KONIEC Z DEFETYZMEM

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Siła polskiej kultury wykształtowała przez tysiąc lat historii cywilizację Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Nie wahajmy się. Taka jest prawda. Mamy w Europie kilka cywilizacji, których odrębność jest mniej lub bardziej widoczna. Ocena naszego statusu w Europie pozostaje w oczywistej zależności od definicji samego pojęcia cywilizacji, a także w zależności od kryteriów oraz od współczesnych polskich interesów narodowych. Jedno jest jasne. Cywilizacja Rzeczypospolitej Obojga Narodów jest faktem, a naszym strategicznym celem powinno być przywrócenie przynależnej jej mocy i trwałości.

Tak czy inaczej, teraz jest tak, że mamy w Polsce dwa stronnictwa (AA) myśli politycznej:

Anty-asertywne stronnictwo gnuśnych idiotów, którym wydaje się, że posłuszne milczenie jest złotem, a wszelkie działanie ich przeraża. Konkretnie jest to totalna opozycja z podkulonym ogonem wobec świata i z nieustanną awanturą w kraju.
Jest to znany wariant przemocy domowej tchórzy, którzy kompensują swoje publiczne nieudacznictwo w nieustannych awanturach we własnym środowisku rodzinnym. Są to ludzie sprzeczni z cywilizacją Rzeczypospolitej Obojga Narodów i powinni być karani ]]>infamią]]>.

Asertywne stronnictwo ludzi, którzy w aktywnym, pozytywnym działaniu widzą sukces przyszłości Ojczyzny, naszego rodzinnego domu.

Jak wobec tego widzę aktualny stan rzeczy?
Europa jest w ogniu bardzo poważnego konfliktu wojennego pomiędzy chrześcijańską absolutystyczną cywilizacja Zachodu, a antychrześcijańską totalitarną cywilizacją komunistyczną (turańską). To jest prawdziwa wojna, której jedynym możliwym skutkiem jest totalne zniszczenie. Fatalne jest to, że jest to antychrześcijańska wojna aksjologiczna.

Dlaczego tak jest?

Ano dlatego, że Europa nie ma nic wspólnego z demokracją ani nie ma żadnego pojęcia o demokracji. Cała europejska historia, to kultura i tradycja monarchii absolutnych. Jest zasadnicza różnica pomiędzy monarchią a absolutyzmem. Jądrem historii, kultury i tradycji Europy jest absolutyzm. Europejskie elity są w swoim rozumieniu świata i polityki, w swoim wychowaniu i przekonaniach są absolutystyczne. A komunizm jest zdegenerowanym do totalitaryzmu ekstremalnym wariantem absolutyzmu. 

Dlatego ani Timmermans, ani Merkel, ani Tusk ani nikt po ich stronie nie jest w stanie ani pojąć ani zrozumieć czym jest demokracja i na czym w ogóle polega ten problem. Dla nich demokracja jest miłym dla ucha gawiedzi frazesem, pustym hasłem marketingu politycznego. I dlatego tak łatwo godzą się na antychrześcijańskie ostrze napaści na cywilizację Zachodu. Dla nich, dla komunistów wszystko jest tylko pustym hasłem marketingu politycznego.

A ich wojna jest w istocie pojedynkiem kłamstwa z łgarstwem, idem per idem i tak jest od końca XVIII stulecia, kiedy totalitaryści postawili gilotyny przeciwko absolutystom. Jest to prawdziwa wojna na prawdziwe zniszczenie. I jeśli nie zatrzymamy tej wojny, to Europa po prostu zginie.

I dlatego naszym psim polskim obowiązkiem, w trosce o nasz własny polski interes, o nasze własne przetrwanie jest natychmiastowe wkroczenie w do tego interesu. Od czegoś trzeba zacząć. Powiem prosto z mostu:

Guzik nas obchodzi Donald Tusk. Niech sobie króluje tam gdzie jest. Dzięki zgrabnemu manewrowi pozbyliśmy się tego szkodnika z kraju. Już wyglądało na to, że także Pani Merkel ma dość tego jegomościa, ale na szczęście ]]>Tusk i jego europejska drużyna dali się podejść i przegrali.]]> Tusk jest niewątpliwie silniejszym i bardziej niebezpiecznym dla nas politykiem od takiego na przykład Grzegorza Schetyny. Siła jego intryg, bezwzględna lojalność w stosunku do wrogich nam mocarstw jest na tyle poważna, że powinniśmy chronić Polskę przed jego powrotem. Widzicie jak Polska odżyła, gdy tylko się go pozbyła?

Ważne jest co innego. Naprawdę ważny jest stan demokracji w Europie, nie cierpiąca zwłoki jest sprawa przeobrażenia Unii Europejskiej. 

Dlatego zadaniem polskiej dyplomacji jest otwarte postawienie problemu. I dlatego treść stanowiska ministra Waszczykowskiego musiała być wypowiedziana w sposób jasny i jednoznaczny: 

  • Polska nie jest zainteresowana zmianą na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Niech sobie będzie jak jest. W tej sprawie Polska nie podejmie żadnych działań. 
  • Dla Polski ważna jest tylko procedura wyboru przewodniczącego tej Rady, tak jak ważne są wszystkie inne niedemokratyczne procedury w Unii Europejskiej.

Tuska nie ruszamy, zabieramy się za procedury. Tylko idiota z AA może nie zrozumieć tego komunikatu. Minister Waszczykowski musiał to powiedzieć i bardzo dobrze, że to zrobił. Niech sobie Tusk siedzi na swoim stołku nawet i sto lat. Nas to nie obchodzi. W końcu facet nie reprezentuje Polski. Polsce zależy na przywróceniu demokracji w Unii Europejskiej.

29.03.2017 ]]>michael]]>]]>http://blogmedia24.pl/node/77301]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Przepraszam bardzo szanowną Panią elig, ale w trakcie pisania komentarza do Pani tekstu (link) doszedłem do przekonania, że wykorzystam ten tekst jako aktualny wpis także i na moim blogu. Poruszyła Pani naprawdę bardzo ważną kwestię powszechnego marudzenia, które po prawicowej stronie wręcz graniczy z defetyzmem. Zamiast atakować, marudzą i narzekają. Czynnie uczestniczą w propagandzie przeciwnika. Także "mam już dość wizerunkowego biadolenia". Dlatego proponuję wyjście poza ten marudny krąg poprzez wskazanie zupełnie poważnego celu:

Cywilizacja Rzeczypospolitej Obojga Narodów jest faktem, a naszym strategicznym celem powinno być przywrócenie przynależnej jej mocy i trwałości.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1535984

Rozumiem malkontentów, ich krytyczna aktywność może być bardzo pożyteczna i twórcza. Krytyka jest jak sól ziemi, a prawdziwa cnota, krytyki się nie boi. Irytuje mnie jednak, gdy widzę zwykłe bezczelne draństwo i chamstwo, gdy widzę nie krytykę a ordynarne kłamstwo, a ktoś to nazywa krytyką. Nie wolno mylić chamstwa z krytyką. Hejt nie jest krytyką

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1535985

 dzięki za słowa :Zamiast atakować, marudzą i narzekają. !!!

mogę,/ale nie chcę/zrozumieć drugą stronę ,bo walczą o odebrane koryto,ale nie mogę i nie chcę  zrozumieć "jojczących"

pozdrowienia :)

 

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#1536038

Proszę nie nawoływac do pozostawieniu Tuska w spokoju. On dalej szkodzi Polsce, tak samo z zewnątrz, jak i z wewnątrz. 

Nie obchodzi nas guzik, obchodzi bardzo, gdyż jego miejsce jest w więzieniu. I im szybciej tym lepiej.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1536048

jestem pewna,ze wielu z nas myśli podobnie,19 kwietnia będzie zeznawał na Komisji d/s Amber Gold  ,ciekawe co powie

pozdr :)

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#1536067