Яков Ливне, посол Израиля*

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Tak się jakoś dziwnie poukładało na tym świecie, że Polacy mają pecha do przedstawicieli dwóch narodów, z jakimi przyszło nam tworzyć historię przez kilka wieków. O Ukraińcach pisaliśmy sporo, kilka lat temu również o Żydach. Okazuje się jednak, że za sprawą urodzonego w Moskwie dr Yacova Livne, ambasadora Izraela w Polsce, do tematu trzeba wracać.

Wg wspomnianego wyżej dr Livne niesłusznie robimy jakieś halo wokół śmierci polskiego wolontariusza zabitego przez CAHAL** w Gazie. Wszak sami jesteśmy antysemitami, zaś niejaki Grzegorz Braun popełnił zbrodnię nad zbrodniami – zgasił świece chanukowe tradycyjnie zapalane w polskim Sejmie. Jak w ogóle można to równać ze śmiercią jakiegoś goja???

Po prostu, jak wyjątkowo dyplomatycznie ujął to pan ambasador:

...antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia. Również dla dobra całego świata zachodniego.

Prawdopodobnym źródłem, prócz wychowania w sowieckiej szkole, jest także przesiąknięcie wiedzą, jaka za sprawą niegdysiejszego ministra oświaty Izraela Naftalego Bennetta rozpowszechniana jest w izraelskich szkołach. Tak przynajmniej twierdzi mój informator:

Pod koniec 1932 roku atak nazistów na Republikę Niemiec nasilił się. Ostateczna klęska została zadana Niemcom 30 stycznia 1933 roku. Niezwłocznie naziści podbity przez siebie kraj nazwali III Rzeszą tak, aby po Niemcach zaginął ślad na co najmniej tysiąc lat. O tysiącletniej Rzeszy nazistowskiej wspominał m.in. Adolf Hitler (właśc. Hitlerski, prawdopodobnie Polak z pochodzenia). Mimo oporu społeczeństwa, w tym najbardziej wartościowych jednostek, terror nazistowski dotykał coraz szerszych warstw ludności. W pierwszej kolejności zostali zaatakowani geje (29 na 30 czerwca 1934 roku – słynna noc długich noży). Potem cała energia nazistów została skierowana do walki z resztą postępowego społeczeństwa niemieckiego, a więc w pierwszej kolejności z Żydami i Świadkami Jehowy.

Tu koniecznie trzeba przypomnieć, że wielkie zasługi dla umocnienia okupacji nazistowskiej nad Niemcami miał Kościół katolicki, który jednoznacznie poparł najeźdźców, uznając ich za prawowitych władców okupowanego kraju.

Fobia antyżydowska nazistów pchnęła ich w stronę najbliższego sąsiada, tj. Polski, gdzie znajdowały się duże skupiska również prześladowanej ludności żydowskiej.

Rozpoczęta 1 września 1939 r. wojna dowiodła, że Polacy, jako najwięksi antysemici ówczesnego świata, nie zamierzali walczyć w obronie Żydów. Dlatego też ten olbrzymi kraj wpadł w ręce nazistów niespełna po 3 tygodniach (gdzieniegdzie walki toczono do października). Ale, w odróżnieniu od jęczących w nazistowskiej niewoli Niemców, sytuacja Polaków była o wiele lepsza. Wreszcie mogli dać upust swoim częściowo skrywanym instynktom, i wespół z nazistami polować na Żydów.

To przecież nie przez przypadek obozy śmierci były lokowane na ziemiach wchodzących w skład byłej Polski. Naziści bowiem dobrze wiedzieli, gdzie je lokować. Przecież w razie ucieczki Żyd mógł liczyć na pomoc ze strony okupowanych Niemców, ale polscy antysemici na pewno obrabowali by go ze złota, dolarów, akcji Volkswagena, Nord Stream 1 i 2 oraz nieruchomości, pobili, zabili i na dodatek jeszcze zabrali inny majątek, jaki posiadał w obozie koncentracyjnym.

Ponieważ wielu Żydów uciekło nazistom do miłującego nade wszystko pokój Związku Radzieckiego 22 czerwca 1941 roku naziści zaatakowali zdradziecko ten kraj.

ZSRR, w którym wszystkie Narody, w tym Żydzi szczególnie, cieszyły się pełnią praw nieznanych wtedy na zachodzie Europy, zupełnie nieprzygotowany do wojny (cóż bowiem znaczyło 20.000 pokojowych czołgów wobec niespełna 4000 wojennych nazistowskich?) musiał oddać spore tereny nazistom.

Niestety, również z Żydami, którzy nie dali rady uciec przed nazistami i wspomagającymi ich Polakami.

Ba, ze względu na szczupłość sił nazistów, Polacy musieli przejąć wybudowane przez nich obozy śmierci, w których likwidowano wyłącznie Żydów.

Polacy, często tylko przebrani w nazistowskie mundury (walka z Żydami prowadzona przed wojną doprowadziła Polaków do nędzy i nie mieli swoich) jeździli po całej Europie w poszukiwaniu Żydów.

We Francji, w Belgii i Holandii chowano Żydów przed Polakami.

Ba, nawet w Niemczech, gdzie okupację nazistowską w Berlinie przetrwało ok. 20.000 Żydów.

W Luksemburgu wywieszono napisy – antysemitom Polakom wjazd wzbroniony!

Nawet naziści, przerażeni antysemityzmem Polaków, w Warszawie wprowadzili specjalne wagony tramwajowe tylko dla nich:

          nur für Polen!

Inaczej mogliby atakować Żydów jadących tramwajem do pracy.

Trudno jednak opowiedzieć całą historię próby zabicia Narodu Żydowskiego przez Nazistów i Polaków, co niesłusznie zwane jest II wojną światową.

Musicie pamiętać, drogie dzieci, że Żydzi, mieszkający w USA, Anglii i Rosji zdobyli się na wysiłek i pokonali Nazistów, oswobadzając przy okazji dzielny Naród niemiecki. Jedynie Polacy, źli, że nie udało się wymordować wszystkich Żydów, prowadzili walki partyzanckie przeciw demokracji i prawom człowieka aż do 1964 roku.

Czy taka wiedza naprawdę skrywa się w łepetynie rosyjskiego Żyda, dr Jakowa Liwnego?

Nauczanie przez dekady o nazistowskiej teorii rasowej (Übermensch) zupełnie zapominamy, że największymi rasistami naszej części świata są… Żydzi. Idea „narodu wybranego” doprowadziła przez wieki do obecnej postaci. Żydzi nie widzą nic zdrożnego w mordowaniu arabskich cywili, bowiem to Hamas zaatakował pierwszy.

I nie ma znaczenia, że liczba arabskich ofiar przewyższa już liczbę zabitych cywili na Ukrainie w ciągu trwającej ponad dwa lata wojny.

CAHAL broni cywilizacji białego człowieka wg Liwnego.

Ale czyni to w sposób utrwalający zemstę na kilkadziesiąt przyszłych pokoleń, co już daje efekt w postaci niesamowitego wręcz wzrostu „incydentów” antysemickich we Francji i Niemczech.

Jest jeszcze inna strata polityczna Izraela. Polityka, bazująca przez ostatnie dekady na budzeniu w Europejczykach poczucia winy za Holokaust i żerowaniu na tym kończy się.

Zbyt wiele ludzi dostrzega bowiem podobieństwo pomiędzy traktowaniem Żydów przez „nazistów” a traktowaniem przez Izrael Palestyńczyków.

Dlaczego więc mamy płacić ludziom, którzy zachowują się tak samo, jak oprawcy ich ojców, matek, dziadków???

Brak zasilania zewnętrznego oznacza zaś koniec Izraela.

„Przedsiębiorstwo Holocaust” coraz szybciej ulega likwidacji, co jednak bardziej uderza diasporę amerykańską niż Tel Awiw.

Królestwo Jerozolimskie przetrwało około 200 lat.

A ile przetrwa Izrael?
 

2.04 2024
 

_________________________________

* Yacov Livne, ambasador Izraela

** CAHAL – siły zbrojne Izrael

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Radek Appelbaum Sik-Orski nie wezwie ambasadora Izraela w sprawie morderstwa jakiego Żydzi dopuścili się w Gazie tylko dlatego że się osrał że go potraktuje tak jak ambasador Rosji i nie przyjdzie

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659764

 Karmiona od dziecka nienawistną propagnadą która  WESZ- ła w miejsce rozumu potrafi tylko powtarzać.

 Potem zdziwko że coraz większy procent internautów wyraża swój prawdziwy pogląd. Nie rządowy, nie o dziwo antysemicki( choć Chazarzy by tego bardzo chcieli ). Przerażenie tym co dzieje się NAPRAWDĘ tam gdzie Palestyńczycy są rozjeżdżani czołgami. Masowo wykańczani jako terrorystyczna nacja, gdzie odbywa się praktyczne Całkowite Rozwiązanie Kwestii Palestyńskiej!! W dużym procencie Chrześcijan i Prawdziwych Semitów.

 Co może nam zaoferować Izrael? Wobec tego rząd w końcu będzie musiał ulec fali oburzenia i przerażenia przetaczającej się przez net? A podejrzewam, to Już jest w toku.

 Osobiście wydaje mi się, wyłącznie pierwszą transzę czołgów Merkava, Na wypadek konieczności miejskich walk z najeźdźcą( lub najeźdźcami ). Oraz licencję na podwozie i opancerzenie.

 A dla wała który tak sesrał się w swój nomen omen kanał? Już sugerowałem, użycie go

jako świecznika.

A niech tam.

 

Cytuję odpowiedź do notki Zawiedzonego.

https://niepoprawni.pl/comment/1659761#comment-1659761

 

Za taką"wypowiedź".

2 Kwietnia, 2024 - 21:54

brian

Za taką"wypowiedź".

Jest jedną nagroda.

Związać takiego nago w kij.

W wiadomy otwór wsadzić świecę.

I użyć delikwenta jako świecznik.

 

A na koniec powtarzam z uporem mój pozornie bezsensowny pomysł.

Wyskoczyć przed szereg jako"prymus" przyjmowania tzw.obywateli Lampedusy i innych takich.

Zaproponować danie schronienia Palestyńczykom ocalałym z Gazy. Wiem zaraz niejeden zacznie:Hamas, terroryści, bandyctwo. A kto w czasie okupacji nie pisał inaczej jak polnishe banditen? A kto bez zmrużenia przejął i milczenia świata przejął metody Niemców?

Wobec groźby ew.zdrady sojuszników w wypadku agresji ruskiego, Hamasowcy byliby nieocenionymi szkoleniowcami w walkach i dywersji miejskiej. Wiem jak to brzmi. Lecz pokolenie AK znamy tylko z historii i rodzinnej tradycji. A ci są na bieżąco. Niestety, wiele spraw musiałoby ustąpić amoralnej pragmatyce. Przed II Wojną były gwarancje, umowy, sojusze. Teraz? Spodziewajmy się pozostania z ręką w krwawym nocniku wspólnie z kontygentem wojsk amerykańskich.

Tak jak np.Szwecja, Norwegia, islandia, Finlandia, Litwa, Łotwa , Estonia. Sprzymierzeniec?

Teren, lasy, pogoda, ostrzelanie dzięki przedstawicielom północnych nacji i ocalałym Amerykanom. Wykorzystanie ich narodowych tradycji myśliwskich, jankeskiego doświadczenia  w specformacjach.

Dopóki ok.30% naszej powierzchni to lasy, mamy szanse. A agresor drugi Afganistan.

( Tu wielka rola dla szkoleniowców z północy ).

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

brian

#1659767

Część ludzi nie zdekonspirowała się po ogloszeniu że komuna upadła. Widzieliśmy że komuna wcale nie upadła. Niektórzy postanowili poczekać z ujawnieniem się. I słusznie. Rośnie nowe pokolenie pięknych dwudziestoletnich. Szukajcie, a znajdziecie.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1659773

Izrael morduje Polaka - nic sie nie stalo

Polak gasi swieczki - antysemityzm na skale siwatowa.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659776

Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć.
Dla Żydów atak gaśnicą na chanukę to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka.

Czego nie rozumiecie?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1659806

Trzeba powiedzieć wprost: misja ambasadora Izraela Yacova Livnego w Polsce dobiegła końca.

Nawet jeśli nie stanie się to już zaraz, jeśli jakiś czas to potrwa, to swoimi wypowiedziami, reakcją na zabójstwo przez izraelskie siły zbrojne polskiego wolontariusza Damiana Sobola pan ambasador dowiódł, że nie jest w stanie działać na rzecz harmonijnej współpracy między Izraelem i Polską. Przeciwnie - doprowadził do tego, że nie tylko opinia publiczna w Polsce, ale również członkowie rządu zajmują coraz bardziej krytyczne stanowisko wobec postawy władz izraelskich, i to nie tylko w kwestii wojny w Strefie Gazy.

 

https://i.pl/ambasador-izraela-nie-zdal-dyplomatycznego-egzaminu-w-polsce-powinien-zostac-zmieniony/ar/c1-18436413

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659813

Smiec zaorany

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659779

Do dermatologa!

Bo skoro doszło do"dyskusji".

Znaczy na psychiatrę zbyt późno.

Wdawanie się w dyskusje z"gie" różnego autoramentu, nawet prawicowego to już strzał w kolana, oba.

Potem przymusowa pozycja na klęczkach, czworakach.

I od tyłu bez mydła.

I z kanału zero zostaje samo zero.

Lub osobiste wpuszczenie się w kanał.

Wraz z odbiorcami.

Powtarzam uporczywie: nie dyskutuj. Spuść z wodą.

Vote up!
4
Vote down!
0

brian

#1659785

Za ostro kolego, ty się   utożsamiasz  z dobrze poinformowanymi ale takich w Polsce jest b. mało. Trzeba było pokazać młodym ludziom jak wygląda dyplomacja kłamstwa i obłudy. Malo tego nonszalancja i pogarda dla Narodu polskiego. Słowo przepraszamy nie przeszło przez gardło.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1659798

 Normalnie( czy też nienormalnie )obejrzałem całość i powtórzyłem parę fragmentów.

 Nie opuszcza mnie, od początku istnienia wrażenie podejrzanie"mocnego" startu kanału.

 Liczba subskrypcji( czy wszystkie autentyczne? )oraz raczej bezproblemowe wizyty ustosunkowanych gości zapaliły mi lampkę alarmową. Zwłaszcza tak łatwe uzyskanie zgody na spotkanie z Dudą.

 Jak na razie oficjalne zasięgi... Coś mi przypominają. Coś na co inny podmiot pracował bardzo długo i nie bezproblemowo.

 Wyobraźmy sobie sytuację: są dwa, trzy media opiniotwórcze które swą pozycję zyskały dzięki"właściwemu" pochodzeniu. A przedstawiają się jako hmm. obrońcy liberalizmu, wartości europejskich i innych takich. Naprawdę zaś formują nowe pokolenia intelektualnych niewolników. Po latach albo się starzeją, kompromitują lub zamykają w nieprzekraczalnej wielkości swej bańki info.

 Ich"prowadzący" potrzebują jakichś przeciwwag nie budzących w odbiorcy skojarzeń z niby"ekstremistycznymi" mediami reprezentującymi prawdziwe wartości. To coś przypomina, prawda? Sam jestem dostatecznie stary by pamiętać jak przepoczwarzająca się komuna bełkotała na temat ekstremy. Z którą nie wolno rozmawiać bo komitety spłoną.

 A powinny. Może dziś nie byłoby tak licznych bękartów Magdalenki. Jako syn wciąż żyjącego działacza SW co nieco o tym wiem.

 Obawiam się i to bardzo- takich mediów pojawi się więcej. By przejęły i spacyfikowały odbiorców np.TV Republika. Rekami"nawróconych" już popularnych dziennikarzy.

 Czy to prawda? Obym się srogo mylił.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

brian

#1659804

Po owocach ich poznamy. Dalej uważam że dobrze się stało by młodzi mogli posłuchać przewrotnosc izraelskiej dyplomacji. Też jestem nastawiony konserwatywnie i boleje nad brakiem dekomunizacji. Wszędzie! Ten rak dalej się toczy a światełka w tunelu nie widać a było. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1659807

Zatem na początek - przepraszam.

Dość często przywoływany jest taki niby cytat o tym, że po owcach poznamy ich. Też wiele razy wydawało mi się to niezaprzeczalnie słuszne. Sam posługiwałem się tym zdaniem. Jednak po zastanowieniu się mocniej, głównie nad skutkami myślenia w takim trybie, doszedłem do wniosku że nie zawsze, nie w każdej sytuacji adekwatnie jest czekanie na owe owoce.

Lata już całe mijają jak komuna co to miała upaść jakoś nie upadła, kasta ludzi nadzwyczajnych jakby umocniła się w swoich sędziowskich fotelach… długo by wymieniać, czego z kluczowych elementów systemu i organizacji państwa nie naruszono od roku rzekomego przełomu, jakim miał być ostateczny upadek i w domyśle likwidacja komuny.

Przeszliśmy długą drogę od tamtego czasu, po drodze otrzymując bardzo bolesne lekcje od drobnych spraw na poziomie samorządów gdzie nadal dominują ludzie o stażu sięgającym wczesnych lat dziewięćdziesiątych do doświadczeń ponownego objęcia rządów przez grupy ludzi dla których interes własny oraz ich zagranicznych mocodawców jest ważniejszy od interesów państwa polskiego.

Zatem mieliśmy nader liczne okazje dokładnie przyjrzeć się owym owocom. My tutaj zgromadzeni na portalu wiemy jak one smakują. Ale ponad połowa społeczeństwa wydaje się mieć zamknięte oczy, uszy i nosy na najważniejsze sprawy z grupy tych które decydują na naszym być albo nie być suwerennym państwem, mieć poczucie bezpieczeństwa czy raczej ślepo powierzyć je obcym, mieć pewność jakości pożywienia czy godzić się na jej kiepską jakość w zamian za… poklepanie po plecach Donalda Tuska w Brukseli czy kolejny order od Niemców.

Owe owoce już dawno zgniły, kolejne nowe są conajmniej robaczywe i nie widać aby to spędzało sen z powiek kolejnych rządów włącznie w rządami ZP. Żeby nie bylo, rządy ZP to były najlepsze rządy, które mogły być marzeniem wielu Polaków, ale… Polityka musi być skuteczna. W sytuacji geopolitycznej Polski, w polityce wewnętrznej PiS poszedł zbyt daleko na nie pisany, dobrowolny kompromis i ustępstwa tak z Brukselą/Belinem jak i w polityce wewnętrznej. Zwłaszcza w kontekście odebrania wpływu mediów niemieckich dla Polaków.

Myślę że dzisiaj, w sytuacji gdy opiłowywuje się wszystko i wszystkich z ich praw, kto tylko może stanąć na drodze wprowadzania nowych porządków wedle niemieckiego rytu, czekanie na kolejne owoce, o których z góry wiadomo że będą śmiertelnie trujące dla polskiego narodu i jego interesów, należy ograniczyć. Z prostej przyczyny. Podświadomie to zdanie nawołuje do oczekiwania, do pewnego stanu bierności w sytuacji gdy wiemy jakimi konsekwencjami takie czekanie grozi. Nie wiem czy tym razem mamy aż tak dużo czasu aby dość biernie czekać. W każdym razie sam rozszedłem do wniosku, że nie specjalnie interesują mnie te ich owoce. Zacząłem (i na szczęście nie tylko ja) robić coś na własną rękę. Coś co może nam pozwolić przestać czekać na jakiekolwiek ich owoce. Warto się nad tym zastanowić.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1659825

Z tym czekaniem na owoce to prawda. W krótkiej polityce są ważne posunięcia ad hoc ale dlugofalowo trzeba wyciągać konsekwencje przez kompetentnych ludzi, polityków , liderów. Czyli stara zasada, Historia magistra vitae (est).  Rozumiem rozgoryczenie, procesy polityczne sa warte kontroli wewnętrznej wtedy kiedy są nasze. Kiedy jest V Kolumna wewnątrz kraju, demokracja nie istnieje. Niestety trzeba silnej reki i silnego lidera. Czy to Naród zrozumie?

Vote up!
1
Vote down!
0
#1659827

W Knesecie pierwsze czytanie prawa pozwalającego skazywać dzieci poniżej 14 roku życia na kary więzienia za „terroryzm”.

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659812

Można przywołać obraz małego Arabiątka w pasie Szachida.

Lub grupę takich otwierających ogień do np.turystów w Jerozolimie.

Bez problemu.

Ale tu chodzi o to że rozmnożą się wyroki na postrach. Za cokolwiek. A terrorystą może zostać każdy kto nie spodoba się policyjnemu patrolowi.

Można też sobie wyobrazić sytuację: jest rodzina z ośmiorgiem dzieci. Jedno zostało zastrzelone w czasie zamachu w którym brało czynny udział.

Cała reszta rodziny zgodnie z owym przepisem, jako środowisko wychowujące terrorystów trafia do obozu koncentracyjnego. Choćby, by nie doszło do zemsty.

I wiele innych możliwości dla kreatywnych"stróżów porządku".

Jak go oni rozumieją.

Vote up!
2
Vote down!
0

brian

#1659814

Tak to jest jak się walczy  o ideą poświęcając jak na barykadach Powstania Warszawskiego dzieci.

Czy to jest moralne? To zależy od stołka na którym siedzimy. Jestem pro izraelski ale nie w stylu sowieckim. Jestem za wolna Palestine ale nie w wersji Hamas. To wszystko napędza oczekiwania tych co tak chcą żeby tak było, żeby lała się krew i biznes czy to polityczny czy to finansowy się kręcił. Reasumując, tu chodzi o inteligencję lokalnych przywódców przeciwko inteligencji "światowej ". Marnir to widzę.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1659837