Prowokacja gliwicka! Czy opozycja już ma prawo strzelania do PiS?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Bez względu na jakiekolwiek faktyczne przyczyny odrzańskiej katastrofy ekologicznej, absolutnie nie powinniśmy odrzucać hipotezy ataku w wojnie informacyjnej przeciwko Polsce i polskiej racji stanu.

W środę wieczorem senator Stanisław Gawłowski, przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej Senatu napisał []]>twitter]]>] w sprawie odrzańskiej katastrofy ekologicznej tekst o PiSowskiej swołoczy zamiatającej katastrofę ekologiczną na Odrze pod dywan. []]>link]]>]. To wygląda na eksces, paskudny wybryk pana senatora. Ale niestety, jest to zorganizowane działanie, prowadzone systematycznie w sposób ciągły w złej wierze.

Pierwszym, najprostszym potwierdzeniem tej hipotezy jest lektura twitterowego adresu ]]>@Stanisława Gawłowskiego]]>. Innym sygnałem jest ponowne pojawienie się pani ]]>Anny Garwolińskiej]]> w identycznej roli. Za pierwszym razem, w kwietniu 2022 roku, była liderem strajku, którego celem mogło byś sparaliżowanie wojskowych dostaw na Ukrainę. Wtedy była oficjalnym pełnomocnikiem kontrolerów lotu. []]>Zastanowienie]]>]. Teraz ta sama pani zaopiekowała się wędkarzami. Ale to są tylko sygnały, motywy do analiz. Międlenie takich sygnałów może trwać latami i prowadzić co najwyżej do irytacji.

Znacznie efektywniejsze jest obserwowanie i rejestrowanie systematyczności w "strategicznych działaniach, prowadzonych w sposób ciągły", chociażby tylko w sprawie Odry.

Mianowicie: 

Zadaniem polskiej opozycji w wojnie informacyjnej prowadzonej przeciwko naszej Ojczyźnie może być między innymi zniszczenie programu odbudowy ]]>Odrzańskiej Drogi Wodnej]]>, programu budowy ]]>Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Świnoujściu]]>. Oba projekty są najważniejszymi przedsięwzięciami, których celem jest strategiczne podniesienie sprawności i konkurencyjności ekonomicznej zespołu portowego Szczecin - Świnoujście w powiązaniu z rozwojem systemu infrastruktury transportu kolejowego, drogowego, lotniczego oraz ]]>Europejskich Dróg Wodnych]]> (E30).

Dywersja oraz informacyjny i polityczny sabotaż są systematycznymi narzędziami strategii współczesnej totalitarnej opozycji, realizowanej w porozumieniu oraz realnym wsparciu politycznym, finansowym i instytucjonalnym Niemiec, Rosji i Unii Europejskiej od dnia 13 grudnia 1981 roku. Jest bardzo ważny element diagnozy - strategicznym celem wcale nie jest zmiana rządu - prawdziwym zamiarem jest zniszczenie Polski jako państwa poważnego. Ze strategicznego punktu widzenia o końcowej diagnozie decydują twarde fakty. 

Pozwolę sobie pokazać przykładowy zestaw takich faktów w cytacie fragmentu felietonu z 21.10.2017 zatytułowanego "]]>DYWERSJA I SABOTAŻ - UWAGA NAJWYŻSZY ALARM!]]>
Oto ten fragment opatrzony podtytułem:
"CO ZAWINIŁA RZEKA ODRA, BY JĄ TAK PASKUDNIE ROZDEPTAĆ?"

(...). Wybory parlamentarne dokonały się 25 października 2015 roku. Ostatnim rzutem na taśmę, ma miesiąc przed dymisją (12.11.15) rząd Ewy Kopacz w dniu 13 października roku 2015 ratyfikował polsko niemiecką umowę w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej - wbijając nóż w plecy polskiej gospodarce, wydając haniebny wyrok na polski transport. Niżej, w trzecim komentarzu []]>link]]>] cytuję zestawienie paskudnych skutków tej umowy, podanych w artykule Angeliki Jarosławskiej, zamieszczonym 18.10.17 w portalu Wnet.pl "O tym, jak poważny w konsekwencjach dla Polski błąd popełnił rząd pani Ewy Kopacz, ratyfikując polsko - niemiecką Umowę w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej". Nie są to wszystkie straty i zniszczenia, ale i ta lista wystarczająco pobudza wyobraźnię. Wyjątkowe draństwo.

Tu jest koniec tego cytatu. To jest rzeczywiście wyjątkowe draństwo. Jest wyjątkowe, ponieważ jest strategiczne. Jest agresywną realizacją niemieckiej i rosyjskiej strategii zniszczenia wszelkich źródeł mocy i trwałości Polski, jest strategią likwidacji wszelkiej polskiej zdolności do samodzielnego rozwoju...

Wspomniałem o wojnie toczącej się przeciwko Polsce od ...*). Taka jest prawda, takie są fakty. Oczywiście, Polska nie jest jedynym celem tej wojny, jest jednym z celów, ważnym, ale nie najważniejszym.

My mamy prosty wybór - albo wolna, demokratyczna i suwerenna Polska, albo wojna na smyczy rosyjskiej albo niemieckiej agentury, razem z takimi zawodnikami jak Marta Lempart, Donald Tusk, Rafał Trzaskowski albo wspomniana niedawno Anna Garwolińska...

Albo suwerenna Polska, albo kompradorski jurgielt za judaszowe srebrniki.

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

O oczywistych POwodach - świadczą ODRAżające fAkty POprzed*zające PO*łowy PO*goni -> do POlitycznych dewastacji - społecznych inwestycji gospodarczych - Polaków Wiernych Polsce sprawiedliwych praw życiowych.

Pozdrawiam. J. K.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1646490

Komentarz z dnia 22.10.2017 r. [link]

► Wykluczenie możliwości skorzystania z funduszy Connecting Europe dla TEN - T i paru innych, które preferują sieci bazowe na rzekach, a te muszą mieć bezwzględnie IV klasę.
► Zatrzymanie transportu towarów i unieruchomienie zlokalizowanych tam portów, które są własnością wielu kluczowych zakładów produkcyjnych, a np. w przypadku Metalchem Opole - mocnego ograniczenia produkcji, albo nawet likwidację zakładów, które odgrywają kluczową rolę w generowaniu PKB kraju.
► Konieczność płacenia przez Polskę po 2030 roku kar za nie przeniesienie co najmniej 30% ładunków transportu samochodowego do transportu rzecznego i szynowego stosownie do zaleceń Komisji Europejskiej.
► Ograniczenie konkurencyjności naszej gospodarki, w której istnieje szereg (!) firm, które wykorzystując żeglowność Odry zmniejszyły by koszty transportu o co najmniej 100 tys. zł dziennie.
► Samoistnie wykluczenie się z sięgania do środków unijnych, gdyż tylko IV i V klasa żeglowności otrzymuje dotacje z UE nawet 95 % całej inwestycji (przykładem są Niemcy).
► Odra w III klasie dalej będzie wąskim gardłem, nie zespoli rzeki z zachodnioeuropejską siecią dróg wodnych.
► Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie części Odrzańskiej Drogi Wodnej - Odry granicznej, pomijając polską część Odry i zupełnie nie uwzględniając aspiracji strony czeskiej, która planuje budowę połączenia w klasie Va.
► Finansowanie modernizacji Odry Granicznej do roku 2028 uniemożliwi także dalszą modernizację tego odcinka przez kolejne 5 lat z uwagi na wymóg trwałości projektu. 

Na wskazanym w umowie PL-NM odcinku, niemiecki instytut stwierdził możliwość osiągnięcia parametrów klasy IV żeglowności Odry. Polski Rząd przed 13.10.2015 zlecił jednak wykonanie modelu do klasy III żeglowności Odry na wspomnianym odcinku.

Vote up!
6
Vote down!
0

michael

#1646494

Cześć Michaelu!

Znowu pracują kanały telepatyczne. Bo ja też pracuję nad felietonem, gdzie użyłem jako przykład Prowokację Gliwicką. Na szczęście dla mnie, ja rozważam dynamikę szczypania Polski z innego punktu widzenia.

To zobaczysz, jak już wrócę do tego niedokończonego felietonu.

 

pozdrawiam

JK

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1646514

Aby wsadzić zespół w zespół niemiłosierną szpilę tym wrednym prowokatorom.

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1646547

@michael-abakus i polecam jego  linki. Rząd PO-PSL oddał  całą polską Odrę Niemcom w pełne władanie. Na gębę. Po wyborach w 2015 r. Polska podjęła starania regulacji polskiej części Odry, m.in. dla spławności barek - taniego środka transportu. Berlin podniósł wrzask, że to zamach Warszawy na  "autonomię"  niemieckiej Odry...

Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1646554

Pierwszym zadaniem jakie otrzymał Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, zaraz po ukonstytuowaniu się rządu PiS po wyborach 2015 roku, było odkręcenie tego antypolskiego strategicznego draństwa. Zajęło to lekko licząc dwa lata, a ważne świadectwo powodzenia w osiągnięciu podstawy realizacji tej misji było zawarte w ustawie z dnia 20 lipca 2017r. Prawo wodne (Dz. U. 2017 poz. 1566 z późn. zm) [link].

A skonsolidowanie systemu infrastruktury technicznej zespołu portowego Szczecin - Świnoujście trwa już siedem lat, a jego elementy są w bardzo różnych fazach rozwoju. Terminal gazowy już działa i jest w fazie rozbudowy i łączenia z systemem rurociągów i magazynów gazu krajów Europy Wschodniej, tunel pod Świną jest w budowie, Głębokowodny Terminal Kontenerowy jest w dopiero fazie przetargu, a połączenie zespołu portowego z siecią transportu kolejowego, drogowego, lotniczego oraz żeglugi śródlądowej także jest w różnych fazach realizacji uporczywie kontestowanych przez wewnętrzną i zewnętrzną opozycję. 

Gołym okiem widać program rozwoju tego zespołu portowego, jako element strategii tworzenia infrastruktury ekonomicznej nie tylko Polski ale nawet Europy Wschodniej obejmującej Trójmorze razem z Ukrainą, niestety w ogniu wrogiej wojny toczonej przez opozycję, która gada głupoty o tym, że rząd nic nie robi.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1646562

FakeHunter to społeczny projekt weryfikacji treści publikowanych w internecie uruchomiony przez Polską Agencję Prasową wspólnie z GovTech Polska.
Serwis FakeHunter przeanalizował rozprzestrzenianie się fake newsa o rtęci w Odrze. Jak się okazuje, rosyjskie i białoruskie media szybko podchwyciły temat i snują narrację o „szkodliwości państwa polskiego dla przyrody”. Cytowany w analizie FakeHuntera specjalista od rosyjskiej dezinformacji i założyciel Fundacji Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa Michał Marek zauważa, że dzieje się tak nie pierwszy raz - wcześniej rosyjska i białoruska propaganda w podobny sposób opisywały budowę zapory na granicy polsko-białoruskiej. 

Link do tego serwisu: [FakeHunter].
Link do raportu o rozpowszechnianiu fałszywej informacji o zatruciu Odry rtęcią: [Czy Niemcy wykryli w Odrze rtęć?]
No i wreszcie link do felietonu wPolityce: [Komu służy panika wokół sytuacji na Odrze? Rosja i Białoruś już wykorzystują propagandowo fake news o zawartości rtęci

A przy okazji jeszcze jeden link do innego raportu FakeHuntera [Czy w Baltic Pipe zabraknie gazu z powodu braku kontraktów?]

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1646569

By nie pozwolić na powrót rezultatów paktu Ribbentrop-Mołotow, który bywa określany jako IV rozbiór Polski. ... Dokument tajnego protokołu do paktu z 23 sierpnia 1939 r. z podpisami J. Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa.

Black Ribbon Day

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1646571