Promyczek wiosny w lutym

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wzrosły nadzieje na zmianę. Początek kampanii Andrzeja Dudy to oddech świeżości i wreszcie polskiego myślenia w zatęchłej od lat atmosferze III RP. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale teraz sztabowcy PiS powinni pomyśleć jak ten radosny przekaz podać rolnikom i górnikom. Im wcale nie do śmiechu, a to coraz bardziej radykalnie antyzłodziejski elektorat. Czytelny, choc mało konkretny pomysł na powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, wymaga teraz obudowania go pomysłami na zmianę całkowiecie rozregulowanego systemu "teoretycznego państwa". Jeżeli Dudę uda sie wykreować na "sztandar" wszystkich niezadowolonych z nie-rządu sitwy PO...to prezydĘt będzie miał kłopot.Gdyby me(n)dia szczelnie nie skrywały wszystkich idiotyzmów i głupot opowiadanych przez pięć lat przez "głowę" państwa, to wygrana Dudy byłaby już dziś prawdopodobna. Ale me(n)dia są stronnicze, łżennikarze na służbie służb, w końcu zmiany obawiają się wielcy geszefciarze w stylu Kulczyka czy Solorza, którym nie-rząd PO-PSL pozwala od lat bezkarnie "działać w prywatyzacji".Do tego drobni ciułacze z "szarej strefy", którym mętna woda od lat pozwala po prostu zarabiać na życie. Nie wiem jak ich przekonać do idei Dudy, dążącego  do odbudowy powagi państwowych instytycji. Może jakaś jednorazowa abolicja dla tych, którzy ujawnią swoje ciemne interesy? A co z polskim przemysłem, bezkarnymi bankami i niepłacącymi nic w Polsce właścicielami zachodnich sieci marketow? Tu trzeba odważnych inicjatyw, jasne ,że prezydent musi mieć wsparcie sejmu ale...klęska Komorowskiego może całkiem zdekomponować obóz zdrajców i złodziei. Pamiętac trzeba, że w  odwodzie PO-szuści mają PKW, "niezawiwsłe" sądy no i Seryjnego w ostateczności. Przesadzam? A Smoleńsk można było sobie wyobrazić? Dzisiejsza dawka optymizmu i wiary w sukces była potrzebna. Teraz trzeba pracować "na jednego", nie dać się dzielić, skłócać, okłamywać. Od dziś już me(n)dialni funkcjonariusze zaczną festiwal szczucia i skłócania. Komorowskiego schowają na razie do szafy...chyba,że sytuacja na Ukrainie skompromituje bezczynność tych łotrów. Jest niewielka szansa - teraz trzeba pracy...

Na weekend Kopacz-ka zwiała z psiapsiółkami do szafy (nawet z tą rzuconą "na policję"), Siemoniak wzorem Schetyny "pogroził" Rosji - w telewizorze. Kompletny kabaret w wykonaniu kabotynów...Dla przykładu - Rosja ogłosiłą zamknięcie polskiego konsulatu w Petersburgu i mimo popiskiwania Schetyny zamknie go...od 25 lat "władze" III RP "stanowczo domagają się" zwrotu 14 nieruchomości w Warszawie bezprawnie użytkowanych przez Rosję. i co? - nic, jak zwykle przy zetknięciu się "teoretycznego " państwa z prawdziwym - "będziemy się nadal domagać"....

 Niezmiennie uważam,że oprócz aktywnej kampanii Andrzeja Dudy tylko stały uliczny nacisk na PO-szustów pozwoli Polsce pozbyć się tego toksycznego nowotworu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:8)

Komentarze

Gdyby ta konwencja PiSu poszła na żywo w TVP 1, tak jak poszła na żywo w "Republice" ( No i patrzcie! A co było w Trwam?, Co jest w podawanych telewizyjnych programach codziennie w Naszym Dzianniku. Przypomnę. TVTrwam,TVP1, TVP2, TVPolonia, Radio Maryja. A teraz popatrzmy co podaje w odnośnej rubryce TVRepublika. TVP1, TVP2, TVN, POLSAT, TVRepublika, TVTrwam. Tak podaje także każdy numer Gazety Polskie Codziennie. No i co na to Ojciec, Ojcze Dyrektorze?)

to Andrzej Duda, kandydat PiS na Prezydenta Polski już by nim był!!!

A tak. Co będzie wiedział o A. Dudzie przeciętny leming. Ano zobaczymy, ale z pewnością to co mu powiedzą Paradowska, Sekielski, Żakowski, Kol-Zalewska i tym podobni łżennikarze i mentniacy.

Uważam A. Dudę za świetnego kandydata. Pokacał swoją klasę w każdym calu.

Andrzej Duda-Mąż Stanu!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1464592

Nie martw się., Nie jest źle.
Nie mam telewizji Republika, ale oglądałam w TVPO INFO. Sprawdzałam na WSI24. Też był przekaz na żywo. Ale tylko wystąpieni p. dra A, Dudy było w całości.
Chyba dziennikarze czują się zagrożeni, ponieważ prawie bez przerwy komentują i pokazują fragmenty konwencji. O panu A. Dudzie wypowiadają się pozytywnie.
Podczas konwencji p. dr. A. Duda powiedział, że (chyba 2 dni temu) było bardzo ważne posiedzenie komisji zdrowia, gdzie byli fachowcy w zakresie medycyny, naukowcy, specjaliści od zarządzania służbą zdrowia.
Na stołach były mikrofony wszystkich stacji , kamery na sali też. Ale TYLKO Telewizja Republika transmitowała to jakże dla Polaków ważne spotkanie.
Łże medialnym usłużnym nocnikarzom powinna po tych słowach mignąć w móżdżkach czerwona lampka.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1464594

Niestety, nie jest jeszcze dobrze. Taki komentarz dał na fb młody znajomy:

 

Siedzę sobie w pracy i słyszę od młodych, wykształconych i z wielkich miast (40+, średnie, Kowalewo Pom.), że Komor wygra w pierwszej turze, bo nie ma kontrkandydata... I tak mnie naszło, że każdy dotychczas zgłoszony jest lepszym kandydatem... nawet Ogórek... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1464944

Już kiedyś pisałem że Polska jest w stanie wojny ekonomicznej i energetycznej z sąsiadami.
Jednym z frontów jest górnictwo. Jak podaje portal Biztok "to nie rząd opracował plan naprawczy dla polskiego górnictwa, ale międzynarodowa firma Boston Consulting Group".  http://wpolityce.pl/polityka/230129-kto-naprawde-napisal-program-restrukturyzacji-gornictwa-minister-kowalczyk-czy-zagraniczna-firma-konsultingowa

Jeżeli rząd przez ten program chciał zlikwidować pięć kopalń (nazwijmy go plan A) to przez strajki górników ten plan się nie powiódł. Zazwyczaj wielcy gracze mają plan zapasowy gdyby ich pierwotne plany się nie powiodły i wtedy mamy plan B. Czy taki plan istniał nie wiemy. Dzisiaj górnicy w JSW strajkują i domagają się odwołania prezesa tej spółki. Tymczasem jak podaje Interia http://biznes.interia.pl/gieldy/news/nie-kupia-juz-wegla-z-jastrzebia-znalezli-dostawce-za,2088698,1844#pst85268703 JSW wstrzymała dostawy węgla do należących do ArcelorMittal Poland koksowni w Krakowie i Zdzieszowicach (opolskie). Moje pytanie czyżby nie mieli zapasów węgla na składach? Rzecznik prasowa grupy ArcelorMittal Poland Sylwia  Winiarek oświadczyła że poszukiwanie alternatywnych źródeł dostaw nie jest wielkim problemem i że zabezpieczono dostawy węgla zamorskiego do koksowni. Wnioski nasuwają się takie że po zakończeniu słusznych przecież protestów nie będzie komu sprzedawać węgla i finał będzie taki jak ze stoczniami, a prezydent Duda jeśli wygra nie będzie miał już nic do powiedzenia. Jeśli miałby to być plan B to nie tylko musimy wspierać A. Dudę ale jednocześnie bronić górnictwa i lasów.
Informacja ukazała się 5-go lutego.
Na lasy już od dawna mają chrapkę różni amatorzy bo przez naciski „ekologów” poszerzono w puszczy Białowieskiej wbrew sprzeciwom leśników granice parku narodowego. Efekt jest taki że na terenach gdzie prowadzono racjonalną gospodarkę leśną leżą i gniją stare powalone drzewa które są wylęgarnią robactwa atakującego zdrowe okazy. Leśnicy nie sprzedają drewna i mają mniej pieniędzy. Tamtejsza ludność zamiast palić w piecach drewnem kupuje rosyjski węgiel a rząd tłumaczy  że musimy sprowadzać węgiel bo transport ze Śląska podrażał by jego cenę.
Chciałbym żeby mi ktoś powiedział że jestem w wielkim błędzie.

Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

trzeźwy

#1464949