Ojciec Wojciecha Manna współpracował z niemieckim okupantem

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Kazimierz Mann "był synem Wilhelma Manna i Emilii z domu Quest. Kazimierz Mann studiował architekturę na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie w latach 1928–1930 i w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule w 1930–1935. Miał dwoje dzieci: Martę, która pracuje jako projektant w Los Angeles, oraz Wojciecha, dziennikarza radiowego i telewizyjnego. Jego braćmi byli: Roman (1911–1960), scenograf filmowy i Tadeusz (1908–1993), biochemik.

Kontrowersje: 

Podczas II wojny światowej jego rysunki publikowano w niemieckiej polskojęzycznej prasie propagandowej wychodzącej na terenach okupowanej Polski. Po wojnie, w 1948 roku, został skazany za kolaborację z nazistami. W więzieniu spędził pięć lat do amnestii w 1953 roku. ]]>Wikipedia]]>

Brawo, brawo! Ładne mamy autorytety, pouczające polityków o uczciwości. Razem z sepleniącą Anną Gacek, Wojciecha Manna pewnie już nie usłyszymy w Trójce. Ojciec pracował dla morderców Polaków. W nazistowskiej gadzinówce... 

Jak mówił mój znajomy - ludzie go lubią, ale Wojciech Manna gardzi polską muzyką. Kto nie wierzy, niech poszuka coś na ten temat w internecie. 

Ale to nie wszystko: Ojciec Wojciecha Manna pracował w:

- Centrali Handlu Zagranicznego CIECH (Centrala Importowo-Eksportowa Chemikaliów),

- Centrali Handlu Zagranicznego Uniwersal,

- Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Cetebe,

- Centrali Handlu Zagranicznego PAGED, organizowanych m.in. w Wiedniu, Zagrzebiu, Moskwie, Londynie, Sztokholmie, Paryżu, Budapeszcie, Pradze, Pekinie, Izmirze, Helsinkach.

Zapewne nie miał żadnych związków ze służbami specjalnymi PRL. No bo gdzież... I jego syn Wojciech, wcale nie zrobił dzięki temu kariery w mediach. No bo gdzież...

Anonimowy internauta pyta:

Panie Wojtku! Nie przeszkaszala Panu propaganda za czasow PO uprawiana nachalnie i prymitywnie w Trojce przez Maggde Jethon? Zwolnienie Skowronskiego tez nie?

Tymczasem sam pamiętam, gdy jeszcze słuchałem Trójki, jak w czasach wejścia paranoi ideologii gender, stanowczo poparł tę ideologię na antenie stacji. Przeszkadzała mu praca u Kurskiego ("Szansa na sukces"), w porządku, ale za komuny robiło się karierę, za Gomułki, czy Jaruzelskiego, prawda? Za rządów Platformersów, czy SLD również.

]]>Wojciech Mann: (polska - R.K.) muzyka skończyła się w latach 70. ]]>

Trójka w ogóle od wielu lat jest tylko i wyłącznie ekspozyturą zagranicznych wytwórni płytowych i nie prowadzi działalności na dużą skalę promującej młodych polskich artystów. Wszystko jest takie modnisiowate i kiczowate. Ważne, że z Zachodu, Panie, z Zachodu!

A później słyszymy gadkę Manna i jemu podobnych, że polska muzyka się skończyła. Tylko, że jej nie puszczają. Zresztą, proszę wpisać w google: ]]>Wojciech Mann: Jestem lewakiem. Kim innym mógłbym być?]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (21 głosów)

Komentarze

Dlaczego to wszystko, ta kariera, mnie nie dziwi ?

Vote up!
11
Vote down!
-1

janksero

#1623192

Teraz już jasne, czemu lewak Man tak dążył by euro-burdel decydował za Polaków.

Dla tego tak wspierał partie PO, parobków Helmutów.

Jaka mać, taka nać.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1623216

kolaboranci zmieniali "pana". Niestety, nie tylko kolaboranci. Także wielu zasłużonych jawnych funkcyjnych, i nie tylko w tzw. NRD, gdzie przez lata studenci medycyny uczyli się z atlasu anatomicznego opracowanego na "preparatach" pozyskanych w Auschwitz i Ravensbruck. Także funkcyjni SS i Gestapo odnaleźli sie w "nowej" rzeczywistości.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1623287

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika gps65 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... jest klawy, lubię go, to jeden z lepszych dziennikarz muzycznych, dobrze opowiada o muzyce i fajne kawałki puszcza. Na podstawie działalności publicznej, z jakiej go znam, nie mam mu nic do zarzucenia w kwestiach politycznych czy ideologicznych. W związku z tym to, kim był jego ojciec, nie ma kompletnie znaczenia - jeśli to prawda co w notce, to syn nie poszedł w ślady ojca. Więc uznaję tę notkę za nieuzasadniony hejt, godny pogardy, obrzydliwy paszkwil, który niczemu dobremu nie służy. 

Vote up!
4
Vote down!
-9

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1623332

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Niepoprawny_Realista został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Atakowanie rodziców to jest obrzydliwe chamstwo, które powinno być tępione. Zniżamy się momentami do poziomu naszych najgorszych wrogów politycznych, którzy wypominają braciom Kaczyńskim postać ich ojca. Stać nas na więcej. Nie przystoi Polakowi i chrześcijaninowi takich rzeczy dopuszczać do umysłu, a co dopiero nimi wymiotować w przestrzeń publiczną. Wstyd autorze.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1623453

Pozwolisz, ze sie nie zgodze z Twoja teoria.

Komunisci nie byli idiotami. Wiedzieli i mieli w tym racje, ze podstawowe wartosci, fundamenty naszego jestestwa, wynieslismy z zasad wpojonych nam w dziecinstwie przez rodzicow.

Dlatego mialem z nimi tyle utrapien, ze postanowilismy opuscic z dziecmi Polske i rozpoczac zycie od nowa w obcym kraju, z dwudziestoma dolarami w kieszeni.

A to wszystko przez ten zardzewialy zlom zasad, wpojonych nam w dziecinstwie i nie zezwalajacy nam sie zeszmacic.

Dlatego moge twierdzic z cala stanowczoscia, ze czlowiek wychowany w komunistycznej rodzinie, do konca zycia nie pozbedzie sie komunistycznych nawykow, a na Polske bedzie patrzyl z pozycji internacjonalistycznych. 

Wystarczy popatrzec nawet na nasz portal, by zobaczyc tu duze wplywy zydokomuny, palujacej automatycznie, nie tylko patriotyczne wypowiedzi, ale nawet kazda logiczna, czy samodzielna mysl.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623588

Ten zardzewiały złom zasad, to jedyna rzecz, która odróżnia nas od "nich". Nie mogę się zgodzić na to, żebyśmy się teraz szmacili, bo to będzie "ich" tryumf. Trudno mi to wytłumaczyć, nie wchodząc w metafizykę, ale mam nadzieję, że Szanowny Autor, jeszcze raz podda się refleksji i wycofa ten wpis, bo bicie w rodziców (jacy by nie byli) jest niegodne.

Odpowiadamy za siebie i tylko za siebie. Polecam niedawno czytany Rozdział 9 ze Św. Jana - ważny głos w sprawie.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1623835

Wybaczy Pan, ale ja nie mowie o ataku na rodzicow, tylko o atmosferze rodzinnego domu, ktora nas uksztaltowala i ktora niesiemy przez swoje zycie. Podobie dzieje sie w rodzinach komunistycznych. Mialem do czynienia z Jerzym Targakskim (mlodszym). Jego ojciec byl komuniestycznym guru, a sam mlody Targalski poczatkowo byl zacietym stalinowcem, pozniej zmienil sie w zacietego przeciwnika komuny. Tylko pochwalic taka postawe. Jednak nawyki wyniesione z rodzinnego domu, nie daly sie wykarczowac. On po prosu gardzi ludzmi. Nieszczesciem jest dostac sie pod jego wladze.

Prosze zapoznac sie z obu zyciorysami w Google.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623853

Nie dyskutuję z faktami. Zapewne rzetelnie przygotował Pan źródła. Przykro mi również z tego powodu, że pan Wojciech znalazł się po przeciwnej stronie niż ja. Ale muszę napisać o ważnym dla mnie fakcie. W 1981 roku na wiosnę pojechaliśmy z grupą przyjaciół do Spodka na koncert. Nie przelewało się, więc próbowaliśmy różnych sposobów aby się dostać na widownię. Siedzieliśmy w kawiarni przy herbacie, gdy zobaczyłem pana Wojtka. Wziąłem ze sobą najładniejszą koleżankę i podeszliśmy do ówczesnego celebryty, porozmawialiśmy chwilę i pół godziny później wprowadził całą naszą grupkę, chyba z 12 osób na koncert. Możecie Państwo dawać ujemne oceny, ale musiałem to napisać. Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1623339

można Pana kupić. Dobrze wiedzieć, bo może sie przydać:))

Vote up!
2
Vote down!
-1

Skorpion48

#1623755

można Pana kupić. Dobrze wiedzieć, bo może sie przydać:))

Vote up!
2
Vote down!
0

Skorpion48

#1623756

To norma, prl świetnie zagospodarowała dzieci, wnuczęta kolaborantów, kapusi, volksdeuschy.
A tzw IIIRP dała im dostęp do kawioru.
pzdr

Vote up!
13
Vote down!
-2

antysalon

#1623371

  Witam! Podobnie instalowali słoiki w "Warszawce". Czyli betonowali swój przyszły elektorat. Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-1

ronin

#1623467

Co prawda rodziców się nie wybiera, ale ten rodowód coś wyjaśnia.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623471

zwłaszcza w "polskim" PR3 -  sami NIEwinni

Jak par example  Renata KIM

"   No ale szczytem bezczelności – nie można nawet powiedzieć, że "szczytem niekompetencji", bo w tym momencie określenie: "bezdennna głupota" też nie odda w sposób adekwatny stanu (nie)wiedzy pani Kim – z jej strony była próba zrobienia z rządu PiS, oprawców Romana Kluski, który rzeczywiście obecnie święci sukcesy w hodowli owiec i produkcji owczych serów: "
https://3obieg.pl/renatakim-ty-jestes-medialna-oszustka/

________________________________________

Albo niejacy  Ernest  ZOZUŃ  und  Jerzy SOSNOWSKI 
etc etc etc

__________________________________

PS

  Jak znam Wojciecha Manna, wiem, że gdyby był dyrektorem „Trójki” zachowałby się równie odważnie, jak rok temu Kamil Dąbrowa (związany obecnie jak Andrus ze „Szkłem Kontaktowym”), który w Polskim Radiu puszczał słuchaczom w ramach protestu, co godzinę hymn Polski. Ale ponieważ okoliczności są inne, o wiele trudniejsze, myślę, że Wojciech Mann w następnej audycji będzie grał dla nas non stop kolor, piosenkę „Wolność, kocham i rozumiem”, przyniesie skrzętnie przechowywaną, dwumetrową relikwię, jaką dla przedstawicieli byłych komunistów i Trzeciej RP jest Czekoladowy Orzeł, i zje go na antenie do ostatniego okruszka, mlaskając przy tym z wielkim smakiem.

                                                                                                                          Hoyt/2017

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/hoyt/czy-wojciech-mann-zje-relikwie-czekoladowego-orla

 

Vote up!
8
Vote down!
-1


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1623495

Mianowicie, kultowa "Trójka"...się topi i upada na samo dno. Nieważne, że daleko do tego dna nie miała i może, pozbywszy się balastu leśnych dziadków, wreszcie odzyska pływalność. Nie, to Śmierć Radia bo odszedł z niego Mann, Waglewski i jeszcze troje jakiś innych bubków. Nikt oczywiście nie pomyślał, że ten koniec musiałby kiedyś nastąpić z powodów biologicznych i żaden przedsiębiorca na taki koniec nie może czekać. Nie ma Manna, nie ma Radia. Nie ma Knapika{TVN24}, nie ma TVN-u. Nie ma Forda, nie ma Fordów a nawet jak są, to tylko gorsze- to przecież jasne

FOT.█▬█ █ ▀█▀  "polska" #krulowa "polskiego" radia PR3

https://www.salon24.pl/u/673527/1030947,trojka-na-dnie

Vote up!
7
Vote down!
-1


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1623579