Duży krok w stronę kondominium...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

W PO-państwie co dzień to "sukces", od którego kręci sie w głowach ludzi zaczadzonych przez telewizyjny ogłupiacz. Wczoraj polskojęzyczna gazeta robiona przez starozakonnych przyznała tytuł "Człowieka Roku"...nietrudno zgadnąć - Bredzisławowi. Laureat nagrodę odebrać ma już po pierwszej turze wyborów, 15 maja, a laudację wygłosi - "prezydĘt Europy" w osobie własnej. Dziś tenże sam "kaszubski Słowianin" został - "Człowiekiem Roku" MAXTV. Prześmiewczy komentarz dla "laureata" w wykonainiu dziennikarza Maxa Kolonko, na stronach własnego programu internetowego, juz robi furorę w sieci. I chyba o to chodzi. Napompowani jak balony przedstawiciele sitwy PO-PSL jak ognia boją się tylko ośmieszania. Żadne groźby, zawstydzanie, napominanie na nich nie działają. tylko wyśmiewanie tych głupków daje efekt. Pokazywanie ich w krzywym zwierciadle dowcipów, których sami są sprawcami odziera ich z szat "polityków" czy "mężów stanu" a pokazuje w ubiorach najlepiej do nich pasujących - więziennych pasiakach.

Wczoraj pan prezydĘt bawił w Kościerzynie-Koźlu!!!, jak raczył inteligentnie zauważyć w trakcie spotkania z załogą zakładów w Kędzierzynie.Człowiek, który o własnych siłach nie jest w stanie wygłosić jednego sensownego zdania, pisze z błędami większymi niż najmniej inteligentny trzecioklasista, mający kłopot z oceną miejsca w którym się aktualnie znajduje, "walczy" o reelekcję. Po co ? Przeciez na prezydencie kraju spoczywają poważne obowiązki. To tylko sitwa pseudopolityków z PO uczyniła sobie zabawę (naszym kosztem), z urzędu przez lata uosabiającego powage państwa. Ale oni po to własnie stworzyli III RP by tekturą i me(n)dialnym picem zastąpić realną rzeczywistość. I w dużej mierze im się to udało. Ludzie głupi, wyzuci z zasad, przyzwoitości i jakiegokolwiek perspektywicznego myslenia zagarnęli władzę w Polsce przed ośmiu laty. Potem już tylko umiejętnie fałszując kolejne wybory, utrzymywali się na powierzchni. I teraz szykują się do ponownych matactw i fałszerstw. Polska już tego nie wytrzyma.

 I dobra wiaodmość na koniec. Włoskie konsorcjum Saipem (z mieszanym kapitałem europejsko- kazachskim) podjęło sie realizacji projektu rosyjskiego Gazpromu roboczo nazywanego "Turecki potok". Jak wiadomo po zablokowaniu przez Amerykanów ( poprzez nacisk na rząd bułgarski) rosyjskiego gazociągu "South Stream", władze w Moskwie szybko dogadały się z Turcją i to poprzez Morze Czarne do Turcji ( omijając Bułgarię) pociągnięty zostanie nowy gazociąg. Na marginesie dodać wypada,że państwa UE - Węgry, Grecja, Austria czy Włochy bez wstrętu przyjęły rosyjskie propozycje i przez ich terytorium pociągnięte zostaną gazowe nitki. Stratni są w ostatecznym rachunku tylko Bułgarzy. No i Ukraina, bo jak pojawi się nowy gazociąg to Rosjanie na pewno zamkną przesył gazu przez ten kraj. Można rzec - "Mądry Bułgar po szkodzie..." A dla PO-lski oznaczać to może kolejne wydłużenie w czasie ralizacji legendarnej juz inwestycji "katarskiego gazoportu" w Świnoujściu.  Na czas powyborczy... A wtedy wcale się nie zdziwię (po ewentualnych zwycięstwach Komorowskiego i PO jesienią), że ta złodziejska szajka po prostu inwestycję tę przerwie. Wątpiących w moje czarnowidztwo odsyłam do miejsc gdzie jeszcze niedawna stały polskie stocznie...i przypominam puste deklaracje "kaszubskiego Słowianina" z 2007 roku, który "dawał słowo",że będzie bronił miejsc pracy polskich stoczniowców. Kopacz rozwali teraz kopalnie, Komorowski "sprywatyzuje lasy i ziemię" i idea lewackiego "europejskiego" kondominium stanie się faktem...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

BŁAZEN ROKU, gdyż ta byłaby właściwsza w odniesieniu do nagrodzonego powyżej! Cóż, wierny, aczkolwiek pilnujący dobrze swoich interesów , organ prasowy GW zachował się jak zwykle! Jak można Polakom zamącić w glowach, świnię podłożyć, to dlaczego nie! Zwłaszcza jak się ma poparcie elyty rządowej, reklamowe zlecenia i inne gratyfikacje, o których nie wspomnę, bo je znamy.Mam nadzieję, iż naród przejrzał na oczy i nie kupi tej lukrowanej bredni!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1476197

Rzeczywiście ktoś może uznać go za błazna.
Czy jednak ci co kreują jego wizerunek i realizują poprzez niego swoje cele nie chcą przez to uśpić naszej czujności? Medialnie prezentuje się kiepsko ale ustawy podpisuje „porządnie” to znaczy nic nie wetuje ani się nie ociąga. Nawet pakty międzynarodowe, które godzą w naszą suwerenność i szkodzą rodzinom. Myślę że ten wiersz trochę o tym mówi.

KU NIEPODLEGŁOŚCI

 

Ojczyzna; Wolności

Skarb odzyskany.

Prezydent mówi…

Że cieszyć się  mamy.

Niepodległości

Pięknie wiecuje,

A pakt fiskalny,

Nam podpisuje.

Co to za wolność,

Gdy nam w Brukseli,

Będą mówili,

Jak budżet dzielić.

Jak uczyć dzieci?

Czy ich rodzice.

Tułać się maja,

Po całym świecie?

Rodzi się z tego,

Myśl właśnie taka.

Robi ktoś w konia,

Tutaj  szaraka.

                                   Krzysztof Radło

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

trzeźwy

#1476208

Witam! Przypomne,ze jakis czas temu rozochocone po wyjscu z knajpy Tuzy z PSLu, zalatwiali swoje potrzeby fizjologiczne pod krzaczkiem w centrum Brukseji!  Teraz blazny- blaznowi - blazna roku! To nawet nie glupota! To szyderstwo z narodu! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1476199