Onet niemiecka centrala handlu zagranicznego

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

To, że polskojęzyczny niemiecki Onet jest ekspozyturą niemieckich interesów, jak na dłoni okazało się po iartykule na temat polskiego karabinku Grot produkowanego od nie dawna przez Radomską Fabrykę  Broni. Ale ad rem.

Karabinek Grot produkowany od kilku lat ( bodajże od 2017 r.) o kalibrze 5,6 mm  jest nowoczesnym karabinkiem całkowicie polskiej konstrukcji.

Wyprodukowano go ca 50 tys. sztuk, produkcja idzie pełną parą jest on na wyposażeniu żołnierzy WOT, ponadto cały czas jest unowocześniany.

Tak się „przypadkowo” złożyło, że armia ukraińska chce złożyć zamówienie na karabinek dla swojej armii, a w kręgu tego zainteresowania jest również karabinek Grot.

Należy dodać, że w niemieckich magazynach leży około 120 tys. karabinków  (nazwy nie pomnę), które nie weszły na uzbrojenie armii, bo jest konstrukcją mało  udaną , ale trzeba coś z tym szmelcem zrobić.

Pewnie chodzi Niemcom po głowie to, żeby  zalegający szmelc „ wcisnąć” Ukraińcom , który ma podobne paramenty do polskiego karabinku, ale jakościowo jest znacznie od niego gorszy.

Co tu zrobić , żeby chociaż medialnie przedstawić polski produkt jako mało użyteczny i gorszy od niemieckiego, no przecież jest ekspozytura niemiecka o nazwie Onet.

Znalazł się „fachowiec”,  który obsmarował Grota, co ciekawe, dotyczyło to produktu przedprodukcyjnego, opisując go jako po prostu złom i zagrożenie dla żołnierzy, a niemiecki polskojęzyczny  portal Onet ochoczo go wydrukował .

Przedrukowały go media ukraińskie i rosyjskie, co może mieć wpływ na decyzję władz ukraińskich przy spodziewanym ogłoszeniu przetargu na broń dla ukraińskiej armii.

Artykuł Onetu był klasycznym przykładem fejku, mającym zaszkodzić polskiemu produktowi i działający przeciwko polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu.

Jest to rzecz nie do pojęcia np. w Niemczech, żeby na terenie Niemiec  wydawca medialny ze 100% kapitału polskiego, napisał jakiś nieprawdziwy paszkwil na temat jakiegoś niemieckiego produktu przemysłu niemieckiego.

Gdyby tak się stało następnego dnia BND byłby kontrwywiad i znalazłby się paragraf na zamknięcie takiego medium.

Ale folksdojcze z Onetu mają zadanie i je wykonują najlepiej jak potrafią, jak nie pochylają się nad „ciężkim” losem niemieckiego Wermachtu w czasie II WŚ w czasie świąt, to atakują polski produkt zbrojeniowy,  jako konkurenta dla niemieckiego szmelcu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:18)

Komentarze

To jest ten artykuł:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/szokujacy-raport-o-karabinku-grot-ujawnia-pelen-zakres-jego-wad/0yent0v

***

Ten pan który poszedł do onetu z sensacjami w Niemczech by nieźle oberwał.

***

Partia Lewicy skierowała do rządu interpelację poselską w sprawie eksportów broni z Niemiec.

Rząd odmówił informacji o eksportach broni.

Merkel to tuczona gęś pokoju.

Tłumaczenie:

W pierwszych czterech miesiącach roku 2020 Niemcy wyeksportowały broń wartości 492 miliony euro, co oznacza wzrost o aż 40% w porównaniu do roku 2019. Do krajów NATO wyeksportowano broń o wartości 182 miliony euro.

Reszta poszła do krajów nienależących do UE lub NATO. O jakie kraje chodzi, nie wiadomo. Ich nazwy zostały utajnione.

 

Aus der Antwort auf eine Anfrage von Dagdelen an die Regierung geht hervor: Deutschland hat in den ersten vier Monaten des Jahres 2020 Kriegswaffen im Wert von 492 Millionen Euro exportiert - eine Steigerung gegenüber dem Vorjahr um satte 40 Prozent. An verbündete Nato-Staaten sind demnach Kriegswaffen im Wert von 182 Millionen Euro gegangen. Der deutlich größere Rest ging hingegen an Staaten, die weder der EU noch der Nato angehören. Welche Staaten das sind, weiß man nicht. Ihre Namen wurden offiziell zur Verschlusssache erklärt.

https://www.dw.com/de/greenpeace-deutsche-waffenexporte-verletzen-systematisch-grunds%C3%A4tze/a-54244268

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1659757

Tak szczerze to nie wiem o co ci w tej notce chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1659785

może ujawniać bezkarnie tajne informacje na niemieckim portalu informacyjnym, podczes gdy w Niemczech zostałby zaskarżony o zdradę tajemnic firm lub państwowych. Niemcy są po USA, Rosji i Francji czwartym co do wielkości eksporterem broni na świecie i jak widać nie wolno nawet ujawniać państw importujących broń z Niemiec 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1659875

- który tak dokucza Polakom wyrugać z Polski za blokowanie patriotycznych profili ?

Tylko współdziałeniem wielu środowisk można tego dokonać. Być może UE nowymi regulacjami coś zmieni ale ja bym na to nie liczył ze względu na sympatie UE do komunistów.

Logo firmy to "f"

Sama anty "f" jutowa kampania nie wystraczy z ośmieszaniem logo firmy.

Konkurencyjny portal Albicla już powstał ale widzę że jest dużo do poprawienia - należy go ulepszać i reklamować non-stop - jednocześnie uniemożliwiać i utrudniać użytkownikom żydowskiego "f"juta w Polsce komunikację bo serwery DNS są w Polsce i łatwo tego dokonać -

- (bardzo liczę na nieoficjalne działanie służb w interesie Polski)

- można zrywać i blokować czasowo łaczność z "f"jutem a to spowoduje frustrację i zniechęcenie użytkowników do "f"juta - jednocześnie dawać i reklamować dobrą, polską ofertę "Albicli".

Żydowski (nazwijmy go roboczo "f"jut) Mark Zuckerberg utworzył sobie regulamin gdzie może dosłownie wszystko bezprawnie robić więc i wobec żydowskiego "f"juta należy użyć podobnych środków.

Co do zdrady i koraboracji na rzecz onanistów z Onetu (teoretycznie pracują tam i Polacy) - to do takich i do innych potrzeba profesjonalnych, super tajnych służb specjalnych a tych którzy dopuścili się zwykłej zdrady - stawiać ich przed Sądem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659758

W każdym kraju znajdą się ścierwa występujące przeciwko swojemu krajowi (oczywiście nie za darmo). Ponieważ póki co duża część mediów jest pod kontrolą wrogów Polski, stąd nie ma ostracyzmu ani piętnowania takich poczynań i mamy to co mamy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1659786

Nie bij niepotrzebnie piany polaku. Twoje propozycje zrywania łączności fjutowi są nierealne. Były by to działania nielegalne dlatego NIKT z polityków nie ze służb nie wyda na to pozwolenia bo zapłaci głową - najpóźniej kiedy opozycja dojdzie do władzy, a kiedyś dojdzie.

Wymyśl coś realnego i zarazem skutecznego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1659931

Żydzi, łapówki i mordy rytualne I R. Patlewicz

https://www.youtube.com/watch?v=F6y6UDTgbf4

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1659833

A co z cyklistami?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1659863

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659937

To te partie można śmiało nazwać pro niemieckie, UW, UD, KL, PSL, PO, to one niszczyły Polską gospodarkę i finanse, sponsorowane przez Niemcy. Nazywając te złodziejstwo prywatyzacją. Nawet SLD przestała kochać Moskwę, a zaczeła kochać niemieckie srebrniki.

To taki Onet, też musi się wykazać przed swoim niemieckim panem, że za darmo srebrników niemieckich nie dostaje.

Tylko taki Węglarczyk nie może się równać z Tuskiem, w służbie dla Niemiec.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1659865

Jeszcze jedna różnica, rodzina Tuska była w Wermachcie, a rodzina Węglarczyka i jego pobratymcy byłi gazowani w obozach koncentracyjnych i rozstrzeliwani za swoje pochodzenie. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1659882

     Witaj! To podobny temat był swego czasu z mocno przechodzonymi Niemieckimi wiatrakami. Przecież zielona wyspa Tuska dla uwiarygodnienia kłamstwa medialnego, potrzebowała pilnie ekologicznych ferm wiatrowych, jako odnawialnego żródła energii. Przypadkiem również, Niemcy mieli do zaoferowania nagle wiele całych ferm wiatrowych, tylko nikt nie chciał zauważyć, że te urządzenia są już mocno przechodzone i praktycznie nadają się na złom. Ale wtedy mieliśmy cyrk lobbystów w sejmie. Tu z Grotem, temat w drugą stronę, bo lobby Niemieckie w kraju, czyli kolaboranci chcą przepchać złom Niemiecki na Ukrainę, kosztem uwalenia dobrego Polskiego produktu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659874

tak jak PZPR była pasem transmisyjnym rosyjskich komunistów, tak PO i inne partie opozycyjne są pasem transmisyjnym niemieckich interesów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1659880

Panowie Tomasz Siemoniak i Czesław Mroczek, były minister oraz wiceminister polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej w swoich działaniach i wypowiedziach publicznych i politycznych zachowywali się  w sposób uzasadniający przypuszczenie, że nie tylko uczestniczyli w kampanii, której celem było skompromitowanie jakości karabinka Grot, ale są jej inspiratorami.

W tej kampanii powoływali się na swój bezpośredni udział w inicjatywie uruchomienia produkcji tego karabinka oraz na swoją osobistą wiedzę wynikającą z pełnienia funkcji ministra i wiceministra polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej potwierdzającej złą jakość tego karabinka. Świadczy o tym nie tylko ich inicjatywa zwołania specjalnego posiedzenia sejmowej komisji obrony dotyczącego wad flagowego polskiego karabinka Grot [link} ale także ich publiczne wystąpienia w mediach informacyjnych

To jest bezpośrednie działanie wskazujące nie tylko na głupotę polityczną, ale na umyślne działanie w złej wierze skierowane przeciwko polskiemu interesowi narodowego, przeciwko interesowi polskiego przemysłu obronnego oraz polskich sił zbrojnych. To jest po prostu zdrada.

Onet to jest po prostu niemiecka szczekaczka, oni mogą robić swoje wrogie Polsce interesy. Ale byli polscy ministrowie nie mają takiego prawa. Absolutnie. 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659925

I to jest konkret. Jakiś punkt zahaczenia. Poczynania tych panów powinny zostać do bólu prześwietlone przez służby specjalne, a jeśli to co piszesz zostało by potwierdzone to powinni stanąć przed sądem a prokurator zarządać kar takich jakich rząda sie w USA: 140 lat? Po odbyciu połowy, możliwość ubiegania się o skrócenie kary...

A wiesz co? To wcale nie jest żart. Zsumowano by im każde złamanie prawa jakiego się tu dopuścili i 140 uzbierało by się jak nic. Ale nawet 20 było by już dobrym straszakiem dla wszystkich zdrajców.

Jest tylko jeden problem. Rząd gada gada gada ale nie robi NIC. By utrzymać się przy władzy nie podjemuje żadnych kroków realnie reformujących sądy, prawo medialne, własność mediów w PL. Tylko gadanie, gadanie, gadanie. Zastanawia... po co im więc taka władza? Władza dla samej władzy? Jestem więc ogromnie sceptyczny - kiedy władza nie odważa sie robić tego co jest niezbędne, to na co MY liczymy? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1659932

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...wynikała z braku doświadczonych doradców....takich jak Misiewicz i Janniger. Weź to proszę pod uwagę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1659939

Od dawna pytam o nazwę polskiego portalu który choćby w połowie był tak atrakcyjny jak Onet. Z chęcią bym się na niego przerzucił. Ale nic. Cisza. Pewnie nie ma. Więc jak tu zbojkotować Onet?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1659933

są takie próby ale popularność onetu wynika z czegoś innego, zresztą chyba nie oczekujesz, że portale narodowe dorównają popularności innym? a może w tym celu mają jeszcze kopiować dzisiejsze trendy czyli typową onetyzację?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659944

Ja nie szukam portalu narodowego. Byle miał większościowy udział Polaków i dostarczał różnorodność informacji podobnie jak Onet. Nie szukam propagandy w tą czy tamtą stronę. Po prostu rzetelnych informacji w każdym temacie. Od polityki po pogodę i giełdę.

Onet, będąc jeszcze w polskich rękach dostarczał takich informacji na każdy prawie temat. Czyli można. Tylko że nie mogę znaleźć... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1659958

faktycznie, taki wielki portal polski na pewno ma sens i byłby potrzebny, czy nie bardziej od zabawy w "społecznościowe". mógłby być wyjściową do wielu rzeczy a zwł. mieć prawdziwe info a nawet być wzorcem. problemem jest powstawanie portalu, czyli kto miałby wyłożyc sporą kasę i zebrać środowisko, nie dziwi więc, że to zwykle przybudówki prasy i partii, np. niezależna, która nie zawiera wielu rzeczy i przez to można tylko rzucić okiem zamiast używac do wszystkiego na codzień. dziwię się, że to z niej nie wykiełkował regularny portal medialny.

są jednak portale różnych środowisk narodowych i innych ale sporo można im zarzucić, typową propagandę, kolesiostwa i zrzynanie od innych, też nie ma powodu, by od nich zaczynać dzień. kilka najpopularniejszych stron ideowych też nie są portalem od wszystkiego. jest grupa medialna fratria, która wydaje w gospodarce.pl czy w polityce.pl i parę innych ale to bardziej serwisy i wersje elektroniczne czasopism.

może to przez to, że są media społecznościowe i coraz bardziej filmiki i artykuły są podpięte tam i tamże odbywa się ew. główna dyskusja, więc w stosunku do nich czy czasopisma, jakaś stronka pełni tylko rolę służebną. kiedyś nawet mówiono, że portale miały zanikać ale wielu ludzi wchodzi z nawyku jak na swoje skrzynki pocztowe a same zmieniły się w clickbaitowe tabloidy więc dalej ciągną.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659967

Cześć

 

Właśnie się powolnie rozkręca taki prawicowy portal https://albicla.com   Nikt nie ukrywa, że to dziecko Sakiewicza, czyli Gazety Polskiej. Jeżeli jeszcze dogadają się z ojcem Rydzykiem, to może urodzi się coś mocnego i wyrazistego.

Już tam jest Antoni Macierewicz; ja, mały żuczek, również. A o ewentualnym zagrożeniu dla lewaków świadczy to, że błyskawicznie przyleciało parę tysięcy trolli i hejterów z nie tylko polskiej bolszewii.

 

Gawrion zabrania reklamowanie innych mediów, ale chyba się nie obrazi, jak zachęcę Was do zapoznania się z tym miejscem. Oczywiście Albicla jest w ciągłej budowie. A fajną rzeczą jest to, że można tam blokować różnych drani.

 

Ps. Tylko czekać, jak zmuszeni przez GP bracia Karnowscy, będą musieli wystrzelić ze swoją stroną. Forsy mają więcej od Sakiewicza.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1659982

Drogi Januszu, chciałbym Ci delikatnie zwrócić uwagę, że jest drugi mały żuczek na Albicli.com, czyli ja.

 

Pozdro

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1659991

Drogi Januszu, chciałbym Ci delikatnie zwrócić uwagę, że jest drugi mały żuczek na Albicli.com, czyli ja.

 

Pozdro

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1659992

Możecie mówic co chcecie, ale jak patrzę na to z boku i mam pewność że rząd nie ma zamiaru rzeczywiście rozwiązać problem obcych mediów w Polsce. Wszystko co robi to maskirowka i pozorowanie by nie zrażać do siebie swoich zwolenników.

Rząd, partia rządząca, nie ma odwagi zaryzykować, postawić dobra Rzeczpospolitej ponad własnmy interesem. Nie ma odwagi podjąć działań które mogą zagrozić dalszemu sprawowaniu przez nią władzy. Czyniąc tak mogą przegrać Polskę a władzę i tak stracić. Raz już tak zrobili i własnoręcznie podpisali oddanie niepodległości w zamian za jakąś nic nie wartą i od lat nie ważną Joaninę.

Ale do rzeczy. Sprawa jest tu nadzwyczaj prosta. Przyjmujemy słowo w słowo prawo własnościowe mediów obowiązujące we Francji. Byłby straszny krzyk i wojna. Ale wystarczy uderzyć pięścią w unijny stół i nie cofnąć się o krok. Równocześnie wpisać, że przez 20 lat wszelkie zmiany w prawie francuskim będą automatycznie wprowadzane w Polsce.

Wtedy nasza odpowiedź jest tylko jedna i niezmienna: chcecie byśmy dopuścili większość obcego kapitału do polskich mediów? Prosimy bardzo - wpiszcie to do francuskich przepisów. Wtedy u nas wejdzie z automatu. Nie możemy zmienić jednej litery w przepisach medialnych - przyjęliśmy w całości rozwiązanie francuskie,

Ale tak naprawdę to wszystko to to jedno wielkie pierdzielenie. Wystarczy jak Niemcy: zmienić przepisy i potwierdzić że nasze prawo jest ponad prawem unijnym - jak w NIemczech. Ale do tego potrzeba woli rządzących a tej NIE MA. Jest strach przed potencjalną utratą władzy.

Jest też trzecie rozwiązanie. I oNet i Gazeta Wyborcza są prywatne. U prywatnego zawsze najważniejszy jest pieniądz. Rząd wydrukował tak straszną ilość pieniędzy na walkę z kryzysem, że wykupienie Onetu i Wyborczej są przy tym niczym. Nawet mniej niż kroplą wody. Dać im ofertę nie do odrzucenia, popartą chęcią zmian przepisów o własności medialnej, a na pewno nie odmówią. Sprzedadzą. No i główny problem rozwiązany. A potem jeszcze zmienić przepisy. Wtedy już nie będzie miał kto głośno krzyczeć.

Kur... - trzeba być skutecznym a nie wyłącznie ujadać i płakać.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1659934

Ale do tego potrzeba woli rządzących a tej NIE MA. Jest strach przed potencjalną utratą władzy.

Kur... - trzeba być skutecznym a nie wyłącznie ujadać i płakać.

Zauważyłam to już  parę miesięcy temu, niestety. A władzę stracą i tak, a raczej  tym bardziej.  Czy jest siła, która dałaby sobie radę lepiej?  Nie widzę i to jest smutne :-( 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1659961

W Polsce jest  cholernie kompetentny rząd, który kompetentnie i bardzo skutecznie rozwiązuje prawdziwe polskie problemy. A największym kłopotem tego rządu jest parada oszustów zwana komunikacją publiczną oraz polityką informacyjną, która jest nie tylko polskim problemem, ale stała się już problemem globalnym. Na całym świecie w tak zwanym marketingu politycznym największe wpływy maja takie idiotki i idioci jak na przykład Sylwia Spurek albo Robert Biedroń, którzy co prawda są skrajnie zdemoralizowani i durni jak dwie beczki smoły, ale są na tyle cwani i pozbawieni skrupułów, że mają ogromne wpływy. Pod tym względem są podobni do ogromnej chmary światowego lewactwa, które powiększa swoje wpływy dzięki ogromnym pieniądzom wtłaczanym przez konkretny światowy business.

I to właśnie oni robią wodę z mózgu ludziom, którym wydaje się, że jest tak jak tobie się wydaje.I właśnie tacy faceci i facetki ujadają i płaczą, mimo, że mamy teraz w Polsce chyba najbardziej skuteczny rząd od stu lat.

To jest ciekawy temat.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1659984

Przepraszam cię najmocniej, ale kto ustanawia w Polsce prawo? Biedroń czy ten rząd?

Kto ma większość w sejmie? Lewica?

Przestańmy się nabierać na ten wieczny płacz że ktoś im nie pozwala rządzić. Jeśli rząd jest tak cholernie kompetentny to dlaczego do tej pory nie została rozwiązana praktycznie żadna krytyczna dla Polski sprawa? A to że dla tego rządu raczej nie ma innej alternatywy to z tym się muszę zgodzić.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1660070

  Tu wcale nie chodzi PISowi o utratę władzy.Tu CHODZI o utratę Polski. Tu nie ma kalkulacji, jeżeli w tle byłaby całkowita utrata suwerenności państwa i przyszłości całego narodu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659988

Umiejętność to nie to samo co kompetencja. Weźmy jako przykład konkretnego dziennikarza: Adriana Stankowskiego. Jest to jeden z dziennikarzy środowiska konserwatywnej prawicy. Przyjmijmy na chwilę, że jest kompetentny. Cóż z tego że najprawdopodobniej jest kompetentny, kiedy nie umie mówić. Byłoby dobrze, aby pisał a nie mówił, Gdy się słucha tego co on gada, to słychać jak ten się męczy, wytrzymać tego nie można, jest to tak drażniące, że już treść tego co mówi nie dociera do słuchacza. Ten błąd w sztuce kiedyś zawodowi dziennikarze nazywali yyykaniem. Taki komentator zamiast powiedzieć, że jest "dumny z Kamila Stocha, który dzisiaj zajął trzecie miejsce" wygłasza coś takiego:

Yyyyyyyyy jestem dumny, yyyyyyyyyyyyyyy z yyyyyyy Kamila yyyyyyyyyyyyyy Stocha, który dzisiaj yyyyyyyyyyyy, eeeeeee zajął yyyyyyyyyyyyyyyyyy trzecie miejsce... Na tym polega brak zwykłej umiejętności, w tym przypadku umiejętności mówienia. Ktoś musiałby temu człowiekowi powiedzieć po pierwsze, że tego rodzaju stękanie jest niedopuszczalne, tego się słuchać nie da.

A po drugie tej umiejętności można się nauczyć. Już dwa tysiące lat temu, w starożytnej Grecji Demostenes o tym wiedział, trenował umiejętność mówienia biorąc dla utrudnienia kamyki do ust, by ćwiczyć dykcję i sprawność wymowy.

Z kompetencją jest gorzej, ponieważ takich speców, którzy znają się na wszystkim, choć nie rozumieją niczego z tego o czym mówią jest zbyt wielu. A tacy cwaniacy nie są w stanie sensownie dyskutować o czymkolwiek. Dlatego nie mogą sprawnie odpowiedzieć na bolszewickie bzdury Andrzeja Szejny, który kłamie bezczelnie opowiadając o tym, że opublikowanie wyroku tzw. Trybunału Konstytucyjnego całkowicie pozbawia kobiety prawa wprowadzając całkowity zakaz aborcji. Ten lewak bezczelnie opowiada bzdury, a nasz dziennikarz po prostu nie wie gdzie ta bzdura jest, a gdzie fałsz i nie wie co odpowiedzieć, jakiego użyć argumentu, ponieważ pojęcia nie ma jaka i gdzie jest prawda i gdzie jej szukać.

Ten człowiek nie wie, że aborcja nie jest prawem kobiet, lecz ich nieszczęściem, a ten Szejna kłamie gadając o całkowitym zakazie, ponieważ ten wyrok nie zakazuje, a tylko wyłącza jedną z trzech przesłanek aborcji, mianowicie przesłankę eugeniczną. A ten po prostu nie wie co to jest ta eugenika, bardzo możliwe, że to jakaś ckliwa dynamika. A ten Trybunał wcale nie jest tzw. Itd.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659979

Cześć Michaelu

Ten Adrian Stankowski... Niegłupi gość, tylko elokwencja zero. Wstydzę się, jak go słucham. Lecz również się wstydzę, jak wielu tych wyszczekanych po prawej stronie uprawia pustosłowie i bije pianę.

Michasiowi Rachoniowi wieszczyłem top - karierę w TV i się nie pomyliłem. Zaskoczył mnie później bardzo pozytywnie - nie wiedziałem, że jest aż tak pracowity. Musi jeszcze popracować nad ciętą ripostą i asertywnością. A durna reżyserka musi nauczyć się wyciszać takiego Tomczyka, czy Żukowską, którzy po szkoleniach zagłuszają innych dyskutantów. Zresztą ta formuła z okrągłym stołem wszystkich partii politycznych już się przeżyła. Stała się nudna.

Nasz przekaz medialny wymaga jeszcze ogromnej pracy. A ludzi brak.

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1659983

Ludzi brak?

Każdy problem da się rozwiązać. Cholera jasna. Ale nasze łapy nie maja prawa nam opadać.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659985

Janusz , jeżeli chodzi o Rachonia, to się z Tobą zgadzam, ale jest jeszcze moim zdaniem "młot na lewactwo" Klarenbach , o którym nie wspomniałeś.

 

Pozdro.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1659993

Andrzej, Adriana Klarenbacha bardzo mi żal. jego zmuszają do meczenia się z tą opzycyjną chołotą i często widzę, jak robi się czerwony. Danusia rządzi i chłopcy mają być grzeczny. A Jacuś tak pojmuje misję TVP, że każdemu idiocie, po równo trzeba dać czas.

No i mamy to, co mamy.

Pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1660002

   Witaj! Mnie osobiście porażają wypowiedzi posłów Konfederacji. Oni już od dawna przebili swoimi chorymi wypowiedziami, czarną propagandę komuny, czyli jaskrawa V-ta kolumna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1660005

"A Jacuś tak pojmuje misję TVP, że każdemu idiocie, po równo trzeba dać czas."

Gdyby w TVP występowali idioci, jako idioci, byłoby w porządku. Niestety najczęstszymi i najgłośniejszymi gośćmi TVP są tacy jak Joanna Senyszyn, Czarzasty, Bartoszewski, no i ostatnio M. Lempart. Czyli całe lewactwo, medialni guru popierający zbrodniarzy i uliczną hołotę. Co ciekawe i Senyszyn i bracia Kursy pochodzą z Trójmiasta!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1660133

Onet jest polskojezyczną niemiecka "gadzinówką", podobna do tych z GG...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1660089

Dzisiaj obejrzałem na Onecie filmy z "domowego" testu piaskowego Grota i dwu innych karabinów - amerykańskiego AR-15 i rosyjskiego AKM. Dla Grota test ten był druzgocący. Wiem jak wyglądają piachy poligonu w Nowej Dębie, więc osobiście nie chciał bym tam jechać z tym karabinem. Z faktami się nie dyskutuje. Nie dopatrzyłem się jakiegoś specjalnego gorszego potraktowania Grota piaskiem niż pozostałych dwóch karabinów.

Pozostaje więc pytanie: czy wojkso nie ma standartowych testów które broń musi przejść przed zaakceptowaniem? Jeśli tak to nie ma w nich testu z piaskiem? Było by to nadzwyczaj dziwne. A jeśli jest, to o co tutaj naprawdę chodzi? Czy test pana Mosznera został w jakiś sposób zmanipulowany?

Nie znam Grota. Jeśli problem ten został poprawiony a pan Moszner testuje wczesną wersję tej broni to należy mu się sąd polowy, degradacja i zamknięcie Onetu. Jeśli testuje wersję najnowszą, to głowy powinny polecieć w wojsku, ministerstwie i Radomiu. Takie jest moje zdanie.  Każdy sprzęt początkowo jest wadliwy. Każdy. Tyle że wady te się eliminuje. 

Czy ktoś kto na pewno wie, mógłby zaświadczyć który model testuje na filmie pan Moszner? Najnowszy produkcyjny egzemplarz czy wersję pierwszą (jeśli jest ich kilka). Jest zupełnie inną kwestią to że nawet jeśli karabin ma rzeczywiste i duże wady, to żaden polityk nie powinien go publicznie krytykować. Powinni sobie dać po pyskach ale za zamkniętymi drzwiami.

A tutaj linki do filmów: 

Cały artykuł w Onet wraz z filmami

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660129

Na Ukrainie są czarnoziemy, więc test piaskowy nie ma znaczenia :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1660132

Test, którego wyniki zamieścił onet jest totalnie niewiarygodny. Odniosę się do kilku najważniejszych moim zdaniem błędów. 1. Nie jest podana wersja testowanej broni. Obecnie do wojska wchodzi wersja A2, podczas gdy większość opisanych usterek dotyczy wersji A0 lub nawet egzemplarzy przedprodukcyjnych, co zaznacza FB Radom w swojej odpowiedzi. Większość z wymienionych wad karabinka Grot już dawno nie występuje. Nie podanie wersji świadczy o zlej woli testujących. 2. Test na wystrzelenie 900 pocisków na raz jest absurdalny. W ten sposób można spalić praktycznie każdy karabinek, jest mnóstwo filmów na youtube ze stopionymi karabinkami. Do prowadzenia ognia ciągłego jest karabin maszynowy. Np FN Minimi kal. 5,56, czyli takiego samego kalibru jak Grot. Waży on 7,3 kg, a sama lufa 1.8kg. Cały Grot wazy 3,7 kg czyli polowe tego co Minimi. Samo przeprowadzenie takiego testu świadczy o chęci zdyskredytowania Grota. 3. Kwestie uszkodzeń mechanicznych. Myślę ze każdy zdaje sobie sprawę z tego, ze uszkodzić można wszystko, kwestia tylko determinacji i siły. Producent podał ilość reklamacji ze względu na uszkodzenia mechaniczne, i były to liczby bardzo male. Ponadto ew. Wady materiałowe zostały już wyeliminowane. 4. Test piaskowy. W sieci jest film z takiego testu i karabinek po nim funkcjonuje normalnie. Jak się chce to można taki test przeprowadzić tak, żeby karabinek nie ruszył. Żaden karabinek Nie przejdzie odpowiedniego zasypania piaskiem. Podsumowując: wygląda jakby ktoś chciał celowo zdyskredytować Grota, przypadkowo akurat w momencie przetargu dla armii ukraińskiej. Test przeprowadzał instruktor strzelectwa z Grom, wiec te błędy moim zdaniem nie wynikają z braku wiedzy, ale ze zlej woli. Zadziwiła mnie jeszcze jedna rzecz - doskonałe nagłośnienie sprawy i szybkie podjęcie kroków przez polityków opozycji. To świadczy o tych poltykach jak najgorzej, ale o samej akcji oczernienia grota można powiedzieć że została przygotowana profesjonalnie. Przeciętnemu internaucie wryła się opinia że Grot to złom, a próby tłumaczenia powodują wzruszenie ramionami na zasadzie: "winny się tłumaczy". Ja uważam, że zobaczyliśmy na własne oczy działanie obcych służb w Polsce, kto grał w niej rolę aktywną, a kto wziął w niej udział przypadkiem, mimo woli, lub jako pożyteczny idiota - tego się pewnie nie dowiemy.

https://www.defence24.pl/naval-bron-powinien-testowac-uzytkownik-defence24-tv

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1660144

Dzięki. I to jest merytoryczna odpowiedź.

Dla mnie najważniejsze tutaj jest, czy test zaprezentowany w Onet został przeprowadzony na najnowszej wersji Grota. Jeśli nie, to producent powinien oddać zarówno testującego jak i Onet do sądu. Powinien zarządać takiego zadośćuczynienia by zbankrutowało to Onet (i przejąć wtedy dziada).

Jednak wydaje się że zbyt łatwo jest zidentyfikować jaka wersja była użyta w tym teście piaskowym, a użycie starej wersji Grota byłoby strzałem samemu sobie po nogach. Dlatego wciąż mam pewne wątpliwości. Chyba aż tak głupi Onet nie może być? Trzeba by to definitywnie sprawdzić. Mam nadzieję że producent nad tym pracuje.

Zdaję sobie sprawę że wszystko to to próba dyskredytacji Grota, ale najnowsza wersja produkcyjna powinna być w stanie przejść test piasku. Może nie Onetowy test piasku, ale standardowy test. W mojej rodzinnej miejscowości gdzie WOT działa prężnie... same piachy. Dlatego wciąż czekam na definitywną odpowiedź - co z tym piaskiem w Grocie :) Tu producent nie powinien tracić czasu tylko udostępnić własne widea i materiały z testu. Chciałbym też zobaczyć test piaskowy tego niemieckiego karabinka vs Grota. Najlepiej zrobiony przez niezależnych ekspertów.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1660160

Onet i wszystko jasne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660212

Karabin Grot użyty w Onecie do testu piaskowego jest z 2017 roku i ma numer KN 0206.

Numer ten jest skrzętnie zamazywany w filmie, ale nie ma takiej śruby której nie da się odkręcić. Jeśli ktoś jest w stanie zrobić z tego numeru użytek to proszę bardzo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1660234