Gdyby nie mężczyźni, kobiety wyginęły by już dawno

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

yes

Tak Bóg stworzył Świat, taka jest natura, której zróżnicowanie potencjałów jest źródłem życia. Cała rzeczywistość ]]>Uniwersum]]> jest tak skonstruowana. Tak działają gwiazdy i planety, taka jest natura relacji w świecie roślin i zwierząt, takimi prawami rządzi się energia wszechrzeczy. Wszystkie podmioty i przedmioty w kosmosie zorganizowane są naturalnymi relacjami zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Planety krążą wokół gwiazd, meteory spadają na planety, a lodówka przestaje mrozić i gasną ekrany telewizorów, gdy zniknie różnica potencjałów w gniazdkach z prądem. Bez różnicy potencjałów nie ma życia. Dlatego rząd PiS zajmuje się ]]>odpowiedzialnym]]>, zróżnicowanym i zrównoważonym rozwojem.

Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, aby ta różnica potencjałów mogła istnieć i działać. Jest w tym stwierdzeniu oczywisty skrót myślowy i alegoria praw przyrody i wszelkiego życia wszelkich społeczeństw, nie tylko ludzkich.

Nie chcę toczyć żadnych przemądrzałych dyskusji o naturze wszechrzeczy, by nie dawać pretekstu do idiotyzmów opowiadanych przez lewicowych oszołomów. Wystarczy mi krótkie zerknięcie na poranne próby Adriana Klarenbacha nawiązania rozmowy z posłem Markiem Sową albo na ]]>zapytanie]]> posłanki Sylwii Spurek w sprawie ]]>chomika europejskiego]]>.
I sekunda uwagi zwróconej na ]]>Grzegorza Schetynę]]> i jego staff - bez kija nie podchodź, grożącego wszystkimi możliwymi konsekwencjami, wraz ze stanowczym interwencjom przeciwko suwerenności państwa polskiego. Takiej antypolskiej wrogości, automatycznie zwalczającej wszelkie przejawy życia po stronie państwa polskiego nie da się wybaczyć.]]> #GNĘBON PUCZYMORDA]]> to mało.

Nie widzę kłopotu w szybkim przygotowaniu minimum 100 dalszych przykładów takiego działania w strategii politycznej i gospodarczej Polski, które ilustrują działanie antypisu w złej wierze, prowadzącego do ograniczania zdolności Polski do samodzielnego rozwoju, także poprzez wspieranie przekształcania naszej Ojczyzny w kleptokrację, zamiast w demokrację, co tworzy kryszę nad totalną grabieżą polskich finansów i rozproszeniu polskich aktywów i zasobów niepieniężnych.
Wszystko co może dobrze służyć jakości życia polskich obywateli jest natychmiast przedmiotem nienawistnej napaści totalitarnej opozycji.
I widzę, że po wyborach parlamentarnych wroga agresja neokomunistycznej totalitarnej lewicy rośnie i tężeje osiągając ekstremalny już wymiar nienawiści antypisu do kwadratu. Musimy się z tym liczyć.

W dzisiejszym wystąpieniu Grzegorza Schetyny słyszałem już echa histerycznej ekstazy totalitarnych przywódców, nawołujących do eksterminacji przeciwników politycznych wszelkimi siłami i przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Tak wygląda totalitaryzm w całej okazałości swojego rozkwitu. Lata dwudzieste, lata trzydzieste ubiegłego wieku.
Mam tylko jedno pytanie, gdzie jest nasza ]]>Leni Riefenstahl]]>, symbolizująca polski totalitaryzm naszych czasów?

]]>Neokomunizm]]> w Polsce przeorganizował swoje szyki, tworząc albo może jeszcze jest w trakcie tworzenia nowego wielkiego totalitarnego ruchu. Widać wyraźnie - wszelkie podziały w polskiej opozycji są fikcją. Jest jedna antypolska partia, która ma jeden program i jeden antypolski cel. Widziany z zewnątrz obraz jest dezinformacją, w rzeczywistości mamy trzech, czterech albo za chwilę pięciu muszkieterów antypolskiej partii czyli KO, SLD, KP i Konfederacja na krótkich smyczach, w pełnej antypolskiej jedności. Piszę o antypolskiej jedności, ponieważ uważam, że tak zwany antypis również jest dezinformacją. Nie dlatego zlikwidowali polski przemysł stoczniowy i żeglugę śródlądową, ponieważ był to element walki z PiS. Nie dlatego pozwolili na wyłudzenie 250 miliardów PLN, bo kogoś tam nie lubią. []]>link]]>]

Teraz już idzie o to aby ostatecznie złamać wolę polskości do samoobrony. Takie jest aktualne wyzwanie niewątpliwie totalitarnej i niewątpliwie neokomunistycznej opozycji []]>link]]>]. Ksiądz Zygmunt Zieliński napisał na swoim blogu dwie rzeczy [link]:

 • Żaden rząd nie jest w stanie zapewnić Polsce bezpieczeństwa i niczym nie zagrożonej stabilności, jeśli dysponuje społeczeństwem, którego ponad 11 milionów nie interesuje się losami kraju, a ponad 10 milionów, to ludzie popierający każdą inicjatywę godzącą w dobro tego kraju, nie wahający się w tym celu szukać wsparcia sił wrogich Polsce za granicą.
 • Jedno trzeba pamiętać, że złamać wolę samoobrony społeczeństwa można wyłącznie przez jego deprawację. To dzieje się na naszych oczach, od przedszkola począwszy. Pokolenie zdeprawowane, a to nam grozi, nie zdobędzie się na jakąkolwiek samoobronę. To tak, jak oswojony wilk. Już się w kniei nie odnajdzie.

]]>NEOKOMUNIZM - PO CO MAFII WŁADZA NAD POLSKĄ?]]> To wiemy, im chodzi o ich prawo do okradania polskiego państwa, chodzi o bezwzględna grabież i kolonialną eksploatację polskich obywateli. To wiemy. A wybrałem dwa lapidarne cytaty z blogu księdza Zygmunta Zielińskiego ukazujące o co chodzi. Wszystkim totalitarnym formacjom chodzi o jedno - chodzi o bezwzględne podporządkowanie całego kraju okupacji wrogiego polskiemu narodowi okupanta.

A najważniejszym narzędziem okupanta jest deprawacja, ostatecznie paraliżująca wolę narodu do obrony Ojczyzny. Ich celem jest daleko posunięta demoralizacja społecznej tkanki narodu tak, aby zostały przerwane wszystkie więzi, zniszczone wszystkie nitki, a nawet niteczki spajające nie tylko nasze rodziny, nie tylko nasz naród, ale wszystko co łączy nas w jakąkolwiek wspólnotę. Nie ma wspólnoty idei, nie istnieje wspólnota celów ani interesów, nie ma nic, nie ma miłości ani wybaczenia, jest tylko folwark zwierzęcy aktualnego pana. Aby powtórzyć lata dwudzieste, lata trzydzieste totalitarnych panów Wielkiej Europy, trzeba zdemoralizować nasz wielki europejski Hadleyburg, zwany Unią Europejską.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pierwszym krokiem do totalitarnej deprawacji jest zniszczenie fundamentalnych relacji podstawowych więzi pomiędzy ludźmi, którzy rodzą się jako człowiek płci żeńskiej albo człowiek płci męskiej. Trzeba zniszczyć wszystko, co składa sie na nasze człowieczeństwo.

 • Trzeba zniszczyć naszą płeć, by zastąpić ją płcią X, jakimś urojonym społecznym ]]>qeer]]>,
 • Trzeba zniszczyć naszą miłość, by zastąpić ją ]]>innymi czynnościami seksualnymi]]>,
 • Trzeba zniszczyć naszą osobistą tożsamość, by zastąpić ją ]]>tożsamością seksualną]]>,
 • Trzeba zniszczyć nasze osobiste aspiracje, aby zastąpić je kulturą ]]>sitcomu]]>,
 • Trzeba zniszczyć naszą świadomość narodową, aby zastąpić ją ]]>poprawnością polityczną]]>,
 • Trzeba zniszczyć nasze polskie narodowe interesy, aby zastąpić je statusem ]]>taniej siły roboczej]]>.

A to wszystko zaczyna się od prostego dogmatu pełnej równości kobiet i mężczyzn. Nic z tego, że zdanie mówiące, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy kobietą a mężczyzną jest ordynarnym kłamstwem. Nowoczesne społeczeństwo jest gotowe przyjąć to kłamstwo i karać więzieniem za zaprzeczenie temu kłamstwu. Nowoczesność to anty społeczeństwo zbudowane na fundamentalnym kłamstwie. 

Jest jeszcze jeden element tej układanki. Wspomniałem gdzieś o Misji Solidarności Walczącej. Wrócę jeszcze nie raz do sprawy tej misji. Ale jedno jest pewne. ]]>Misja SW]]> jest wroga komunizmowi, jeszcze bardziej jest przeciwna neokomunizmowi. Nie wolno budować żadnego społeczeństwa na kłamstwie.

____________________________________

]]>Neokomunistycznym koalicjom PO, PSL albo SLD
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy.
Człowieku, nie popieraj ich, a przeżyjesz!
]]>

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ciekawe czy którykolwiek PiS-owiec to ogarnia rozumem:
1. Prezydent bantustanu RP Duda:"Państwo coś wreszcie daje, a nie zabiera" powiedział Duda o programie 500+
2. Premier Wielkiej Brytanii Małgorzata Thatcher:"Państwo niczego nie daje, bo niczego nie ma. Jeśli rząd twierdzi, że daje komuś, znaczy, że zabiera Tobie.Rząd nie ma własnych pieniędzy!"
3. Prezydent USA Ronald Reagan:
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem.
Rząd nie może kontrolować gospodarki, nie kontrolując ludzi." 
Ciekawe czy rozumie to jakikolwiek PiS-ior? Sprawdziłem na swojej rodzinie i znajomych - kilka przypadków - i wyszło że nie ogarniają.
 

Vote up!
4
Vote down!
-7

panMarek

#1607259

A jakiej logiki Pan oczekuje, przecież rodziny się nie wybiera...?. Na pocieszenie dodam, że mam podobnie :). Jak żyć "panieMarek" , jak żyć ... ? :).

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1607263

"Jak żyć "panieMarek" , jak żyć .."

błąd!

Słowa skierowane do premiera Tuska zostały sparafrazowane w Tygodniku podhalańskim regionalizmem "rzyć"

rzyć po góralsu oznacza tyłek, pupę, dupę, odbyt.

Tak więc pytanie "jak rzyć panie Tusk?" jest obraźliwe bo sugeruje sodomickie ciągoty rzeczonego. Mało tego takie pytanie sugeruje problemy ze zwieraczami, popuszczanie w majtki jak i cwelowanie przez niemieckich polityków ryżego donka.

Vote up!
10
Vote down!
-1

norwid

#1607271

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję za jedyny logiczny a i dowcipny - jak też na właściwym poziomie dyskusji między ludźmi - komentarz,

Pokłony dla @a nie mówiłem

P.S. Proszę się uczyć taktu, logiki i kultury od @a nie mówiłem

(to zdanie spowoduje wciągnięcie na czarną listę minusowanych jak nic! ;-))

Vote up!
3
Vote down!
-5

panMarek

#1607310

Proszę się nie obawiać, moja lista minusów jest bardzo imponująca, wszak -4396 punktów zobowiązuje :).
Niepoprawni, to specyficzny portal, tu przewaga minusów nobilituje :).
Pozdrawiam :).

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1607374

ad1. "Prezydent bantustanu RP" (podmiot domyślny wg. autora takiego terminu jest gównem) Andrzej Duda wypowiadając te słowa nawiązał do polityki socjalnej niebantustanów Niemiec i Francji. Kiedy więc ów prezydent ponoć bantustanu równa do niebantustanów to niebantustanowy antypolski troll zaraz rzyga na próby wyjścia z bantustańskiej polityki ryżego donka z przyległościami. FUJ!

ad2. W serialu "utopia" ale tej wersji niemodyfikowanej niedostępnej obecnie w sieci w odcinkach 1,2 sezonu pierwszego było jasno i wyraźnie pokazane z użyciem materiałów archiwalnych brytyjskiej telewizji - dlaczego wybrano Margaret Thatcher na premiera. Otóż w tamtych czasach lewicowe rządy wykańczały brytyjską gospodarkę. Jakoś tak zgodnie zresztą z linią niebantustanowych polityk gospodarczych Francji i Niemiec. Co rząd daje zabierając ponoć Tobie? Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne - możesz kupować i sprzedawać nie obawiając się zagrożeń. Równość, przynajmniej teoretyczna, wobec prawa. Jest to o tyle ważne że buduje to zaufanie do państwa co buduje jego potęgę. W konsekwencji samochód w GB jest tani jak barszcz a to samo auto w typowym afrykańskim bantustanie jest obiektem marzeń króla wioski. Tak więc żelazna dama wypowiadając zacytowane słowa kłamała zgodnie z linią partii rządzącej GB 197x.

Jeszcze jedno - czy rząd niema własnych pieniędzy? Oczywiście że ma bo - może je wydrukować! Tak robi na potęgę USA terroryzując dolarem cały świat. Tak robiła republika Weimarska doprowadzając do bankructwa państwa. Mało tego, rząd daje prawo bankom do lewarowania kapitału kredytowego. Bierzesz kredyt 100 000 funtów a bank sobie wpisuje 2 miliony na konto. Czy londyńskie City mogłoby za ryżego donka drenować złotego rocznie na dziesiątki miliardów funtów gdyby brytyjski rząd przepisami prawa tego nie umożliwiał? Oczywiście NIE! Dlatego właśnie rząd GB jak najbardziej ma Twoje pieniądze wypracowane w Polsce jak i wielu innych krajach i nie są to pieniądze brytyjskiego podatnika ale polskiego! Tak się właśnie robi bantustany.

3 Reagan wyciągnął USA z zapaści gospodarczej akcją kredytową na niespotykaną skale. Mógł to zrobić bo petrodolar rządził światem. Zatem za kredyty Reagana zapłacili min. Niemcy i Anglicy choć wcale tego zrobić nie mieli zamiaru. Kolejka dziobania ewidentna. Oczywiście rząd może kontrolować gospodarkę nie kontrolując ludzi - wystarczy że zajmie się strategicznymi przepływami. Rząd USA jakby go nie nazywać (władza prezydencka) to robił za Reagana. Dowodzi tego choćby nasz rodak w książce "wielka szachownica" Dowodzi tego również dziś Jacek Bartosiak tu: https://www.youtube.com/watch?v=nydDf_-HS68

Z przykrością stwierdzam że panMarek do pośledniego pisiora niema startu i ginie w przedbiegach.

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

norwid

#1607270

Dziękuję za ten komentarz.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1607302

"Prezydent bantustanu RP" jest to złagodzone określenie pana Michalkiewicza. Mówi on wszak "naszego NIESZCZĘŚLIWEGO bantustanu" a więc jeszcze bardziej - jak rozumiem - nie po myśli @norwid.

Jest oczywiste, że Andrzej Duda wypowiadając te słowa nawiązał do polityki PiS 500+ co napisałem a nie żadnej "polityki socjalnej niebantustanów Niemiec i Francji.". Skąd te pomysły w ogóle? Aż tak nerwy stargane?

Premier Wielkiej Brytanii Małgorzata Thatcher tak jasno sformuowała swoją myśl :"Państwo niczego nie daje, bo niczego nie ma. Jeśli rząd twierdzi, że daje komuś, znaczy, że zabiera Tobie.Rząd nie ma własnych pieniędzy!", że w ogóle nie wiem co to można tłumaczyć PiSowską metodą Holeckiej? Tak powiedziała i to nie jeden raz! To samo co do prezydenta Ronalda Reagana. 

Poza tym Prezydent USA Ronald Reagan postawił gospodarkę na nogi poprzez radykalne obniżenie podatków a nie wg wymysłów @norwid w stylu Holeckiej.

"Zwana "reaganomiką" ("Reaganomics") polityka gospodarcza opierająca się na tzw. "ekonomii podaży", w okresie prezydentury Reagana przyczyniła się, poprzez obniżenie podatków, politykę twardego pieniądza, deregulację i demonopolizację ważnych sektorów gospodarki, do obniżenia inflacji z 12,5 proc. (co Reagan "odziedziczył" po rządach Jimmy'ego Cartera) do 4,4 proc. i do średniego wzrostu PKB o 3,4 proc." za gazetaprawna.pl.

"Co zrobił Reagan? W czasie swej pierwszej kadencji podpisał prawo, które do dziś uznawane jest przez wielu za największą obniżkę podatków w historii Stanów Zjednoczonych. Economic Recovery Tax Act z 1981 r. wprowadzał stopniowe cięcia w wysokości aż 38 mld. dolarów, co stanowiłoby dziś ok. 99 mld. Ekonomiści wyliczyli, iż było to 1.91 proc. ówczesnego PKB Stanów Zjednoczonych. Obniżki stawek indywidualnych wyniosły w sumie ponad 30 proc, w tym najwyższa spadła z 70% do poziomu 50%." za infolinia.com.

Więc proszę zejść na ziemię i trochę poczytać na ten temat, szanowny @norwid

Vote up!
1
Vote down!
-1

panMarek

#1607308

"naszego NIESZCZĘŚLIWEGO bantustanu" - Już to kiedyś Michalkiewiczowi tłumaczyłem z imienia i nazwiska to potem burak mi urągał publicznie. Ale widać zapadło mu w pamięć bo parę lat się męczył z "nieszczęśliwym krajem". Tyle dobrze że wytłumaczyłem mu termin "pijany jak Polak" i przestał rzygać na Naród Polski.

"Jest oczywiste, że Andrzej Duda wypowiadając te słowa nawiązał do polityki PiS 500+ co napisałem a nie żadnej "polityki socjalnej niebantustanów Niemiec i Francji.""

Jest oczywiste że 500+ jest polityką socjalną bliźniaczą do polityki niemieckiej "kindergeld" obecnie 209 E na dziecko. Jest oczywiste że Duda nawiązał zatem do polityki niebantustanów Niemiec czy Francji które programy socjalne typu 500+ mają od 10cioleci bo je na to stać. Zatem wychodzenie z zadupia i równanie do liderów zachodniej europy jest słuszne choćby z jednej zupełnie nie socjalnej przyczyny - zahamowanie emigracji najniżej zarabiających. Można tylko dodać: Brawo PIS! Pan Marek ma ewidentne braki w logice formalnej jak i umiejętności łączenia faktów, lub też koszmarne braki na tematy społeczne.

Na koniec:

"Economic Recovery Tax Act z 1981 r. wprowadzał stopniowe cięcia w wysokości aż 38 mld. dolarów, co stanowiłoby dziś ok. 99 mld."

No nie wiem nawet co napisać żeby pana bardziej nie urazić. Zatem zapytam: ile jest 99-38? Kto tą różnicę inflacyjną petrodolara zapłacił? Oczywiście pytam retorycznie i łopatologicznie, może za tydzień zrozumie pan mój komentarz.

Co do tacherowskiej polityki nie zrozumiał pan nic i jak mantre powtórzył co wcześniej choć wytłumaczyłem przyzwoicie jak działa kreacja pieniądza i dlaczego jej wypowiedź to kłamstwo. Polecam "money as debt" może to otworzy oczy.. nie sądzę.. uważam raczej że będzie jak groch o ścianę, bez sensu i powtarzanie michalkiewiczowskiej czy korwinowskiej mantry.

Na szczęście człowiek myślący z tego wyrasta.

Vote up!
2
Vote down!
0

norwid

#1607417

Przedtem napisałem tekst o polskiej opozycji, której od 2015 nie ma, nie istnieje. To co siebie nazywa totalną opozycją, bez względu na nazwę i chorągwie, tęczowe, czerwone z sierpem i młotem i bez, zielone i w kratkę a nawet w muszce to zapyziała kleptokracja, kompradorska gromada zaprzańców i sługusów współczesnego neokomunistycznego kolonializmu. Wyjaśniam panuMarkowi: "kompradorska gromada zaprzańców" - to własnie ten bantustan, do którego on sam należy. Kompradorski bantustan to ta gromada zaprzańców, która uważa, że nasze można zawsze kraść, ponieważ w panaMarkowym bantustanie pieniądze państwowe należą do tubylców, których można okradać. Taka jest logika tego złodziejskiego  liberalizmu Resztę bardzo dokładnie wytłumaczył pan Norwid.

Piszę tak, ponieważ panMarek napisał coś, co nie nadaje się do logicznego komentarza. Jest tak, ponieważ są to tylko i jedynie inwektywy i to obrzydliwe. Ten bantustan, na przykład. Na inwektywy odpowiedź możliwa jest tylko w maglu. Ale inwektywę można zawsze odwrócić, by przywrócić  właściwe proporcje. 

Więc odsyłam panaMarka do panaMarkowego bantustanu, tam gdzie jego kompradorscy zaprzańcy chorują na parapet od antypolskiej pogardy. 

Vote up!
6
Vote down!
-1

michael

#1607301

Napisał "Zastanawiałem się nad logicznym komentarzem" zamiast zajrzeć do słownika języka polskie i poznać znaczenie słowa 'inwektywa' zamiast posługiwać się językiem pani Holeckiej z TVP. 

inwektywa ‹łac. invectiva (oratio)› książk. «zarzut będący obrazą, zniewaga słowna, obelga»
 Rzucać na kogoś inwektywy.
ż IV, CMs. ~wie; lm D. ~yw.

Gdzie więc są w moim krótkim komentarzu "są to tylko i jedynie inwektywy i to obrzydliwe"? No gdzie?

Po drugie, cyt.: "Wyjaśniam panuMarkowi: "kompradorska gromada zaprzańców" - to własnie ten bantustan, do którego on sam należy." - może i należę poprzez miejsce urodzenia ponad 60 lat temu, ale na pewno nie mentalnie jak @michael-abakus więc proszę mnie tu nie przypisywać stanów swojego umysłu, bo jest akurat odwrotnie.

Tak nawiasem to od 30 lat głosowałem na UPR i pozostałe mutacje Korwina a tylko raz na Brauna w wyborach prezydenckich no i ostatnio (2015) na Dudę do czego dałem się namówić pisowskim sloganem: "jak nie Duda to Komorowski" i czego bardzo żałuję po jego debilnej reformie sądów w której stanął Rejtanem Kaszyńskiemu. Czy Kaczyński by zreformował sądy tego nie wiem ale należało mu pozwolić działać. Tak, że nie mam nic wspólnego z żadną "kompradorska gromada zaprzańców" bo zwalczałem toto od 30 lat.  

Co ma z logiką zdanie, cyt.: "ta gromada zaprzańców, która uważa, że nasze można zawsze kraść, ponieważ w panaMarkowym bantustanie pieniądze państwowe należą do tubylców, których można okradać"?

"gromada zaprzańców" nie tylko uważa, że można kraść ale kradnie i to tylko dlatego, że państwo odbiera ludziom 82 - 87% ich pieniędzy (budżet, ZUS, opłaty ..." i jest z czego. Jedyny sposób ograniczenia tego złodziejstwa to jest ograniczenie podatków do niezbędnego minimum (wojsko, policja, mały aparat administracyjny, 5 ministerstw, straż pożarna) tzw. dobra wspólnego i złodziejstwo zniknie. Program partii Wolność JKM dokładnie mówi jak to zrobić.

"Piszę tak, ponieważ panMarek napisał coś, co nie nadaje się do logicznego komentarza." - to dopiero są brednie i propaganda a'la Holecka.

Używając wielokrotni słowa "kompradorscy" rozumiem, że naczytał/nasłuchał się @michael-abakus pana Michalkiewicza ale z przykrością stwierdzam, że nic nie zrozumiał, bo Michalkiewicz mówi dokładnie to samo od 30 lat (wiele się od niego nauczyłem - patrz genialna książeczka "Dobry zły liberalizm".

Co do stwierdzenia, cyt. "chorują na parapet od antypolskiej pogardy" to współczuję gorączki (chyba) afrykańskiej.

Tyle.

Vote up!
2
Vote down!
-3

panMarek

#1607306

Szkoda tylko, że nie do końca. Użył panMarek słownikowej definicji pojęcia inwektywy. Znakomicie. Jest to świadectwo potwierdzające pierwszą część mojej tezy. Oraz drugą. Mianowicie rozumie panMarek, że inwektywa jest «zarzutem będącym obrazą, zniewagą słowna, obelgą». Ja w  swoim tekście podałem wprost, wręcz literalnie, że użył panMarek w swoim tekście jednej konkretnie inwektywy i wskazałem co, zgodnie z moją oceną jest  tą inwektywą - chodzi o "bantustan". A konkretniej "Prezydent "bantustanu" RP A. Duda". Nie da się powiedzieć tego jaśniej. Tym bantustanem, według panaMarka jest Polska. Nie przepadam za inwektywami w ten sposób określającymi Polskę.

Jest w przedmiotowym tekście panaMarka parę innych inwektyw, ale nie mam ochoty na zanurzanie się w tym maglu.

Co do pana Stanisława Michalkiewicza. Nie jestem bałwochwalczym czytelnikiem pana Stanisława, który nie jest dla mnie autorytetem, ale szanuję Jego myśl i publicystykę. Nie jestem pewien, czy rozumie panMarek, co oznacza słowo szacunek. Szanować można człowieka wtedy gdy uznajemy Jego argumentację, a także wtedy gdy się z nią nie zgadzamy. Uważam, że pan Stanisław jest świetnym analitykiem politycznym, jego wiedza jest ogromna, a jego błyskotliwość pięknie wspomaga jego sprawność publicystyczną. Ta moja część wypowiedzi jest uzasadnieniem mojego szacunku. 

Natomiast pan Stanisław jako analityk ekonomiczny najczęściej jest mało kompetentny, a jego opinie w tym zakresie bardzo często polegają na faktach, ale ich interpretacja i wnioski są niestety nie najlepsze. 

Zwracam uwagę na moje odniesienie "ad rem".

I wniosek końcowy - ekonomika pseudo liberalna marki JKM jest niestety bardzo słabą stroną całej konfederacji myślicieli związanych z JKM. Niestety, nie jestem ekonomistą, ale prostym pracownikiem fizycznym wykształconym i zajmującym się czymś, co w obrocie międzynarodowym bywa nazywane mathematical physics. Jako pracownik fizyczny rozumiem polski system polityczny i ekonomiczny jako złożony i dość skomplikowany organizm z grubsza dla mnie zrozumiały.

I dlatego uważam, że mogę rozmawiać o tym systemie, a nawet zaproponować jakieś rozwiązania, ale poziom rozumienia tego systemu na poziomie JKM uznaję niestety za śmieszny. 

Mimo to uważam, że warto rozmawiać. Ale ad rem a nie na poziomie inwektyw.

Vote up!
3
Vote down!
-1

michael

#1607314

CZY MOŻESZ ZROZUMIEĆ CHOĆ TĘ JEDNĄ RZECZ, ŻE JA Z TOBĄ NIE CHCĘ ROZMAWIAĆ, BO NIE MAM O CZYM.

To jedno!

Vote up!
1
Vote down!
-1

panMarek

#1607361

Tam jest miejsce dla pogardzających Polską zaprzańców.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1607370

"czego bardzo żałuję po jego debilnej reformie sądów w której stanął Rejtanem Kaszyńskiemu."

Nie żałować tylko olać najbliższe prezydenckie. Ja na pewno na Dude w maju nie zagłosuję a skoro tak to nie ide wcale. Za walenie w pręta przez prezydenta.. konieczna kara. Ten romans z UJotem na złość Kaczorowi to zwykła podłość porównywalna do Marcinkiewicza.

Vote up!
0
Vote down!
0

norwid

#1607419

...

Tak jak przedtem nie istniał polski rząd. Opozycji w Polsce nie ma, nie istnieje. Cały układ PO, PSL, SLD i wszystkie ich przystawki, przybudówki i przyssawki, wszelkie Nowoczesne Wiosny, Razem i Osobno są oczywistymi wrogami Polski, działającymi umyślnie i w złej wierze przeciwko wszystkim możliwym i niemożliwym polskim interesom narodowym, przeciwko naszej polskiej racji stanu i przeciwko interesom i aspiracjom polskich Obywateli - to są po prostu prawdziwi i zapiekli wrogowie Polski.

Kilka partii - jeden wrogi antypis. To jest akurat łatwe do rozpoznania. Różnią się znakami, barwami i drugorzędnymi dekoracjami - ale istota politycznej narracji jest już wspólna, niekiedy wręcz idiotycznie identyczna. W tej sferze nie potrafią się maskować. Po prostu myślą identycznie. I wiedzą doskonale, że prawie wszystkie ich obietnice są kłamstwami. Obiecali Kukizowi JOW-y i maja tę obietnicę w nosie. I co najwyżej kombinują jak mogą tę obietnicę wykorzystać. Czysta sowiecka maskirowka. Wszyscy wiemy, że PSL w rzeczywistości nie traktuje tych "jowów" poważnie, oni są realnie zainteresowani jedynie układami lokalnej kleptokracji oraz interesami skorumpowanych oligarchii w gminach i powiatach. Jeżeli te jowy będą mogły się w tej sprawie przydać, będą użyte. Ale to nie jest ich cel. To tylko maskirowka.

Wrogość całej opozycji jest łatwa do udowodnienia na tysiącu konkretnych działaniach oczywiście szkodzących Polsce i tylko nieco trudniejsze jest wykazanie umyślności w działaniu w złej wierze. A trudność bierze się z tego, że jak każdy prawdziwy wróg maskuje się, używa różnych pretekstów i fałszywych przesłanek do kłamliwej informacji o tym, że rzekomo broni w Polsce czegoś dobrego. Zawsze łatwo dowieść, że te fałszywe przesłanki to lipa i bezczelne kłamstwo. Dezinformacja.

Niekiedy jest tak, że czas pokazuje jaka była wtedy i jaka dzisiaj jest prawda. Rzekomo bronili rzekomo pierwotnej Puszczy Białowieskiej przed wycinką i dlatego zablokowali spóźnione jej ratowanie. Sięgnęli aż po skargi do TSUE, by uniemożliwić ratunek i rzeczywiście - ta akcja powiodła się. Kornik drukarz z powodzeniem niszczy puszczę, która nigdy przez ostatnie tysiąc lat nie była puszczą pierwotną. A rzecznikiem wrogów Polski w TSUE był rzekomo polski sędzia tego Trybunału, którego imię nie jest czterdzieści i cztery tylko jeden Marek i Safjan.

To jest tylko jeden, ślepo wylosowany przykład. Bardzo podobny do przykładu pani Spurek, która życzy sobie zablokowania inwestycji w budowę drogi S7 pod pretekstem ochrony chomika europejskiego. Ten chomik panoszy się w Europie od Chin i Kazachstanu, aż po Niemcy i Belgię.
Spurek, czy Safjan - wszystko im jedno pod jakim pozorem, byle przynieść szkodę, niech będzie chociaż kłopot, jeśli nie większa szkoda.

Mogę bez specjalnego wysiłku podać kilkaset podobnie konkretnych przykładów umyślnego działania, które czasem można przypisać beznadziejnej głupocie, ale równie dobrze antypolskiej inicjatywie wrogiego Polsce obcego państwa. Tak jak to jest z przekopem Mierzei Wiślanej [link].

To jest jeden z powodów, z którego wstrząsa mnie na samą myśl o powołaniu pani Śledzińskiej-Katarasińskiej jako Marszałka Seniora Sejmu. Tak nienawistnego komunisty moje oczy dawno nie widziały. Do dziś pamiętam jej agresję w czasie jej walki przeciwko telewizji Trwam, w czasach walki o koncesję. To nie była walka z przeciwnikiem politycznym. To była walka z zaciekłym wrogiem.

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1607293

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Istnieje takie „proroctwo”, które mówi, że PiS mogą obalić tylko żydzi. Chyba się ono spełnia więc czemu mu nie dopomóc? 
A tak w ogóle to należy wbijać w puste łby, że tylko Konfederacja (Wolnych Polaków!) i nic więcej a negocjacje PiS w 447 to jest ZDRADA!

USA za wszelką cenę chce wejść na Międzymorze i nigdy się nie wycofa, co wmawia kłamliwy PiS. Chcą tylko po raz kolejny przystrzyc Polaków o Bilion zł (1 000 000 000 000 zł) aby nie mieć wraz z żydami żadnej konkurencji w biednych Polakach. Zrozumcie to. To jest SPISEK PRZECIW POLAKOM NA NASTĘPNE 100 czy 200 lat. Dlatego tylko! Konfederacja - i niech każdy rozumny przekona przynajmniej 5 - 10 osób do przyszłego głosowania na Konfederację. Larum grają Polaku! Zacznij działać! Konfederacja albo okupacja. Żarty się skończyły.
Podsumuję: kopa w d... PiS i ich żydom też. Dosyć tych kłamstw i ośmieszania Polaków w tych ich ustawkach z PO i resztą tego dziadostwa.
Tyle na dzisiaj a od jutra bierzemy się ostro za promowanie Konfederacji w naszych rodzinach i w śród znajomych. To jest klucz do powodzenia Konfederacji!
PiS ma iść w niebyt, bo jak czas pokazał, jest do niczego. Dla przykładu, jak my zachcemy sobie żydów (uchowaj Boże od takich zachcianek) to sami sobie weźmiemy oryginalnych mośków z Izraela albo NYC a nie te sowieckie podróbki, co to ich ojcowie przyjechali na ruskich tankach, razem z wszami i Informacją Wojskową z Riazania.
PiS ma iść w niebyt, bo jak czas pokazał, jest do niczego. I tu nie są winni żadni żydzi, tylko te rodzime jołopy, których oglądacie co dzień w TVP, TVN, POLSAT, których to od 30 lat wybierają niegramotni Polacy i koegzystujący z nim naród sowiecki wychowany po 1944 jak nowa rasa psa. A co do żydów - to w końcu dostaną od nas. Oj, dostaną! 
Jeszcze trochę a mośki dostaną takiego tęgiego kopa w d... - a z nimi ten cały PiS z tymi swoimi Danielsami i resztą przebierańców - że na zakrętach się nie wyrobią w drodze na pustynię Negeb.

O badziewiu typu PO, Wiosna, Nowoczesna nawet nie wspomnę. Kulturalny człowiek nie wymienia tych nazw. Co do organizowanej naprędce wrześniowej "zachęty przedwyborczej" zwanej "WIZY" organizowanej przez PiS - to niech USA włożą swoje wizy sobie w buty. Dosyć tej hucpy.
Króluj nam Chryste
 

Vote up!
2
Vote down!
-4

panMarek

#1607311

Widziałem dzisiaj popisy Grzegorza Brauna i paru jeszcze osób, którzy nie widzą realnego świata, a chorują z nienawiści i pogardy do wszystkiego co się rusza i dobrą zmianę przypomina. Mam na myśli tylko i wyłącznie zdarzenia, wypowiedzi i działania z dnia 23 października 2019 reprezentantów każdego z partyjnych środowisk opozycji. I widać jasno, że mamy przed sobą monomanię konfederacji chorych z urojenia indukowanego z irracjonalnych zaświatów antypis, jako jedynego integratora całego środowiska nadal totalitarnej opozycji.

Chorzy z urojenia cała swoją energię dokładają się do antypolskiego antypis w następujących strukturach:

 1. Schetynowa KO z klubem starych komunistów i nowych neokomunistów + narracja antypis
 2. Kosiniakowa KP z klubem powiatowych oligarchów + narracja antypis
 3. Czarzasta SLD czyli klub strych i nowych komunistów + narracja antypis
 4. Braunowa konfederacja rzekomo antysystemowych liberałów + narracja antypis
 5. Samorządowe ruchy niezależne + narracja antypis

Zaciekawia mnie jedno. Wszyscy, każdy z nich, należący do każdego z tych antypisów posługuje się zupełnie tym samym, homeomorficznym jadem tej samej narracji. Dokładnie te same i tak samo skonstruowane rzekome argumenty i zestawy tych samych faktów wybranych z tych samych kontekstów, bez względu na to, z którego klubu się wywodzą konkretni politycy i jak definiują swoją pozycję w konstelacji opozycyjnych organizacji.
Wygląda na to, że każde z tych pięciu środowisk korzysta z tego samego serwisu opozycyjnego ministerstwa prawdy, przygotowywanego dla wspólnego folwarku zwierzęcego agitatorów rozsyłanych do propagandowych teatrów antypolskiej wojny hybrydowej - na sceny wszystkich mediów. A każda z tych narracji budowana jest na kłamstwie.

Na razie bez wniosków. Oprócz jednego - to z całą pewnością musi się rozlecieć i to z bardzo prostego powodu.
Nie da się budować stabilnej organizacji na kłamstwie. 

Vote up!
7
Vote down!
0

michael

#1607377

Kadencja nowo wybranego Sejmu jeszcze się nie rozpoczęła, nie są powołane żadne organy parlamentu IX kadencji. Początek nastąpi dopiero w drugiej dekadzie listopada. A totalitarna opozycja jest jak rój wściekłych azjatyckich os. Nakręca swoją nienawiść i pogardę.

Vote up!
5
Vote down!
-2

michael

#1607396

Czy ktoś może mi przetłumaczyć z języka marksistowskiego na język polski:

„horyzontalna dyrektywa równościowa”?

Dziękuję.

Będę wdzięczny.

 

 

Sylwia Spurek · 22 paź

Debata o horyzontalnej dyrektywie równościowej. Na sali tylko kilkunastu posłów.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1607401

Przyjdzie walec i wyrówna. Komuniści załatwiają takie sprawy dekretami albo dyrektywami.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1607416

200 tysięcy lat człowiek rozmnażał się bez edukacji seksualnej i ideologii LGBT+ .
Coś się zmieniło, wyginiemy ?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1607402

Geje przetrwają, ponieważ kobiet nie potrzebują

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1607425

Dla pieniędzy.

[link]

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1607431