Gramatyka polityczna

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

yes michael, śr., 28/04/2021 - 11:15

Dokładnie tak jak to przewidział Jacek Emil Saryusz-Wolski - Europa skąpców chce zlikwidować Fundusz Odbudowy polskimi rękami tak, aby znowu wystawić naszą Ojczyznę na niemiecki strzał. Chodzi o to, by "Stara Europa" mogła znowu z pogardą opowiadać, że przez tę obrzydliwą Polskę niestety nie będzie żadnych pieniędzy. Przez chwilę skąpcy mieli nadzieję, że ten fundusz zawetuje polski rząd na forum Rady Europejskiej. Niestety, okazało się, że polski rząd samodzielnie prowadzi polską politykę i nie dał się sprowokować. 

Europejskim skąpcom pozostało jeszcze jedno wyjście - zablokowanie na poziomie ratyfikacji przez narodowe parlamenty państw członków Unii Europejskiej. Najchętniej znowu polskimi rękami. Jeśli nie da się do tego wykorzystać rządu, to zawsze można spróbować, posługując się antypolską opozycją, która jest już w całej Europie znana jako ekipa ]]>tanich drani, tanich niesłychanie.]]>

Nie potrzeba mnożyć zdań. Cała Europa dobrze wie, że totalitarna opozycja może być wynajęta do każdego, nawet najbrudniejszego antypolskiego lobbingu. Pod tym względem polska opozycja jest już klasyfikowana na poziomie leninowskich "użytecznych idiotów", skaczacych jak małpki na jarmarcznym druciku. ]]>Takiej dorobili się opinii. Tanie dranie, tanie niesłychanie.]]>

Dziisiaj rano, poseł dr Michał Gramatyka, w programie TVPInfo "minęła ósma", 28 kwietnia 2021 roku, nauczyciel akademicki, który niegdyś egzaminował studenta Borysa Budkę z logiki - jasno zaprezentował polityczną gramatykę aktualnie totalitarnej opozycji.

Otóż, jako logik doskonały, poseł dr Michał Gramatyka zaprezentował jako logiczne założenie polskiej polityki opozycyjnej to, że polska demokratyczna większość parlamentarna, a w szczególności Mateusz Morawiecki jest ugrupowaniem oszustów, z którymi w żadnym wypadku nie wolno prowadzić żadnych rozmów, ani układów, nie wolno wchodzić w żadne kompromisy, ponieważ teraz w Polsce rządzą oszuści i złodzieje, a każdy układ z nimi jest zdradą.
(To nie jest cytat, lecz streszczenie wypowiedzi)

No cóż. Cała reszta jest konsekwencją takiego założenia. To jest zwykła gramatyka takiej logiki. Z tego, że Światowid jest oszustem, wynika, że Światowid oszuka.

A jaki jest skutek takiej logiki?

Jeśli w wyniku głosowania Polska ratyfikuje Europejski Fundusz Odbudowy, to będziemy mogli z tego funduszu korzystać, zachowując dostęp do refinansowania kosztów tego funduszu z innych źródeł. A totalitarna opozycja wyjdzie na idiotów.

Jeśli w wyniku głosowania Polska nie ratyfikuje Europejskiego Funduszu Odbudowy, to Europejski Fundusz Odbudowy padnie, a może nawet i nie, to jednak nadal Polska i Polacy będą mieli dostęp do innych, tańszych źródeł finansowania. Wszystko wskazuje na to, że w razie potrzeby będziemy mogli współfinansować nie tylko polskie programy inwestycyjne. A Polska skorzysta na tym interesie, posługując się rękami antypolskich zdrajców, tworzących totalitarną antypolską opozycję, która jeszcze bardziej wyjdzie na użytecznych idiotów.

Taka jest prawda, ponieważ akurat tak się składa, że rating Polski na rynkach finansowych jest znakomity i polski interes polega na tym, by do tych pieniędzy nadal mieć dostęp, a najlepiej by było, by finansowe warunki tego dostępu były możliwie najlepsze.

Mówiąc brutalnie - tańszy pieniądz jest lepszy od droższego. Problem jest gdzie indziej. Przy liczeniu rzeczywistych kosztów pieniądza konieczna jest pełna kalkulacja, w której policzone są nie tylko koszty bezpośrednie, ale także to, ile można na tych pieniądzach zarobić.

Bilans planowanych przychodów i rozchodów. Do tego dodam jeszcze, że w strategicznym bilansie finansowym kosztem, albo źródłem straty mogą być nie tylko pieniądze ale i inne aktywa, zwane często aktywami niepieniężnymi. A troszkę mniej prymitywny poziom analityczny wskazuje na to, że do aktywów, które realnie funkcjonują w międzynarodowej konkurencji finansowej, należą aktywa polityczne - ponieważ wliczane są do ratingu konkretnych gospodarek narodowych, co bezpośrednio wpływa na przyszły koszt pieniądza.

To jest teoria. A praktyka jaka jest, taka jest. Otóż polski rząd ma w zanadrzu bezpośredni dostęp do bardzo wydajnych źródeł finansowania, z pewnością tańszych od europejskich. Więc pieprzona czerwona gwardio niemiecko-rosyjskich sługusów, głosujcie sobie przeciwko polskiej racji stanu. Jak chcecie. A wszelkie wrogi, idźcie poza nasze polskie progi

 ______________________

]]>Totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze


Jacek Kaczmarski "Targ"

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630105

Jest prawdziwym, realnym i doskonale znanym zagrożeniem, które pojawiło się razem z pojawieniem się Unii Europejskiej, a nawet zanim powstała ta cacana Unia. Imperialne plany niektórych europejskich państw są wręcz ich cywilizacyjną naturą. Trudno traktować takie strategiczne plany w kategorii jakichkolwiek aktywów albo pasywów, jest to jednak wręcz poetycka przenośnia, podobna do potraktowania kamienia u szyi jako pasywa niepieniężnego.

To zjawisko ma jednak bardziej złożone korzenie i motywy, czasem warto mówić, że jest to marksistowska idea prawdziwego komunizmu. Intrygujące jest na przykład to, że Feliks Koneczny włączył do grupy nowożytnych cywilizacji turańskich, czyli podobnych do mongolskiej satrapii Dżyngiz Chana niemieckie społeczeństwo Prus, rosyjską społeczność Cesarstwa Rosji i późniejszej komunistycznej satrapii sowieckiej Rosji.

Można z całym spokojem mówić, ze wielkie imperium Eurazji od Lizbony do Władywostoku było jawnym marzeniem Karola Marksa i fundamentalnym planem marksizmu-Leninizmu Włodzimierza Lenina, tylko powtórzonym w "Traktacie z Ventotene" Altiero Spinellego. Jest to imperialna polityka Niemiec i Rosji, w której nigdy nie było żadnego miejsca dla Polski.

Między Niemcami a Rosją nigdy Polska nie miała żadnego prawa do istnienia, w dwudziestym wieku nasza Ojczyzna w najlepszym przypadku była pokracznym bękartem traktatu wersalskiego albo państwem sezonowym. Tak jest do dziś. Polska albo będzie państwem poważnym - albo jej wcale nie będzie. Gdy widzę rozjarzone oczy Borysa Budki, gdy słyszę jego histeryczny krzyk, w mojej wyobraźni słyszę zew HaKaTy. Polska totalna opozycja realnie robi wszystko, by zniszczyć Polskę, by objąć władzę nad jej trupem. 

Ciągną i szarpią postaw sukna czerwony, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw na około. A oni z księciem Borysem i czarnym tłumem totalnej opozycji...

"Państwa Europy powinny być potajemnie sterowane w kierunku superpaństwa"

[linkDocent zza morza pokazał wypowiedź pana Jeana Monneta z 1952 roku jako jedno z wielu ostrzeżeń. Taki jest szatański plan realizowany przez środowiska europejskiej władzy politycznej i finansowany wielkimi pieniędzmi. Jeśli mamy pozostać Polską w Chrystusie - musimy działać skutecznie, musimy działając - myśleć strategicznie.

Przypis:
"UWAGA NA TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI UE"  (9.08.2018 r.)
Gramatyka polityczna [link]

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630106

Witold Gadowski tak zatytułował swój tekst w najnowszym numerze "Gazety Polskiej" #17 (2021) A oto wstęp do tego artykułu:

Paradoksalnie pandemia jest dla rządzących szansą na zbudowanie realnego mechanizmu dialogu z obywatelami. PiS, mimo początkowych błędów, nadal ma szansę na odzyskanie oddechu i odnowienie swojej państwowotwórczej misji.

Cytuję akurat tę myśl nie ze względu na jej autora, ani nawet na dalszą treść tego artykułu, ale ze względu na ideę zawartą w samym tytule i ładunek intelektualnej energii określający możliwie najlepszą postawę w warunkach każdego kryzysu. Warto przyjąć własnie taką postawę szczególnie w warunkach wojennych w jakich się znajdujemy. To nie jest żadna przesada.

Polska rzeczywiście znajduje się w wielkim kryzysie, a pandemia jest tylko jego dopełnieniem. Nasza Ojczyzna jest od bardzo wielu lat celem ogromnej antypolskiej agresji, bezwzględnej napaści realizowanej wszystkimi dostępnymi w XXI wieku środkami napadu wojny informacyjnej i hybrydowej wykorzystującej antypolskiego wroga wewnętrznego którego zamiarem jest zniszczenie wszelkich polskich aktywów. 

Przykład tego pustoszącego polską gospodarkę zamiaru pokazałem ostatnio w komentarzu zatytułowanym "Ad koment. #12" [link], w którym pisałem o zniszczeniu jednej z wielu specjalności polskiego przemysłu - produkcję urządzeń techniki energetyki jądrowej. Tak był w Polsce taki przemysł, który został rozdarty na strzępy w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Po roku 1990 zniszczono w Polsce nie tylko przemysł stoczniowy, włókienniczy, motoryzacyjny albo cukrowniczy, ale także przemysł produkcji dla energetyki jądrowej.

Tą zabójczą, antypolską energię widzę w polskiej totalitarnej opozycji, która jest groźniejsza od wszelkich pandemii, która jest koronę wszelkich kryzysów. I dlatego proszę, potraktujmy ten kryzys jako naszą szansę.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630107