Kataryna: „Kto słowem wojuje...” – haniebny tekst legendy sfery blogerskiej o Ziemkiewiczu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Dzisiaj na portalu Wirtualna Polska, komentując niewpuszczenie Rafała Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii eksplodowała legendarna "prawicowa" blogerka Kataryna – Katarzyna Sadło, obecnie członkini Obywatelskiego Forum Legislacji działającego przy Fundacji Batorego oraz Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, w którego kapitule znajduje się Adam Bodnar.

Och, ile radochy dostarczyło niewpuszczeniem Rafała Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii. Nic tak nie sprawia drugiemu Polakowi radości, jak poniżenie innego Polaka. Postawę to wyśmiałem w tekście „W Polsce odkryto nowy gatunek małpy!”, którą to małpę nazwałem „Auto-destruct homo”. Do tej radości (trudnie nie odczytać w tekście pewnej satysfakcji) przyłączyła się niegdyś uwielbiana, wprost mistycznie ceniona na prawicowej sferze blogerskiej, Kataryna, w tekście: „Kataryna: Kto słowem wojuje... [OPINIA]”.

Wybrane cytaty Kataryny:

„Dwa lata temu reporterka NBC Andrea Mitchell, relacjonując obchody Powstania w Getcie, użyła kłamliwego określenia, że był to zryw przeciwko "polskiemu i nazistowskiemu reżimowi", wywołując w Polsce słuszne oburzenie”; „Zakaz tylko dla obcych, dla naszych nie?”, „Nie muszę chyba dodawać, że lista osób żądających wydalenia Mitchell w sporej części pokrywa się z listą osób oburzonych na wydalenie Ziemkiewicza”.

Po pierwsze, żona „Alana Greenspan’a”, wieloletniego szefa „Przewodniczącego Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej – główny zarządzający Systemu Rezerwy Federalnej” była obywatelką USA (a nie Brytyjką), która znieważyła pamięć narodu polskiego, twierdząc, że żydowscy powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Kataryna pisze: „Niestety, pewnie nie poznamy prawdziwych powodów deportacji Ziemkiewicza i nie będziemy mogli ocenić, czy Brytyjczycy są przewrażliwieni, czy tylko naiwni” – a wystarczyło posłuchać wideobloga Ziemkiewicza, jak do tego doszło i profesjonalnie przygotować się do tego paszkwilu, zupełnie niepotrzebnie w tekście zamieszczając chamski, przypisywany mu wpis (zapewne, aby na zasadzie wpływu społecznego i manipulacji na prostym umyśle czytelnika WP kojarzyć Ziemkiewicza z czymś niegodnym) – za jego wydaleniem stała bowiem (oficjalnie!) antysemitka, posłanka Partii Pracy Rupa Huq, muzułmanka, za krytykę islamu. Nieoficjalnie sądze, że to dzieło brytyjskich służb - sam Ziemkiewicz, co wykazała kontrola paszportowa, był na "liście", a ponieważ posłanka Rupa Huq, jest nielubiana nawet w swojej partii, był to tylko pretekst. To zagadnienie na poważną analizę kontrwywiadowczą.

Kataryna – Katarzyna Sadło broni Ludmiły Kozłowski:

„Ludmiła Kozłowska z Fundacji Otwarty Dialog nie ma na koncie żadnego wyroku, nie ma nawet zarzutów, a nie tylko została wydalona z Polski z zakazem wjazdu, ale próbowaliśmy ją zbanować w całej strefie Schengen”, zarzucając hipokryzję obrońcom Ziemkiewicza. Tym samym, mogę poczuć się do odpowiedzi na zarzuty Kataryny – Katarzyny Sadło w niniejszym tekście.

Kataryna mija się z prawdą – „Rafał Ziemkiewicz został ukarany zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii za konsekwentnie głoszone przez siebie poglądy, które nawet dla osoby niehołdującej politycznej poprawności mogą być szokujące, co nie znaczy, że powinny być karane. Ale oburzanie się na to akurat w kraju, gdzie inny pisarz ma właśnie proces karny za nazwanie prezydenta "debilem" i grozi mu za to więzienie, jest jednak trochę niekonsekwentne”. Nie wiem, co  takiego szokujacego pisze Rafał Ziemkieiwcz, i skąd o tych poglądach mają wiedzieć w Wielkiej Brytanii, gdzie nie znają polskiego. Tak, Polska ma dużo donosicieli, w dodatku działają tu angielskie służby. Ziemkiewicz pisze dużo o zdradzie Wielkiej Brytanii w 1939 r., przyczynach wybuchu II wojny światowej, i o prowadzeniu polityki, która tak wtedy, jak i obecnie, była sprzeczna z interesem zrobienia z Polski frajera do pożarcia/zgładzenia na pierwszej linii. Czy to szokuje Katarynę?

Zgadzam się z Kataryną, że „w polskim kodeksie karnym paragrafów pozwalających za słowa wsadzać do więzienia” – ile to procesów za wolność słowa wytoczył Adam Michnik, sympatyk instytucji, w których działa obecnie Kataryna?

Od Kataryny dostało się również Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, do którego należę:

„Ale to nie pozbawienie dziennikarza sprzętu, a co najważniejsze – realne zagrożenie dla tajemnicy dziennikarskiej - było przedmiotem troski Centrum Monitoringu Wolności Prasy, które nie wydało z siebie w tej sprawie nawet cichego jęknięcia, za to niewpuszczeniu Ziemkiewicza poświęciło całe oburzone oświadczenie. Dobrze wiedzieć, co dla Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich jest poważniejszym zagrożeniem dla wolności słowa. Jeśli ktoś jeszcze miał złudzenia do tej organizacji, która nie umiała się nawet sprzeciwić zakazowi pracy dziennikarzy w terenach nadgranicznych”.

Może Jakub Żulczyk nie chce obrony ze strony SDP, ale skoro sama Kataryna, bierze udział w sporze politycznym, po bardzo konkretnej stronie sporu, odpowiem tak:

- a czemu Kataryna na stronach Wirtualnej Polski nie broni obecnie Wojciecha Sumlińskiego i cenzury jego filmu, czemu nie broni wRealu24, i innych portali mających kłopoty z cenzurą, niesłusznie szkalowanych w mediach głównego nurtu – z masowym dostępem do odbiorców?

Kataryna pisała w Salonie24, w 2008 roku broniła Wojciecha Sumlińskiego, pisała w „Do Rzeczy”, wcześniej pisała dla Gazeta.pl (nie uważam, że to coś złego). Uważana była za objawienie sfery blogerskiej prawicy. Słusznie krytykuje LEX TVN, ale czy krytykuje manipulacje tej stacji?

Dla kariery blogerskiej Kataryny symptomatyczny wydaje się pewien fakt:

Ciekawostką, jest, że w 2013 roku miała przyjąć odznaczenie – Złoty Krzyż Zasługi – państwowe z rąk Jacka Michałowskiego, Szefa Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Na zjęciu głównym.

Nie powinno więc dziwić, że już w 2016 roku stała się krytykiem tzw. dobrej zmiany – obecnej władzy. To logiczne następstwo zmiany poglądów, któremu towarzyszą kontakty z hojnie obdarowywanymi grupami społecznymi.

                                                                        ***

Szanowni Państwo, ja też krytykuje tzw. dobrą zmianę. Jednak nie robię tego z punktu widzenia obrony Ludmiły Kozłowskiej, czy uzasadniania prawa do ataku przez bardzo wpływowe środowiska szkalujące Polskę i piszące, o naszych rzekomych zbrodniach na Żydach w czasie II wojny światowej. I nie cieszę się, gdy innemu Polakowi, nawet temu, z którym się nie zgadzam, za granicą dzieje się krzywda.

 

Źródła:

]]>https://opinie.wp.pl/kataryna-kto-slowem-wojuje-opinia-6689953670240928a]]>

]]>https://instytutlema.pl/zespol/katarzyna-sadlo/]]>

]]>https://www.batory.org.pl/informacje_prasowe/xiii-raport-obywatelskiego-...]]>

]]>https://www.funduszobywatelski.pl]]>

]]>https://www.prezydent.pl/archiwum-bronislawa-komorowskiego/aktualnosci/o...]]>

 

Tekst do dowolnego rozpowszechniania w Internecie pdo warunkiem wskazania autora

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

jak ze mnie islamski radykał... Zeszła na psy, czy bardziej suki (zgodnie z lewicową zasadą feminizacji rzeczowników) już dawno temu... 

Vote up!
34
Vote down!
-6

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632287

"Sprzedała się", ale w tak poważnej sprawie, chciałem uniknąć nerwowej dosłowności.

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1632325

      Nowa wiadomość...Polska nawiązuje współpracę z Turcją w sprawie nielegalnych migrantów Łukaszenki. Ciekawe, jakby wyglądało przyłączenie Turcji do Trójmorza... Może to jest recepta i przeciwaga, aby zatrzymać Rosję i Niemcy...Nie mam zdania, to tylko lużny temat...Ciekawi mnie Państwa zdanie...

Vote up!
27
Vote down!
-5

ronin

#1632291

dotyczące zacieśnienia współpracy między Polską, a Turcją są bardzo wyraźnym znakiem dotyczącym sojuszniczych rekonfiguracji. Czy to dobry i wiarygodny kierunek? Relacje nasze na tle historycznym można postrzegać zarówno poprzez wojny z Imperium Osmańskim, ale z drugiej strony przez przychylne Polsce stanowisko Turcji dotyczące rozbiorów (których nigdy nie uznali) i późniejszy względny spokój w naszych relacjach i ich rewolucyjne przejścia. To nasz istotny sojusznik z NATO i innych międzynarodowych organizacji. Warto iść w tym kierunku. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632298

Zapominacie wszyscy ze Turcy to Muzulmanie. Kto w Berlinie wybudowal najwiekszy meczet

w Europie? Jak chcecie Polske zrobic panstwem podbitym przez Islam kilkaset lat

po Odsieczy Wiedenskiej, prosze bardzo. Tam w Nieczech jest ich juz ponad 10 milionow.

Europa Zachodnia juz jest przez Islam podbita. Teraz przychodzi kolej na Polske.

Wpuscie Turkow do Polski, bedzie wtedy ostatni bastion Europy Chrzescijanskiej

w gruzach, beda bronic nowego Kalifatu Osmanskiego.

Pozdrawiam. 

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1632353

10 mln turków w Niemczech, to dobra wiadomość - słabe i podzielone Niemcy, są korzystne dla Polski.

Vote up!
13
Vote down!
-7

Romuald Kałwa

#1632355

...nie są korzystne dla Polski. Znasz takie przysłowie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek"?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1632372

Już przeszedłeś na islam? Bóg, honor i ojczyzna ci tego nie wybaczy.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Krispin z Lamanczy

#1632377

Przecież samo określeme "słabe Niemcy" oznacza, że będa słabe.

Islam im w tym pomoże -  z islamem (czy bez, z wojnami domowymi), takie Niemcy, m.in. gospodarczo, są słabe...

- a więc nie będa zagrażać Polsce tak, jak obecnie. A nad Odrą wybuduje się mur i zasieki. Do niemile widzianych przybyszów będa strzelać zautomatyzowane drony. 

Arabowie, Kurdowie, Turcy, ze względu na chów wsobny, mają niski iloraz inteligencji. Kit z nimi. 

A niech się żrą w tych Niemcach i osłabiają ten kraj.

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1632379

...ten kit może zalepić nam usta. Wtedy też będziesz się cieszyć?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1632383

Nie chodzi o to, aby się wasalizować, a mieć wiarygodnego sojusznika. Sztuka sojuszy i rozgrywek międzynarodowych jest dość trudna, szczególnie w polskim położeniu geograficznym.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632551

Zrób sondę, ankietę. Podkleję. Zobaczymy co ludzie o tym myślą. 

Vote up!
13
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632300

    Witam! Myślę, że cenniejsze będą wypowiedzi. Może Ty coś zamieścisz, bo mam za chwilę pilny wyjazd. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
-2

ronin

#1632314

nie spieszy się - dodaj po powrocie ;)

Vote up!
8
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1632319

1. Angielskie służby inwigilują Polaków w Polsce i ich wpisy, działalność publicystyczną/pisarską

2. Mają już dość Polaków w Anglii. 

 

Vote up!
10
Vote down!
-5

Romuald Kałwa

#1632334

Ad 1.

Jeśli my nie mamy swoich służb w krajach ościennych, ale i tych ważniejszych, a dalszych to... jesteśmy ślepi i głusi w sprawach najważniejszych.

Nie wyobrażam sobie funcjonowania rządu sprawnego i dobrze zarządzanego państwa, bez informacji z własnych źródeł.

Tym bardziej że tzw biały wywiad to baza wszystkich informacji, źródło odniesienia. A to chyba nawet jest albo powinien być obowiązek określonego personelu ambasad.

Ale jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację w ramach rządu PiS. Już nie raz byliśmy zaskakiwani różnymi reakcjami rządu, które wskazywały na brak rozpoznania albo wcześniejszych sygnałów. Turów jest tu chyba jednym z przykladów jak brak rozpoznania rozwoju sytuacji w łonie państwa czeskiego, skutkuje w negocjacjach. Podobnie powinno być w Unii oraz, co najważniejsze - państwie niemieckim.

Że sojuszników się nie szpieguje? Haha! Wolne żarty! Niemcy są nawet właścicielami mediów z ogromną przewagą nad nami. Zatem mają nie tylko rozeznanie co w Polsce piszczy, ale i skutecznie od lat sterują całymi procesami społecznymi.

A co my potrafimy zrobić dla własnego dobra? Czy pozyskujemy informacje z wyprzedzeniem dając naszym politykom czas na decyzję i wypracowanie odpowiednich reakcji?

Ad2.

Brytyjczycy traktują Polaków u siebie jako niewygodną konieczność. Jesteśmy postrzegani na tle. Na tle spraw toczących się w związku z Polską (także w Unii) oraz interesami z Polską. Polacy pracujący w GB to jedynie jeszcze jeden klocek w całej układance mozaiki kulturowej. I nie koniecznie z tych ważniejszych. Tam jak i wszędzie indziej na wartość danej nacji, na jej "wagę" ma wpływ siły ekonomicznej i gospodarczej oraz militarnej kraju pochodzenia.

Nie możemy oczekiwać więcej niż wynika to z układu sił o ile sami nie czynimy starań.  Układu który powstaje po zważeniu różnych elementów siły danego państwa. Dlatego państwo musi mieć odporność na wtrącanie się obcych dostatecznie sprawnie tak w mediach jak i gospodarce, finansach itd. Dlatego tak ważne jest budowanie polskiego kapitału, który wprzęgnięty w cały system przepływów i oddziaływujący w różnych skalach, pozwala na rozmaite manewry polityczno-gospodarcze. Ostatecznym argumentem stojącym za politykami na arenie międzynarodowej jest siła gospodarki, ekonomii, bakowości, armii itd. 

Polska nie ma wystarczającego kapitału, aby być w czołówce i zabiegać o większe fory. Ale mamy chyba umiejętności wyciągania istotnych informacji? Taką mam nadzieję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1632350

    Babisz, to taki drugi Tusk z kolesiami, tylko ma więcej kasy. Kombinator podatkowy, czyli złodziej.reprezentujący niemieckie interesy, a nie czeskie. Mam nadzieje, że dostanie kopa w cztery litery od Czechów przy zbliżających się wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1632357

Silna Turcja, to słaba Rosja - tego, jak Putin potraktował Erdogana w Moskwie, nigdy mu nie zapomną. 

Vote up!
11
Vote down!
-5

Romuald Kałwa

#1632327

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nie wpuścili go, bo mają pod dostatkiem swoich, rodzimych oszołomów przecież :)))

a tak na marginesie to po co Ziemkiewicz pcha córkę w łapska uczelniane, masońskie, rytu wszelakiego szkockiego, dlaczego nie postąpił patriotycznie i nie zawiózł na uczelnię do Ojca Dyrechtora? :))

Widziałem zawodzenie Bosaka nad tym śmiesznym incydentem...i mogę jasno stwierdzić, że "narodowe" przystawki do rodziny PO-PiSowej, mocno prawilnie skonsolidowane są :))

po za tym Ziemkiewicz wysmażył książkę, więc męczeństwo z rąk synów Albionu spowoduje, że Ziemkiewicz mocno nabije kabzę...a przecież o to w tym całym "patryjotyźmie" chodzi...

 

Vote up!
8
Vote down!
-13

http://trybeus.blogspot.com/

#1632320

Nie przesadzajmy, ale fakt, są w Polsce uczelnie techniczne, które nie robią wody z mógu ludziom.

Ale fakt, kiedyś wypomniał Cimoszewiczowi i innym, że ludzie, któzy wysyłają swoje dzieci za granice, nie są elitą, bo nie wierzą w kraj. 

Inny przykład, to córka Jana Pietrzaka, która ma spore kłopoty z językiem polskim, bo mieszka w USA.

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1632331

Za to tutaj godziwa rekompensata:

https://www.infowars.com/posts/polish-journalist-denied-entry-to-uk-over-his-opinions/


Być wymienionym przez Alexa Jonesa w INFOWARS - niemały zaszczyt - Alex Jones tępi Sorosa i całą resztę żydokomuny od urodzenia.

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1632348

Pod wskazanym linkiem wyświetla mi się komunikat:

"Error 1020 Ray ID: 69956a733e195048 • 2021-10-05 08:52:47 UTC
Access denied
What happened?
This website is using a security service to protect itself from online attacks."

Wstawiony przez Ciebie obrazek również nie wyświetla się.
Szybko działają skur...ny.

Vote up!
4
Vote down!
-3

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1632361

Pewnie Kataryna - Katarzyna Sadło dużo zarabia - w wyniku zmiany poglądów. 

Vote up!
12
Vote down!
-3

Romuald Kałwa

#1632381

Czy to nie jest teściowa Tuska?

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1632453

Tamta to Pudernica, nie Kataryna. Ale ponoć gada jak nakręcona.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1632457

Oj wiem wiem - to była tylko taka "wrzutka minutka" do śmiechu :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#1632469

Nie ma o co kruszyć kopii. (kopiarka się zepsuła)

Vote up!
7
Vote down!
-2

Krispin z Lamanczy

#1632487