GRA WEDŁUG NIEWIDOCZNYCH REGUŁ
Andrzej Zybertowicz w Gazecie Polskiej (GP 23.03.17 str. 34) umieścił w swoim artykule o wojnie informacyjnej taki fragment:
SKĄD TAKA PRZEWAGA ROSJI?
Jak to było możliwe, że państwo o tak niskim potencjale innowacyjności, państwo odcinające swoich obywateli od prawdziwych informacji o biegu spraw na świecie, potrafiło uzyskać przewagę w wojnie toczonej w sferze cyfrowej, w grze toczonej na boisku Internetu, które przecież zostało zaprojektowane na Zachodzie?
(-)
Dlaczego rosyjska (-) maszyna propagandowa nie grzęźnie w dezinformacyjnym kisielu, ale potrafi z powodzeniem realizować złożone operacje wprowadzania w błąd nie tylko społeczeństw, ale także elit i ekspertów demokratycznego, wolnego Zachodu?
Dlaczego wygląda tak, jakby w wyścigu cyfrowych zbrojeń słabszy technicznie, zacofany rozwojowo, gospodarczo system autorytarny odnosił sukces za sukcesem w konfrontacji z państwami NATO i Unii Europejskiej?
A może Rosja gra według reguł, których Zachód nie rozumie?Andrzej Zybertowicz
GP 23.03.17 str. 34 GRA WEDŁUG NIEWIDOCZNYCH REGUŁ
Proponuję następującą odpowiedź na pytanie pana Andrzeja Zybertowicza - Tak. Zachód rzeczywiście nie rozumie reguł, według których gra Rosja, powiem więcej, współczesne światowe elity nie rozumieją reguł, którymi rządzi się współczesny świat, "nie mają pojęcia o wyobrażeniu". Powołuję się tutaj na moje ulubione określenie Melchiora Wańkowicza. "Nie mieć pojęcia o wyobrażeniu!" Zbyt często wysłuchiwanie dziennikarskich albo eksperckich wypowiedzi, napuszonych projektów i przemówień politycznych przynosi prawdziwą udrękę swoim agresywnie niskim poziomem, świadczącym już nie tylko o skrajnej niekompetencji, ale wręcz o nieodpowiedzialnej bezmyślności i głupocie.
Sytuacja przypomina rok 1918, czas boju o polską Niepodległość.
Co mamy do zrobienia, by prawie po stu latach ponownie wybić się na Niepodległość?
Co zrobić, by nie przegapić naszej dzisiejszej szansy?
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 2670 odsłon
Komentarze
GENEZA NAZWY "POJĘCIE O WYOBRAŻENIU"
31 Marca, 2017 - 10:20
Fundacja Rodziny Biernackich „Pojęcie o Wyobrażeniu”
michael
re: sytuacja przypomina rok 1918...
1 Kwietnia, 2017 - 15:19
A mi sie bardziej wydaje, ze bardziej przypomina lata bezposrednio przed wybuchem II w.sw. ,
ta sama beztroska mas i opowiadanie glupot...
chris