Sejm. Antypolskie porozumienie stronnictwa „pruskiego” ze stronnictwem „ruskim”.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Czyli Platformy Obywatelskiej i Konfederacji dotyczące dzisiejszych obrad polskiego Sejmu, pomimo epidemii koronowirusa. A może nawet porozumienie Angeli Merkel z Putinem, bo oczywiste, że z boku czuwają i pociągają za sznurki trochę więksi gracze i szatany niż rodzimi przedstawiciele „opozycji”. Kto to sprawdzi ? Gdyby np. ten Sejm i rząd w końcu upadł, bo na chwilę zaburzyła by się arytmetyka sejmowa, było by jak z lotem samolotu do Smoleńska, niemożliwe nagle staje się możliwe a później nikt nic nie wie, a to „oszołomy” wymyślają „teorie spiskowe”.

Gdy pominiemy starego kozła JKM, przeciętna wieku wielu posłów PIS wydaje się znacznie wyższa niż posłów „Konfederacji”. A w kogo uderza koronowirus? Gdyby tak z 10%, co możliwe, tych najstarszych  posłów PiS „zeszło” w ciągu kilku tygodni pod respiratorem, / usłyszymy później, że mieli „choroby towarzyszące” / sytuacja polityczna może się skomplikować. A ten moment może być dla Merkel i Putina dobry jak nigdy. Bo już Trump, być może na wyrost, ale jednak zapowiedział jakiś rodzaj skutecznej szczepionki w najbliższych tygodniach. Wrogowie naszego rządu i tej większości sejmowej muszą się spieszyć i korzystać z każdej okazji, by "namieszać". Może się uda.

Przyznaję, że byłem litościwy dla posłów Konfederacji, cierpliwy dla Bosaka i Winnickiego, obserwując ich ostatnimi laty. Niestety, b. trudno jest wykrzesać z siebie coś konstruktywnego, gdy  się od politycznego przedszkola było w politycznej orbicie Giertychów. Przesiąka się konkretną  mentalnością i filozofią polityczną. PO tak,  PiS nie. Pamiętamy głupawe podskoki mec. Giertycha podczas demonstracji przeciwko rządom PiS. Tu kłania się współczesne słowo „mentoring”, ale i stare, proste przysłowia ludowe, które sobie bardziej cenię. Np. „Czym skorupka za młodu nasiąknie….”, „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.. itp. Nawet gdy  dzisiaj, z powodów taktycznych i wizerunkowych, te  korzenie i więzi  nie są eksponowane. 

Oczywiście jest jeszcze Bóg, nad wszystkim, który może każdego oświecić i zmienić ścieżkę każdego. Nawet ścieżkę aktualnego „przewodnika stada” Konfederacji, starego kozła Janusza Korwina-Mikke :) . Ale to inny temat. Na przeciwwagę dla chrześcijańskich nawróceń, by było ich nie za dużo, ruscy mają zwyczaj trzymania komprmateriałów. Któż to może wiedzieć? Ja nie, ale archiwa na Kremlu są przebogate. To żadne odkrycie. Lecz  może Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji, jest taki proputinowski z czystej, nieskalanej sympatii i miłości ?

Reprezentowania tej kompromitującej sprawy, dzisiejszych obrad Sejmu, podjął się Bosak, a ochlapie tym błotem pokrewne środowiska. Jakieś "merytoryczne" uzasadnienie sytuacji dla swojego elektoratu zawsze się znajdzie.  Nienawiść do rządu okazała się ważniejsza. Jak stwierdziła kiedyś liderka PO, "naczelna lekarka" tego ugrupowania, sumienie to się zostawia w domu. Coś tak. Zaiste , nieobliczalna i niebezpieczna polityczna  ekipa, z którą  Konfederacja scementowała się  ustami Bosaka.

Chciałem przypomnieć, że po ogłoszeniu wyników ostatnich wyborów do Sejmu, cała sala skandowała Korwin ! Korwin ! ,wszyscy inni byli w cieniu, co wyraźnie wskazało, że autentycznym liderem tej grupki jest zadeklarowany zwolennik i sympatyk Rosji Putina. Przypadek?

Co grozi sympatykom „skonfederowanych narodowców” ? Jest jeszcze jedno ludowe przysłowie: „Kto z kim przystaje…” itd. To jest jak wirus, nieprzygotowany i naiwny łapie nie wiedzieć kiedy. Że to się u narodowców z gałęzi "giertychowskiej"  sprawdza, dowodzi m.in. fakt, że ci ludzie przesiąknęli już „zoologiczną” i aspołeczną  ekonomią starego, cwanego kozła „przewodnika” JKM, który na wciskaniu zwłaszcza młodym i naiwnym  kitu, rozkręcił swój byt polityczny i materialny. Ale choć Bosak , Winnicki i inni ludzie z ich otoczenia  wiele z tych bredni przejęli i w ramach Konfederacji głoszą  jako swoje, okazali się politycznymi durniami.  Bo to na czym JKM się dorobił, im po prostu zaszkodzi. Nawet jeśli  będzie ich łączyła jeszcze  inna płaszczyzna, czyli wspierające Putina  wywiady  dla  putinowskiego „Sputnika”. 

Co do PO nigdy nie miałem żadnych złudzeń. Jednak ci, którzy mienią się opcją narodową / prorosyjsko narodową, bo są i inne klimaty, zawsze były/ Bosak i Winnicki, liderzy, zdecydowali się dziś narażać życie i zdrowie innych  Polaków, szantażem wymuszając osobiste posiedzenie Sejmu. Zjawiło się 2/3 posłów, gdy wiele parlamentów i PE przeszły na posiedzenia internetowe, /  przecież nie bez powodu mamy zamknięte urzędy, ZUSy, uczelnie,restauracje , zakłady pracy i szkoły, galerie handlowe, kto może to sprzedaje i kupuje przez internet / .

To także  narażenie kilku setek  pracowników obsługi, bo straż sejmowa, administracja, szatnie, kancelarie, technicy, panie sprzątające, dziennikarze, zaplecze komputerowe i wielu innych. Którzy później rozejdą się do swoich domów i rodzin. To działanie plugawe, któremu swoją twarz dał Bosak. Spółka Korwina i tego odgałęzienia narodowego, które jest  z nim razem w Konfederacji  nie dziwi jednak, to  prorosyjskość jest jednym ze wspólnych mianowników, słabość do Rosji  wspólną bazą. Ruskie onuce nie okazały się  określeniem przesadzonym. Trochę mi szkoda, że "szare" szeregi tego nie rozumieją ale bywa. Z tego co się dzieje w Sejmie, bez wątpienia cieszą się Niemcy i Rosja. Lecz czy historycznie  w polskim Sejmie tak nie bywało, np. dwieście kilkadziesiąt lat temu? I czy zakulisowo nie działali? Nic nowego. 

Bardziej się skupię na Konfederacji, zaczyna po chamsku szkodzić temu rządowi. O PO nie zapominając. Przy opcji „narodowej” Bosaka i Winnickiego, taki np. Marian Kowalski, choć może robić wrażenie że z grubsza ciosany, ale na pewno antyrosyjski, patriotyczny i wygadany. Wydaje się o wiele bardziej bezpieczną narodową opcją. I wydaje się akceptować go Macierewicz, a to dla mnie ważne. Kowalski  przynajmniej młodych ludzi nie próbuje prowadzić na pro – putinowskie manowce. To dużo. I  póki co, stara się Polsce nie szkodzić, a ciut pomóc, na ile może wesprzeć ten rząd choć dobrym słowem w tych trudnych momentach. Przy wszystkich jego wadach, jak każdego, wydaje mi się  bardziej  bezpieczny. I nie wydaje mi się, by był tak zupełnie "skończony" jak twierdzą wyznawcy Bosaka i Winnickiego, choć tam w tle, przyznaję, też kilku antyrosyjskich lubię. To warunek kluczowy. A  Kowalski , nawet jeśli dziś marginalny to na swój sposób oryginalny, przynajmniej popiera ten rząd i Kaczyńskiego, a to dla mnie , przyznaję, najważniejsze. Jeśli Gowin się zmieścił w obozie Zjednoczonej Prawicy, to przyznaję, wolał bym głosować na  Kowalskiego. Tak mam. I przed atakami Konfederacji będę tego rządu bronił jak potrafię. Żadnych idealnych rządów nie oczekuję. Wystarczy, że będzie pro polski i bronił polskich interesów. Więc Konfederaci, nie chcecie pomóc, przynajmniej nie szkodźcie, nie huśtajcie łodzią.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (17 głosów)

Komentarze

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623194

Trochę długi montaż, ale obejrzałem całe. Czy to, że Kowalski przejrzał na oczy i przekonał się do tego rządu, ma świadczyć o tym, że lepiej być konsekwentnie i zapiekle stronnictwem pruskim lub ruskim, lub wprost ruską onucą ?  Bywali w dziejach świata trochę "ważniejsi", nawet późniejsi święci którzy przejrzeli na oczy, vide późniejszy katolicki święty, Szaweł , przedtem  namiętny prześladowca chrześcijan. Tak sobie na to patrzę. U Boga wszystko możliwe. "Historia magistra vitae est" - historia nauczycielką życia. Niekiedy lepszy w walce jeden nawrócony, niż dziesięciu teoretycznie "stałych", zaprawionych w dekownictwie. Zdarzało się w życiu, jak w powieściach Sienkiewicza.  No i Kowalski, mimo nieprostej kiedyś ścieżki, mówił na swoje prywatne konto,  nie popierał  zorganizowanych  stronnictw "pruskiego" i "ruskiego" , mających wsparcie Niemiec lub Rosji. Zawsze był szczery w wyrazie, nigdy nic po cichu przy poparciu obcych a przeciwko Polsce nie knuł. Może bywał naiwny, ale nigdy dla Polski niebezpieczny. Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

janksero

#1623215

Kowalski tak "przejrzewa" całe życie, tylko nie każdy chce się zagłębić, by to zauważyć. Jeśli ktoś go zna tylko z filmików, na których sam się chwali, to powodzenia. Już z filmiku wynika jasno, że stał się znów wazeliną by zaistnieć a nie żadnym nawróconym grzesznikiem. Co niby wcześniej robił w sekcie chojeckiego? Nagonil im sporo ludzi i żył z tego aż i mieszkanie kupił. Starczyło, że pluł na katolików i Polaków a wkrotce, jak guru się nie załapał na dotacje PiSu, zaczęli chamsko walić w rząd. Zaprzeczysz, że robił antypolską robotę? Tak to całe życie kręcił, z każdą organizacją. Żalu, ekspiacji, nawrócenia nie było, bo i jak niby u indyferentnego cwaniaczka i megalomana. Ileż to razy zmieniał poglądy, obsrywał kolegów, na bieżąco wynosił tajemnice. Chciał, by mu kadzono i się załapać na stołek, więc inni sterowali durakiem, ot tajemnica. Narobił szkód a dziś robi za narzędzie, za eksperta od wszystkiego. Rachonie ośmieszają się i udowadniają, że nie mają żadnych zasad.

Vote up!
2
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623331

Jak się popatrzy przez ostatnie  dni na Konfederację i ich wspólników z PO, to do czego dążą, jak próbują pogrążyć Polskę /  gdy Putin i Merkel zacierają ręce / to Kowalski acz nie bez grzechu i wad,  przy nich  jest j nie tylko wcieleniem przyzwoitości, ale prawie świętym :).  Przyznaję, iż nawet na myśl mi nie przyszło, że te prorosyjskie i proniemieckie środowiska,   to aż takie  moralnie i mentalne bagno, taka polityczna patologia co okazuje się teraz.  Cóż tam przy  nich grzeszki zwykłego Kowalskiego. Przyznaję, że kiedyś  pokładałem w Bosaku niewielkie nadzieje, że jakaś nuta prawdziwego patriotyzmu w nim może drzemie. Cóż, ze sputnika na ruskiej orbicie, polskiej rakiety się nie zrobi. Szkoda tylko tej skołowanej i niezorientowanej a tak patriotycznej młodzieży narodowej. Ale  dorosną , nabiorą doświadczenia, wyrobią sobie węch, zaczną zapach ruskich onuc wyczuwać. Często młodość jest naiwna w taki lub inny sposób. 

Vote up!
4
Vote down!
-2

janksero

#1623519

Pozwole sobie zacytowac komentarz innego uczestniika NP, bo mnie zwyczajnie szkoda kazdego higienicznego slowa na okreslenie powyzszych tez.

"Ta notka to propagandowy czarny PR, w którym są tylko pomówienia, insynuacje i medialne slogany, a nie ma żadnych sensownych argumentów uzasadniających stawiane tezy. To jest przedłużenie kłamliwej propagandy sianej przez TVN24 czy TVP Info." 

Vote up!
1
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623644

Konstytucja jest ważniejsza od wszystkiego!!!
Spi**dalać oszolomy

Vote up!
6
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623198

Czy ja dobrze rozumiem, że według Kidawy Błońskiej podrzeć Konstytucję to jeszcze gorzej niż zabić człowieka?
Podarcie Konstytucji - dożywocie.
Zabicie człowieka - prace społeczne
Tak to widzę po przejeciu władzy przez PO i Kidawę Błońską.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1623201

Ta pogarda Korwina dla życia... Liberałowie martwią się tylko, że nie ma komu na nich pracować w ich firmach, a to, że umierają ludzie?

Po prostu, politycy dają przykład, że są głupkami. Korwin, taki geniusz, niech powie wreszcie coś zaskakującego, błyskotliwego...

Vote up!
7
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1623212

W kubaturach sejmowych, POruszają się fanatyczni fani - INSPIRATORÓW "łowców Skór"...

W znanych okolicznościach "sądownictwa" - fani niesprawiedliwości bezprawia, POstawili na strategię maksymalnych strat gospodarczych, do zadania populacji Podatników - ułamkami mikronów mikrobów, do pomieszania w pomieszczeniach sejmowych...

Kubatury sejmowe mają mieć zadania ludo-zabójczych komór, niosących w Polskę - koronawirusowy POmór Podatników Polski.

Prymitywni fani - INSPIRATORÓW "łowców Skór" - POstanowili, za wszelką cenę wypełnić - poselskie inkubatury płucne, płynami  gazów i mikrobioLogicznych zawiesin-  POtencjalnie zawieszonych w kubaturach intencji - wirusowych gości sejmowych, fanek fanów - międzynarodówek antypolskości do kości...

Pozdrawiam. J. K.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1623224

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wydaje mi sie, ze zupelnie pomieszales cechy i wartosci Konfederacji, przypisujac Korwinowi przywodctwo calego zwiazku. Latwo mozna zauwazyc, ze ten blazen juz zostal odsuniety na dalszy plan, a Konfederaje reprezentuje obecnie Ruch Narodowy w osobiach Bosaka i Winnickiego, do ktorych dolaczyl monarchista Braun, ze swoimi budzikami. Obecnie realnym przywodca Konfeseracji jest Bosak, bo zostal w sposob demokratyczny wybrany na ewentualnego przywodce calej Polski.

Przypisywanie Bosakowi grzechow Giertycha uwazam za powazne naduzycie, a wlasciwie za klamstwo polaczone z obelga.

Stawianie Kowalskiego, ktory chcial zostac "polskim Putinem" i jest przeciwny sojuszowi z USA, oraz zblaznil sie przyjaznia z pewnym pastorem, -  jako bardziej antysowieckiego niz Ruch Narodowy skandujacy "Raz sierpem, raz mlotem ...", uwazam za kompletny brak znajomosci poruszanego tematu.

Nie bardzo tez rozumiem zapieklej nienawisci i steku falszywych pomowien wylewanych na Konfederacje ze strony milosnikow PiS. Zupelne nielogiczne jest niszczenie jedynej naturalnej i uczciwej opozycji, chociazby przez wpuszczenie tam Korwina. Taka opozycje powinno sie cenic i popierac jej dobre pomysly. Chociazby dotyczace rozwoju polskiego przemyslu i drobnych firm, nie mowiac o powazniejszych akcjach na temat ustawy 447 i im podobnych.

Pozdrawiam.

P.S.

Pisalem powyzsze nie wiedzac o tym, ze Konfederacja zablokowala pomysl, by sejm pracowal droga internetowa. Nie rozumiem tego i jestem temu przeciwny

Vote up!
1
Vote down!
-6

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623232

Postaram się do zarzutów krótko odnieść, choć nie teraz. Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

janksero

#1623242

Dobrze. Temat nie jest na krótką wymianę zdań, ale zacznijmy, może będzie okazja kontynuować.

1. Co to znaczy, że "Korwin nie jest....". Ostatnio palnął trochę grubsze "niepolityczne" głupstwo, więc go wycofali do tyłu. Na czas wyborów prezydenckich. Ale  jak pamiętam to on ma 6-iu posłów, sojusznicy 5-iu. To sprawa bieżącej strategi. Są przecież jednym ugrupowaniem politycznym. Czy nie? Inna sprawa, że on ma kasę, gazetę, ciche poparcie  pewnych mediów staroreżimowych,  najbliższy polityczny przyjaciel od zawsze to popularny Michalkiewicz /rozpisane role/ , no i te bezpośrednie kontakty z ruską ambasadą, przyjęcia i wojaże /np. na Krym/. Bosak tak naprawdę tu  wypada dość blado. Stażysta. To JKM w tym stadzie jest dla publiki samcem Alfa. Tamci próbują stanąć na palce ale... no dobrze starają się. Nie chodzi o to kogo wybrali elektorzy, to żadna grupa wyborcza. Po odejściu Korwina połowa procentów Bosaka odpada, od lat buksują na poziomie maks. 3 %. To JKM kiedyś sam wszedł do sejmu i PE.

2. "Przypisywanie Bosakowi grzechów Giertycha uważam za poważne nadużycie, a właściwie za kłamstwo połączone z obelgą" .

Przepraszam, bez urazy, ale w jakim świecie Pan żyje ?. Proszę wejść na kilka godzin w internet i postudiować ścieżki przeszłości, stare i te nowsze.  I co zrobił dzisiaj Giertych dla poparcia PO i Konfederacji? Wezwał do zerwania kworum by posiedzenie się nie odbyło? Czy nie ?  By wpędzić rząd w kłopoty / później by było, " oni są nieudolni !", " nie radzą sobie !"/. Jednak Konfederacja jest wizerunkowo i liczebnie za słaba, by sama to zrobić, a PO nie mogło sobie na to pozwolić.

3. Kowalski jest  bardzo za sojuszem z USA. Dlatego PiS zaprasza go czasami do TVP. Jest b. wiele materiałów z ostatnich kilku lat. Niektóre ciekawe, mogę poszukać i przesłać.

4. Pastor? A jaka jest różnica pomiędzy Kowalskim u pastora, tak, pastor spełnia kryteria nie Kościoła a sekty, a Bosakiem i Winnickim z JKM ?. W czym JKM lepszy od pastora? To napiszę jak uważam. JKM jest dla Polski stokroć bardziej niebezpieczny pastor. Ten  wiózł się trochę na Kowalskim, rozwinął na boku swój "Kościół", zdobył nowych adeptów, jak się Kowalski spostrzegł, zaczęło go uwierać i odszedł. Obserwowałem to w miarę możliwości. Przecież mógł to dalej ciągnąć, 15 tys zł co miesiąc dla każdego z nich  z wpłat widzów to nie jest mało.  Ludzie naprawdę niechętnie rezygnują z takich pieniędzy. Lepiej późno niż wcale. Trochę się dał wmanewrować, pastor bystry :), ale znam większe grzechy. To mariaż z JKM ma być czymś lepszym ? Tu zakończę. Będzie okazja podyskutować. Wczoraj i dzisiaj było "sprawdzam" o którym napisała poniżej katarzyna.tarnawska.

Oczywiście to co napisałem jest moje prywatne i subiektywne. Chętnie czytam innych. Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

janksero

#1623275

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z punktem 1. zgadzam sie. Tyle ze nie demonizuje tak mocno Korwina. Ten stary lis juz wypalil sie i chyba sam odejdzie na emeryture. Nie sadze ze mozna by go traktowac jako idola wsrod czlonkow Konfederacji. Chyba nie wszyscy sa tam durniami.

2. Nie sadze by Bosak chcial zlosliwie wpedzac rzad w klopoty. On tylko punktuje ich niedociagniecia i dobrze byloby, gdyby zechciano go sluchac. Gdyby Pan zechcial wysluchac tu:   https://www.youtube.com/watch?v=7y3clmCh0to , Bosaka i podzielic sie swoja opinia o tej wypowiedzi, bylbym wdzieczny.

3. Tu jest pierwsza wypowiedz Kowalskiego (kiedys go bardzo cenilem), ktora mi wpadla pod reke. Temat Putin i Bialorus zamiast USA.

https://wpolityce.pl/polityka/241107-kolorowa-strona-kampanii-marian-kowalski-chce-byc-polskim-putinem-zawierajmy-sojusze-z-bialorusia-a-nie-usa

4. Calkowicie sie zgadzamy ze JKM jest znacznie bardziej niebezpieczny dla Polski niz pastor. Co do Kowalskiego nasze opinie sie roznia. Kiedys imponowal mi swoja postawa i myslalem, ze jest on twardym czlowiekiem z charakterem. Po jego zachowaniu sie u pastora calkowicie skonczyla sie moja sympatia do niego. Teraz chcial wrocic do polityki przy Macierewiczu, ale to chyba byl niewypal. Ludzie sie myla i zmieniaja swoje poglady, ale ja uwazam, ze jezeli czlowiek sie raz skurwi, to moze mu to pozostac na cale zycie. 

Mariaz z JKM to zbrodnia. Wiedzialem, ze to sie zle skonczy, kiedy z liberala stal sie narodowcem.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623289

Z pańskimi wyobrażeniami o Konfederacji jest podobnie jak z wyobrażeniami zwolenników na temat PiS-u. To typowe myślenie życzeniowe.

A kiedy pojawia się pokerowe "sprawdzam" - mamy szansę zobaczyć nieoczekiwaną prawdę. Osobiście nie miałam złudzeń co do Konfederacji - w jej obecnym składzie, a jeśli chodzi o PiS, tak zresztą jak inne "prawoskrzydłowe" frakcje polityczne byłam także bez złudzeń, mając przy tym (ograniczone) zaufanie do Braci Kaczyńskich. Na tutejszym blogu najbardziej racjonalną analizę aktualnej sytuacji politycznej prowadzi, moim zdaniem, bloger Leopold. Wyjaśnia On "zakręty" polityczne Polski rządzonej przez grupę reprezentującą zasadniczo PiS.

Patrząc na efekty tej polityki muszę przyznać, że w porównaniu ze wszystkimi poprzednimi Rządami powojennymi w Polsce - jest to pierwszy Rząd pro-polski. Dlatego trudno mi było i jest uwierzyć w dobrą wolę wszystkich obecnych pretendentów do władzy. Lewaków - bo znana jest ich zła wola, a Konfederatów -  bo są populistyczni i niejednoznaczni - vide ich obecna "umowa" z PO-KO. Wy-Kidawa zbłaźniła się już dawno, podobnie Hołownia, Kosiniak-Kamysz, a obecnie - "udało się" to Bosakowi.

Wiem dlaczego będę głosowała na Dudę.

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
9
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1623246

Ja, od dawna przygladam sie Ruchowi Narodowemu z ktorego wywodza sie tworcy Marszu Niepodleglosci, jak Winnicki i Bosak. Mialem o nich bardzo pozytywne zdanie, poniewaz uwazam, ze przyszlosc nalezy do mlodych, a magdalenkowy beton powinno sie usunac z Polski. Dlatego  jest dla mnie calkowitym zaskoczeniem ich ostatnia jednosc z totalniactwem w absolutnie jednoznacznej sytuacji panujacej w Polsce. Tylko intucyjnie wyczuwam w tym reke Korwina, ale nie moge pojac dlaczego dali sie sterroryzowac staremu lisowi. Mogly tez istniec inne naciski. Tak, czy inaczej, przestali liczyc sie na scenie politycznej - podobnie jak czerwoni. 

Serdecznie.

P.S.

Troche zmienilem zdanie, kiedy zapoznalem sie z wypowiedzia Bosaka na temat zdalnej pracy i innych, chyba wazniejszych problemow.  Chcialbym poznac Pani opinie o nim, po przesluchaniu jego wypowiedzi na te tematy.

https://www.youtube.com/watch?v=7y3clmCh0to 

Jak zwykle, zalaczam serdeczne pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623258

Jest w Pani komentarzu  wiele wątków z którymi się zgadzam. Ważne, by widzieć priorytety. Reszta nieistotna, pole własne każdego, własne doświadczenia i przemyślenia. I tak jest dobrze. Zwłaszcza to pokerowe "sprawdzam" :) Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

janksero

#1623276

by nie skopiowac Panskiej naprawde glebokiej mysli: 

"Ważne, by widzieć priorytety. Reszta nieistotna, pole własne każdego, własne doświadczenia i przemyślenia."

Tylko ludzie opierajacy sie na wlasnych przemysleniach, a nie na sugestiach innych, sa ludzmi wolnymi.

Dziekuje

Vote up!
1
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623294

Motto J.M. Rymkiewicza stokroć lepsze i trafniejsze :) Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

janksero

#1623330

:-)

Vote up!
0
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623336

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powód, dla którego Konfederaci zakwestionowali obrady "wirtualne" - to złamanie regulaminu Sejmu i Konstytucji. Wyjaśnia to Grzegorz Braun. Sytuacja jest nadzwyczajna? To proszę ogłosić stan wyjątkowy, rządzić dekretami - i nie robić z Sejmu atrapy. W praktyce stan wyjątkowy już jest wprowadzony - cała Polska "internowana". PiS prze do wyborów, aby utrzymać swego pupila pod żyrandolem. Za wszelką cenę. W Kościołach - po pięć osób, ale do wyborów czwórkami MARSZ!

 

Vote up!
2
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623334

Przyznaje sie do bledu i zaluje ze jak glupia owca "polecialem za slepym tlumem". Typowy objaw leminga.

Teraz zorientowalem sie co nieco jak wyglada zdalna praca i przyznaje Konfederatom racje. 

Wprowadzenie nowego systemu zajmie znacznie wiecej niz miesiac czasu. Szczegolnie tam, gdzie podobne eksperymenty elektroniczne sie juz nie powiodly.

Przerwa w normalnej, pracy sejmu na nieokreslony czas, w czasie kryzysu jest pomyslem kogos kompletnie nieodpowiedzialnego. Nie mowiac juz o lamaniu regulaminu pracy sejmu.

Teraz WSZYSTKIE sluzby powinny pracowac bez najmniejszych zaklocen.

Jak trzeba bedzie, to niech pracuja w kombinezonach, ale niech pracuja, a nie obijaja sie w domach, bo strach im rozum odbiera.

Jak dotad, zaden kraj na swiecie nie wpadl na tak makabryczny pomysl, by w czasie kryzysu przeniesc prace rzadu do prywatnych domow.

Bo wiedza jak wyglada ta zdalna praca.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623343

Przyznaję, że czasami lubię posłuchać dobrych gawędziarzy, jak Braun czy Michalkiewicz, mówią z energią i swadą, ten drugi do tego dowcipnie, ale nie można mylić daru ciekawej gawędy z realnym życiem. 

Dobra gadka to za mało. Nie tracę z pamięci, że kilka lat temu pełnomocnikiem Brauna w wyborach, był komandor patriotycznych motocyklistów  Wiktor Węgrzyn,  dziwnie  niejasna postać, ocieplał wizerunek Rosjan i rzekomej przyjaźni polsko - rosyjskiej. I....  wizerunek swego przyjaciela Aleksandra Załdostanowa, szefa Nocnych Wilków, motocyklistów rosyjskich, którzy służyli Putinowi do pacyfikacji protestów na Krymie,  przeciwko aneksji Krymu. Który to Krym w ramach przyjacielskiej  "wizyty" odwiedzał później Korwin - Mikke :) Tych rosyjskich nitek sporo :) 

/ Cytat prasowy:  "A przecież główne zarzuty /.../ wspieranie polityki Putina, afirmacja Stalina oraz czynny udział w akcjach militarnych na Krymie czy w Donbasie - są całkowicie zasadne. Jednak według Nocnych Wilków u podstaw ich działań leżą głęboka miłość do ojczyzny i patriotyzm "/. Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

janksero

#1623533

Wiktor Węgrzyn był kryształowym Człowiekiem, ale będąc zaangażowanym w kampanię prezydencką Grzegorza Brauna stał się celem niewybrednej nagonki ówczesnego "głównego Koryta".

Vote up!
2
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623548

... nie jest "ruskim" stronnictwem. Ta notka to propagandowy czarny PR, w którym są tylko pomówienia, insynuacje i medialne slogany, a nie ma żadnych sensownych argumentów uzasadniających stawiane tezy. To jest przedłużenie kłamliwej propagandy sianej przez TVN24 czy TVP Info. 

Vote up!
3
Vote down!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1623333

Dokladnie to samo o tym mysle.

Tutaj chamskie bluzgi zastepuja logike mysli.

Az strach pomyslec co niektorzy z komentatorow mogli by zrobic, gdyby im dac wladze, albo bron do reki. Czytalem sporo wspomnien z czasow rewolucji pazdziernikowej w Rosji.

Jestem przekonany, ze nasza polska czern, przepojona bezinteresowna nienawiscia do innych ludzi, robila by dokladnie to samo, co robila czern ruska i ukrainska.

Straszna jest taka swiadomosc.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623345

Konfederacja to patologiczne "niet" dla tego rządu /nie mam rosyjskich czcionek /. Razem z KO, PO , jak zwał tak zwał, ale też np. politycznym ojcem chrzestnym Bosaka i Winnickiego czyli Giertychem, grają na upadek tego rządu. Odpowiedzią może być tylko zdecydowane, pozytywne "tak" dla tego rządu i Kaczyńskiego, nawet jeśli oceniało by się ten  rząd jako niedoskonały. Nie szukam doskonałości na tym świecie. To się, w moim mniemaniu, Kaczyńskiemu należy.

Ruch narodowy pod przewodnictwem Bosaka i Winnickiego jest  nadzieją rodziny Giertychów, jak wiadomo stary Giertych był przy Jaruzelskim a Jaruzelski przy Moskwie. Jeśli oni jadą na upadek tego rządu, to swój obowiązek pojmuję jako naświetlanie ich intencji, pisanie jak to widzę. Postaram się powoli  uzasadniać swoje  "pomówienia i insynuacje". W miarę posiadania czasu. A na pewno przeszkadzać im w działaniach destrukcyjnych. Obserwując pewne oznaki i ruchy, uznaję ich za ludzi dla Polski niebezpiecznych, straciłem cierpliwość. Ich, chociaż z dużą częścią narodowej tradycji, historii i pewnych założeń sympatyzuję. Tylko... chcę widzieć klarowne, antyrosyjskie opowiedzenie się. Tak, powinien wyłonić się nurt narodowy antyrosyjski. Obok  prorosyjskiego, który już jest. Może kiedyś, ktoś potrafi to wykonać. Na razie jest  dezorientacja, z czego korzysta Putin. Prowadzenie  młodych i niezorientowanych na manowce. Pozdrawiam, nie szkodzi, że będziemy się spierać. 

Vote up!
6
Vote down!
-3

janksero

#1623348

  Witam! Podobno obecna "Konfederacja", jak sama głośno krzyczy, reprezentuje Ruch Narodowy. To ja się pytam, dlaczego nigdy, co byłoby naturalne, ostro nie krytykują prowokacyjnych wrogich działań obecnej Rosji? Dotyczy także, przeszłości  poczynań Sowietów...Odpowiedż chyba sama się nasuwa...Bo, to opcja Rosyjska! "Konfederacja" falszywie podpinając się pod Ruch Narodowy, uprawia politykę FAŁSZYWEJ FLAGI. Pozdrawiam! 

Vote up!
7
Vote down!
-2

ronin

#1623464

Trzeba miec, albo zle zamiary, albo kompletna pustke w glowie, by przypisywac kontynuatorom Obozu Narodowo Radykalnemu sympatie prorosyjskie. Jezeli sie o czyms mowi to powinno sie miec chociaz blade pojecie na ten temat. 

Vote up!
2
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623469

  Konfederacja, nie ma nic wspólnego z Polskim Ruchem Narodowym.

Vote up!
6
Vote down!
-1

ronin

#1623501

Konfederacja Wywodzi sie z ludzi, ktorzy zorganizowali Marsza Niepodleglosci. Byli to m.inn. Bosak i Winnicki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marsz_Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci

Jezeli przeczytasz powyzsze, dowiesz sie kim oni sa i komu przeszkadzaja.

Jezeli Tobie beda oni w dalszym ciagu stac na drodze, to bede mogl przynajmniej Cie zakwalifikowac do okreslonej grupy, wiedzac, ze to tylko, mowiac delikatnie bezmyslnosc, a nie brak wiedzy Toba rzadzi.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624471

Trzeba miec, albo zle zamiary, albo kompletna pustke w glowie, by przypisywac kontynuatorom Obozu Narodowo Radykalnemu sympatie prorosyjskie. Jezeli sie o czyms mowi to powinno sie miec chociaz blade pojecie na ten temat. 

 

Pomijając historyczne i dzisiejsze sympatie prorosyjskie.

Tak się sklada, że ONR-u dawno nie ma w RN.

Finalnie, oficjalnie znaczy od stycznia. Ale rypało się od dawna a posypało przy ostatnim Marszu.  Wyszło też kilku liderów.

No super się orientujesz ale dzięki za pouczanie.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1624403

"Fałszywa flaga". Trafne podsumowanie. Niby gdzieś, kiedyś obiło się o uszy ale nie przyswoiłem. Teraz je zapamiętam..Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-1

janksero

#1623534

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika marek chrapan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ŻydfoPiS od początku PiS nie chce mieć niczego na prawo od siebie, a nalepszym sposobem "zdelegalizowania" jest opcja "obejścia" prawa, zasad podczas obłudnego krzyku "walki o coś dla Narodu", Uda się tym razem  to i następnym będzie już łatwiej:

"Pozakonstytucyjne zawieszenie parlamentaryzmu w Polsce.

https://wprawo.pl/pozakonstytucyjne-zawieszenie-parlamentaryzmu-w-polsce-konfederacja-o-wirtualnym-posiedzeniu-sejmu-wideo/

24.03.2020 Prezydium Sejmu przyjęło projekt uchwały o zmianie regulaminu obrad na czas trwania stanu epidemii. Na sali plenarnej mają być obecni przedstawiciele klubów poselskich, Koło poselskie Konfederacji nie uzyskało prawa do przedstawiciela na sali."

A tu dalszy ciąg tej hucpy: https://wprawo.pl/dzialacze-pis-dostali-polecenie-zbierania-podpisow-dla-jakubiaka-wirtualna-polska-przedstawia-dowody/?fbclid=IwAR3G1nWlqNeU2UvFEbjXKThM-ZSX5TGcNFHe83Gs3keOGjzi1X6rGEY9WtE

Vote up!
3
Vote down!
-6

antyleming

#1623344

coronus-KOalicja-konfederacja -niesamowita mieszanka-sojusz, mikst miłosników pikelhauba z ruskimi onucami( a może raczej z zawszonymi kalesonami czerwonoarmiejców).
Tusek z Korwinem w kleszczach- rekonstruktorzy Rapallo, pakt Ribbenntrop-Mołotow ( Hitler-Stalin) już bez maseczek.
pzdr

Vote up!
7
Vote down!
-3

antysalon

#1623347

z konfederacji !!!

Nie dajmy sie ograć tym bydlakom i temu cwanemu śmiedzącemu gnojowi i zdrajcy. Powinny się nim w trybie jak najpilniejszym zająć Polskie Służby Specjane bo do dziś największe zagrożenie dla naszej Ojczyzny.

Reszta antypolskich kanali jest w miarę dobrze rozpoznana.

Najbardziej mnie boli to że nawet w naszej Telewizji otumianiają ludzi i nie podają prawdy o konfederacji a to bardzo poważny błąd i śmiertelne zagrożenia dla Polski.

Tu link do niezależna.pl w temacie:

https://niezalezna.pl/320500-giertych-bis-czyli-po-w-sojuszu-z-konfederacja-jak-nitras-ujawnil-plan-powtorki-z-roku-2007

Vote up!
3
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1624414