O przemówieniu Dudy w ONZ z pozycji libertariańskiej

Obrazek użytkownika gps65
Świat
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:4)

Komentarze

No, no , tyle ignorancji w jednym krótkim tekście.Spróbujmy to wyprostować.

Wyjdźmy od przesłanek antropologicznych i badań neuropsychologicznych. Wskazują one, że natura ludzka jest dwoista - indywidualnie - biologiczna i wspólnotowo - duchowa. Trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce i nie odstępować od tej reguły.Jednostka staje się człowiekiem w pełni tego słowa znaczeniu poprzez interakcje z innymi, przede wszystkim rodzicami. Tak więc podstawowym elementem analizy antropologicznej nie jest stworzenie biologiczne, nie są żadne geny, ani mózg, lecz konstrukt dosyć abstrakcyjny - interakcja, czyli relacje międzyosobowe w jakie wchodzą jednostki ze sobą.  A gdy jednostki wchodzą między sobą w relacje, tworzy się wspólnota. Tak to ukształtował proces ewolucji. Tak więc analizując człowieka, musimy prowadzić analizę dwutorową - analizujemy jednostkę i wspólnotę.  Bez wspólnoty mamy do czynienia z tym, co opisał autor "Władcy much".

Takie są skutki polegania w analizach na wzroku. Jednostkę widać, relacji wspólnotowych nie widać. W tym tkwi pułapka naoczności, zbytniego prymitywnego polegania na zmysłach. Zmysły musi kontrolować rozum.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1495930

Jaki to ma związek z moją notką? Rozumiem, że fraza: "No, no , tyle ignorancji w jednym krótkim tekście" to taki zwrot grzecznościowy zachęcający do dyskusji, tak?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1495995

... prawo narodowe, czy... naród?

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1496000

Solą w oku jest prawo narodowe, które zniewala mój naród.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1496171