Greta ze Szwecji, Vanessa z Ugandy, Dominika z Polski, Mitzi z Filipin i... Charito z Hiszpanii

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

Przeoczyliśmy najważniejsze. Oto cała masa publicystów/blogerów mniej lub bardziej prawicowych (niżej podpisanego nie wyłączając) uznała, że decyzja o natychmiastowym zamknięciu kopalni Turów (co spowoduje z kolei wygaszenie elektrowni) to zamach na Polskę.

Taka lewacka próba dokuczenia, spowodowana jej coraz bardziej widocznym oporem przeciw postępującemu dryfowi na lewo Unii Europejskiej. Teraz już widać, że to był błąd.

Najnowsza petycja AVAAZ upewnia co do powyższego wniosku.

Do przywódców państw całego świata:

„Zdrada”.

Tym słowem młodzi ludzie na całym świecie określają fakt, że rządy naszych państw nie radzą sobie z redukcją emisji gazów cieplarnianych. Nie powinno to dziwić.

Wciąż bardzo wiele nam brakuje, by nie dopuścić do wzrostu temperatury o więcej niż 1,5°C, a mimo to rządy przyspieszają kryzys, wydając miliardy na paliwa kopalne.

To już nie jest ostrzeżenie. To ostatnia szansa dla Ziemi. Gdy nasza planeta zostanie zdewastowana, ucierpią miliony ludzi. Od waszych decyzji zależy, czy unikniemy tego przerażającego losu, czy zgotujemy sobie taką przyszłość. To wy o tym postanowicie.

Jako obywatelki i obywatele całego świata wzywamy was do stawienia czoła kryzysowi klimatycznemu. Nie za rok. Nie za miesiąc. Teraz!

Teraz. Nie za rok, nie za miesiąc. Po prostu trzeba zakończyć z wydobyciem paliw kopalnych, a zatem również węgla brunatnego.

O tym zresztą mówi dalsza część petycji.

Oto nasze żądania:

* Utrzymanie celu, jakim jest ograniczenie ocieplenia do 1,5°C. Wymaga to natychmiastowej i radykalnej redukcji emisji, która z roku na rok musi przybierać niespotykaną dotąd skalę.

* Bezzwłoczne zaprzestanie wszelkich inwestycji w paliwa kopalne i dopłat do tych paliw. Wstrzymanie nowych projektów oraz poszukiwania i eksploatacji nowych złóż.

* Zerwanie z „kreatywną księgowością” emisji i publikowanie całkowitych emisji dla wszystkich wskaźników konsumpcji, łańcuchów dostaw, międzynarodowego lotnictwa i żeglugi oraz spalania biomasy.

* Wypłacenie obiecanych 100 miliardów dolarów krajom najbardziej narażonym na skutki zmiany klimatu oraz dodatkowych środków na likwidowanie skutków katastrof klimatycznych.

* Ochrona pracowników i pracownic oraz innych osób najbardziej narażonych na skutki kryzysu i likwidacja wszelkich form nierówności.

Ratunek wciąż jest możliwy. Wciąż możemy uniknąć najgorszych konsekwencji, jeśli będziemy gotowi na zmiany. Dziś potrzeba zdeterminowanych przywódców z wizją. Wymaga to wielkiej odwagi – ale wiedzcie, że kiedy się na nią zdobędziecie, u waszego boku staną miliardy ludzi.
 

Co prawda petycja opublikowana jest przez AVAAZ niedawno (polscy członkowie powyższy apel otrzymali dopiero dzisiaj), ale przecież świadomość ekologiczna nie rodzi się z dnia na dzień. Unijni ekologowie*) wojnę z emisją dwutlenku węgla toczą już od dziesięcioleci.

W tym kontekście nakaz wyłączenia z eksploatacji polskiej elektrowni (taki będzie efekt zatrzymania kopalni) stanowi pierwszą poważną akcję mającą na celu uratowanie świata.

Emerytowana sędzia TSUE Rosario Silva de Lapuerta (zdrobniale Charito) jest więc bojowniczką o przyszłość świata, której pomniki wystawią przyszłe pokolenia. Stać będą obok posągów Grety Thunberg ze Szwecji, Vanessy Nakate z Ugandy i Dominiki Lasoty z Polski.

Pod tym wszakże warunkiem, że Zieloni sięgną po władzę.

 

Ps. Zwróćcie uwagę, że Greta zachowuje się niczym rasowy lewicowiec. Tak samo lewa ręka uniesiona w górę jak u Ikonowicza czy lewicowych posłanek w naszym Parlamencie.

]]>http://pressmania.pl/boj-to-jest-nasz-ostatni-polskie-poslanki-z-lewackim-pozdrowieniem/]]>

2.11 2021

 

__________________________

 

*) por. odcinek Włatcóf móch pod tym właśnie tytułem

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)

Komentarze

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1634624