Austria wydali imamów i zamknie meczety

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz chce zamknąć 7 meczetów i wydalić finansowanych z zagranicy imamów.

Czarę goryczy przelała inscenizacja bitwy o Gallipoli, która miała miejsce w 1916 r. podczas I wojny światowej. Jak donosi portal „Alarabiya.net", kanclerz nie zgadza się, aby obok siebie żyły równolegle dwa społeczeństwa. Sebastian Kurz zapowiada: „dla politycznego islamu i radykalizacji, nie ma miejsca w naszym kraju”.

„Zdjęcia, opublikowane przez tygodnik "Falter", pokazywały młodych chłopców w mundurach, w kamuflażu, maszerujących, salutujących, machających tureckimi flagami, a następnie udających martwych” – pisze „Alarabiya.net”.

Kurz zapowiedział tę mocną, jak na Europę decyzję, po przeprowadzeniu dochodzenia, gdy w kwietniu w meczetach finansowanych przez Turcję, pojawiły się dzieci odtwarzające role martwych żołnierzy podczas inscenizacji bitwy o Gallipoli. Bitwa z wojskami ententy, pomimo wielkich strat, została wygrana przez Turcję, która wciaż pamięta o swoich ofiarach.

Inscenizacja jest autorstwa turecko-islamskiej organizacji kulturalnej ATIB, która ma swoją siedzibę w Kolonii w Niemczech, gdzie też znajduje się oddział tureckiej agencji religijnej Diyanet (Dyrekcja Spraw Religijnych od 1924 roku ma główną siedzibę w Ankarze). Oficjalnie ATIB potępiło to wydarzenie, twierdząc, że inscenizacja została przerwana. Jest tylko pewne „ale”...Tu nie chodzi o inscenizację, ale o szkolenie młodych wojowników.

Tender Branson na austriackim forum pisze:

„Obrzydliwy wielki skandal w Austrii (i w Niemczech) (...)

Tureccy ekstremiści należący do ATIB - macki tureckiego prezydenta Erdogana w Austrii, niedawno zindoktrynowali i poddali praniu mózgi swoje dzieci, aby przeprowadzić bitwę w wiedeńskim meczecie, w którym dzieci były ubrane w mundury, pistolety-zabawki, a nawet pozowali jako martwi:

(...)

Jest nawet możliwe, że ATIB (turecko-islamskie stowarzyszenie kulturalne) może zostać rozwiązane z powodu incydentu.

(...)

W jakim celu Erdogan i jego ekstremistyczni konwojenci emigrując do Austrii próbują teraz stworzyć społeczeństwo równoległe w Austrii i meczetach? Poprzez rekrutację i pranie mózgu i szkolenie małych dzieci, aby same stały się ekstremistami?”.

Czyżby Turca wciąż się nie pogodziła, że 12 września 1683 roku nie zdobyła Wiednia?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (21 głosów)

Komentarze

zachodnioeuropejskie społeczeństwa zaczynają się budzić ze zgrozą w oczach.

Niestety to nie był tylko zły sen albo "one night stand". Gościu po drugiej stronie łóżka nie włoży gaci i nie pójdzie sobie precz. Niestety zawarłyście dziwki małżeństwa bez intercyzy i bez walki o miejsce pod własnym dachem się nie obejdzie!

Vote up!
17
Vote down!
0
#1565621

dowiem się, z wiarygodnego źródła, że wydali-ŁA. Mieszańcy germańsko-czesko-galicyjscy są od dawna niewiarygodni i nie mają zbytniego poważania politycznego w Europie. Wielowiekowe przykłady o tym mówią dobitnie.

Vote up!
7
Vote down!
0

yenom

#1565647

ale to przecież dopiero początek.

Uważam, że za ich przykładem pójdą tez inne państwa, na razie to intuicja lub jak kto woli pobożne życzenie - ważne żeby się spełniło!

Vote up!
2
Vote down!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1565888