Gotowce

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Spore zamieszanie było przy ustalaniu wieku emerytalnego. Zdanie ludzi nie miało kompletnie żadnego znaczenia. Przy okazji dowiedziałem się jakiego rodzaju mamy demokrację. Bo widocznie mamy jej różne odcienie. Nasza demokracja jest demokracją bez udziału ludzi.

  Kierunek jest dobry. Może być to dla niektórych niezbyt jasne. Ale zapewniam, że tylko z początku. Więc będziemy mieć coś bez czegoś. Niezrozumiałe? Widocznie nie dorośliście jeszcze do naszej demokracji.

  Wszystko będzie praktyczniejsze. Zamiast zajmować się duperelami, skupimy się na konkretach. Na przykład takie dzieci. Morze niewykorzystanych możliwości. Bo gdyby znaleźć sposób, aby poszły do szkoły w wieku kilku miesięcy, to i zapewne do pracy poszłyby wcześniej (załóżmy, że znalazłyby).

  Sytuacja ze złej stała by się znakomita. Okres pracy by się rozszerzył. Trwałby od kilku do ponad stu lat. Inna rzecz, kto by to wszystko przeżył? Ale nikogo by to przecież nie interesowało. Poza tym następny problem byłby z głowy - emerytury.

  Zapewne dla wielu osób moje pomysły wydadzą się idiotyczne. Ale "są tacy, to nie żart" dla których to będą "gotowce" tylko czekające na realizację.

Ocena wpisu: 
Brak głosów