Aktualny program polskiej totalitarnej opozycji powstał w 2014 roku

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Deżawi, stokrotne dzięki za ostatnie komentarze. Szczególnie za akapit z cytatem z G. Sorosa mówiącego, że "Oni [Orban i Kaczyński] będą trudni do usunięcia". Od wielu lat jestem przekonany, że "reżim społeczeństwa otwartego" oznakowany akronimem "SSS" jest przykładem kolejnej utopiiznanej z historii świata. 

  • utopie polityki – zaczynają się tam, gdzie ktoś stawia sobie za cel zmianę społeczeństw od podstaw, mogą one przybierać nieskończenie wiele konkretnych form, zawsze mamy tu do czynienia z upartym dążeniem do nagięcia opornej rzeczywistości do wymyślonego ideału.

Nie jest łatwo zdefiniować samą kategorię utopii, można ją opisać na przykład przez zaliczenie do tej samej kategorii (zbioru) zawierającego inne podobne twory. W matematyce taki zbiór nazywa się klasą abstrakcji. [Klasa abstrakcji - zbiór elementów połączonych relacją równoważności - link], [Klasa - zbiór elementów spełniających konkretny warunek - link] => Chodzi mi o to, że klasa może być określona jako zbiór obiektów równoważnych. Wobec tego "SSS" może być klasą zawierającą twórców realizujących równoważne utopie SSS = {Lenin, Stalin, Hitler, Soros, ....}. 

Można także zbudować klasę równoważnych formacji ustrojowych opisanych przez Orwella w "Folwarku zwierzęcym" = {komunizm, marksizm, hitleryzm, totalitaryzm, społeczeństwo otwarte, New Deal,....} i tak dalej. Chodzi tylko o znalezienie tego kryterium równoważności. 

Niestety, wtedy gdy tylko jakaś idea jakiegoś twórcy kolejnej utopii znajdzie dostatecznie bogatego sponsora, zaczyna się znana historii realizacja jeszcze jednego folwarku zwierzęcego = {III Rzesza, Związek Sowiecki, Kampucza Pol Pota, Imperium Sorosa,....}

Co nam wtedy pozostaje? 

Fragment cytowanej przez Deżawi wypowiedzi G. Sorosa:

  • Gregor Peter Schmitz: A szerzej, jaka jest pańska opinia na temat sytuacji w Polsce i na Węgrzech?
  • George Soros: „… Chociaż Kaczyński i Orban są bardzo różnymi ludźmi, reżymy, które zamierzają ustanowić, są bardzo podobne. Jak sugerowałem, zamierzają wykorzystać mieszankę etnicznego i religijnego nacjonalizmu w celu utrzymania się przy władzy. W takim sensie próbują zbudować ponownie rodzaj fikcyjnej (sham) demokracji, która dominowała w okresie między Pierwszą a Drugą Wojną Światową na Węgrzech Admirała Horthy’ego i Polsce Marszałka Piłsudskiego. Będąc już przy władzy, są oni zdolni do przechwycenia pewnych instytucji demokratycznych, które są i winny być autonomiczne, czy to bank centralny czy to trybunał konstytucyjny. Orban już to zrobił, a Kaczyński dopiero zaczyna teraz. Oni będą trudni do usunięcia….”
  • Okazuje się, że już w 2014 roku została wydana książka George Sorosa we współpracy z niemieckim dziennikarzem Gregorem Schmitzem pt. “The Tragedy of the European Union: Disintegration or Revival? (Tragedia Unii Europejskiej: Dezintegracja czy odrodzenie?” Umieszczony wyżej cytat pochodzi z tej ksiązki. Uzasadnione jest więc przypuszczenie, że szczegółowy program współczesnej polskiej totalitarnej opozycji został stworzony przez George Sorosa w jeszcze 2014, a ówczesna partia władzy zabrała się natychmiast do jego realizacji i robi to po dziś dzień.

March 11, 2014

Linki:

Pierwszy komentarz Deżawi - link,
Drugi  komentarz Deżawi - link
Utopia - link
SSS - akronim od [Straszna Sitwa Smolara] lub [Soros, Sachs, Smolar] - 3.09,2007 link albo lepszy 18.09.2011 link
IMPERIUM ZŁA ATAKUJE - 18.09.2011 - link
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:9)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537170

Komunizm jest grupą wpływu, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, aż do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. (-) Cel w niej opisany może być osiągany wszelkimi, dostępnymi środkami. 
10.08.2007 źródło

Wszelkie środki, to także każda zbrodnia.

michael

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

michael

#1537171

Jeszcze ciekawsza jest lista pomysłów pana Sorosa opublikowana na jego stronie internetowej pt. „Rebuilding The Asylum System” (Projekt Syndicate) z dnia 26 września 2015 r. : 

Jak widać, jest to genialny w swym szaleństwie pomysł na „wielki skok na kasę”, którą dawać będzie ponad 300 mln Europejczyków, a która będzie znikać w czarnej dziurze Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu – w wykonaniu tysięcy „organizacji pozarządowych”, z których znaczna część już dawno została powołana do życia przez pana Sorosa lub jego kumpli.

No i Genialny Staruszek [ur. 1930] uruchomił nikomu nieznanego socjologa z austriackiej wioski z jedną drogą czyli pana Geralda Knausa, dał mu biura w Berlinie, Brukseli i w Istambule i zainspirował go, aby kursował pomiędzy panem Erdoganem i panią Merkel, żeby „uzgodnili” co można wcisnąć tym frajerom w UE do przegłosowania.

Zapewne jakaś część z tych kumpli pana Sorosa ma już dzieci i wnuki oczekujące w blokach startowych do tych „organizacji pozarządowych opiekujących się czterema milionami uchodźców w Maroko, Libanie, Tunezji i Turcji”.

Pomysł w wersji „uzgodnionej” między KE a Turcją został znacznie okrojony co do „wielkości świadczeń”, które „Europa musi” ale nie wiemy, czy to nie jest przypadkiem tylko „taka macanka

Tymczasem pani Tatiana Festerling na ulicznej demonstracji w Dreźnie zapytuje (w ślad za prof. Gunnarem Heinsdohnem):
Dlaczego uchodźcy nie zostali na Bliskim Wschodzie?
Dlaczego Merkel i EU nie rozpoczęły negocjacji z Organizacją Współpracy Islamskiej (OIC), która obejmuje 57 państw, zajmujących łącznie 26 mln km kwadratowych powierzchni, czyli 75 razy większą niż powierzchnia Niemiec i 6,5 razy większą od powierzchni EU? 

W krajach Organisation for Islamic Cooperation żyje 1,5 mld mieszkańców, co oznacza, że nawet 10 mln uchodźców stanowiłoby nie więcej niż 0,6% całej populacji.

https://www.georgesoros.com/essays/rebuilding-the-asylum-system/
https://www.project-syndicate.org/commentary/rebuilding-refugee-asylum-system-by-george-soros-2015-09

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

michael

#1537172

a raczej zarys programu polskiej totalitarnej opozycji!


 
 


 
 
 
 


 


 
 

 
Pierwsze wydanie11 marca 2014
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1537173

Wszystkie utopie kulturowych lewaków ( czyli komunistów) to antyspołeczne i antyludzkie eksperymenty na społeczeństwach...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1537362

Taka utopia znalazła swoją realizację w takich morderczych reżimach jak okrucieństwo Pol Pota w Kambodży, III Rzesza Adolfa Hitlera, albo wszystkie szatańskie wersje formacji komunistycznych w Rosji, Chinach, Korei, Afryce i Amerykach. Kuba, Wenezuela...

Wszystkie wymyślone w lewackich gabinetach projekty zbawienia ludzkości to rzeczywiście jeden wielki totalitarny folwark zwierzęcy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1537448