"Narodowa Jedenastka" z monarchią w tle  

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Z uwagą obserwuję przejawy życia politycznego na samym dole. Jak bowiem jest u góry wiemy od lat – nie ma takiej rzeczy, której by polityk nie obiecał przed wyborami.

 

Myślę, ba, przekonany jestem, że rok 2019 już się nie powtórzy. Ledwie pół roku po wyborach widać wyraźnie rozpad ugrupowania, które próbowało (i to dość skutecznie) przechwycić hasła opolskiego muzyka z 2015 r.

 

Jednak KUKIZ’15 faktycznie anihilował się sam dopiero tuż przed wyborami 2019 r. Faktu tego nie zmieni ani o jotę rzekome połączenie sił z PSL-em. Za kilka miejsc w poselskich ławach Kosiniak-Kamysz i jego ekipa otrzymali mający jeszcze jakąś wartość znak towarowy.

 

Co innego Konfederacja. W oczach jej najbardziej fanatycznych akolitów ciągle jest Narodową Jedenastką.

 

I szlus.

 

Zupełnie tak, jakby tworzyli ją wyłącznie ideowi narodowcy.

 

Tymczasem od samego początku było wiadome, że Konfederacja to sojusz trzech egzotycznych tenorów.

 

Najsilniejsze ugrupowanie w niej to partia KORWiN. To właśnie jej struktury terenowe pozwoliły na sięgnięcie ław poselskich przez Bosaka, Winnickiego czy Brauna.

Posłowie: Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz.

Pozostałych sześciu to narodowa „5” - Krzysztof Bosak, Krystian Kamiński, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak, Robert Winnicki oraz samotny biały żagiel herstoryk i reżyser-monarchista Grzegorz Braun.

Jakby nie liczyć narodowców w „narodowej jedenastce” jest tylko 45%. No jak w dobrej whisky zawartość alkoholu.

Tymczasem na dole obowiązuje inna narracja. Taka, jakby koło sejmowe składało się wyłącznie z towarzyszy partyjnych Bosaka i Winnickiego.

 

Warto więc przypomnieć pogląd na aborcję jednego z najważniejszych Konfederatów:

Przeciwko aborcji jest znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Mężczyźni są za, bo czasem chcą się po prostu pozbyć kłopotu, poza tym mężczyźni nie skrobią, aborcja im nie grozi.

(…) Kobieta jest osobą, która kieruje się emocjami. Mężczyźni nie tak bardzo, jak kobiety. Feministki mówią, że kobiety są aborcją żywotnie zainteresowane. Podstawowe prawo rzymskie mówiło, że nie można być sędzią we własnej sprawie. Czyli jak ciąża to sprawa kobiety, to kobiety nie powinny się w tej sprawie wypowiadać, bo nie mogą być dobrymi sędziami. Najważniejszą sprawą są prawa ojca. Jeżeli ojciec ma płacić alimenty, powinien mieć prawo decyzji, czy dziecko zabić, czy nie. W starożytnym Rzymie to mężczyzna miał prawo decydować o zabiciu nawet urodzonego dziecka. Nie znam przypadku by z tego skorzystał, ale miał takie prawo. Kobieta nie.

Jeszcze długo będziemy słuchali bajeczek o tym, jak bardzo cała Konfederacja jest przeciwko aborcji, niezgodnej z Prawem Bożym?

Czy to tylko wyborcza ściema dla ortodoksyjnych katolików, których można agitować tak samo, jak wcześniej innych obawą przed Polin i 80 tysiącami uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy Mossadu ukrywających się na terenie RP wg „wiarygodnych” prokonfederackich oszołomów?

 

A może ktoś powie, że JKM wypowiadając powyższe słowa nie był jeszcze konfederatem, ale jak ujrzał Bosaka i Brauna zmienił swój światopogląd o 180 stopni?

 

Warto też zapytać zwolenników Konfederacji, czy przyjmują za własną tę oto tezę naczelnego Konfederata, dotyczącą niepełnosprawnych:

Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili.

A czy Konfederacja za własne przyjęła te oto słowa o pedofilii?

Zdecydowanie wolę, jak pedofil poklepie mi córkę po pupie, niż jak córka pójdzie na lekcję wychowania seksualnego. Po tych lekcjach dziewczyny przestają umieć kochać.

I czy konfederacja chce rozwiązać problem dzisiejszej pandemii zgodnie z poniższym poglądem:

 - (…) żyjemy z bakteriami i wirusami od tysięcy lat – i szczepionki to zaburzenie równowagi środowiska naturalnego (przeciwko szczepionkom najgłośniej powinni protestować ekolodzy!).

Ubaw przynosi także ostatnie oświadczenie Konfederatów. Zarzucają oni m.in. brak rozliczenia „przestępczych” działań PO itp. To o tyle ciekawe, że cytowany już wielokrotnie konfederat z uznaniem wypowiadał się o... czerwonych bandytach.

Mam dość tych pisowskich wyciągań teczek sprzed lat. I powiem więcej: wolę uczciwych zomowców, którzy rzetelnie wykonywali rozkazy, niż facetów mających gęby pełne patriotyzmu, którzy teraz rozkradają nasz kraj w barwach PO-PiS-u i PSLD.

Konfederat woli uczciwych zomowców wykonujących rozkazy - czyli uczciwie pałujących, a czasem strzelających do demonstrantów!

Dlaczego słowa człowieka, którego partia stanowi 45% Konfederacji są przemilczane? Ba, są podejmowane nieudolne próby odcinania się tylko od JKM, co wywiera wrażenie jedynie na nielicznych na szczęście antypisowskich fanatykach.

Tymczasem Bosak, Braun i JKM nadal stanowią twarz tego egzotycznego związku. Dlatego trzeba koniecznie podkreślać ich poglądy – Konfederacja do Sejmu weszła bowiem nie tylko głosami ludzi wystraszonym żydokaliptyczną wizją Polin, ale i tych, dla których aborcja jest sprawą mężczyzn, a nie kobiet. I wcale nie uważają jej za szatańską manifestację.

A także głosowali na nią ludzie, którzy uważają że Anglia w XVI wieku wzniecała powstania ukraińskie w Rzeczpospolitej oraz kryje się za rewolucją bolszewicką.

I cały czas napuszczała Moskwę na Polskę.


 

Jedenastka jest zatem Narodowa w takim samy stopniu, co KORWiN-owa. Nie zapominając o 9% dodatku monarchistycznego obłędu.


 

Szykujący się blamaż wyborczy maturzysty Bosaka przyspieszy to, co nieuchronne.

Obstawiam, że Konfederacja formalnie rozpadnie się do trzech miesięcy po prezydenckich wyborach.

 

 

28.03 2020


 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (10 głosów)

Komentarze

Zaraz po wyborach na gruzach Konfederacji powstanie coś nowego.Moje typy to komitet założycielski Konfa 2.0 a w składzie oczywiście Markowa,Verita,Rebeliantka a sekrektarzem będzie Leszek1.Trwają poszukiwania skarbnika i sponsorów.
Może Gazprom?

Vote up!
9
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623774

Vote up!
5
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623924

Te szumowiny nie boją się tak bardzo szalejącego koronawirusa, jak przegranych wyborów.
Dla nich, to gra o wszystko.
Dla Polski również.

 

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1623941

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623926

i klamstw. Nie sposob tego prostowac i komentowac.

Vote up!
3
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623971