Głupia góra

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

"Propaganda najlepiej się sprawdza, gdy manipulowani uważają, że działają samodzielnie!" *

Dlatego z całej plejady durni większych i mniejszych najbardziej niebezpieczni są ci, których nieuctwo połączone z pewnym oczytaniem, znajomością podstawowego słownictwa z jakiejś dziedziny, inteligencją i umiejętnością swobodnej wypowiedzi tworzy pozór logicznego przekazu.

Przywykło się określać to efektem Duninga-Krugera. Jednak określenie głupia góra (Mount stupid – Zach Weinersmith) brzmi o wiele lepiej.

To czasami bywa zabawne. Wiele radości dostarczył nam JKM czy też bajdurzący o złowrogich Anglikach, którzy od wieków napuszczają a to Rosjan, a to Ukraińców na Polskę, Grzegorz Braun.

Tyle tylko, że zabawne już było. Teraz stoimy przed największym wyzwaniem naszych czasów. Pandemia COVID-19 jest faktem. Co prawda kostucha już nie kosi 30-40% populacji, jak to ongiś było (vide: czarna śmierć); dzisiaj o wiele większym problemem jest grożąca nam zapaść służby zdrowia a zatem państwa jako takiego.

Dlatego tak szkodliwa jest działalność wszelkiej płci oszołomów starających się zastraszyć społeczeństwo wizją jakiegoś RESETU, wymordowaniem 90% populacji oraz zamienieniem reszty w niewolników sterowanych za pomocą tlenku grafenu i nanorobotów rzekomo umieszczonych w szczepionkach. Dlatego nie wolno się szczepić ich zdaniem.

Jeden z czołowych foliarzy antyszczepionkowych zupełnie na poważnie przestrzegał przed śmiercią grożącą każdemu, kto przyjmie drugą dawkę szczepionki do 160 dni od zaszczepienia. Cóż, jestem więc albo zombie, albo też nie zauważyłem śmierci i nadaję z zaświatów, bowiem od drugiego terminu szczepienia minęło już 176 dni. I nawet nie mam łupieżu.

Tak samo moi znajomi. Zombieland? ;)

Kolejna charakterystyczna cecha – antyszczepionkowcy z lubością powołują się na wypowiedzi osób z tzw. świecznika, które często słusznie wyrażały swoje wątpliwości. Tyle, że kiedyś.

Oto „wszystkowiedząca” blogerka przywołuje wypowiedź bpa Józefa Wróbla SCJ, Przewodniczącego Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych z 14 kwietnia 2021 roku.

https://niepoprawni.pl/comment/reply/154233/1635073

No super, autorytet niekwestionowany, tylko… „wszechwiedząca” czyni to 8 listopada. Czyli prawie 7 miesięcy po jej opublikowaniu (208 dni).

A sytuacja covidowa jest wyjątkowo dynamiczna; wczorajsze prawdy dziś mogą okazać się kłamstwami.

To jednak nie ma znaczenia. Idée fixe nie tylko tej blogerki stanowi pacaneum pod nazwą amantadyna.

Do tego stopnia jest bezczelna (albo zwyczajnie durnowata, co niestety chodzi w parze), że porównuje badania szczepionek z faktycznym brakiem badań klinicznych amantadyny.

Pisze bowiem tak:

O badania nad amantadyną wnioskowano już w pierwszej fazie pandemii (wiosną 2020 r., w kwietniu), a do podpisania umów doszło dopiero rok później. Badania rozpoczęły się w maju br. (jest to III faza), a ich zakończenie jest przewidziane na koniec kwietnia przyszłego roku.

Zwraca uwagę, że te badania to III faza, bo lek jest znany od 1979 roku.

Szczepionka Pfizera też jest w III fazie badań, które nie są zakończone (termin zakończenia: koniec 2022 r.), a mimo to została dopuszczona do wykorzystywania przeciwko covid-19.

https://niepoprawni.pl/polecanka/informacje-agencji-badan-medycznych-o-badaniach-amantadyny

Już nawet nie chce mi się pisać, że nawet nie potrafi sprawdzić, od kiedy amantadyna jest stosowana.

O wiele bardziej naganna jest próba zrównania badań nad szczepionkami z „lekiem antycovidowym” (setki milionów pozytywnych efektów kontra raczkujące badania, do których trudno nazbierać więcej niż 200 ochotników).

Niekumaty czytelnik ma jednak dojść do wniosku, że ktoś sztucznie wstrzymuje badania amantadyny, która i tak jest lepiej przebadana niż szczepionka Pfizera (wszak III faza badań ma się zakończyć rok wcześniej).

To nie tylko obłęd starszej i mocno schorowanej pani. To przede wszystkim działalność mogąca doprowadzić do śmierci bliżej nieokreślonej liczby osób wierzących w jej brednie.

Tymczasem szpitale pełne są antyszczepanów.

Pokazywane od czasu do czasu przez telewizję wypowiedzi chorych praktycznie dotyczą jednego – każdy z nich, gdyby tylko mógł cofnąć się w czasie, zaszczepiłby się.

Teraz już trochę za późno na takie refleksje. Co gorsza, ich obecność w szpitalu angażuje skończone przecież możliwości służby zdrowia. Najwyraźniej o to chodzi animatorom antyszczepów.

Jednak jak bardzo pokrętna jest (anty)logika, którą posługują się wyznawcy Sochy wskazuje nocna rozmowa „wszystkowiedzącej”z blogerką Klonowy Liść. Otóż:

Jeśli od początku pandemii zmarło na covid na świecie około 5 mln osób, to w tym roku (przyjmijmy połowę) około 2,5 mln.

A zmarłych na choroby zakaźne było w tym roku już ponad 11 mln osób. A więc covid to nie jest najgroźniejsza choroba zakaźna. Kilkanaście razy więcej osób zginęło z powodu aborcji. 1,5 mln zmarło z powodu HIF/AIDS. Ponad 7 mln na raka. Z powodu palenia papierosów ponad 4 mln. Z powodu nadużywania alkoholu ponad 2 mln. Samobójców było prawie milion. W wypadkach zginęło ponad milion.

Jak na tym tle sytuuje się covid?

https://niepoprawni.pl/comment/reply/154233/1635119


Stąd już blisko do następującej konkluzji: po co zapobiegać COVID-19, skoro są groźniejsze choroby?

Ciut wyżej, dając chyba upust swojemu przerażeniu szczepionką, „wszystkowiedząca” alarmuje:

Milion NOPów, w tym ponad 5 tysięcy zgonów, to "nic"?

https://niepoprawni.pl/comment/reply/154233/1635097

To zaiste myślenie, jakiego nawet Orwell nie przewidział.

7,5 milionów śmierci na COVID-19 to betka w porównaniu z chorobami zakaźnymi czy też aborcją. Ale już 5 tysięcy, liczba stanowiąca 6 promille tej pierwszej, uzasadnia odmowę szczepienia.

I jakoś nie trafia, że gdyby nie szczepienia, liczba zmarłych z powodu COVID-19 mogłaby być nawet o rząd wielkości większa.

Natomiast te złowrogie NOP-y to podwyższona temperatura czy bolesność w miejscu ukłucia (99,99% przypadków) tak samo, jak w przypadku każdej innej szczepionki (są takie, gdzie liczba NOP-ów jest zdecydowanie większa).

Ciężko wyobrazić sobie osoby, które by bardziej szkodziły społeczeństwu, czyli konkretnie innym ludziom, niż antyszczepanowie.

Na dodatek co rusz próbują omamić innych na siłę wynajdując autorytet naukowy, popierający ich rojenia.

Przypominam, że pierwszą była prof. Maria Dorota Czajkowska -Majewska wsławiona przed laty stwierdzeniem, że szczepienia wpłynęły na sprawność naszych piłkarzy. Poza tym laureatka konkursu „Biologiczna bzdura roku” za stwierdzenie, że szczepionki zamieniają nas w cyborgi (2017).

Poza tym w wypowiedziach (szczególnie „wszystkowiedzącej”) przewija się wirtualny Instytut Ordo Medicus. Jedna z osób, ciągle wiszących w zakładce ZESPÓŁ, po ujawnieniu składu „instytutu” stanowczo zdementowała tą informację grożąc nawet postępowaniem sądowym.

Pomijam już to, że inna z tych osób bezprawnie tytułowana jest profesorem, choć jedyny tytuł naukowy to doktor, nb. uzyskany ćwierć wieku temu.

Nie ulega więc wątpliwości, że spór z antyszczepanami ani przez chwilę nie jest sporem naukowym. Racjonalne, poparte wielką bazą pozytywnych doświadczeń argumenty spotykają się bowiem z wyssanymi z nosa zarzutami a to powszechnej depopulacji (jednocześnie ci sami podnoszą 5 tysięcy przypadków śmierci w wyniku szczepienia wobec miliardów zaszczepionych, choć zgodnie z ich teorią „ofiar” powinno być setki milionów), a to zamiany ludzi w cyborgi, pozbawienie zdolności płodzenia itd. luźno opartymi na niesprawdzonych wiadomościach zaczerpniętych z internetu.

Zatem mamy czysty stalinizm! Śmierć milionów to tylko statystyka. Tragedią jest 5 tysięcy, co do których nawet do końca nie wiadomo, co było faktyczną przyczyną śmierci.

Niestety histeria, w jaką zewnętrznym animatorom antyszczepanów udało się wpędzić niewielką na szczęście część społeczeństwa eliminuje jakąkolwiek racjonalną dyskusję.

Ba, przytaczanie argumentów spotyka się z komentarzami typu „czytałem z uwagą cały tekst i nic takiego nie znalazłem”. To oczywiście bzdura, ale dostrzegalna tylko przez kogoś, kto nie jest antyszczepanowym fanatykiem.

Po sektach religijnych, ekonomicznych (np. AMWAY) przyszła bowiem pora na sekciarstwo medyczne.

9.11 2021

________________________________________

* dr Joseph Goebbels

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (12 głosów)

Komentarze

Kto publicznie namawia i przyczynia się do utraty zdrowia i życia nie tylko łamie prawo ale w obecnej sytuacji wojny staje po stronie Łukaszenki i Putina i to nie sa tylko moje słowa.

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1635147

A sam się powołujesz na telewizję, że niby wszyscy pytani się nie szczepili i żałują.

Jakbyś naiwnie wierzył, że TV nie kłamie. Że TV nie pokazuje tego, co chce pokazać. Że nie puści nagrania tych pacjentów, których historia akurat nie pasuje do propagandowego przekazu.

Czym więc różnisz się od tych, których nazwałeś "Głupia Góra" ?

Bo przecież doktoratu z medycyny też nie masz.

Odrobinę skromności zalecam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635242

Ten mechanizm  działania lojalności rozumianej  jako fanatyzm poddający się każdej głupocie dobrze opisuje polecanka Waldemara Korczyńskiego o ekspertach

Tu mamy do czynienia z "oświeconymi" i  zbłąkanymi, "głupimi" owieczkami, o których autor artykułu pisze min.:

Jeśli znajdzie się jakaś zbłąkana owieczka, to natychmiast zostanie czarną owcą stygmatyzowaną przez stado i albo odchodzi albo musi być prawdziwym herosem, żeby w takich warunkach przetrwać. Cała reszta, czyli 99,9% będzie do końca powtarzać największe brednie, bo posiada „naukowe” alibi.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635400