„Cechy charakteru Lecha Wałęsy”. Co zawdzięczamy katastrofie smoleńskiej?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

„Zdarzyło mi się zobaczyć w życiu wiele wspaniałych postaw ludzkich, lecz żadna nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jak postawa Lecha Wałęsy. Jestem nim zachwycony i myślę, że nikt nie potrafiłby zachować się w obronie ojczyzny tak, jak on....” czytamy we fragmencie wypracowania jakiegoś nastolatka na Ściąga.pl.

Ciekawe jak Lech Wałęsa zachowałby się, gdyby był na miejscu ks. Jerzego Popiełuszki. Przecież był. Różne rzeczy podpisywał, ale że czytać nie za bardzo umie, to przecież nic nie wiedział. Ten człowiek jest niewinny!

Wciąż niewyjaśniona katastrofa smoleńska jest papierkiem lakmusowym człowieczeństwa. Każdy obserwator polskiej polityki mógł samemu ocenić stopień braku człowieka w człowieku m.in. w okresie kampanii zbydlęcenia prowadzonej wobec żałoby narodowej po 10 kwietnia 2010 r.

To dzięki awanturom pod krzyżem zobaczyliśmy rzekome polskie elity idące z prądem nowoczesności: bratających się polityków, celebrytów i pospolitych przestępców – „awangardę zmian”, gdzie zorganizowana w motłoch miejscowa żulia, pod pałacem, gdzie urzędował Prezydent Bronisław Komorowski, którego sama zresztą wybrała, zakwestionowała tak podstawowy dorobek ludzkiej kultury, jak godne wspomnienie zmarłych – żałobę.

Pierwsze rytuały pogrzebowe rozpoznano u Homo Erectus 600.000 lat temu – u przodka neandertalczyka i człowieka rozumnego. Teraz sami Państwo widzą, na jakim poziomie ewolucyjnym były i chyba wciąż są kanalie spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Jakim małym człowiekiem trzeba być, by tak jak Wałęsa, zarzucać Kaczyńskiemu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską, czy atak na integralny element człowieczeństwa, jakim jest jego osobowość. Tak, wielki Lech Wałęsa, znakomicie zna znaczenie słowa „niezrównoważony”, odnoszącego się do bardzo poważ nich zaburzeń. Ale o to tu właśnie chodzi, aby poniżyć, zdeptać, splugawić, sprowadzić adwersarza do własnego poziomu.

Faktem jest, że Polacy przestraszyli się wojny z Rosją i innymi siłami zła, więc pełni lęku przypodobując się swoim demonom, uprawiali rytuał nie tyle zapomnienia, co akceptacji nieszczęścia z 10 kwietnia 2010 r. Wmawiali sami sobie: „Polacy, nic się nie stało”.

Swoja prawdziwą twarz pokazał wówczas Kościół Katolicki. Zobojętniani hierarchowie opuścili swoich wiernych i krzyż, którego powinni bronić. Pozwolili na hańbiące zachowania hałastry, sikanie pod Krzyżem oraz na bicie i wyzywanie ludzi starszych. Tak, w protestach pod krzyżem, tego głosu zabrakło. A później dochodzi do takich wydarzeń, jak ukrywana przez tychże hierarchów pedofilia, homoseksualne związki wielu księży, aborcje ich kochanek oraz zakonnic, wykorzystywanie ubogich wiernych.

            10 kwietnia swoją prawdziwą twarz pokazał Lech Wałęsa

10 kwietnia nieco po godz. 12.00, słuchając programu Trzeciego Polskiego Radia, usłyszałem Lecha Wałęsę, który żałował, że nie policzy się z ludźmi, z którymi miał tam otwarte rachunki, a którzy zginęli. Pomimo wielu poważnych zarzutów, do tamtej pory starałem się zrozumieć w jakiś sposób Wałęsę, jego uwikłanie odnośnie współpracy służb, itd. Jednak gdy usłyszałem co wówczas powiedział były prezydent, a usłyszałem przekąs, że „oni niestety nie żyją” - delikatnie skrywaną radość z powodu tragedii.

                             Bóg obraca zło w dobro

Bez katastrofy smoleńskiej nie byłoby patriotycznego przebudzenia. Nie byłoby Marszu Niepodległości, popularności wielu portali internetowych i mediów, uświadomienia politycznego wielu obywateli, dla których nawet Prawo i Sprawiedliwość jest dziś partią za mało patriotyczną.

Katastrofie smoleńskiej „zawdzięczamy” uświadomienie wielkiego kryzysu państwa i braku polskiej tożsamości u wielu naszych rodaków. Ludzie zaprzeczający własnemu człowieczeństwu pod krzyżem nie zniknęli. Widzieliśmy ich wczoraj w sądzie na rozprawie cywilnej jaką Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie.

Zaczepiający Kaczyńskiego dziennikarz (nie wiem czy był ze stacji TVN) powinien pracować w chlewie, a nie w mediach. Zresztą, chciałbym usłyszeć od Wałęsy, skąd ma dane na temat ostatniej rozmowy Jarosława z Lechem Kaczyńskim. Ma dane od tajnych służb, niech się podzieli informacjami. Czyżby były Prezydent Lech Wałęsa wie coś, czego nie wie polski rząd? Niech przedstawi dowody. A może wie to od niepolskich służb. Chyba nie był i ich współpracownikiem.

Tymczasem polskie chłamiarstwo interesuje się zaczepkami Wałęsy wobec Kaczyńskiego, a nie meritum sprawy. Typowe medialne barachło, przez którego zawód dziennikarza kojarzony jest dziś słusznie z zawodem prostytutki.

Wielu się ze mną nie zgodzi, ale katastrofa smoleńska obudziła wielu Polaków, którzy, brzydko mówiąc, stali w rozkroku i ówczesnej sytuacji politycznej po prostu nie rozumieli. To są cykle historyczne. Takim wydarzeniem był najazd mongolski na nasz kraj w XIII wieku, po którym to po 150 latach Polska stała się mocarstwem. Takim najazdem była II wojna światowej i niemieccy oraz radzieccy barbarzyńcy. Z katastrofą smoleńską pozwolono sobie jednak na zbyt wiele. To wydarzenie było jak lont do patriotycznej armaty, która wybuchła. Tak! Polska, pomimo trudów odbuduje swoje siły. Tylko to nie stanie się od razu.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

ale to ten sam typ żula. Miałem taką cichą nadzieję, że już nie będę musiał czytać o chamskich idiotyzmach Bolka. Ale nie da się. Szkoda. Czy nie można go zamilczeć? Po cóż oglądać żałosnego w istocie kuglarza. Przykład z niego żaden.

Odnośnie dobra (o którym piszesz) okupionego zbrodnią smoleńską, nasuwa się stwierdzenie: "Zbawienie przyjdzie przez Krzyż ... "

Vote up!
10
Vote down!
0

Apoloniusz

#1575799

Słuchając kolejnej, coraz bardziej kuriozalnej wypowiedzi LW zastanawiam się od jakiegoś czasu czy jest to jedynie jego chamstwo i egocentryzm czy może rozkaz, który ktoś mu wydał i ma być wykonany.

Spójrzcie, mamy więcej takich przypadków - choćby zaangażowanie Władysława Frasyniuka w ostatnie protesty KODu czy UBywateli RP. To nieprawdopodobne - legenda ruchu oporu, człowiek, który latami ukrywał się (ściślej - był ukrywany) przed SB, facet mający setki powodów aby znienawidzić cały aparat opresji PRL nagle porzuca wygodny fotel prezesa swojej firmy i jedzie do Warszawy kłaść się na bruku tuż obok swych byłych prześladowców. Po prostu nie wierzę w takie postępowanie. Nawet zakładając jego niechęć do Jarosława Kaczyńskiego i PiSu nieprawdopodobnym jest stanięcie na barykadzie ramię w ramię z funkcjonariuszami SB, jeszcze nie tak dawno pałującymi jego kolegów i przyjaciół. Jedynym logicznym wytłumaczeniem takiego zachowania jest polecenie, wydane przez kogoś kogo nie można zignorować.

Podobnie może być z LW - nie chce mi się wierzyć (choć może...), że jest tak głupi i opętany manią wielkości, że nie zdaje sobie sprawy jakie idiotyzmy wygłasza. Ale cóż - wojsko mu zawsze imponowało a w wojsku rozkaz to rozkaz. Kapral nie jest od tego, żeby go kwestionować tylko wykonać. Bo jak nie... to może się okazać, że papiery "odnalezione" u Kiszczaka to małe piwo.

pozdr...

/benjamin

PS: Oprócz tego, LW, WF oraz wielu innych są beneficjantami umowy magdalenkowej i bardzo wymiernie są zaangażowani w utrzymanie status quo. Gdy prześledzimy kariery wielu gwiazd biznesu i polityki najczęściej okaże się, że nie są w stanie udokumentować "tego pierwszego zarobionego miliona". A wiadomo - długi trzeba spłacać.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1575825

A może Wałęsa to po prostu głupi i zły człowiek? Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1575991

O tym czyms zwanym dalej lech walesa nie ma sensu pisac ani wspominac bo to gorsza kreatura od znanych dotychczas kreatur politycznych w Polsce.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1575899

Wałęsa nie poleciał Do Smoleńska???????

Jako Prezydent były "wszystkich Polaków" bał sie okazać patriotyzm i pamięc dla OFIAR.

Gdyby poleciał też"niestety by nie żył"

Lekarze do dziś nie potrafią zdiagnozować dolegliwości Wałęsy.A on po prostu ma dyrdum-duptum sovietus.

Vote up!
2
Vote down!
0

Mateo

#1575903

- kupa mięsa"  ( zasłyszane od Przedszkolaka)

Vote up!
0
Vote down!
0

ke-fas

#1575935