Michał Kurtyka i jego podopieczna, Greta Thunberg - w co gra "dobra zadra"?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Michał Kurtyka, minister klimatu (od 15 listopada 2019 do 6 października 2020), a potem Minister klimatu i środowiska, który 1 stycznia 2016 został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii w rządzie Beaty Szydło, chwali się, że to on po części przyczynił się do popularności szwedzkiej nastolatki Grety Thunberg:

„- Greta Thunberg zaczęła swoja przygodę z ochroną środowiska od szczytu w Katowicach, na który ją zaprosiłem – powiedział w Radiu RMF FM Michał Kurtyka, nowy minister klimatu. - Mówiła wtedy, że niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań. Młodzi mają zawsze pewien przywilej takiego przekazu, który może z naszej perspektywy wyglądać jako uproszczony albo nawet irytować, nie mniej jednak sama obecność młodych jest ważna – podkreślił”.

Źródło: ]]>https://wiadomosci.wp.pl/nowy-minister-chwali-sie-ze-wypromowal-grete-th...]]>

„Młoda aktywistka odwiedziła ostatnio także Polskę. Uwagę mediów przyciągnęła jej wizyta w Elektrowni Bełchatów oraz w kopalni Makoszowy. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji – w Sieci pojawiły się komentarze pytające, dlaczego Greta przyjechała oglądać akurat polską elektrownię, a związki zawodowe sektora wydobywczego błyskawicznie odcięły się od górnika, który zafundował Szwedce wycieczkę po terenie zakładu, nazywając go jednocześnie „knurem i zdrajcą””.

„Thunberg już raz została zaproszona przez Polskę – w 2018 roku ówczesny prezydent COP24, a obecny minister klimatu Michał Kurtyka zorganizował jej przyjazd na odbywającą się w Katowicach konferencję Narodów Zjednoczonych” 16 listopada pisał portal Wirtualna Polska.

Źródło: ]]>https://www.energetyka24.com/oze/polska-powinna-zaprosic-grete-thunberg-...]]>

Michał Tabaka 24 marca 2021 r. na swoim blogu w tekście „Elektrownie węglowe Tauronu pod nóż. Znamy oficjalny harmonogram ich likwidacji” podaje harmonogram zamykania elektrowni i kopalń.

Daty wygaszenia elektrowni węglowych #Tauron:

– 2025: bloki nr 1, 2, 4, 6 Jaworzno III, bloki nr 2 i 3 Jaworzno II, bloki nr 1 i 2 Siersza, bloki nr 9 i 12 Łaziska

– 2027: blok nr 1 Jaworzno

– 2028: blok nr 3 i 5 Jaworzno III, blok nr 10 i 11 w Łagisza

– 2035: blok nr 10 Łagisza 2:02 PM · 24 mar 2021

Z dokumentów, do jakich dotarliśmy, wynika jednak, że jest możliwe jeszcze trzecie rozwiązanie, w którym rządzący kolejny raz robią górników w balona i jedno z nimi ustalają, a co innego realizują.

Tauron likwiduje również swoje elektrownie węglowe.

Źródło: ]]>https://spidersweb.pl/bizblog/tauron-zamykanie-elektrowni-weglowych/]]>

Rosjanie eksportujący gaz i Niemcy, którzy będą sprzedawać go Polsce, mogą zacierać ręce.

Reasumując, władze spółki działają na ich niekorzyść. Byłoby to idiotyczne, gdyby nie dostali za to rekompensat.

Dzisiaj elektrowni, którą odwiedziła Greta razem ze swoimi opiekunami, grozi zamknięcie. Z rozmów z pracownikami Elektrowni Opole wiem, że jest ogromne „ciśnienie” na zamknięcie tej elektrowni. Zainteresowani nie zrobią tego za darmo – słyszę – będą mieli z tego powodu ogromne pieniądze. A los Polski? To ich wcale nie obchodzi.

Kiedyś z Patrykiem Jakim byłem nawet jednej imprezie u opolskich pisowców. Byliśmy na „Ty”. Dzisiaj pewnie by mnie nie rozpoznał na ulicy, bo zrobił wielką karierę, ale zapytam jego, czy także szefa Klubu Gazety Polskiej w Opolu Ryszarda Szrama i doradcy wojewody opolskiego, dobrego kolegi mojego śp. Ojca: jaki jest Wasz stosunek do tego co się dzieje, co zamierzacie zrobić? To nie jest ten sam PiS, co w 2010 r. Obecnie sytuacja w Polsce jest jak w reklamie „uśpieni rycerze” – nadszedł już czas. Obecnie nie da Pan rady wszystkich, jak wtedy, gdy podczas wyborów popierali Patryka, wyrzucać z Klubu Gazety Polskiej w Opolu, tym bardziej, gdy chce tego "Eleonora" - szefowa miłośników lokalnych radia Tadeusza R. 

Jeśli Solidarna Polska wyjdzie z rządu, owszem, będzie zamieszanie w państwie, ale zyskacie na popularności i staniecie się języczkiem u wagi. Żadna paskudna decyzja nie przejdzie bez Waszej zgody. Patryk, w telewizji wRealu24 mówiłeś, że dopóki ta koalicja przynosi sens, warto w niej być. Sądzę, że już nie warto, że ta koalicja przynosi więcej zła niż pożytku. Ziobro miał rację używając wobec Morawieckiego określenia „miękiszon”. Nie każę Wam wchodzić w koalicję z Konfederacją, ale zastanówcie się nad tym, co się obecnie dzieje. Rząd Morawickiego wiedział, że podlizując się Unii i godząc się na niemożliwe do zrealizowania rzeczy, przyczynia się do gospodarczego rozbioru Polski i zubożenia Polaków - kolejnego rozbioru ekonomicznego, jak z czasów transformacji ustrojowej z 1989 r.

To są większe plany, a świadczy o tym kariera Kurtyki w dobrej... zmianie. Dobra zadra – cierń. Ciekawe, czy Piotr Naimski zerwie ten i inne teksty oraz materiały filmowe w necie?

* Michał Kurtyka, minister „klimatu”, jako absolwent francuskiej wojskowej uczelni École polytechnique (dziecko rewolucji francuskiej) z pewnością nie jest związany z masonerią rytu francuskiego. Masoneria, która lubi wojsko, dostała się do Rosji z wojskami Napoleona, a do naszych czasów przetrwała bo miała bezpieczne miejsce w GRU. Ale to tylko spiskowe teorie.

* Większość Polaków swoich partyjnych faworytów traktuje z religijną nabożnością. Jakiekolwiek argumenty do nich nie dotrą. Demokracja nie naprawi Polski. Tymczasem rewolucja i totalitaryzm nie jest wyjściem z sytuacji. Sytuacja jest patowa. Czy jest na nia rozwiazanie? Jest. Wystarczyłaby możliwość odwoływania posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych albo, gdyby rząd mówił prawdę i na serio bronił polskiego interesu. Tylko, że wtedy nie byłoby wielu problemów, do których dobra zadra, zdrada, czy zmiana, jak kto woli, sama się przyczyniła. 

* Dobra zmiana jest już tylko dobrą zdradą.

* Obecne negocjacje w sprawie Turowa są tylko przykrywką. Teatr dla mas – masy ludzkie, to wynalazek marksistów na określenie bezmyślnej materii – te poniżające Polskę negocjacje z Izraelem, czy obecnie z Czechami, którzy, jak mówi Patryk Jaki, nie przedstawili żadnego argumentu (dowodów) wpływ kopalni w Turowie na środowisko, to cyrk, teatr, farsa, humbug, improwizowany teatr, „cuda na patyku”.

* Greta Thunberg - 18 letnia aktywistka, która panicznie boi się świata, bo ma dolegliwości: zespół Aspergera, ADHD, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, mutyzm wybiórczy, robi za najbardziej wpływową nastolatkę świata. Greta Thunberg wywodząca się z rodziny o satanistycznych konotacjach: "Chcę, żebyście czuli strach, który ja czuję każdego dnia". Tymczasem taki strach się leczy, ale ją wykorzystują do niszczenia gospodarki świata zachodniego. A wysłąć ją i tych co ją wożą do Chin, czy Indii! Znakomity pretekst do samozagłady Europy. Matka śpiewaczka operowa a dziadek reżyser - działalność Grety jest taka naturalna...

* W 2004 roku Unia Europejska była lekiem na ogromne bezrobocie w Polsce. Tymczasem obecnie sama staje się przyczyną bezrobocia. Czy bytnosć w niej ma sens?

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (9 głosów)

Komentarze

Myślałam, że  prędzej zjem własny ogon ( którego nie mam i stąd  zapewne mój kompleks jakiś tam) niż  Romuladowi dam piątkę za wpis. A jednak.

Romualdzie, nie pisz notek o kobietach  te o sprawach społeczno -poliycznych, jak powyższa, wychodzą Ci o wiele lepiej.  Chyba, że jest inne wytłumaczenie, np. takie że poziom frustracji obecną sytuacją w kraju  przekroczył mój stan alarmowy, innymi słowy ulewa mi się.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631841

...ale notki o kobietach, związkach, to mały procent mojej dzialalnosci, w dodatku prowokacyjny, ale dzięki.

Ale piszac o sprawach społecznno-gospodarczych, nie żartuję.

pozdr

Vote up!
4
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1631853