Poniedziałkowy serwis krajowy...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Początek nowego tygodnia zaczął się dla rządzącej jeszcze niestety kolaicji PO-PSL rutynowo. Koszalińska prokuratura postawiła zarzuty, korupcjne rzecz jasna,      b.staroście tego nadmorskiego powiatu Romanowi S. Przedsiębiorczy ten samorządowiec maczał palce w reralizacji inwestycji " Zabezpieczenie przeciwpowodziowe rzeki Parsęta..." i nie działał jako wolontariusz. Nie trzeba dodawać, że jest on bliskim kolegą ( moze był?) oskarżanego o grubsze sprawy wiceministra środowiska Gawlowskiego. Sprawa jest rozwojowa...czy trzeba wskazywać jakie ugrupowanie reprezentuje podejrzany w tej sprawie?

Nie-do-rzecznik rządu premiery Kopacz-ki, uznawana za mniej od niej inteligentną - Kidawa, ujawniła dzisiaj, że "PO nie można zarzucić mowy nienawiści..." Potem zgrabnie umknęła od odpowiedzi o płatnych hejterów PO, mówiąc z uśmiechem, że "pani premier sobie zażartowała".A na koniec, gdy działanie leków osłabło, pani Kidawa obwieściła radośnie - " Wiemy czego Polacy teraz oczekują" [no ja myślę,że wiedzą]..."Platforma pokazała, że potrafi rozsądnie dysponować budżetem". Z tym nawet wypada się zgodzić, pani Kidawa zapomniała jednak dodać, że PO dysponowała osiem lat budżetem na potrzeby własne i kolesi a nie Polaków.

Przypominający ożywione zombie poseł- mini-ster Tomczykiewicz ogłosił, że antypolski RAŚ na Śląsku został włączony do koalicji PO-PSL, rządzącej w sejmiku.    A tak niedawno, ze dwa tygodnie temu, Bredzisław w czasie wizyty na Śląski, na wszystkie świętości zapewniał, że porozumienia PO z RASiem być nie może, bo to ugrupowanie antypolskie właśnie.Widocznie min-ster przypominający żyjące i do tego kaleczące po niemiecku zombie, zapomniał o słowach "drogiego Brąka"....

 Poza tym coraz głośniej o kolejnej dymisji mini-stra Sawickiego z PSL-u, za sprawą legendarnej już spólki ELEWARR, będącej od lat miejscem realizacji przez "zielona sitwę" programu - "rodzina na swoim". Trzy lata po pierwszej aferze, dotyczącej niegospodarności w tej spólce, Sawicki został skierowany do kanalizacji. Triumfalnie wrócił wraz z Piechocińskim i dziś znów, tym razem raport NIK, pokazuje jeszcze większą patologie, nepotyzm i korupcję panującą w tej spólce. Jak nic to następna brudna prowokacja "określonych sił" wymierzona w czyste jądro PSL-u. Po tarmoszonym przez CBA pośle Burym teraz czepiają się Sawickiego. A co myślą, że on będzie żył z chudej ministerialnej pensyjki...? Żeby tylko "zielonemu" posłowi Godsonowi, nazywanemu z jakiegoś powodu przez kolegów - "Czarneckim" , inspekcja sanitarna nie zarekwirowała jego plantacji bananów pod Łodzią.

 Inny tuz PSL-mafii, dwojga nazwisk Kosiniak-Kamysz, ogłosił,że PSL zdobędzie jesienią 60% tego co "uzyskało" w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Jak powszechnie wiadomo PSL "zdobył" 24% glosów dzięki powszechnemu, ogólnopolskiemu fałszerstwu.Mini-ster "pracy" zdaje się tego nie wiedzieć i wychodzi mu 16%-owe poparrcie jesienią dla jego sitwy. Jest szansa, że własnie jesienią, po odejściu z ministerstwa Kosiniak zajmie sie tym co zdaje się lubi i chce robić - czyli pisaniem powieści futurystycznych. Chyba, że otwartym tekstem ogłosił właśnie powtórzenie fałszerstw z ubiegłego roku. Obawiam się by znów jakaś służba nie zajęła się wypowiedzią "zielonego" mini-stra. Liczba ludowców- męczenników rośnie wiosną...

Z wielką energią i fantazją wystąpił wczoraj w Warszawie prezydent Andrzej Duda.  Bez tremy zatańczył i zaśpiewal z "Arką Noego".To widoczna nowa jakość w polskiej polityce, po siermiężnym "Gomułce Platformy" czyli Bredzisławie. Widać też było entuzjazm zwykłych ludzi ale i nadzieję i oczekiwanie na Zmianę. Wierzyć wypada, że nadejdzie... A mnie, malkontentowi, nie bardzo podobają się dzisiejsze "rewelacje" dziennikarzy. Wskazują bowiem, że pewną pracę w kancelarii prezydenta Dudy mają już Wojciech Kolarski, b.działacz UW i szef biura J.M. Rokity ( dziś szef biura Dudy w Krakowie), oraz Michał Królikowski                      b.wiceminister sprawiedliwości w rządzie Tuska. Zdaję sobie sprawę, że nie ma lepszych, ale chciałbym wiedzieć czy np. pan Kolarski z Krakowa jest skoligacony z panią Leną Kolarską - Bobińską z Krakowa, europosłanką PO, plującą od lat jadem na wszystko co polskie i uczciwe, też kiedyż z UW...

Na koniec muszę pochwalić świetny artykuł kolegi-blogera "Mind Service'a" o JOW-ach. Jest tam kilka świetnych propozycji, które mogą pomóc uczynić bardziej zrozumiałym i akceptowalnym ten pomysł. Mnie najbardziej podoba się, by bierne prawo wyborcze w jednomandatowych okręgach, przysługiwało tylko osobom na stałe tam mieszkającym (dodałbym od np. 10 lat). To pozwala uniknąć "zrzutków" z Waerszawy z workiem pieniędzy...Oczywiście "kukizowcy" tego nie zaakceptują bo ich "twarde jądro" to legnicko-lubińskie i stamtąd pewnie wywiodą większość "jedynek" na listach. Ale pomysł super, no i cały artykuł wart czytania i rozpowszechniania od razu...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Myślę, że to co wczoraj zrobił nasz Prezydent, Pan Andrzej S. Duda mogło zainspirować wielu ludzi. I młodych i starych. " Mianowicie ? Nie stój, nie siedź na dpie tylko zadziałaj ! Podnieś się z kolan ! Ratuj to co najcenniejsze. Nie patrz na innych ! Bądź sobą ! To co podnosząc się z kolan podniosłeś przekaż tym, którzy zgnuśnięci są ! Tak żeby i oni działali ! Bo tego od nich oczekujemy . My owieczki i barany potrzebujemy pasterza bo nas wilki zeżrą ! Już nam dpę odgryźli ! To krótkie wczorajsze wydarzenie pokazało jaka w nas jest siła. Jak olbrzymi potencjał w nas drzemie. Wielce wymowne. Esencja tego, o co w tym wszystkim chodzi. W stężeniu 100%. Destylat ! Potrzebni są tacy ludzie jak PAD ! Miejmy nadzieję, że ten potencjał przestanie drzemać ! Że jego erupcja zmieni Polskę. Na co czekamy już prawie 76 lat. Może na stulecie Odzyskania Niepodległości ? To już za chwilę. Wszystkim Polakom tego życzę. Najlepszego, Bracia i Siostry !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1483362

Witam ! Mialem niezlomne przekonanie,ze Pan A. Duda zostanie Polakow prezydentem! O czym pisalem przed wyborami! Teraz rowniez mam takowe przekonanie ,ze jesienia pogonimy tych cwaniakow mafijnych! Nie liczyli na przegrana,wiec miekkiego ladowania nie bedzie,bo braklo czasu! Bedzie trudniej pilnowac wyborow,bo zlozony temat,ale my rowniez jestesmy mocno doinformowani! Doskonale Pan wie ,ze PSL to kolaboranci! Nawet z diablem chcieliby sie dogadac ,aby zatrzymac stolki i wplywy! Niedoczekanie! To jest wojna narodu z mafijnym ukladem,a zwyciezca bedzie godna wolna Polska! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1483364

godnych i zacnych narodów jakim Naród Polski jest. Jestem z tego dumny już od ładnych kilku tuzinów lat ( może i wstyd się do tego przyznać alem nie baba więc przyznać się mogę )

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1483367

Dalej sie zastanawiamy! Z AK Pan nie wygrasz,znajdziemy! Upomnienie!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1483441

Skomentować mogę ( raz na jakichś czas - dopotąd dopokąd mnie nie wyrzucicie, jak mawiał kolega kierownik ). Ale jak mogę wyrazić się jasno i bez ogródek na temat tekstu który pojawia się a z którym dramatycznie się nie zgadzam bo wali w moje polskie nozdrza okrutnie ? A autor tekstu kpi sobie z wszystkiego w co wierzę ? Po raz n-ty. Sporo tu badziewiaków. Jak mogę takiego gościa próbować przynajmniej wyautować lub sponiewierać w sposób taki, aby więcej na forum nie bazgrolił ? Wstydu Polkom i Polakom nie przynosząc ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1483379

Od zaprzyjaźnionych Krakowian wiem, że biuro poselskie A.Dudy było prowadzone prężnie, a Królikowski to z kolei zdolny i nie dający się rozgrzać prawniki dlatego był "niedobry" jako wiceminister bo miał "sztywny" kark i wyleciał z hukiem, a Platformie zaraz zaczęło się żyć spokojnie bo przestał jej sypać tryby w piasek. Uppssss... odwrotnie !

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483439

A by sitwie PO PSL-u żyło się lepiej...

NIK negatywnie oceniła sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad Elewarr-em przez prezesa Agencji Rynku Rolnego i postulowała rozważenie likwidacji spółki.

Zapewnienia ministra Marka Sawickiego, że sytuacja już się zmieniła, uspokoiły Ewe Kopacz, a Kidawa Błońska stwierdziła ze: “unormowano system, wyeliminowano nieprawidłowości” i dodała “w ogóle nie było takiego pomysłu, żeby dymisja Marka Sawickiego miała miejsce”!

W Raporcie NIK czytamy:

 -łączna kwota wynagrodzeń, rozdawanym członkom zarządu niezgodnych z prawem, gigantycznych premii, sięgnęła 1 mln 401,8 tys. zł.

 -prezes Agencji Rynku Rolnego nie podjął działań w celu wyegzekwowania zwrotu  nienależnie pobranych wynagrodzeń i tym samym roszczenia uległy przedawnieniu.

 -następna kontrola sprawdzająca wykazała ze doszło do nieprawidłowości finansowych, które wyniosły tym razem 1 mln 129,6 tys. zł (suma nienależnie pobranych wynagrodzeń przez członków zarządu i członków rady nadzorczej spółki).

Ustalenia obu kontroli wykazały ze nieprawidłowości finansowe dotyczące nienależnie pobranych wynagrodzeń wyniosły łącznie 2 mln 531,4 tys. Zł.

Trudna sytuacji ekonomiczna Elewaru , jakim była dekapitalizacja jej majątku, spadającego udziału spółki w rynku zbóż i rzepaku, nie była przeszkodą   by  wzrosły wynagrodzenia na stanowiskach kierowniczych, w tym dyrektora generalnego i dyrektorów oddziałów aż o 30 proc.!

POgonić PO i sitwę ze WSI

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1483461

Witam Pania! Moja zona rowniez Ela! Pani Elu ,takie liczby nadal bardzo mile widziane! Spoleczenstwo Polskie powinno miec wglad i dostep do wydatkow panstwa! Klaniam sie!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1483470