Wyłączmy Sorosa!

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Pisałem już wielokrotnie, że bez zabrania się za fundacje i stowarzyszenia sorosowe - nie będzie w Polsce spokoju. Sam Soros ogłaszał swoje antyrządowe plany wobec Polski niejeden raz. Nie rozumiem bezwolności rządu.

Od autora instrukcji "Wyłączmy rząd!", Bartosza Kramka prowadzą nitki do Abliazowa. Muchtar Abliazow ( w ZSRR z-ca dyrektora kołchozu) to ścigany po całym świecie za malwersacje finansowe kazachski miliarder . Od Abliazowa sznurki prowadzą do Sorosa, o czym pisze portal 3obieg: "Osoba związana w przeszłości ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kazachska mówi mi, że Abliazow z czasem związał się z Georgem Sorosem, zainteresowanym budowaniem demokracji wg swoich zasad w każdym kraju, w którym znajdują się bogactwa naturalne." Panowie zapewne szybko się dogadali, wszak w ich CV występuje ten sam zwrot:  m a l w e r s a c j e   f i n a n s o w e . Wyraźnie międzynarodówka malwersantów wzięła na celownik Polskę i Węgry.

Węgrzy jednak biorą się za antypaństwową działalność internacjonalnych malwersantów, u nas zaś mają oni... taryfę ulgową. Poza konkretnymi posunięciami prawnymi wobec Sorosa i jego przyczółków Węgry podjęły też akcję informacyjną. Całe Węgry pokryły setki billboardów "Nie pozwólmy, aby Soros śmiał się ostatni". Jest to rozsądne choćby z tego powodu, że pozwala zwykłym obywatelom wyjść poza narrację polit-pop i zacząć dokładniej przyglądać się niewidzialnym inspiratorom, animatorom i sponsorom sceny politycznej. Gdyby u nas takie billboardy wisiały od stycznia - próba puczu nr 2 wcale by nie zaistniała, a na pewno pod sądy wybrałoby się kilka razy mniej ludzi. Wiedząc o prawdziwych manipulantach ludzie stają się trochę bardziej odporni na manipulowanie nimi.

 

Jak wiadomo na początku lat 90. Europę środkową ogarnęła fala przemian. I właśnie przypadkiem drogą przechodził George Soros i wsparł falę. Falontrop.

Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal,
Gdy szumi, szumi woda i płynie sobie w dal.
Ach, jak przyjemnie, radosny płynie śpiew,
Że szumi, szumi woda i młoda szumi krew.
I tak uroczo, tak ochoczo serce bije w takt.

Fajna sztuczka. Wywołać falę a potem ją wesprzeć. Może to surfing jakiś? Astrosurfing? W każdym razie w Budapeszcie w 1991 r. powstał Uniwersytet Środkowoeuropejski, Central European University (CEU).

„Ideą przewodnią założycieli uniwersytetu było powołanie do życia instytucji naukowej, która poświęciłaby się badaniom nad wyzwaniami niesionymi przez współczesne systemy demokratyczne, upowszechnianiu fenomenu społeczeństwa otwartego, ułatwianiu współpracy międzyregionalnej oraz szkoleniu przyszłych liderów procesów demokratyzacyjnych we wszystkich regionach świata.”

I jak zamierzyli, tak uczynili. Poświęcili się i szkolili. Jak z chłopca zrobić dziewczynkę a z państwa narodowego kołchoz (Gender i Studia nad nacjonalizmem to jedne z głównych kierunków tej "uczelni" ("bezczelnia wyższa").

Jednak wiosną 2017 premier Viktor Orbán postanowił zlikwidować uniwersytet począwszy od 2018 roku. Jest to wielka strata dla światowej nauki. A może nawet jeszcze większa. Światowej sławy wykładowcy pójdą z torbami. Jednym z wykładowców był (jest?) Jacek Rostowski. I co teraz będzie? Kto będzie kształcił przyszłych finansistów, ministrów finansów? Krach. I strach.

I na świat nie wyjdą kolejni absolwenci. Tak znani jak absolwentka Central European University Anna Brzezińska, autorka fantasy, współzałożycielka Agencji Wydawniczej Runa (sci-fi, fantasy, horror) wraz z Pauliną Braiter-Ziemkiewicz i Edytą Szulc. Paulina Braiter-Ziemkiewicz to szwagierka Rafała A. Ziemkiewicza, żona Pawła Ziemkiewicza (biolog, tłumacz, krytyk filmowy, redaktor i publicysta czasopism „Fenix”, „Fantasy”, były szef działu literatury obcej miesięcznika „Nowa Fantastyka”, były redaktor telewizji RTL-7). Jak widać krąg najsłynniejszej polskiej absolwentki uczelni Jurka Schwartza Sorosa buja w obłokach, słabo trzyma się ziemi, a i do Berlina czuje pociąg. Fajnie. Jednak warto zauważyć jak pięknie współgra usypianie młodzieży za pomocą sci-fi i deprawacja postrzegania rzeczywistości w nierealnych światach z usypianiem społeczeństwa za pomocą "otwarcia i tolerancji".

Central European University (CEU)w Budapeszcie

W Polsce, na szczęście, nie ma żadnej uczelni Sorosa (oczywiście oficjalnie, bo jakby się dokładniej przyjrzeć rozmaitym prywatnym – to kto wie, co by wyszło). Jednak to szczęście tylko pozorne. W Polsce – w pewnym sensie – funkcję sorosowego Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego pełnią w sposób oczywisty 2 podmioty; Fundacja Batorego (filia Open Society) oraz Agora (plus oczywiście dziesiątki sorosowych NGO-sów dotowanych przez Fundację Batorego i min.Glińskiego).

Jedna z najnowszych fundacji Sorosa (pozdrowienia dla min.Glińskiego). [Jak widać świat Sorosa to świat science-fiction i fantasy od początku do końca, poborowi młodzieńcy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniają się w kobiety... Jak - nie przymierzając - u Ziemkiewicza, u którego ruch narodowy przemienia się w Stowarzyszenie Endecja  zgodnie z nowoczesnym patriotyzmem ("nacjonizmem") ]


Na Węgrzech przećwiczono budowę Nowego Człowieka za pomocą „edukacji”. U nas poprzez NGO-sy i media. Dla królików doświadczalnych to wszystko jedno jaka klatka... Zresztą biorąc pod uwagę intensywność i zasięg agitacji, transformacji myślenia, nowomowy, wyrafinowanej podświadomej propagandy i całej, ogromnej palety środków propagacji spółki AGORA i Fundacji Batorego (radiostacje, gazety, sieć kin, książki, fundacje, stowarzyszenia, programy społeczne, projekty społeczne, stypendia, granty , seminaria, kursy etc.), to było tak, jakby od Okrągłego Stołu takich uczelni Sorosa było w Polsce z dziesięć. Tak intensywna praca "polskich uniwersytetów Sorosa" nad mózgami rodaków nie mogła skończyć się czymś innym, niż wsparcie dla "totalnej opozycji" i niż bezustanne szczucie do ulicznych zamachów stanu. Inwestycja musi się zwrócić.  Dzięki "rozproszonym uniwersytetom Sorosa" możliwe były 8-letnie rządy "zorganizowanej grupy politycznej" PO dewastującej państwo i niszczącej morale społeczne.

Siedziba Fundacji Batorego


Siedziba spółki Agora S.A.

 

Ale wróćmy do Fundacji Otwarty Dialog (cytuję za portalem 3obieg):

Autor 16 punktów Polskiego Majdanu Bartosz Kramek - to "ciekawa" i "utalentowana" osoba.

"Bartosz Kramek, człowiek genialny, jeśli wierzyć oczywiście zapewnieniom Fundacji Otwarty Dialog (KRS: 0000353754). Urodzony 15 października 1986 roku zdążył przed 2010 rokiem (a więc przed ukończeniem 24 roku życia) zajmować się zawodowo m. in. relacjami inwestorskimi, uczestnicząc we wprowadzaniu firm na rynek kapitałowy oraz doradztwem gospodarczym. Jego klientami były firmy inwestycyjne i spółki giełdowe prowadzące działalność na rynkach wschodnich, w tym również w Kazachstanie, (m. in. w sektorze wydobywczym)."

Portal 3obieg podaje za "Wprost":

Grudzień 2004 r., Kijów
Pomarańczowa rewolucja. 20-letnia Ludmiła Kozłowska codziennie jest na Majdanie. Tam poznaje niejakiego Iwana Szerstiuka, tak jak ona zaangażowanego po stronie sił demokratycznych. Wkrótce razem wyjadą do Lublina, Szerstiuk podejmie studia na KUL. W samorządzie studenckim pozna Marcina Świderskiego. W 2010 r. wspólnie założą fundację Otwarty Dialog. Pieniądze na start, 5 tys. zł, dadzą z własnej kieszeni. Taka jest wersja Kozłowskiej i Świderskiego (dziś jest radnym w Kraśniku, z ODF nie utrzymuje kontaktów).
Co innego mówią ludzie, do których „Wprost” dotarł na Ukrainie. W latach 2009-2010 Igor Szerstiuk otrzymywał finansową pomoc od Abliazowa, czego wśród znajomych nie ukrywał. Pieniądze szły przelewami na konta zarejestrowanej w Kijowie, Sewastopolu i Charkowie agencji Nowe Horyzonty Consulting, a także gotówką poprzez kurierów lub przez wypłaty z Fortuny – rodzinnego banku wspominanego już Serhija Tiszczenkę, który wówczas był partnerem biznesowym Abliazowa. Za te pieniądze ODF błyskawicznie stała się skuteczną maszyną lobbingową Muchtara Abliazowa.

Tę wersję potwierdza Balli Marzec z działającej od 2002 r. opozycyjnej Wspólnoty Kazachskiej w Polsce: – Szerstiuk poznał ludzi Abliazowa na konferencji w Warszawie. Byłam przy tym. Nie mam dowodów, ale jestem pewna, że od nich dostał pieniądze. Szerstiuk niedługo stoi na czele Otwartego Dialogu. Wraca na Ukrainę, a później trafia tam za kratki za próbę zorganizowania zabójstwa lwowskiego biznesmena, od którego pożyczył 100 tys. dolarów. Dowodzenie w fundacji przejmuje Kozłowska. W jej życiu pojawia się Bartosz Kramek, który – przypomnijmy – jest dziś przewodniczącym rady fundacji i jej głównym sponsorem. W rozmowie z nami mówi, że zanim poznał Ludmiłę, nie zajmował się sprawami Wschodu, nie znał rosyjskiego. Studiował prawo, ale studiów nie ukończył. Pytamy, skąd ma pieniądze, aby tak hojnie obdarowywać fundację. Odpowiada, że jest biznesmenem. Jego firma Silk Road zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Obszarem jej działań jest Azja Centralna, m.in. Kazachstan. Od powstania, niewiele ponad rok temu, zarobiła „dobre kilkaset tysięcy”. Pomysł na biznes narodził się po tym, jak Kramek trafił do fundacji. Firma nie ma strony internetowej, adresu e-mailowego, numeru telefonu, faksu. Klientów pozyskuje „dzięki kontaktom”. – Jakich klientów? – To wrażliwe informacje – ucina Kramek. Zatrudniony w roli analityka w Silk Road był Muratbek Ketebajew, bliski człowiek Abliazowa, jeden z liderów sponsorowanej przez niego partii Ałga!.

"Co prawda Fundacja Otwarty Dialog odcina się od powyższych twierdzeń, ale trudno uwierzyć w geniusz dwudziestolatka, który doradza inwestycyjnie i to na terenie kraju, który kilka dni wcześniej pierwszy raz ujrzał na oczy.

I zarabia skromne kilkaset tysięcy dolarów w ciągu roku.

Najwyraźniej młodzi ludzie mylili kierunki. Zamiast jechać do Niemiec czy Wielkiej Brytanii powinni wyjeżdżać do byłych wschodnich krajów ZSRS. W ciągu roku zarobiliby więcej, niż niejeden rodowity Anglik przez dziesięć lat pracy. ????

Osoba związana w przeszłości ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kazachska mówi mi, że Abliazow z czasem związał się z Georgem Sorosem, zainteresowanym budowaniem demokracji wg swoich zasad w każdym kraju, w którym znajdują się bogactwa naturalne.

Właśnie przez ten pryzmat należy patrzeć na ostatnią inicjatywę 30-letniego już Bartosza Kramka."

Partnerka Kramka, Ludmiła Kozłowska kręciła się koło Majdanu, którego jednym ze sponsorów był Soros:

George Soros powiedział Fareedowi Zakaria z CNN, że jest odpowiedzialny za stworzenie w Ukrainie fundacji, która ostatecznie przyczyniła się do obalenia wybranego w wyborach przywódcy państwa i instalacji starannie dobranej przez Departament Stanu USA junty.  „Najpierw o Ukrainie. Jedną z rzeczy, którą wiele osób o tobie wie jest to, iż w trakcie rewolucji w 1989 r. finansowałeś wiele działań dysydenckich, grup społeczeństwa obywatelskiego w Europie Wschodniej, Polsce, i w Republice Czeskiej. Robisz podobne rzeczy na Ukrainie?” Zakaria spytał Sorosa.

„Cóż, założyłem fundację na Ukrainie zanim Ukraina uniezależniła się od Rosji. Działa ona od tego czasu i odegrała ważną rolę w obecnych wydarzeniach” odpowiedział Soros.(…)

„Wielu uczestników w Kijowskiej demonstracji „EuroMaidan” było członkami finansowanych przez Sorosa organizacji pozarządowych i/lub byli szkoleni przez te same organizacje pozarządowe podczas wielu warsztatów i konferencji sponsorowanych przez Międzynarodową Fundację Odrodzenia (IRF) Sorosa, i jego różnych instytucjach społeczeństwa otwartego i fundacjach. IRF, założona i finansowana przez Sorosa, szczyci się tym, iż dała „więcej niż ktokolwiek inny” na „demokratyczną transformację” Ukrainy”, pisze William F. Jasper.

]]>https://www.infowars.com/soros-admits-responsibility-for-coup-and-mass-m...]]>

Bloger 3obiegu trafnie podsumowuje:

"Te 16 punktów to w istocie kolejny plan Sorosa i jego komanda mający odwrócić bieg historii.  Nawoływanie do powszechnego nieposłuszeństwa demokratycznie wybranej władzy już nie tylko poszczególnych obywateli, ale całych struktur państwa."

"Na szczęście błędem Sorosa jest to, że zdając sobie sprawę z rychłej śmierci zaczął się spieszyć.  Gorączkowo poszukuje kolejnego lidera mogącego stanąć na czele wymarzonego przez siebie buntu w obronie neomarksistowskich wartości.  Kijowski okazał się być złodziejem a Łoziński jest mitomanem w mocno zaawansowanym wieku.  Towarzysz Schetyna skompromitował się jako polityk rządzącej 8 lat partii. Petru z czasem stał się pośmiewiskiem nie tylko dla ludzi związanych z prawą stroną sceny politycznej. Bartosz Kramek, ostatnia nadzieja czerwonych i różowych wkracza na scenę POlityczną. Za nim czai się cień Sorosa."

Rząd, który puszcza płazem takie akcje i rezygnuje z delegalizacji rzeczonych podmiotów prawnych - hmm, sam się prosi o...  A pomyśleć, że jednym z ministrów jest specjalista od fundacji pozarządowych... Czym się zajmuje? Tym, żeby kluby osiedlowe uczyły robienia kotlecików z cukini?? PIS-ie obudź się, bo się zbudzisz z ręką w... fundacjach.

============

 

 

Menu nowo powstałego NGO Sorosa

                

                              

Ze strony nowej fundacji Sorosa

 

]]>http://3obieg.pl/kinderopozycja-z-sorosem-w-tle]]>

]]>https://wpolityce.pl/swiat/350017-nie-pozwolmy-aby-soros-smial-sie-ostat...]]>

]]>https://wtemaciemaci.salon24.pl/798238,ne-hagyjuk-hogy-soros-nevessen-a-...]]>

]]>http://refugees-welcome.pl/]]>

]]>http://uchod]]>źcy.info/

]]>https://www.salon24.pl/u/wawel/759210,kiedy-polska-przestala-byc-czysta-czyli-rok-1988-1997-i-dalsze-zanurzanie]]>

]]>https://www.salon24.pl/u/wawel/742073,znak-dla-sponsora-wszystko-pod-kontrola-albo-tajemniczy-wigilijny-znicz]]>

]]>https://www.salon24.pl/u/wawel/724487,modlitwa-sorosa-czyli-przecieki-wypieki]]>

]]>https://www.salon24.pl/u/wawel/721393,ruben-rausing-dar-serca-raj-cura-ao-genderowy-islam-i-niesmiertelny-soros]]>

]]>http://sorosfiles.com/soros/2011/10/the-revolutionary-socialism-of-soros...]]>

]]>http://sorosfiles.com/soros/2011/10/top-soros-adviser-and-confidant-stro...]]>

]]>http://sorosfiles.com/soros/2011/10/the-shocking-truth-about-soros-mento...]]>

 

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO LEKTURY ESEJU:]]> Islam kontra Zachód - wojna cywilizacji]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Jak zwykle Orban jako pierwszy natychmiast się zorientował, że wybór Trumpa to doskonały moment na zabranie się za Sorosa i przystąpił do działania. Naszym jakoś niestety to wszystko przychodzi dużo oporniej, nie wiem czy zdążą się połapać chociaż przed końcem kadencji. A jeszcze na dodatek nie wiadomo ile jest u nas takich Glińskich na różnych szczeblach, bym się zdziwił gdyby był tylko jeden.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1546221

Bierność w tak oczywistych sprawach zastanawia. Czyżby zgangrenowanie państwa było tak wielkie, że nie można przeprowadzić oczywistych działań chroniących państwo? A może PiS po prostu nie ma "jaj"?

Nigdy nie głosowałem na PiS, to nie moja bajka, ale jakby puścili w skarpetkach (a najlepiej bez) aferzystów, złodziei, zdrajców, agentów, ubecję to chyba bym na nich zagłosował.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1546260

Słabość państwa Polskiego okazuje się także bezradnością odpowiednich służb w egzekwowaniu prawa które to powinno być równe dla wszystkich bez wyjątku. Jak się okazuje to w Polsce im głośniejszy polityk czy urzędnik to więcej mu wolno, im większą antyreklamę robi się takiemu tym bardziej jest nietykalny. Pobłażanie i lekceważenie dla antyspołecznych zachowań przez tych ludzi – doprowadza do przyzwolenia na anarchię i anty Polską działalność. Polacy Ci którym na sercu leży ogólnie pojęte dobro – oczekują na stanowcze działania i poskromienie tej dziczy która przypisuje sobie niesłusznie miano przedstawicieli narodu.

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1546358

tylko takie zachowanie władz jest czymś spowodowane. Według mnie to brak kontroli konstytucyjnych władz nad aparatem państwowym wynikający z wpływ agentury zagranicznej, NGO, różnych podejrzanych fundacji. Dużą rolę odgrywają media "prywarne" urabiające opinię i postkomuchy robiące za autorytety moralne. Dodatkowo jako państwo "niepoprawne"  mamy bardzo silne naciski ze strony kierownika eurokołchozu.

Być może w PiS też są tacy co mają co nieco za paznokciami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1546507