Najważniejsze fragmenty przemówienia Trumpa

Obrazek użytkownika gps65
Idee
Większość komentatorów oceniających wczorajsze przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa skupia się na tym co powiedział o Polsce i Polakach. O naszej sile, bohaterstwie, niezłomności i woli trwania w wartościach cywilizacyjnych. To jest słuszne i mądre. Trzeba na to zwracać uwagę i uwypuklać. Szczególnie zagranicą.
       Ale jest coś innego, co jest bardzo ważne, co powiedział ogólnie, do wszystkich ludzi na świecie. I to chcę przypomnieć. Bo jak nie ja, to nikt tego nie zauważy. Otóż najważniejsze stwierdzenie to:
 
A w sercu naszego życia stawiamy wiarę i rodzinę; a nie władze i biurokrację.
 
       To znaczy, że prezydent USA jest paleolibertarianinem, tak jak ja i tysiące innych Polaków - i miliony Amerykanów! Oto dalsze cytaty potwierdzające tę tezę:
  • „Stały rozrost rządowej biurokracji, która pozbawia ludzi woli działania i bogactwa. Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń.”
  • „Amerykanie, Polacy i narody Europy cenią indywidualną wolność i suwerenność.”
  • „Cenimy praworządność – i bronimy prawa do wolności słowa.”
  • I przede wszystkim, doceniamy godność życia każdej ludzkiej istoty, bronimy praw każdego człowieka i podzielamy nadzieję na życie w wolności tkwiące w każdej ludzkiej duszy. Tacy właśnie jesteśmy. Takie są bezcenne więzy, które nas łączą. Jako narody, jako sprzymierzeńców i jako cywilizację.”
A to większy fragment, który jest najważniejszy:
  • „Oddajemy cześć naszym starożytnym bohaterom, pielęgnujemy nasze odwieczne tradycje oraz zwyczaje i zawsze szukamy oraz odkrywamy nowe możliwości. Nagradzamy błyskotliwe talenty, dążymy do doskonałości i uwielbiamy inspirujące dzieła sztuki, które oddają cześć Bogu. Cenimy praworządność – i bronimy prawa do wolności słowa. Wspieramy kobiety – filary naszego społeczeństwa i naszego sukcesu. A w sercu naszego życia stawiamy wiarę i rodzinę; a nie władze i biurokrację. Wszystko poddajemy debacie i kwestionujemy.  Chcemy poznać wszystko – żeby lepiej poznać siebie.”
Ja o tym wszystkim od dawna piszę na moim blogu! Polska i kraje anglosaskie, czyli też USA, należą do tej samej cywilizacji:
do cywilizacji łacińskiej! Oto te wartości, za które warto walczyć:
dlatego i my, i Amerykanie, jesteśmy:

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (16 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Archiwum X został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A w sercu naszego życia stawiamy wiarę i rodzinę...

Polska jest mu potrzebna jako rynki zbytu na GMO, przestarzale technologie, przestarzaly sprzet wojskowy i poligon doswiadczalny dla firm farmaceutycznych.. Ameryka musi zdestabilizowac Polske.

Plusy kryzysu: destabilizacja kraju to tanie nieruchomosci, tania sila robocza, glod pieniadza powodujacy korupcje z powodu checi przetrwania.

Kryzys to -  tanio - taniej - jeszcze taniej.

Kryzys jest jak wiezienie, niby jestes wolnym czlowiekiem a jednak musisz ciezko pracowac jak niewolnik, zeby oddac wiekszosc pieniedzy dla Banku, Panstwa i zyc w dlugach ktore rosna. Pracodawca moze traktowac pracownikow jak swoich niewolnikow a mimo to beda u niego pracowali, bo co zrobia? Ten kto wymyslil kryzys jest geniuszem.

 

Ameryka i Polska dwa bratanki !

Wezmy obozy CIA w Polsce. Lamanie rak, odcinanie genitaliow, podpalanie ludzi, gwalcenie przez psy kobiet i mezczyzn to tylko nieliczne tortury jakie przeprowadza Ameryka na swoich wiezniach. Polska stworzyła zabojcze więzienia ulokowane na terenie Polski, sprowadzila wojska amerykanskie i jest zagrozeniem dla demokracji w Europie Wschodniej. 

Lamanie praw czlowieka w Polsce: obowiazkowe szczepionki z rtecia, masowa inwigilacja, korupcja w sadach, umowy smieciowe i pozbawienie godnosci czlowieka. 

I kto tu jest terrorystą? Własny terroryzm Ameryka i Polska nazywa walką z terroryzmem.

 

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1543691

Jeśli weźmiemy sobie do serca to co Trump powiedział, to jego możliwości zniewalania nas spadną, bo przestaniemy ufać państwu, przez które na nas wpływają inne państwa. Kraj może zostać zdestabilizowany tylko przez państwo. A szczególnie destrukcyjne jest pod tym względem duże państwo rządzone centralnie na wzór bizantyjski - tym jest Unia Europejska i III RP. Kryzys zawsze wywołuje państwo poprzez swoją biurokracje i jej wszechpotęgę.  Więc wystarczy po prostu na pierwszym miejscu stawiać wiarę i rodzinę, a państwo i biurokrację olewać. Gdy tak zrobią wszyscy, to żaden kryzys nam nie będzie groźny.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1543707

"Więc wystarczy po prostu na pierwszym miejscu stawiać wiarę i rodzinę, a państwo i biurokrację olewać"

 

:)

Biurokracja potrafi się o swoje dobro zatroszczyć i nie pozwoli się olewać. Właśnie w tym celu zawłaszcza państwo i nie odda tego narzędzia bez walki na śmierć i życie. Kiedy jest głodna sprzeda fabryki i lasy, majątki swoich niewolników i nawet ich dzieci. Wiem bo z moimi dziećmi tak właśnie chcieli zrobić. Zapraszam na swojego bloga...

http://niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec

Vote up!
3
Vote down!
-1

LechG

#1543762

Dzieci już dawno temu zostały upaństwowione.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1543796

TAK

Vote up!
5
Vote down!
-1

michael

#1543696

TAK

Vote up!
6
Vote down!
-1

michael

#1543697