Chrystus rzuca wyzwanie Hollywood. Fenomen christian movies

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Najwspanialszy prezent, jaki mogłem otrzymać w pierwszym dniu Święta Bożego Narodzenia to cytowany poniżej artykuł Grzegorza Wierzchołowskiego zatytułowany "Chrystus rzuca wyzwanie Hollywood. Fenomen christian movies":

"To miał być tylko jeden film. To miała być tylko chwilowa, jednoroczna moda. To miało być wreszcie zjawisko trwające nie dłużej niż trzy–cztery lata. Nic z tego: od 2006 roku chrześcijańskie filmy mają w USA coraz szerszą widownię i przynoszą coraz potężniejsze zyski. W ostatnich miesiącach – po niespodziewanym sukcesie wyświetlanego także w Polsce filmu „Nieplanowane” – amerykańskie kina podbił obraz „Overcomer”.

W 2018 roku znany amerykański dziennik „USA Today” pisał: „Przestańcie nazywać sukcesy chrześcijańskich filmów »niespodzianką«. Czas, by Hollywood uwierzył w chrześcijańską rozrywkę”. Mijający rok potwierdził słuszność tych słów..."

(...)

"Filmowa pasja
Fenomen amerykańskich christian movies, które należy odróżnić od istniejącego od zawsze kina religijnego (mieszczącego zarówno wielkie eposy w rodzaju „Dziesięć przykazań”, jak i psychologiczne „Ofiarowanie” Andrieja Tarkowskiego), ma swój początek w ogromnym, nieoczekiwanym sukcesie filmu „Pasja” Mela Gibsona. Kontrowersyjny obraz australijskiego aktora – zrealizowany za 30 mln dolarów – zarobił ponad 620 mln USD. Pieniądze nie są tu jednak najistotniejsze. Film Gibsona, choć musiał opierać się atakom rozmaitych wpływowych środowisk oraz ucierpiał z powodu cenzury lub braku dystrybucji w różnych państwach (m.in. Izrael i Malezja), ściągnął do kin setki tysięcy chrześcijan na całym świecie. Fakt, iż w USA miliony widzów udały się na film – powszechnie wyszydzany za „religijny prymitywizm” i oskarżany o natrętną chrześcijańską propagandę oraz antysemityzm – ośmielił niezależnych amerykańskich filmowców.

(...)"

Informacja zawarta w cytowanym wyżej artykule czytana w roku 2019 w dzień Święta Bożego Narodzenia znakomicie służy pokrzepieniu naszych chrześcijańskich serc. Codziennie widzimy pełne pychy i agresji działania "nowoczesnych" przebierających się w przeróżne barwy i maski ideologicznego i politycznego antychrysta. Relatywizm, postprawda, poprawność polityczna, ateizm, naukowy światopogląd, rozdział państwa od Kościoła, świeckie państwo, katolicki ciemnogród, gender i LGBT, marksizm kulturowy, neomarksizm, bioetyka, prawa obywatelskie dla zwierząt, wolność seksualna i seks bez miłości, jest tych pełnych nienawiści i pogardy szatańskich wersetów w bród. 

Bez względu na ten szum bezradnej wobec wyzwań cywilizacji XXI wieku fałszywej nowoczesności, pozostajemy z Chrystusem w sercu i w przekonaniu do naszej ewangelizacyjnej misji cywilizacyjnej. I z radością przyjmuję wiadomości o tym, że nie jesteśmy sami. Bardzo możliwe, że Europa Zachodnia, być może jeszcze Kanada jest wyjątkiem w tendencjach sekularyzacyjnych. Wszystkie inne regiony świata pozostają religijne. Tak przynajmniej twierdzi profesor Zdzisław Krasnodębski [link].

Cokolwiek by nie było, polecam artykuł Grzegorza Wierzchołowskiego "Chrystus rzuca wyzwanie Hollywood. Fenomen christian movies". 

_____________________________ 

Neokomunistycznym koalicjom PO, PSL albo SLD
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a przeżyjesz!

_________________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1612991

Dlaczego nie było dzisiaj orędzia jaśnie nam panującego Tomasza "Dolar" Grodzkiego?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1613007

Witaj

 

Czy to przypadek, ślepy traf, choć ostatnio przestaję w to wierzyć, że parę dni temu ponownie sięgnąłem po "Bożą inwazję" geniusza i profetyka, Philipa K. Dicka (w przygotowaniu jest felieton) w świetnym, jak zwykle tłumaczeniu Lecha Jęczmyka.

Ta pełna Biblii, tory i kabały książka napisana w 1981 roku, czyli 38 lat temu, gdy chyba jeszcze nikt nie podejrzewał, jak piszesz - "politycznego antychrysta", właśnie opisuje ostateczną bitwę - Armageddon (nie mylić z kiepskim filmem).

Jak Chrystus urodzony z dziewicy, jak to napisano w Testamencie, Bóg Zbawiciel przychodzi na świat, by ostatecznie rozprawić się z szatanem - Belialem.

Pewnie zauważyłeś, że od wielu lat staram się przekonać czytelników, że rozpoczęła się wielka wojna o przyszłość ludzkości. Jakoś to nie dociera. Wszyscy wolą zajmować się duperelami. Cały, duży obraz umyka ludziom, albo nie mieści się w kadrze (konkretnie - jest za duży na uwagę, jako najważniejszy element percepcji).

I środki, które podejmujemy w obronie, są nieadekwatne, zdecydowanie niewystarczające. Chyba tylko arcybiskup i profesor nauk teologicznych, Marek Jędraszewski to w pełni pojmuje.

Podejrzewam, że również papież Benedykt XVI to zrozumiał i zdecydował (albo musiał) odejść, bo nie miał sił na walkę.

Spokojnego świętowania

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1613011

„Idźże więc Polsko mocna w swą przyszłość. Nie naśladuj obcych, modnych wzorów”.

„Życzę Polsce, by wielkiej odbudowy dokonała bez przymusów i wstrząsów, w swobodzie i jedności, w świetle Chrystusowych wskazań i w niesłabnącym porywie wspólnego czynu. (…) By obrazu Polski nie ściemniły ani władcza pycha, ani przemoc, ani krzywda. By z duszy polskiej opadły urazy niewoli i bólu. By żadne pokusy nie uwiodły Polski i nie zwichnęły jej przeznaczeń” – te wspaniałe życzenia Prymas Polski kard. August Hlond kierował do Polaków w 1946 roku.

Dziś, choć jesteśmy w zupełnie innym momencie dziejowym, każde z tych słów brzmi równie prawdziwie, mocno i aktualnie. Niech te życzenia wielkiego męża polskiego Kościoła wybrzmią na nowo, będąc błogosławieństwem dla Polski na ten wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia. (...)

autor: Marzena Nykiel

Cytat za: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/479234-idzze-polsko-mocna-w-swa-przyszloscblogoslawionych-swiat

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1613061

Wierzący się ze sobą dogadają i przetrwają, choćby zostało ich nawet kilka procent w społeczeństwie. W Polsce fenomenem jest cała kultura okołokatolicka, przez co i światopoglądowo oraz politycznie jest miejsce na silny konserwatyzm. Zamiast być bieda-krajem z rozłożoną kulturą możemy mieć przyszłość w regionie. Wpływać na kształt Europy. A to już są całkiem wymierne rzeczy, większe niż sama religijność na zadupiu. I tak to pozornie drobna kwestia może zaważyć na całej geopolityce. Nie może więc dziwić, że zajmują się tym poważne siły.

 

W Stanach nie dziwi popularność filmów, przecież hicior będzie miał zapewniony zwrot. Nie ma co jednak piać z zachwytu, pas biblijny jest silnie syjonistyczny a do tego wylegarnią sekt. Niezbyt to pasuje do Christianitas. Do tego w typowo komsumpcjonistycznej kulturze można wszystko "spauperyzować". Żyjemy w postmodernie i nie ma żadnego renesansu wiary, świat się dawno zmienił i zmienia dalej. Bliżej do idiokracji i cyberpunka niż upowszechniania dawnych wzorców.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1613063

Prezydent Macron nie złożył w tym roku życzeń Francuzom z okazji Bożego Narodzenia. Politycy prawicy przypominają, że gospodarz pałacu elizejskiego nigdy nie zapomina o złożeniu życzeń z okazji Ramadanu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1613120

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1613126

https://10przykazan.wordpress.com/category/kontrowersyjni/x-arkadiusza-zakrety/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

H44

#1613385