Polska starożytna, słowiańscy królowie Lechii

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Historia

Kolega Jacek udostępnił na Facebooku stronę:

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-...

... co zainspirowało mnie aby w kilku słowach opisać swoje rozważania.

Niedawno na YouTube opublikowałem film z 1991 roku z bierzmowania we wsi Mąkoszyce woj. opolskie, gdzie ksiądz opisując swoją parafie przed biskupem, powiedział: - Miejscowość Mąkoszyce powstała w 1267 roku. Tymczasem data ta jest wzmianka o erygowaniu już wtedy pierwszej parafii, o czym mówią dokumenty źródłowe. W książce prof. Henryka Borka „Górny Śląsk w świetle nazw miejscowych” wydanej w 1988 roku przez Instytut Śląski w Opolu istnieje informacja o mieszkającym w Mąkoszycach w 1136 roku Mękoszu.

Twierdzenie, że Mąkoszyce powstały wtedy kiedy parafia, jest idiotyczne. - Że niby parafia w powstała w XIII w. w szczerym polu? I rzekomo dopiero wtedy powstała wieś .... - Ale takie jest myślenie wczesnego kościoła. Świadczy to również o ówczesnym wymazywaniu polskiej (pogańskiej) historii. Prości ludzie obchodzą 700-lecia swoich wsi - to im wystarcza i są zadowoleni. Tymczasem (inna) wieś w której mieszkam, ma ciągłość osadniczą od 500 r. p.n.e., a nie od roku 1228 roku, gdy została wymieniona po raz pierwszy w dokumencie księcia Kazimierza I Opolskiego.

Na zamku Piastów Śląskich w Brzegu sfotografowałem genealogie rodu Piastów, która sięga daleko wcześniej niż Mieszko I. Genealogia ta jest zdaje się kopią tej, dostępnej zwiedzającym na Jasnej Górze w Częstochowie.

Rozmawiałem z przewodniczką w Brzegu, która przyznała mi rację, gdy powiedziałem, wcale nie swojego autorstwa zdanie, że: „Historię Polski należy napisać od nowa”.

Do historii przedstawianej przez „turbołowian” podchodzę ostrożnie. Sceptycznie podchodzę np. do zapisów w biblijnej Księdze Sędziów:

Księga Sędziów 15:9
„Wtedy Filistyni wyruszyli i rozbili swoje namioty w Judzie, a robiąc wypady, docierali aż do Lechi”. Nie – Lechii – przed dwa „i”.

To tak jakby utożsamiać Jezusa Chrystusa - Pana Jezusa - z greckim "panem" - faunem, pogańskim leśnym bożkiem z kopytami. Zbieżność nazw i tyle, ale niektórzy to robią.

                                          Tymczasem:

Dzięki nowoczesnym badaniom nauka wchodzi w coraz głębsze sfery badań zarezerwowane dawniej tylko dla humanistów. Podejście humanistów w stosunku do badań historycznych często jest nacechowane ideologicznie, stąd ich podejście naukowe często spotyka się z krytyką jako nieobiektywne.

Zaznaczam jeszcze raz, że wszystkie miejscowości mają nazwy, których pochodzenie często jest o wiele starsze niż może się wydawać. Proszę pamiętać, że gdy jakaś wieś obchodzi np. 750 – lecie istnienia, nie oznacza, że ma tylko 750 lat.

Daty te wyznaczają zaledwie pierwsze wspomnienia o wsi w jakimś oficjalnym, zazwyczaj kościelnym dokumencie, np. o przeniesieniu klasztoru z Rybnika do Czarnowąsów albo datę powstania (erygowania) parafii.

Na szczęście propagandzie sianej przez ideologicznie nacechowanych (zidiociałych) humanistów przeciwstawia się „twarda nauka”:

Na stronie do której link jest na początku strony czytamy:
„Nazwy Polski (Lechia) używane przez (dawnych – przyp. R.K.) obcych kronikarzy to: perskie-Lachestan, litewskie-Lenkija, tureckie-Lehistan, ormiańskie-Lehastan, węgierskie-Lengyelország".

Węgrzy do dzisiaj nazywają nasz kraj – Lengyelország, a Ukraińcy mówią na nas Lachy. Czy to aby nie od naszej nazwy wywodzi się kultura Lendzielska - kultura neolityczna z lat 5000-4000 przed naszą erą? Zdjęcie poniżej pokazuje jej zasięg ze schyłku 4 tysiąclecia p.n.e:

Źródło: Wikipedia, autor: Old Europe https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Old_Europe.png 

W tym miejscu polecam audycję naukową emitowaną w Polskim Radiu i rozmowę z genetykiem prof. Tomaszem Grzybowskim odnośnie genezy Słowian, który mówi, że nasi przodkowie żyli na tych ziemiach już prawie 10 000 lat temu:

https://www.youtube.com/watch?v=TrsJL-XKx68

Oraz ciekawe spostrzeżenia youtubera: „Istniejemy trochę dłużej niż od roku 966”
https://www.youtube.com/watch?v=ZOdRlNKCYMM&t=6m13s

Tymczasem grupa Polaków małego ducha - ta, dla których kolonizacja się nie skończyła, a co więcej, nie wyobraża sobie bez niej życia, będzie twierdzić, że nasi przodkowie przywędrowali na nasze ziemie z Syberii zaledwie 400 lat przed Mieszkiem I.

Ale skoro rzekomo przywędrowali z Syberii lub ze wschodniej Ukrainy, to jakim cudem ci blondyni nie zmieszali się z Chazarami czy Mongołami i nie mieli czarnych włosów i skośnych oczu? Obawiam się, że głównym wrogiem naszej niepodległości są mierni, skolonizowani Polacy, którzy ambicję ludzi wolnych: panów – Lechitów, ciągną w dół, i robią wszystko, aby nasze państwo się nie rozwinęło i nie stanęło dumnie na nogi. To jest niczym innym jak „modlitwa Polaka” z filmu M. Koterskiego „Dzień Świra”, albo jak w powiedzeniu: „Gdy Żyd awansuje, to stu Żydów go pcha w górę, a gdy awansuje Polak, to stu Polaków zrobi wszystko, aby ściągnąć go w dół i zgnębić”.

Słowianie pochodzą od Ariów, Celtów oraz Staroeuropejczyków. Nasze pochodzenie jest bardziej skomplikowane niż się wydaje, o czym w przejrzysty, poparty badaniami naukowymi sposób, opowiada pisarz Czesław Białczyński, którego filmy są łatwe do znalezienia w Internecie - polecam.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:4)

Komentarze

Czytałem gdzieś, że badania genetyczne wykopywanych szczątków ludzkich potwierdzają że nasze geny były obecne na terenie dzisiejszej Polski już 11 tysięcy lat przed Chrystusem - dokładnie od czasu, kiedy cofnął się lodowiec. A to jeszcze nie początek naszej kultury, bo wyprzedzaliśmy okoliczne kultury myśliwskie tym, że już byliśmy zaawansowani w uprawie roli i znaliśmy wozy czyli koło.

Pozdrawiam. miarka.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1546807

Mieszko 1, a własciwie "Mężko" sprzedał swój kraj Stolicy Apostolskiej (dokument w Watykanie zwany "Dagome iudex")reprezentowanej głównie przez nieprzychylnych Lechi Germanów. Ci wzespół wymazali naszą historię paląc księgi i budując kościoły na dawnych miejscach kultów. Zaborcy kontynuowali dzieło zakłamania.  Na prawdę byliśmy wielkim wspaniałym narodem charakteryzującym się szlachetnymi cechami. Mieliśmy swoje pismo, z którego powstały inne, między innymi alfabet łaciński.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1546828

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ety nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Polskie pismo oparte jest na alfabecie łacińskim, który zaadoptowany został na potrzeby naszego języka, nie odwrotnie. 

Język polski jest językiem  indoeuropejskim, z grupy języków słowiańskich, pismo rozwinęło się stosunkowo póżno w porównaniu z innymi językami.(sanskryt, sumeryjski, czy pismo egipskie )  Najstarsze zabytki piśmiennictwa w Polsce pochodzą z X i XI wieku n.e .  

Gdy rozwijała się cywilizacja zachodnia, na ziemiach polskich wciąż biegali dzicy ludzie odziani w zwierzęce skóry i wymachując maczugami wydawali z siebie mowopodobne odgłosy, niektórym zostało to do dzisiaj.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1546832

Atoli o runach i gładolicy nie słyszał... Występują zabytki piśmiennictwa z wieków przed naszą erą i to nie tylko na terenie obecnej Polski ale nawet daleko od niej.

Kiedy cywilizacja lechicka była już rozwinięta o cywilizacji zachodniej nikt jeszcze nie miał pojęcia. Do dzisiaj występują tam ludzie ubrani w drogie garnitury wydający z siebie bezsensowne dzwięki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1546837

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ety nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wpadł na ten pomysł, że Lechici byli wielką cywilizacją, ba nawet imperium, w końcu pokonali samego Aleksandra Wielkiego, to są bajki.

Głagolica to nie pismo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1546917