Dziennikarz ma prawo łgać

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Czy Mędrzec z Ursusa odkrył tajemnicę redakcyjną NEon24?

 

Zygmunt Wrzodak, który jako parlamentarzysta wsławił się wyłącznie pomawianiem innych najwyraźniej odkrył tajemnicę redakcyjną NEon24.

W umieszczonym tam na bannerze tekście wali ostro i pryncypialnie:

Okiem widza, który rzadko ogląda TV, krotko oceniłem media te, które udają, że są ,,prawicowe", ale w swojej propagandzie są wyjątkowo szkodliwe, ponieważ są nachalne, fałszywe.

(…)

Oczywiście prawie 99% dziennikarzy to sługusy różnego rodzaju interesom politycznym, biznesowym, od przykładów aż się roi. (…)

W TVP info, informacje kreują np.; bracia Pereira, wyglądem przypominają Geremka, podobno pochodzą z Portugalii, wpojone mają tylko jeden obraz Polski – Piłsudzki, sanacja, służba mafijnym korporacjom żydowskim z Usraela. Kolejny propagandzista obcych interesów Polsce, zatrudniony w TVP info, to syn masona Bronisława Wildsteina, ( imię jakby inaczej DAWID). Bronisław to ten, który na początku lat 90 – tych przywiózł 1 mln $ od loży ,,Kopernik” z Paryża by wspierać PC Kaczyńskich, Odznaczony przez rezydenta Polski Dude OOB, ale jego syn Dawid, chodzący ciągle zapijaczony, usmarkany, zwykły ćpun, ma wpływ jakie wiadomości wpycha się na siłę Polakom, tym co naiwnie wierzą, że rządzi w Polsce ,,prawica”. Po takiej propagandzie słuchacze tej TVP mają wypaczony a więc fałszywy obraz pseudo – rzeczywistości.

 

Tak na marginesie Mędrzec z Ursusa doszukał się podobieństwa pomiędzy braćmi Pereira a Geremkiem. Dla wyznawców Wielkiego Niedouka jest to wyraźne wskazanie, że bracia P. to Żydzi.

Ha, myślę sobie, toż to doskonały sposób na szukanie korzeni innego człowieka.

Na początek wziąłem sobie fotkę Mędrca (jest w Wiki) i….. Jesus Marie! Toż on podobny do Romana Szuchewycza (oprawcy i mordercy z UPA)!

Hm…. To pewnie tłumaczyłoby zajadłą antysemickość i antypolskość Wielkiego Nieuka.

Ale jak tu pogodzić z takim pochodzeniem jego wręcz groteskową filorosyjskość?

Z drugiej strony infiltracja UPA przez NKWD jest rzeczą powszechnie znaną, więc czemu się dziwić?

Ukrainiec nie musi oznaczać antyrosjanina.

 

Ciekawi mnie też, czy prawdą jest, że Wrzodak pije na umór, jak mawiano jeszcze w czasach, gdy był posłem?

W taki razie pisanie o Dawidzie Wildsteinie, że jest ciągle zapijaczony, usmarkany, zwykły ćpun stanowi kliniczny wręcz przykład zjawiska zwanego jako projekcja.

Jeśli jednak eksposeł nie pije, to słowa te obnażają go jako zwykłego gnojka, a nie publicystę, za którego chciałby pewnie uchodzić.

 

Wróćmy jednak do tekstu Myśliciela:

 

Wiadomości TVPIS są prymitywne, narzucane brednie, podawane w sposób natarczywy, mnóstwo fałszywych obrazów, oczywiście tylko w interesie jednej antypolskiej partii. Nie od tego jest informacja, to widz ma oceniać, co jest prawdą, słuszne, a co nie, to widza trzeba zmuszać do wyciągania wniosków, zamiast wciskać im nachalną propagandę.

https://wrzodakz.neon24.pl/post/150598,dziennikarze-na-uslugach-polityki

 

To zaiste wyjątkowa nowa rola dziennikarza wg Wrzodaka.

Do tej pory obowiązująca ustawa z dnia 26 stycznia 1984 . Prawo prasowe w art. 12 u. 1 widziała to zupełnie inaczej:

 

Dziennikarz jest obowiązany:

1.zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło (…)

 

Natomiast Myśliciel z Ursusa uważa, że dziennikarze mają publikować wiadomości prawdziwe oraz fejki, nie informując, co jest co, bo od tego są widzowie!

Widz (ogólnie odbiorca) ma dokonywać oceny, co jest prawdą a co fałszem!

Zatem dziennikarz wg Wrzodaka ma świynte prawo łgać.

Jeśli zaś ty, czytelniku, uwierzysz w powyższe, to tylko twoja wina.

Dokonałeś złej oceny po prostu.

 

Nie wiem, skąd Wrzodak czerpie swoje przekonania. Wątpię jednak, by były one rezultatem jego doświadczeń czy to niegdysiejszych opozycyjnych, czy też równie odległych sejmowych.

Najwyraźniej chce w ten sposób dowartościować swoich kolegów i koleżanki z NEon24, którzy od fejków raczej nie stronią, umiejąc fałszywą informacją podgrzewać ludzi nawet przez kilka lat.

To jednak nie oznacza, że KKW na NE24* ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

 

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno.

Wielki Niedouk na wstępie podaje:

 

Okiem widza, który rzadko ogląda TV (…).

 

W tekście natomiast stwierdza:

 

Wiadomości TVPIS są prymitywne, narzucane brednie, podawane w sposób natarczywy, mnóstwo fałszywych obrazów (…).

 

By móc tak twierdzić, należałoby poświęcić sporo czasu przed telewizorem. Tymczasem były poseł zaprzecza, by często ją oglądał.

 

Obserwując teksty Wrzodaka widać wyraźnie, że pomimo 60-tki na karku nadal cechuje go iście dziecinna wręcz beztroska i całkowita pogarda dla faktów oraz logiki wywodu.

 

Kolejny przykład polityka w krótkich spodenkach, który zamiast rzeczowych argumentów opanował jedynie sztukę wyzywania innych.

 

Ot, takie męskie (?) wydanie przysłowiowej głupiej baby z magla.

 

I takie coś chciałoby znowu na Wiejską? Nie w tym wcieleniu, panie Wrzodak.

8.09 2019

________________________

* Kolejny Kulturalny Wpis na NEon24

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:15)

Komentarze

... zaśmieciłeś portal Niepoprawnych, do których z pewnością Zygmunt Wrzodak nie należy.

Kto to jest dziennikarz? Jest taka krótka definicja, która nie wymaga dowodu.
Otóż...

                   ... dziennikarz - jest to sługa prawdy.

Kto usiłuje przypisać dziennikarzowi jeszcze jakieś inne cechy wynikające z selekcji odzierającej jego z etyki i moralności, ten zasługuje na publiczne napiętnowanie.

Satyr   

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1602023

Sam zresztą odpowiedziałeś - Kto usiłuje przypisać dziennikarzowi jeszcze jakieś inne cechy wynikające z selekcji odzierającej jego z etyki i moralności, ten zasługuje na publiczne napiętnowanie.

Wrzodaka trzeba piętnować.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1602056