Kontrola odbita. I znów o manipulacji

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

„…na każdym prawicowym portalu są umocowane grupki antypolskie, mające znamiona obcej agentury wpływu, które same siebie komentując i kreując, chcąc wpłynąć na społeczność prostym zabiegiem. Uwiarygodnić kłamstwo i hejt swoimi popierającymi się wypowiedziami. Modne jest pisanie 95% prawdziwych faktów, wplatając ważne zmanipulowane treści. I mamy niby nieszkodliwy przekaz ogólny, który jednak próbuje nakierować nasze postrzeganie, na zaplanowany przez nich tok myślenia. Dlatego do każdej wypowiedzi trzeba podejść indywidualnie i rozebrać na szczegóły, aby wychwycić manipulację. Czasem niby wiarygodni, z długim stażem na portalach, są uruchamiani w ważnych wrażych chwilach ojczyzny, aby wspomagać zamiary wrogów. Te zachowania trzeba na bieżąco obnażać. Walka o "dusze" nie jest nowa, ale w obecnej sytuacji wyjątkowo eskaluje. Róbmy swoje dla ojczyzny, mając przy tym grubą skórę.”

To, co Ronin trafnie zauważył od lat kilkudziesięciu wchodzi w skład rosyjskiej strategii.

Nazywamy to kontrolą odbitą (Reflex Control albo RC).

Na czym polega?

Najkrócej jest to przedstawianie tendencyjnie dobranych faktów tak, by ofiara manipulacji samodzielnie już wyciągnęła wnioski upragnione przez manipulatora.

Rosyjskie MON nie owija w bawełnę, o co kaman.

Chodzi po prostu o zmuszanie państw do podejmowania decyzji w interesie ich przeciwników.

Oczywiście to końcowy efekt. By go osiągnąć potrzebne jest zyskanie wpływu na jakąś liczącą się grupę osób.

Schemat jest prosty. Informacja I pochodząca z praźródła rosyjskiego jest niezależnie publikowana w różnych miejscach. Nagromadzenie informacji I w necie powoduje wrażenie jej powszechności, co w nawet średnio wyrobionym blogerze/dziennikarzu/niezależnym publicyście robi wrażenie prawdziwości. Niestety, jest to prawda w rodzaju miliony much nie może się mylić.

Są portale anglo-, franko-, niemiecko-, polsko- itd. -języczne.

Są portale uwiarygodnione ongiś chlubną postawą ich nominalnego właściciela. W Polsce jako przykład służyć może tzw. strona Dakowskiego.

W warunkach małych i średnich portali strona pełni rolę dostarczyciela informacji przez sporą część blogerów przyjmowana zupełnie na wiarę. Wszak osoba tak mocno zasłużona dla walki o Polskę Niepodległą stanowi swoistą gwarancję rzetelności publikowanych tam materiałów. Tymczasem przekonanie to jest błędne.

Raz, bo zakłada, że Profesor osobiście czyta każdy materiał przed jego publikacją i decyduje o jego zamieszczeniu bądź nie.

Dwa – w powszechnym mniemaniu ludzie utytułowani mylić się nie mogą. Stąd biorą się zabiegi mające na celu przypisanie tytułów naukowych ludziom, którzy czasem nie otarli się nawet o studia.

Najnowsze dokonanie tzw. Instytutu Ordo Medicus pn. profesor Polok jest tylko jednym z wielu przykładów tego zjawiska.

               Pierwszy raz publicznie o zaangażowaniu Rosji w konflikt nowego typu usłyszeliśmy w przemówieniu szefa Sztabu Generalnego Armii Federacji Rosyjskiej Walerija Gierasimowa, transkrybowane i opublikowane w artykule w Vestnik Akademii Voennykh Nauk w 2013 roku.

Stwierdził w nim m.in., że metody niemilitarne są często bardziej skuteczne od militarnych, a we współczesnej wojnie występuje użycie metod niewojskowych w stosunku 4:1 do metod wojskowych.

Za metody wojskowe Gierasimow uważa tradycyjną rozpierduchę.

Pod koniec 2013 roku dwaj emerytowani już oficerowie w numerze 10 Voennaya Mysl (Myśl wojskowa) opublikowali artykuł, w którym stwierdzają, że „przewaga informacyjna i działania wyprzedzające będą głównymi składnikami sukcesu w nowym pokoleniu wojny”.

Nieco dalej zaś wskazują na wyższość „wojny informacyjnej i psychologicznej”. Pojęcie to odnosi się do kontroli nad presją informacyjną, jaką można wywierać na przeciwnika za pośrednictwem mediów, organizacji pozarządowych, grantów zagranicznych, organizacji religijnych, propagandy i dezinformacji mających na celu wywołanie chaosu w społeczeństwie.

Dodajmy do tego portale internetowe.

c.d.n.

 

26.11 2021

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (20 głosów)

Komentarze

Wskazywał i wskazuje  te agenturę antyszczepionkową i nie tylko wielokrotnie nasz ADMIN wystarczy przeczytać jego komentarze i wszystko jest jasne.

Głównie to rzut że Scierwoneona, pamiętamy ich adminów i szperaczki i inne czerwone pomiotła sowieckie.

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1636684

   Witaj! Dzięki za przytoczenie mojej części wypowiedzi na Twoim blogu. Chciałbym podzielić się jeszcze jedną występującą analogią po części związaną z Twoją osobą. Otóż, co niektóre podmioty używają pisanego określenia personalnego Twojej osoby, jako HD. Moim zdaniem, to są próby zdewaluowania, ośmieszenia, spłycenia wartości Twoich wypowiedzi. Krótko mówiąc obśmiania. Tak samo dzieje się w większej przestrzeni medialnej, mówię o TV., gdzie wybrzmiewa na ustach antypolskich przeciwników słowo PIS, lub kaskadowo Pis, Pis, Pis, Pis....... Tym ludziom chowu przeszłego niedalekiej komuny, przez usta nie przejdzie Prawo i Sprawiedliwość. Oni są wychowani na wartościach podległości komunistycznej propagandy i kolaboracji. Niestety niektórzy już pokoleniowo. Dla nich suwerenna Polska, dobro wspólnej ojczyzny, dobro poszczególnego obywatela, nie mieści się w kanonach ich myślenia i postrzegania. To nic budującego, bo na manipulacji i kłamstwie daleko się nie zajedzie. Mamy obecnie natłok ważnych wydarzeń politycznych, więc będzie pojawiać się coraz więcej "spadochroniarzy". Nie dajmy się zmanipulować, wdając się w zamierzone z ich strony harce. Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-3

ronin

#1636689

Dzięki za ten tekst - zebrałeś, nazwałeś i podsumowałeś wszystko co jest kluczowe dla celowej dezinformacji rosyjskiej. Problem jest jednak szerszy bo oprócz celowych działań rosyjskich trolli mamy także do czynienia z celowym manipulowaniem naszymi emocjami przez technologiczne korporacje z Doliny Krzemowej. Rożnica jest taka, że ruscy robią to ze względów politycznych a korporacje dla zysku.

Z obydwoma zagrożeniami można walczyć wykorzystując narzędzie o nazwie ScumFilter  - piszę o nim w notatce zatytułowanej "O blokowaniu trolli na salonie"

Vote up!
4
Vote down!
-5

Geos

#1636697

To już innych przykładów nie było, trzeba było skonsultować się z Tezeuszem miał byś zatrzęsienie.

Czekamy na ciąg dalszy, a przede wszystkim na wnioski. Nie zapominaj o wnioskach.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1636702

Oczywiste i jednoznaczne, proszę bardzo wnioski są oczywiste

Vote up!
4
Vote down!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636703

Wniosek jest jeden debile antyszczepionkowcy winni być karani za namawianie ludzi do  nieszczepienia się czyli do powstania groźnych chorób czy śmierci.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1636728

No jak może być karane samo...... namawianie kogoś do groźnej choroby! 

Vote up!
2
Vote down!
-2

Apoloniusz

#1636741

Może się mylę, ale tą razą nie będzie o zarazie, a Ty o szczepionkach lub antyszczepionkach jak ten mój wspominany wcześniej kumpel co tylko sexoswanie miał na myśli (aż się nasza Rebelia obruszyła, nie wiedzieć czemu). Poczekajmy, może akurat HaDek ma jakąś inną prawdę do objawienia.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1636740

Poczytaj sobie kolejne odcinki sagi o "kontroli odbitej"  to się przekonasz, że przegrałbyś.  Tam są kolejne prawdy objawione. Ani chybi zostałam wreszcie zdemaskowana jako ruski agent.  Reszta z tych 78% ( czy jakoś tam) to przyczajone, póki co, agenciki. Kto wie, może i Ty jesteś jednym  z nich? A może  jesteś podwójnym agentem, na co wskazywałyby Twoje niektóre działania....

Co do seksowania w temacie szczepionek, to mnie to osobiście kręci  bardziej niż na przykład seksowanie w temacie jaki to Tusk brzydki i pewnie z gęby mu śmierdzi i do tego przekroczył  prędkość dozwoloną. Tak mi się wydaje, że to  jest seks zastępczy. Ale pewnie źle mi się wydaje.

Jeśli chodzi obruszanie się, to ja po prostu  jestem na Ciebie zaszczepiona, więc przechodzę łagodniej niż Rebeliantka.

Pozdrawiam

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636780

... po prostu tak ma agent. A Ty mondralo do szczepionek się przekonałaś? Dziwne.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Apoloniusz

#1636790

Co do pytania, no przecież przekonujące było, to się przekonałam.

A Ty do czego się przekonałeś, podwójny agencie?

Vote up!
4
Vote down!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636794

Postarałam się dla Ciebie, ale nie tylko i przygotowałam laurkę.

A dlaczego Ci dedykuję tę laurkę?  Bo zasłużyłeś. I bo pięknie współgra z notką cenionego blogera, którą też warto przeczytać i docenić kontrola-odbita-jak-poznac-rosjanina-gdy-mowipisze-po-polsku .

Laurka składa się z komentarzy jednego z bardziej aktywnych blogerów. Zawiera wszystkie  komentarze tego autora z ostatniego tygodnia (bez cytowania cudzych wypowiedzi, te wycięłam),  z wyjątkiem dwóch, odbiegających od tematu  oraz dwóch składających się z kilku słów niezrozumiałych bez kontekstu.  Na końcu jako wisienka na torcie jest komentarz tegoż autora, na który trafiłam niechcący klikając pierwszą stronę z komentarzami zamiast ostatniej. Ale jakże pięknie się komponuje z całą resztą! Na tyle pięknie że  wytłuściłam czcionkę. Całość laurki jest napisana kursywą.

A teraz prezentacja laurki (pisownia oryginalna). Miłej lektury :-)

Wiadomo od dawna że Scierwoneonie gówno to tuba Moskwy szkalująca Polskę.  Wystarczy przeczytać materiały NDP, Ruszkiewicz,Monaco  i innych i wszystko jasne.

Wniosek jest jeden debile antyszczepionkowcy winni być karani za namawianie ludzi do  nieszczepienia się czyli do powstania groźnych chorób czy śmierci

Antyszczepionkowe debilstwo.. mam w głębokim poważaniu !

Twoje teksty nawołujące by się nie szczepić już dawno są tam gdzie trzeba w MZ. Chcesz masz.

To wracaj do Scierwoneona i to szybciutko  tam Tezeusz was już punktuje. Nikt tutaj ciebie nie chce. Odetchniemy  czyli delikatnie papapa, nie powiem won

Co za nawiedzony kretyński bajkopisarz Kryspinek. Znowu brednie swoje pisze czas powiedzieć Dość !  takim typom delikatnie napiszę po raz ostatni.

Admin długo mamy czytać tę brednie rodem z Moskwy, te propagandę.Zrób z tym porządek wreszcie. Inaczej komentarze nie będą tak delikatne bo subtelne ale ostre Dość tej propagandy wrogiej Polsce przez nawiedzonych udziwnionych pseudo myślicieli z zerową wiedzą.

Tyle chamstwa co antyszczepionkowej niewiedzy.

Bzdury Rebeliantki trzeba mówiąc kolokwialnie " olac" i dać sobie spokój z tym antyszczepionkowych szaleństwem.

Wskazywał i wskazuje  te agenturę antyszczepionkową i nie tylko wielokrotnie nasz ADMIN wystarczy przeczytać jego komentarze i wszystko jest jasne.

Głównie to rzut że Scierwoneona, pamiętamy ich adminów i szperaczki i inne czerwone pomiotła sowieckie.  

Tylko w antypolskim Scierwoneonie ?

Dlaczegoś taka prymitywna, bo nawiedzona, dlaczego nawiedzona bo prymitywna " " Dlaczegoś chamską bo stara i sklerotyczna?  Nie nie stara ino tylko antyszczpionkowiec "

A ja dodam 'kultura i sztuka""Z taką sztuką trudno o kulturę"Wężykiem !   

Idiota czy tylko nawiedzony ? " Ja Kryspin to wszyscy" hahahaha

Ja rozumiem głupotę związaną z brakiem szczepienia, rozumiem chamstwo ale brak rozumu na starość ?

Przy " takiej sztuce naprawdę trudno o kulturę"Klasyka filmowa .

Na "TYczki"z tobą nie chodziłem. O kulturę proszę nie wspomnę o sztuce.

Kim i czym jest Krystian wiadomo od dawna taki troll ziejący nienawiścią do Polski i patriotyzmu. Zapatrzony w swego idola Putina.I tyle.

Ja myślę tak :  że jak komuś nie pasuje towarzystwo czy idee tego portalu to powtórzę może niedelikatnie " do widzenia"

Czytać już nie można tych antyszczepionkowych bredni nadających się do Prokuratury, czy obrażanie innych przez pyszałków różnej maści.Albo trolle albo agentura Putina cholera wie co jeszcze.   

Nasz może w dupę pocałować. Węzykiem Panie majster.

Zakrzepica ale mózgu osób niezaszczepionych i zero rozumu jak czytam takie komentarze.

Dopisz Rebeliantka w Scierwoneonie, tam masz czytelników tam jest chamstwo i antypolskie materiały. Na co czekasz papa wal do swoich oni czekają !  

Według mnie ci którzy namawiają innych by się nie szczepili to są przestępcy,  namawiający innych do śmierci w cierpieniach i ich bzdurne tłumaczenia dlaczego to czynią nie mają żadnego znaczenia, powinni odpowiadać przed Prokuratorem.Ich "piepszenie" w kółko bez składu to bełkot chorych z nienawiści ludzi nie mających pojęcia o czym piszą i jaką wyrządzają ludziom krzywdę.Ludzie wokół nas umierają na to świństwo covidowe masowo.Wzioł bym takich deb... za łeb i kazał patrzeć jak ci ludzie umierają na Covid to by się obudzili z tego swego letargu debilizmu.Szkoda zresztą czasu na tych kretynów oni wiedzą lepiej ! Żenada.

"Hahahaha buhaaha ! Ale kino ! Na pewno w pisaniu głupoty i namawianie innych do nieszczepione czyli ciężkiej choroby i śmierci.

Kim i czym jest Rebeliantka już wiadomo , chamskie zachowanie, język rynsztokowy, agresja, typowa antyszczepionkowa postać.

Co za bezczelność co za chamstwo.Antyszczepionkowe agresywne .......co za słoma z butów co za prymitywne zachowania,...Admin je jak długo będziesz tolerować to badziewie .

Według mnie ci którzy namawiają innych by się nie szczepili to są przestępcy.Niepoddanie się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko gruźlicy lub innej chorobie zakaźnej to tylko wykroczenie (art. 115 KW).  Ale nawet w przypadku gruźlicy lub chorób wenerycznych jest duże ryzyko śmierci.Art.  115. 

Według mnie ci którzy namawiają innych by się nie szczepili to są przestępcy,  namawiający innych do śmierci w cierpieniach i ich bzdurne tłumaczenia dlaczego to czynią nie mają żadnego znaczenia, powinni odpowiadać przed Prokuratorem.Ich "piepszenie" w kółko bez składu to bełkot chorych z nienawiści ludzi nie mających pojęcia o czym piszą i jaką wyrządzają ludziom krzywdę

Trzeba kochać antyszczpionkowcow tak szybko odchodzą. Covid ich uwielbia na całe źycie.

 Wspomnienia z domu umarłych"  z dopiskiem antyszczepionkowców.

Ludzkie niezaszczepieni umierają szybko zarażając innych, to jak broń bakteriologiczna i tych co zarażają powinno się sądzić jak morderców. I tak wkrótce się stanie.Z moich znajomych antyszczepionkowcow prawie nikt już nie żyje zmarli na Covida uwierzyli gdy umierali. Cóż szkoda ludzi ale nie szkoda głupoty.    

Ja rozumiem brak szczepionki na Covid  że jednak źle wpływa na zdrowie ale by aż tak na rozum ?Wielu nawet się tym szczyci  namawiając innych by się nie szczepili, ba a lekarze psychiatrzy mają tłum. Tłum niezaszczepienych czeka także w prosektorium. Cóż życie.  

J.w. Brak szczepień pada na mózg jak mozna przeczytać

Antypolski  Scierwoneon i tyle dyskusji z trollami Putina.

To tuba antypolska Putina wystarczy przeczytać co produkuje tam Niezależny Dziennik Polityczny i inni antypolscy blogerzy.Ten portal powinien być zamknięty za wroga działalność Antyszczepionkowcy, antypolscy pseudo blogerzy mają tam raj w opluwaniu Polski.  

Ten materiał jest mi szczególnie drogi, wywarł on na moje życie wiele patriotycznych uniesień, postaw.

Pozdrawiam        

wiesiołek

Vote up!
7
Vote down!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636806

Co prawda nie oceniłem dotychczas umizgi Wiesiołek i jej czerwone serduszka, zaproszenia na różne ?...ale dzięki za reklamę, dla uściślenia starałem się być miły i grzeczny ale..już nie będę dla antyszczpionkowcow oprócz mocnych słów nic nie dociera.

Wiesiołek opublikuj swoje umizgi, nie zapomnij o czerwonych serduszkach, a może jednak ja to zrobię będzie fajnie co ?

 "Ja rozumiem brak szczepionki na Covid  że jednak źle wpływa na zdrowie ale by aż tak na rozum " coś w tym jest Wiesiołek analizując twoje udziwnione zachowania , głupotę itd..

To do dzieła !

 

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1636807

"Co prawda nie oceniłem dotychczas umizgi Wiesiołek" rzekł święty Trolleusz III Ryże Serce "od antyszczpionkowcow".

Vote up!
7
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1636826

Cóż idiota od przekrętów Krystian jak widać się zna na umizgach, chyba jednak tych swoich  takich dla idiotów ?

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1636834