to jest merytoryczna odpowiedź.

Ja się na karabinach nie znam, nie wiem, dlatego z chęcią słucham specjalistów. Tym niemniej jako inżyniera który milion razy przekonał się że jeśli tylko coś MOŻE pójść źle, to na pewno pójdzie, to te nie osłonięte szczeliny a nawet otwory, aż zapraszają piasek by do nich wszedł i pozakleszczał co tylko się da. Jednak nie znając detali tego karabinu nie mogę przesądzać że nie ma on innych zabezpieczeń przed piaskiem. Pamiętam kiedy w jednej konstrukcji nie mogliśmy sobie poradzić z uszczelnieniem. Środowisko było tak agresywne że wszyskie uszczelnienia szybko padały. Rozwiązaniem było otworzenie konstrukcji. Zrobiliśmy tak duże szpary i otwory że piach, woda i błoto które tam wpadały, wylatywały drugą stroną. No i przeszedł wszystkie testy i wszedł do produkcji. Nie była to najlepsza konstrukcja ale była wystarczająco dobra i niesamowicie prosta. 

Jestem najbardziej ciekaw tego czy Grot użyty do tego testu jest najnowszą wersją produkcyjną czy jedną z pierwszych, jeszcze nie dopracowanych. Jeśli nie jest to wersja ostatnia, to producent już powinien był wnieść sprawę przeciwko Onetowi i zasądzić o taką kwotę która by Onet zbankrutowała.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1660175

tak się nie sprawdza karabinów (ani maszyn do szycia), człowiek, który coś tu mówi o tym, że wojsko musi być przygotowane na walkę w piasku, gdyż w Polsce są same piachy - nie wie o czym mówi. Żołnierz musi być gotów na walkę w piachu, ale nic do tego nie ma to jaką ma broń. Broń musi chronić przed piachem, a jeśli utytła to musi wyczyścić albo zginie. Ten cały tzw., "test" jest pod publikę, specjaliści wiedzą jak ocenić karabin, jego zalety i wady, a publika z rozdziawioną gęba ogląda te dyrdymały i wydziwia. Każdy kto był onegdaj, w czasach historycznych w wojsku, to wie że kałacha z zamkniętymi oczami rozkłada się i składa w ciągu niecałej minuty (Grot może dłużej, ale niewiele) więc jeśliby wpadł w piach to trzeba wyczyścić, a najlepiej nie wrzucać do piachu.

Dziwnym trafem niemieckie  MP 5 nie wrzucali do piachu, a tam jest co czyścić, nie to co w Grocie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1660243

Po wrzuceniu karabinka Grot do mieszanki kwasu solnego z siarkowym uległ on kompletnej destrukcji.Niemiecki HK po wrzuceniu do kwasu otrzepuje się i strzela dalej. Czeski tak samo. dlatego lepiej by Ukraińcy nie kupowali polskiego shitu.

Karabinek Grot nie zrobił "babki z piasku" - to jest argument , czyż nie. No przynajmniej dla derOnet.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660179

Niemcy atakują w przejętej przez siebie prasie w Polsce karabinek Grot, bo uczestniczy w zamówieniu broni dla Ukrainy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1660148

Onet: Moto-test:

 

Samochody BMW przegrywają z wodą. Wyniki testu nie pozostawiają wątpliwości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1660209

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Uzupełniamy materiał o :

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/rosyjscy-trolle-na-polskich-portalach-internetowych

 

Ujawnili się nam i.pod tym materiałem i o to chodziło.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1660180

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

https://www.tysol.pl/a60710-Fabryka-Broni-Lucznik-pozywa-Ringier-Axel-Springer-Chodzi-o-serie-artykulow-Onetu-nt-karabinku-GROT

 

Brawo a co z naszymi znafffcami od uzbrojenia a powinny być.....raczej od garów!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1660213

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1660216

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Uderz w stół, a gary się odezwą"

Wężykiem !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1660218

Nawet nie zauważasz Chezeuszu jak jesteś żałosny ...

 

A tak na marginesie a propos garów. Ty nie używasz garów? Żresz surowe bezpośrednio z ziemi?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1660248

https://www.tysol.pl/a60710-Fabryka-Broni-Lucznik-pozywa-Ringier-Axel-Springer-Chodzi-o-serie-artykulow-Onetu-nt-karabinku-GROT

 

Brawo a co z naszymi znafffcami od uzbrojenia a powinny być.....raczej od garów!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1660215

Karabin Grot użyty w Onecie do testu piaskowego jest z 2017 roku i ma numer KN 0206.

Numer ten jest skrzętnie zamazywany w filmie, ale nie ma takiej śruby której nie da się odkręcić. Jeśli ktoś jest w stanie zrobić z tego numeru użytek to proszę bardzo. Może jest to model sprzed modyfikacji?

Również skrzętnie zamazywany jest numer zamka, ale tej śruby jeszcze nie odkręciłem.

Łucznik właśnie sądzi Onet o 1 milion złotych. O jeden milion, czyli o jakieś 250 tys dolarów. Więcej zarabia podrzędny dyrektor w Axel Springer a tych jest tam na pęczki. Jeśli Łucznik nie zażąda równowartości strat z utraconego kontraktu to są największymi dupkami nie zasługującymi na litość.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660238