122 polskim miastom wg analiz Polskiej Akademii Nauk grozi upadek

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk opublikował listę 122 średnich miast w Polsce, którym grozi zapaść społeczno-gospodarcza.

Wg analizy danych Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk opublikowanego przez Serwis Samorządowy PAP: 122 miastom na 255 średnich miast w Polsce grozi zapaść – marginalizacja i zjawiska kryzysowe.

Dane liczbowe pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na dzień 31 czerwca 2016 roku.

Opracowanie tabeli: Romuald Kałwa

Źródła:

1. http://www.polskawliczbach.pl/Wojewodztwa#ixzz4pLD6KrkL

2.  http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176441/Upadek-miast--PAN-122-miastom-w-Polsce-grozi-zapasc-spoleczno-gospodarcza

 

Komentarz: wysokie podatki, biurokracja - utrudnienia dla przedsiębiorców, dowolna interpretacja przepisów przez urzędników skarbowych, niespójne prawo, wysokie koszty opodatkowania pracy, niskie płace - nawet jeśli pracodawcy mają pieniądze by płacić więcej...

Dlatego ludzie uciekają z Polski – mają dość bycia traktowanymi jako ludzie drugiej kategorii.

Nie należysz do klik? To nie masz szans na dobrą pracę. Nie dajesz łapówek? To Twój biznes będzie kulał i nie będziesz wygrywał przetargów.

Nawet do środków z UE mają dostęp nieliczni. Niektórzy tylko dostają ochłapy. 

Polska się zadłuża, a kto ma dostęp do tych pieniędzy? No przecież nie zwykli ludzie. A dług będą musieli spłacać przede wszystkim oni i ich ciężko pracujące dzieci. Niewolnictwo.

Dlaczego niewolnictwo? Bo nie płacąc podatków pójdziesz do więzienia, a władza zabierze Ci wszystko.

Czy tak musi być? Nie. Ale dlatego zwykli ludzie muszą odzyskać państwo. Czy oddałbyś życie za demokrację, gdy tylko raz na 4 lata wybierasz swoich przedstawicieli (których nie możesz odwołać jeśli nawalają), a służysz tylko do płacenia podatków, które oni ustalają?

Jesteś niewolnikiem.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:3)