Konfederacja murkiem przeciwko rządowi.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

A właściwie, to buńczuczny tytuł na pewnym portalu głosi :„Konfederacja MUREM za polskimi przedsiębiorcami i pracownikami !”. Tytuł szumny, ale 11 ludzi, to nie jest wielki „mur”, raczej "murek". Choć zapewne, gdyby  powstał KOKON, sugerowany przez niektórych sojusz Konfederacji z Koalicją Obywatelską, będzie inaczej. Kto wie, może i Gowin "stanie w prawdzie".... Dzieje się. Na razie Konfederacja to raczej buńczuczna, hałaśliwa i niezbyt mądra antyrządowa mysz. No, może coś oczko większego.

Czegóż tam nie czytamy, pod podanym tytułem. Jakie to dobroci Polaków czekają. Łatwo się obiecuje jak się nie ma żadnych możliwości sprawczych i żadnej odpowiedzialności za budżet. Czyste, przelane w punktach na papier  ekonomiczne gawędziarstwo, jak to głoszone latami przez Janusza Korwina-Mikke  lub dowcipnego publicystę Stanisław Michalkiewicza. Ale jakoś .… na „odwyrtkę”. Bo czas i etap wymaga, by mówić, że państwo „za mało daje” :) To się narobiło. Dotychczasowi piewcy absolutnej wolności gospodarczej, domagają się maksymalnej ingerencji i pomocy państwa w skali dużo większej niż opluwani przez nich "etatyści" i państwowcy, rozsądni, bo odpowiedzialni za budżet. Ekonomiczne pomysły Konfederacji widziane w pewnej perspektywie, przywodzą na myśl pijanego, co to się zatacza "od płota do płota". 

Tak na marginesie. Nawet  człowiek „nieco” starszy, jak ja, lubi czasami posłuchać gawęd i bajek ale i ciekawych analiz politycznych pana Stanisława, bo choć niekiedy  bardziej są dla naiwnej młodzieży, to często z humorem opowiedziane a i dowiaduję się nowych ciekawostek. Mało jest dowcipnych felietonistów i gawędziarzy. Szkoda tylko, że to wszystko skażone lekkim zezem w odczytywaniu rzeczywistości, co wymaga brania  pewnej poprawki w interpretacji słów.

I tak to z obietnic Konfederacji wyczytałem, a raczej wykoncypowałem między wierszami, że gdy ich „słuszne”postulaty zostaną zrealizowane, to najpewniej czeka nas 7 lat do obrzydzenia tłustych. To Konfederacja nasypie przedsiębiorcom pełne kufry złota / aby nie tombaku :) /, do tego każdy przedsiębiorca dostanie dukatów ile uniesie , a żona przedsiębiorcy dostanie na futro z szynszyli i suknię balową. Do tego wszyscy pracownicy dobry czek, najlepiej na 100 tys każdy, /tak się domyślam :) / . Sam nie wiem, czy zostać szybko przedsiębiorcą czy pracownikiem, z tej rozterki może i będę źle spał. Który bank ma waluty na to wszystko wydrukować, Konfederacja nie podaje.

W każdym razie cała litania obietnic Konfederacji jest, a rząd ma to wykonać. I to obiecują ludzie / nie napiszę „ludziki”, bo ktoś skojarzy z przymiotnikiem „zielone”/, o których historia milczy, by Polska lub obywatele coś od nich kiedykolwiek dostali, albo mieli oni jakikolwiek talenty ekonomiczne, poza ekonomią ruszania językiem. A przecież obracają się w polskie polityce i z 15 lat, jak Bosak i Winnicki, a nawet ponad 30, jak Janusz Korwin-Mikke. O, przepraszam, ten ostatni udowodnił, że „co nieco” na finansach się zna, potrafi o nie dbać, ale akurat... tylko swoje. Jakby nie było, swego czasu wyszło, że to najbogatszy polski europoseł. Nie wiedziałem.

Ale tu chodzi o Polskę. Czy ktoś, w jakiejkolwiek wypowiedzi JKM słyszał echo troski o Polskę lub chociaż innego człowieka?

/ I tu znowu przypomina się stary, zgrany dowcip, który często jak echo powraca w rożnych wersjach. Jak to za komuny radio Erewań podawało, że w Leningradzie rozdają rowery. A później się okazało, że nie w Leningradzie ale w Odessie, nie rozdają tylko kradną i nie rowery tylko zegarki /.

I za komuny Janusz Korwin-Mikke potrafił zadbać o siebie, nie dla parady chyba  był  w Związku Młodzieży Socjalistycznej, być może i czerwoną flagą machał w marszach 1-szo majowych, a później  przez długie lata w „sojuszniczym” dla PZPRu, Stronnictwie Demokratycznym. Ludzie partii komunistycznej mieli zwyczaj zwracania się do nich per „towarzysze”. / Dla młodszych: to było m.in  pokazanie przez partię komunistyczną, że niby nie są  "dyktaturą" ale jest i  „wielopartyjność” , oni, rzekomo „robotnicy”, „chłopi”- ZSL i wszelaka „prywatna inicjatywa i wolne zawody”, czyli  SD/. Faktem jest, owszem,  że nie był to PZPR, ale pewne przywileje i korzyści socjalne i materialne oczywiście to dawało. Pierwszeństwo w dostępie do tego i owego na tym "pełnym łez padole".  Za wsparcie, towarzysze z PZPR potrafili się odwdzięczyć i życie ułatwić. Lecz  nadchodził 1989 r., trzeba się było "urynkowić", przystosować swoją "ekonomikę życia" do nowych czasów :). JKM stał się guru "wolnościowców" i "wolnego rynku".

Czy Bosakowi można by powierzyć kiosk RUCHu, nie wiem. Wiem natomiast, że mentor jego mentora, czyli ojciec znanego dzisiaj Romana Giertycha przy którym Bosak wchodził do polityki, i który także jak on jest dzisiaj „zoologicznie” przeciw temu rządowi, w stanie wojennym był w radzie przy Jaruzelskim. A Jaruzelski był przez dziesięciolecia zaufanym człowieku Moskwy. To ja dziękuję.

Ani ludzie Koalicji Obywatelskiej  ani Konfederacji / potencjalny KOKON / nikomu jeszcze nic nie dali. I nie dadzą, bo ich zdolności ekonomiczne, by wygenerować z gospodarki dla polskiego państwa i społeczeństwa jakieś pieniądze, pobudzić rozwój gospodarczy, są znikome a może nawet żadne. Ot, zwykła ekonomiczna, a właściwie polityczna „publicystyka” mająca ludziom robić wodę z mózgu i osłabić rząd będący solą w oku i Putina i Angeli Merkel. 

W piątek rano Jarosław Kaczyński wyjaśnił i uzasadnił, dlaczego pomysł o przełożeniu wyborów na rok następny to szkodliwe mrzonki. "Roma locuta, causa finita" - Rzym przemówił, sprawa zakończona. W polskiej polityce, nie ma człowieka bardziej odpowiedzialnego i  doświadczonego. 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (16 głosów)

Komentarze

LITOSCI !  Co Cie napadlo, ze z takim zapalem sam napadasz na tych paru poslow przypisujac im winy Korwina - ktorego jakos nie widac. Jezdzisz sobie po Bosaku jak po burej suce. Zamiast zapoznac sie z jego wypowiedziami fantazjujesz na temat poczatkow jego kariery przed pietnastu laty. Jakies powiazania z Jaruzelskim i Moskwa?

Czy naprawde wiesz o czym mowisz?

Skad sie biora takie pomowienia?

U Ciebie? 

Skad ta fobia?

Chyba piszesz na zamowieni takie bzdury!

Wybacz, ale wiele straciles w moich oczach.

Vote up!
2
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624506

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Człowiek wybiera sobie 'ksywę' - co sądzisz o kimś, kto sam siebie obdarza określeniem 'janksero'?

Vote up!
2
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624511

Nie wiem Trudno okreslic powody wybierania sobie pseudonimow. Ocenialem Janaksero jako czlowieka inteligentnego i spostrzegawczago, osadzonego mocno w realiach polskiej rzeczywistosci. A tu nagle taaka niespodzianka. Stek bzdur wyssanych z palca. Cos go zmusilo do zamieszczenia tych absurdow, ale to nie moj problem.

Serdecznie. 

Vote up!
1
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624518

W realnym  życiu - a żyję już trochę - nie raz zdarzyło mi się wykreślić znajomych grubym flamastrem, kiedy zaczynali bzdurzyć wprawiając mnie w szok i konsternację. Pięć lat temu z powodu plastusia-dudusia ubyło mi z połowę zawartości skrzynki adresowej. Żeby przynajmniej ten [- - - - - - -] był tego wart.

Pozdrawiam serdecznie!

Vote up!
2
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624520

:);) . Jan , bo moje drugie imię to Jan. Tak stoi w dowodzie. / I bardzo ułatwia życie za granicą, niektóre imiona słowiańskie bywają dla nich w wymowie kłopotliwe. Jan jest wtedy krótkie i swojskie /. Bo syn Jan, i dziadek był Jan. "Xero", bo posiadanie drukarki, tuszu i drukowanie interesujących mnie tematów, od początku internetu, to moje hobby. Dzięki temu kilka tematów znam bliżej, "nie uciekają".  A nie posiadanie drukarki z funkcją domowego xera, było by dla mnie dużą dolegliwością, każdy ma swoje słabości. Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

janksero

#1624540

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

a nie pomyślałeś, że 'ksero' to coś wtórnego, odbitka, nie uznawana w żadnym poważnym urzędzie, coś nie-swoistego, nie-oryginalnego, po prostu - kopia?

Vote up!
1
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624543

 Na odbitce w urzędzie osoba upoważniona przybija często pieczątkę, "za zgodność z oryginałem" i to wystarczy. Zresztą urzędy, to nie jest moja "miłość". A bycie oryginałem albo oryginalnym, to nie jest moje marzenie :). Moim marzeniem jest niezawisły byt mojej Ojczyzny. Weźmy takich żołnierzy stojących w szeregu. Każdy ubrany w tak samo, wszyscy broń przy nodze. Czy ktoś zrobi jednemu czy drugiemu zarzut, "powinieneś być oryginalny", wyróżnij się, strzelaj do swoich a nie wrogów, lepiej by każdy szedł w swoją stronę i był "oryginalny", reaguj przekorą ?  Liche by to było wojsko albo zespół ludzi. Na zasianie kultu "oryginalności"  /za którym stoi słabość charakteru i pycha /, w  polskim młodym pokoleniu, liczą właśnie prądy liberalno -marksistowskie ale i Niemcy z Rosjanami. Chociaż....taka np. Konfederacja. . I oni w ramach swojej "drużyny" pilnują, by dla skuteczności celu, doprowadzenia do obalenia tego rządu, utrzymać jedność. :). 

Vote up!
6
Vote down!
-1

janksero

#1624550

Litości ? Oni jadą po rządzie używając Twojego określenia, "jak po burej suce", a Ty do mnie masz pretensje, że ja rządu bronię? Możesz mi wierzyć, że jak oni przestaną tak wrednie atakować rząd, tak ja od razu przestanę, nawet tak skromnie i delikatnie jak teraz  się nimi zajmować. Co to znaczy "Korwina jakoś nie widać" ? Że od 2-3 tygodni po głupotach których nagadał gdy się rozpoczął koronawirus, starają się go trzymać w cieniu, ze względów taktycznych,  ze względu na wybory prezydenckie, to przestał być jednym z podstawowych liderów? To Bosak z Winnickim weszli by z nim do Sejmu, by teraz próbować paraliżować pracę tego rządu a docelowo ten rząd obalić, bez JKM ? Wątpliwe. Są w jednym, ANTYRZĄDOWYM ugrupowaniu, przecież deklarują, że najlepsi sojusznicy, zapewniają o tym nie raz, nie raz słyszałem, Ty chyba też?. A  jak ktoś ich krytykuje to jest "przecież jego nima, czego się czepiasz" . :) . Taki byłem całe życie, bronić Polski i ludzi którzy jej dobrze służą, nawet na miarę swoich  skromnych możliwości, nawet jeśli jest się tylko ziarenkiem pasku. I ziarenko piasku może, jak widać, uwierać w bucie, nie napiszę w oku, bo takich możliwości nie mam. Jeśli  Konfederacja będzie tykać Kaczyńskiego lub  przeszkadzać w działaniach rządu który Kaczyński stworzył pomimo wielu przeciwności i zakulisowych intryg ruskich i niemieckich, ja będę o nich pamiętał i pisał, w miarę posiadania czasu.  Ale jak nie będą, postarają się być trochę uczciwi i konstruktywni,  zapomnę nawet np. wywiad Bosaka  z 16.04.2015 u  Kraśki / wnuka Wincentego Kraśki, zgadnij kto to kotku ?/.pt "Tusk i Kaczyński to ta sama banda". Jest na You Tube. Ten "grzeczny chłopczyk" potrafi być wredny. A ja potrafię być tylko niemiły i pamiętliwy. Nie dla siebie, dla Polski i pro publiko bono. Czego wielu życzę. Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-3

janksero

#1624537

Co do Korwina. Po wyborze Bosaka na kandydata, jakos dziwnie posmutnial, osowial i przestal sie pchac do kamery, co nigdy nie bylo w jego zwyczaju. Ta silna, a wredna indywidualnosc, musiala zawsze wyrozniac sie z otoczenia. Chociazby dziwnym strojem. Nie wiem czy go schowali, czy sam sie schowal, bo zrozumial, ze nic juz wiecej nie osiagnie.

Osobiscie nie zauwazylem, by Bosak usilowal paralizowac prace rzadu. Jego uwagi sa krytyczne, ale konstruktywne i zle sie dzieje, ze rzad nie tylko ich nie slucha, ale bierze ich na "bodiczke", nie dopuszczajac ich do glosu. Zwyczajnie boja sie mlodych, zamiast z nimi wspolpracowac. Duzy blad.

Co do wywiadu Bosaka u Kraski. Ja na ten temat mam podobna opinie, chociaz widze pomiedzy nimi duze na pozor roznice. Dziwie sie, ze tego nie zauwazasz. Teraz Gowin potwierdzll ta ocene.

Ciesze sie, ze chcesz cos robic pro publco bono, ale bym Cie prosil o umiejetnosc oddzielania ziarna od plew, na podstawie  wlasnej wiedzy i wlasnego osadu. Wiesz przeciez co najczesciej plynie z pradem.

Mysle, ze jezeli sie nie zabetonujesz i bedziesz umial oceniac problemy z wielu punktow widzenia, to bedziesz mial dobra przyszlosc przed soba. Nie daj sie zrobic niewolnikiem.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624542

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...nż ktś chcłby pwdzć. Np.: styr... wszystk jsn, lb hsky...wg zły ps, zwdzny ...cągl n mż sę zdcydwć czy jst nwdzny...czy zwdzny. Przcw...n zgdzm sę n t c sę t wyprw. Sm mn czy nzwsk...t czyst brkrcj.
Vote up!
2
Vote down!
-5

Verita

#1624535

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

duża przestrzeń do analizy dla psychologów

Vote up!
1
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624539

??? Pierwsze słyszę, że Husky to "złe psy". By się obraziły.  Miłe, wierne, towarzyskie i przydatne pieski. Cytaty : "Współcześnie husky  jest wykorzystywany, tak jak i dawniej, jako pies zaprzęgowy, także jako pies rodzinny" . "Ruch: lekki, płynny, zwinny, swobodny, żywy i elegancki ".

Vote up!
8
Vote down!
-1

janksero

#1624541

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

c d Hsky'g - jdnk t ps. Wg mn zwązk kynlgczny pwnn zstrzc t nzwę, lb - tn trll n NP pwnn kzć rdwód. Czy fktyczn m prw żywć nzwy szlchtnj rsy. Wg mn nwt 'kndl' t z wl dl tg nkczmnk.

Vote up!
1
Vote down!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624544

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

npdbn spdzwć sę nng gst.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1624598

Bosak od 2012 r. nie miał wiarygodnego źródła utrzymania. Jak mu zaufać?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1624546

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n sądz pn, ż t prblm jg żny?

Vote up!
0
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624548

Mysli Pani, ze on sprzedaje cegly przechodniom na ulicy wieczorowa pora?

Albo naciaga przerozne babcie "na wnuczka"?

Jezeli zarabia okolo 10 tys. zl miesiecznie to specjalnie nie musi sie martwic.

Jezeli to sa roczne zarobki posla, na sejm, to wydaja mi sie one wiecej niz niewiarygodne. (5zl./godz pracy)

Minimalna stawka godzinowa w Polsce, wynosi 12zl/godz. Rok 2019 mial 2008 godz. pracy.

Gdyby posel musial sie utrzymywac z minimalnej stawki, a napewno tak nie jest,  otrzymywal by rocznie okolo 24 000.

Dlatego uwazam, ze te mniej wiecej 10 tys. na miesiac jest realnym zarobkiem posla.

Niech pani napluje w ucho temu, kto wprowadzil Pania w blad.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624553

Posłem jest stosunkowo  niedawno. Brat ma pracuje  w rosyjskiej firmie.  https://niezalezna.pl/269638-z-czego-zyje-krzysztof-bosak-niejasne-zrodla-dochodow-lidera-konfederacji

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1624604

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pwłj sę pn -  rzpwszchn pszkwl, by rzcć cń n Krzysztf Bsk. Szkd.

Vote up!
0
Vote down!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624671

Jeśli to nieprawda, to proszę podać wiarygodne źródła utrzymania Bosaka w tamtym okresie.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1624710

Putin mu płaci za lansowanie się w onucach.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1624690

Przesyla mu sto rubli w zlocie kazdego miesiaca.  Tylko nikomu o tym nie mow.

Vote up!
1
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624717

rozsiewa tu jakies plotki o glodowych zarobkach Boska, mimo, ze wykazalem, iz zarabia ok.10 000 miesiecznie?

Jego brat, siostry i inni krewni mnie nie interesuja, podobnie jak ich zarobki.

Skad taka niezdrowa wscibskosc w czyjes prywatne zycie u Pani?

Zalaczonego linku nie czytalem, a niejasne sa tylko motywy wrednej propagandy skondensowanej w samym tytule. 

Przepraszam - sa bardzo jasne.

Vote up!
2
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624715

To mistrz retoryki. Potrafi w jednym zdaniu, na jednym oddechu skrytykować pisiorów za rozdawnictwo i za niedostateczną pomoc (rozdawnictwo) z walce z ekonomicznymi następstwami epidemii.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Leopold

#1624552

Oznacza to, ze mowi krotko i zwiezle. Tak trzeba. :-)

Vote up!
1
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624555

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No cóż już na samym początku samozaoranie.

Skoro jak twierdzisz Konfederacja jest "murkiem przeciwko rzadowi" i przekręciłeś to ze zdania, że "Konfederacja jest murem za przedsiebiorcami i pracownikami", to sam przyznałeś, że skoro są za przedsiębiorcami i pracownikami, to tym samym musza być przeciwko rzadowi - BRAWO, SAMOZAORANIE tak pełne, że dalej juz mi się nie chciało tych wypocin czytać.

W takim razie tylko powiem, że gratuluje ci wspaniałego rządu, który nawet wg ciebie jest przeciwko przedsiębiorcom i pracownikom - jet godny twego pseudo.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1624660

"Murem" za pracownikami i przedsiębiorcami są tylko otworem gębowym lub klawiszem komputera. Ofiarują kilka razy większe pieniądze niż rząd,  których ani nie mają ani nie mieli by z czego wygenerować, bo prawa ekonomii są takie. Nie ma ich kraj. Może gdyby poprzednicy mniej kradli , wykazali o Polskę większą troskę.  Równie dobrze żebrak lub człowiek żyjący skromnie jak ja, mógłby każdemu Polakowi obiecać milion :). Obiecywanie komuś czegoś, czego się nie ma, jest oszustwem. Rząd składa obietnice tylko z zasobów które MA albo jest w stanie uruchomić, realne. A oni  realizacją swoich obietnic  obarczają.... rząd. :) Równie dobrze  mógłbym Tobie obiecać, że będziesz żył sto lat , lub Polakom, że każdy od Ciebie powinien dostać po milionie, tylko nie chcesz tego zrobić. Mielenie językiem do kamery nic nie kosztuje . Fantasmagorie. Ale czegóż nie obiecają ludzie wygłodniali władzy, marzący o władzy, napęczniali pychą i niejasnymi intencjami. Putin im sprezentuje? Do tego Polska mu nie jest potrzebna. Skromność, uczciwość i pokora, tego im brakuje. Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-4

janksero

#1624666

Czy przeciwko rządowi także są tylko "otworem gębowym"? I czy są choć równie przeciwko rzadowi, jak rzad jest przeciwko nim?

Ps. a jak rząd obiecuje przedsiębiorcom to czego im nie da, to jak będę miał chwile to opisze chocby na przykładzie obecnej "tarczy antykryzysowej" - wielkiej ściemy i pluciu przedsiębiorcom w twarz.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1624669

powstania koalicji "Konfederacja".Co może łaczyć Narodowców z Korwinistami?

odpowiedż wydaje się jasna- by było tak jak było :)

Pamiętam atak na Andruszkiewicza,wszystkie epitety wypowiedziane pod jego adresem odkryły działania Winnickiego.

 

pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

mirek

#1624716

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co do Andruszkiewicza - jaki jest - każdy widzi.

 

Vote up!
1
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624723