Ustawa o zapobieganiu chorób zakaźnych...wersja dla dzbanów...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

Z lekką dozą rozbawienia przeczytałem znów kolejną "prawdziwą historię" bajkopisarza Tezeusza. Wersja o tym jak to pewna pani w markecie wypluła zieloną flegmę z gardła i chciała ją rozmazać facetowi na twarzy, który nie nosił maseczki...
Zasadniczo nie pochylam się nad dnem i wodorostami, którymi raczy ostatnio ten portal niejaki blagier Tezeusz, ale kilka komentarzy pod nim jednak skłaniają mnie, aby kilku komentującym dzbanom przytoczyć na czym polega profilaktyka w zwalczaniu chorób zakaźnych.

Pisząc dzbany mam na myśli kilku osobników, którzy usiłują swoją durną retoryką siać dezinformację ale i powielać bezprawne rozporządzenia...znakomita większość Polaków doskonale zna swoje prawa i je egzekwuje...

Otóż rozporządzenie Ministra Zdrowia musi mieć umocowanie w ustawie, jeśli nie ma, to rozporządzenie można wrzucić do kosza, bo jest zupełnie nie zgodne z obowiązującym prawem. 

Co mówi ustawa : 

"Art.  46a.  36 [Określenie zagrożonego obszaru]
 W przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego o charakterze i w rozmiarach przekraczających możliwości działania właściwych organów administracji rządowej i organów jednostek samorządu terytorialnego, Rada Ministrów może określić, w drodze rozporządzenia, na podstawie danych przekazanych przez ministra właściwego do spraw zdrowia, ministra właściwego do spraw wewnętrznych, ministra właściwego do spraw administracji publicznej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wojewodów:
1) zagrożony obszar wraz ze wskazaniem rodzaju strefy, na którym wystąpił stan epidemii lub stan zagrożenia epidemicznego,
2) rodzaj stosowanych rozwiązań - w zakresie określonym w art. 46b

I teraz Artykuł 46b...w zasadzie w tematyce maseczek reguluje to punkt 4 :

" 4) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;

Czyli obowiązek "innych środków profilaktycznych" w tym maseczek  dotyczy osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Absolutnie nie dotyczy osób zdrowych...koniec kropka...

Wersja z "bezobjawowością choroby" została wrzucona, aby tylko duraczyć społeczeństwo...

A teraz dzbany, które siejecie dezinformację na tym portalu w sprawie maseczek popuścić gumy w majtach i odmaszerować...szalom!

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:7)

Komentarze

Kim jest Robert Trybuła i co sobą prezentuje pisałem. Jego problem, że robi z siebie idiotę. Ale on przyleciał tutaj ze Scierwoneona by brużdzić, poniżać, obrażać nas na Niepoprawnych.pl. Tak czyni - takie są fakty. Ale jak by był mądry to wie,że jego dane są publicznie znane nawet na Fb przecież jego znajomi mogą poznać kim on naprawdę jest ? Skoro tak chce ?

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/antypolscy-blogerzy-w-sieci-skad-sie-wzieli-wyjasniam

"@Trybeusz - znany z antypolskich materiałów na portalu NEon24.pl np cytuję tytuły kilka wybranych jego materiałów :

"http://trybeus.neon24.pl/post/157817,kiedy-jankesy-przyjda-podpalic-twoj-dom,

http://trybeus.neon24.pl/post/156398,obawiam-sie-dudy-nawet-gdy-przynosi-dary,http:

//trybeus.neon24.pl/post/152725,dyplomacja-kryzysowa-czyli-nasz-prezydent -

Sam o sobie pisze tak - cytat : " "trybeus - ...katol i moher z kościoła toruńskiego, parafia podhalańska...łowca jehowitów..." .

Jak mniemam  "Kurnik polityczny" nie pomoże temu blogerowi i jego koleżankom i kolegom ze Scierwoneonówki oraz wielu innych, którzy wypełzli z tego śmierdzącego antypolską działalnością portaliku pro - sowieckiego i przypełzli do nas. Tutaj  na patriotycznym portalu zamierzają prowadzić dalej swoją działalność wrogą wobec Polski...."

Zanim jeszcze kogoś obrazisz Robercie Trybuła stań przed lustrem !

Napisałeś cytuję:

" pewna pani w markecie wypluła zieloną flegmę z gardła i chciała ją rozmazać facetowi na twarzy, który nie nosił maseczki..."

W moim materiale jest zupełnie inaczej  cytat.

" Wówczas idąca na przeciwko niego  kobieta ściąga szybkim ruchem swoją maskę i zaczyna strasznie kasłać w stronę "bezmaskowca "pokazując mu na dłoni kawałki plwociny z zielonymi kawałkami oderwanej z gardła flegmy.  "To mi także gwarantuje konstytucja krzyczy do niego"." To co jak chcesz dotknąć czy wchłoniesz ! debilu .."

Czyli kłamca - nikt nikomu nic na twarzy nie miał zamiaru nic rozmazywać.

Cóż można wymagać od SCIERWONEONA z zawodówki. 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100016960065486

Prawo dla dzbana Trybuły

W dniu 10. kwietnia 2020 r. Rada Ministrów wydała kolejne rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 r., poz. 658). Rozporządzeniem tym przedłużono do dnia 19 kwietnia 2020 r. większość ograniczeń przewidzianych w poprzednio wydanym rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31. marca 2020 r.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1648405

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wklejaj chociaż aktywne linki skoro już chcesz mi nabić odsłon :))

i odwracasz kota ogonem, bo gówno mnie obchodzi co kobieta z twojej bajki chciała zrobić ze swoją flegmą...liczy się rozporządzenie, które nie ma umocowania w ustawie, a które ty forsujesz i siejesz tym sposobem dezinformację i kłamstwa...króciutkie nóżki masz Tezeuszku... :)))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1648407

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie epidemii koronawirusa (Dz. U. z 2020 r. poz. 658)

Nowelizacje Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 poz. 674)

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii znowelizowało tzw. rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie epidemii koronawirusa w zakresie dotyczącym ograniczenia w korzystaniu z terenów zieleni.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 673)

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 673) znowelizowało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U z 2020 r. poz. 658).

Rada Ministrów znowelizowała:

Tzw. obowiązek noszenia maseczek.

Kategorie osób zwolnionych od obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski.

Kategorie osób, które nie są objęte zakazem przemieszczania się.

Kategorie miejsc objętych zakazem korzystania.

Sposoby przemieszczania się środkami transportu publicznego.

 

JEST USTAWA JEST !!!!

Kłamczuszek !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1648410

rozróżniasz rozporządzenia od ustaw ? :))))...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1648414

ile razy wy, ruskie cymbały, będziecie powtarzać banały? tak jakbyście dopiero je zrozumieli. sęk w tym, że takie rozwiązanie nie dowodzi niczego, już zwł. wielopiętrowych spisków, byś łaskawie mył łapy po wyciągnięciu z tyłka, tylko jest zwyczajnie wygodniejsze. no i? masz cały świat, który też nie musi wprowadzić stanu wyjątkowego, za to zawsze może się powołać na stan wyższej konieczności. zamiast pierdół powinieneś docenić, że prostymi sztuczkami nie nauczono funkcjonariuszy gnębić ludzi, co wam, świrom, powinno dawać do myślenia, gdybyście byli normalni. gdyby to był spisek i terror, wszystko miałoby ogólny sens, kierunek do jakiegoś celu i zysk. a tak- jest swojski bałagan, więc ciesz się, baranie, tak samo jak z tego, że póki co życie ludzkie znaczy więcej niż kasa. czy jako antysemita nie cieszysz się, że rząd zmuszony jest chronić ludzi kosztem utraconych fortun jakichś złowrogich żydków spod grobu cadyka? rusz łepetyną i się uciesz, że nie ma żadnej technokracji nwo. ciekawe co byś nachwostał, gdybyś zrozumiał np., że wszędzie nie trzeba masek ale tak jest łatwiej ogarniać to wszystko. takie banalne odkrycia skutkują właśnie u foliarzy myślą, że odkryli skrywaną prawdę. z tą ustawą też nie popisaliście się refleksem, teraz dopiero zauważyliście? koniecznie daj znać, jak odkryjesz spisek, że każą myć ręce a nie wspominają o tym waszym bardziej śmierdzącym.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1648415

Ustawa o zapobieganiu chorób wenerycznych wśród kogutów...jej skutkach ....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1648408

Przyda się zakup peruki........może też młoteczka...........

Potrzebne dzbanki od tych prostaków ze wsi.......bo jak pamiętam w Wersalu ich nie było........

........No i może perfumy......myślę że te męskie......kogucie.......czerwone........

.........a na koniec......cóż tu rzec..... szkoda kur.. i szkoda kur

........o siebie się nie martwię .........nie przypadłam do wysublimowanych gustów francuskich.........

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1648449

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... c ty m ttj tk krpkjsz hę? tż lbę krpk, l jż n przsdzj c?

http://trybeus.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1648542

.......... zamiast kawy - dla Ciebie..........

.....tu już nie ja przesadzam ale Piękna Kobieta w Czerwieni ....dla Ciebie..........

.........ale czy dostrzeżesz Piękno ? :/........

........pewnie dostrzeżesz " kropeczki".......

..........może masz za " króciótkie nóżki Panie Trybeuszku "...........

więc pewnie w imię Wolności skupisz Swoją uwagę na poziomie adekwatnym do Ciebie.........

......I WARA ! obrażania Pana Tezusza i innych osób na tym portalu które na to nie zasługują.......

........WSTYD.........

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1649083

Blagier Tezeusz nie rozróżnia rozporządzenia od ustawy :))) i takie indywidua chcą pisać poważne teksty i wpływać na opinię publiczną, ha ha ha ...śmiechu warte...kury szczać wam prowadzać :))jakby tak wam towarzysze zacytować Ziuka :)))

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1648426

"Art.  46a.  36 [Określenie zagrożonego obszaru]
 W przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego o charakterze i w rozmiarach przekraczających możliwości działania właściwych organów administracji rządowej i organów jednostek samorządu terytorialnego, Rada Ministrów może określić, w drodze rozporządzenia, na podstawie danych przekazanych przez ministra właściwego do spraw zdrowia, ministra właściwego do spraw wewnętrznych, ministra właściwego do spraw administracji publicznej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wojewodów:
1) zagrożony obszar wraz ze wskazaniem rodzaju strefy, na którym wystąpił stan epidemii lub stan zagrożenia epidemicznego,
2) rodzaj stosowanych rozwiązań - w zakresie określonym w art. 46b

I teraz Artykuł 46b...w zasadzie w tematyce maseczek reguluje to punkt 4 :

" 4) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;

Czyli obowiązek "innych środków profilaktycznych" w tym maseczek  dotyczy osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Absolutnie nie dotyczy osób zdrowych...koniec kropka...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1648428

Zgodnie z aleksandryjskim Talmudem noszenie maseczek  jest niewykluczone ,że  niepraworządne ,nieczyste ,niekoszerne, co dobrze wiedzą zarówno kapłan jak i lewita ... A zanim saduceusze i faryzeusze z Kachału przy Wiejskiej napiszą kolejne interpretacje z Miszny do Gemary w tej sprawie  i Sanhedryn konsTYtucYJny wyda werdykt to może być "po ptokach" . A Rebe to na portalu to chyba nieobecny i trudno o opinię co do do mentalności urzędniczej tzn. co jest na podstawie Ustaw i w ramach Rozporządzeń  , pozostaje zindywidualizowana odpowiedzialność .

Łk 10,31 "Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął."

PS

http://youtu.be/bIxyrlJct4c

http://youtu.be/w_xzziT19VE

:-)

PS2.

Brnąc dalej w te "talmuduczne dywagacje" ,to jeżeli jest epidemia wirusa ,który ma okres inkubacji , to "osobę zdrową" ( tak próbując bawić się w formułowanie zobiektywizowanego w jakimś stopniu określenia) należałoby zdefiniować jako legitymizującą się negatywnym wynikiem badania PCR-RT  wykonanym nieodleglej czasowo niż  24-48h  i składającą solenne oświadczenie ,że nie przebywała w pobliżu (kilku metrów)  innych co do których są wątpliwości epidemiczne ,nie dotykała niczego ,a jeżeli to spryskiwała ręce spirytusem ... itd. itp. etc. . W takim przypadku rzeczywiście powinna być opcjonalność maskowania . Bez urzędowej bumagi ... to status podejrzanego ! A najmniejszy katar ,nawet uczuleniowo-sienny ,to bez weryfikacji z jakiej przyczyny wystąpił jest przesłanką tak obciążającą ,że prawie nakazującą natychmiastowe wysłanie na kwarantannę ! Bo takie mogą być pierwsze objawy tego wstrętnego covida i już naprawdę realna groźba dalszej "transmisji" . W wersji "skąpoobjawowej" to na tym się skończy ,a jak pech trafi ,to następnego dnia będzie wysoka gorączka  No kidding !

:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1648429

Mam nadzieję, że nie podniosłam / mówię o ciśnieniu / , bo na pewno nie czegoś..... innego........;/

........ja przynajmniej jestem niskociśnieniowcem..........

........bez kitu.........jak mierzą mi temperaturę ( w ciągu dnia......to tak przy okazji bo w nocy się obniża u każdego człowieka.......oczywiście w stanie snu...) to mam 35,4 - max 34.6 stopni Celsjusza..........

..........bez kitu :-)

pozdrawiam, ......fajny wpis :-)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1648450

Wersja z "bezobjawowością choroby" została wrzucona, aby tylko duraczyć społeczeństwo...

 

swoją drogą, jakim trzeba być tumanem, by zafiksować się na takim spisku?

wolałbym myśleć, że znany prokremlowski antysemita wrzuca celowo foliarskie teksty, na zlecenie ruskich- ale po co doszukiwać się sensu tam, gdzie chodzi o kacapstwo z wariactwem

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1648438

"covid-19 bezobjawowy"  to można mieć różne przypuszczenia. Zapewne test PCR-RT wyszedł "pozytywnie" ,a żadna istotna choroba układu oddechowego nie wystąpiła . No cóż zdaje się PCR-RT jest piekielnie czułym testem i może wyjść dodatnio nawet gdy nie ma w próbce jednego "funkconalnego" wirusa,wystarczą porwane fragmenty łańcuchów RNA kompletne w miejscach "diagnostycznych"  . Zdaje się RNA-wirusy są dosyć "nietrwałe" co do warunków zewnętrzno-czasowych . Z noso-gardzieli to zostaje "wymazane" to co jest w powierzu którym dany delikwent oddycha ,a z "wywiadu epidemicznego" ,to można się spodziewać "różności" .

Obecność nawet niewielkiej ilości aktywnych wirusów nie musi spowodować rozwoju infekcji ,bo "odporność nieswoista" itd. Ale z drugiej strony to tylko "rachunek prawdopodobieństwa" nawet jeden sam kompletny łańcuch RNA bez otoczki białkowo-lipidowej może spowodować pełnoobjawową chorobę bo może zostać zassany do komórki nawet nie przez typową drogę dla tego wirusa ,czyli receptor ACE2 itd.itp.etc. . To biologia więc 2+2=4 (ale z pewnym prawdopodobieństwem)  . Istotna informacja ,to poziom przeciwciał anty-covid u tych "bezobjawowców" po kilku tygodniach od PCR-u  . A "bezobjawowość" która byłaby w isocie "fałszywie pozytywnym PCR-em" to także może "wypaczać" statystycznie MR, IFR, CFR itd. . Jakie zagrożenie stanowił ten covid ,to pewnie będzie można ocenić tylko "z perspektywy czasu". W każdym razie ,że to "biologia" tu nie ma "matematycznego" "<==> wtedy i tylko wtedy" między pozytywnym PCR i chorobową replikacją konkretnego wirusa . Co raczej jest typowe w całej "diagnostyce medycznej" .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1648512

"Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać ."

Żywa ryba płynie pod prąd....to wymaga zaparcia, ale da się wytrzymać i nie dać się popłynąć z nurtem w towarzystwie bezobjawowo żyjących ryb .

Co to jest tzw. ? .............to tzw. żyjące ryby stadne z poczuciem bezpieczeństwa, które wolą nie myśleć bo boli.

Ciekawy artykuł i Twój wpis.

Dziękuję, z Panem Bogiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1648572