Antysystemowość Konfederacji
Obecnie rządzący Europą i Polską system to lewicowa socjaldemokracja, więc każdy antysocjalista i wolnorynkowiec jest antysystemowy. „System”, to ustrój gospodarczo-polityczny, w ramach którego rządzi „Układ”. Układy się zmieniają, a system trwa. Wymieniamy PiS na PO, a lewicowy ustrój pozostaje. Rządy PiS i PO niczym się nie różnią w praktyce — obie partie gorliwie wykonują socjalistyczne prawo i komunistyczne dyrektywy Unii Europejskiej. Ich spór jest pozorny, to tylko spór personalny, w istocie POPiS służy temu, by utrzymywać lewicowy ustrój gospodarczy w Polsce, by maksymalnie ograniczać wolny rynek.
Konfederacja to jedyne parlamentarne ugrupowanie w Polsce, które chce zmienić system, a kwestie układu traktuje drugorzędnie. By zmienić system, można z układem kolaborować. Można wejść w chwilowy sojusz czy to z PiS, czy z PO. Dziś dobrym ruchem byłoby obalenie rządu Tuska przez koalicję Konfederacja+PiS+PSL. To byłby zaczątek do zmiany systemu.
Gdyby w ramach tego układu Sławomir Mentzen został ministrem finansów, to byłaby to ważna antysystemowa zmiana. Jego reformy systemu finansowego, uproszczenie i obniżenie podatków, spowodowałoby wielki boom gospodarczy skutkujący tym, że w kolejnej kadencji Konfederacja zyskałaby sprawczość zdolną do zmiany systemu.
Austriacka szkoła ekonomii (ASE) jest podstawą poglądów i programów wszystkich trzech partii Konfederacji w kwestiach gospodarczych i ekonomicznych. Tylko inaczej stawiają akcenty:
- Ruch Narodowy uwypukla polskie tradycje, odwołując się do takich myślicieli jak: Roman Dmowski, Roman Rybarski czy Adam Heydel. Można ich nazwać ordoliberałami.
- Konfederacja Korony Polskiej odwołuje się do średniowiecznych scholastyków, którzy wymyślili w ogóle ekonomię przed Adamem Smithem.
- Nowa Nadzieja odwołuje się wprost do przedstawicieli tej szkoły, takich jak: Ludwig von Mises, Fryderyk von Hayek, Lew Rockwell, Henry Hazlitt, Murray Rothbard, Hans-Hermann Hoppe.
Ruch Narodowy zbiera elektorat wolnorynkowych narodowców, Korona Brauna wolnorynkowych katolików, a Nowa Nadzieja wszystkich wolnościowców, w tym libertarian. A wszystkich łączy konserwatywny liberalizm, który w Polsce wymyślił Stefan Kisielewski.
Warto o tym pamiętać, bo za Sławomirem Mentzenem i Krzysztofem Bosakiem oraz wszystkimi innymi liderami Konfederacji stoi bardzo rozbudowana teoria i praktyka gospodarcza rozpracowana przez najwybitniejszych ekonomistów i noblistów, którzy zajmowali się badaniem wolnego rynku i kapitalizmu i zawsze im wychodziło, że im więcej wolności, im większa swoboda gospodarcza, tym lepiej. Konfederacja jest wolnorynkowa, prokapitalistyczna i antysocjalistyczna, dlatego jest antysystemowa — bo obecny system rządzący nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, to wszechogarniająca socjaldemokracja. Socjaldemokratyczna jest nie tylko Lewica, ale też Trzecia Droga, PO i PiS.
Tymczasem w Europie rośnie w siłę Nowa Prawica, której wspólnym elementem jest sprzeciw wobec imigracji do Europy ludzi obcych nam cywilizacyjnie, ale w różnych krajach partie Nowej Prawicy mają różny stosunek do wolnego rynku. W Polsce Konfederacja jest wyjątkowa, bo jest nie tylko antyemigrancka, ale jest silnie wolnorynkowa. Dlatego my, wolnorynkowcy, sprzeciwiamy się większości koncepcji wdrażanych w Unii Europejskiej, bo one są antyrynkowe. Konfederacja jest na maksa antysystemowa!
W 2015 roku antysystemowiec Paweł Kukiz dostał 20% w wyborach prezydenckich. Uważam, że w 2025 roku Sławomir Mentzen ma szanse przejąć ten elektorat i dokładając swój dotychczasowy zdobyć 27%. Konfederacja może tego dokonać, jadąc na haśle antysystemowości.
Nieznany jeszcze kandydat PiS może nie przekroczyć tych 27%, bo PiS jest w rozsypce, co oznacza, że Mentzen wejdzie do II tury, w której wygra, bo cały elektorat PiS na niego zagłosuje.
Nawet jeśli taki scenariusz ma 1% szansy, to warto na niego grać. Bo warto by Polska była silna i bogata, siłą wolnorynkowego kapitalizmu. Warunkiem powodzenia jest to, by nie było żadnego innego kandydata zbliżonego do Konfederacji, oraz dużo kandydatów innych partii — jeden z PO, dwóch z PiS (Morawiecki i faworyt Kaczyńskiego), jeden z Lewicy, jeden z PSL, jeden z Polska 2050 i dużo planktonu typu Paweł Tanajno czy Krzysztof Stanowski.
Grzegorz GPS Świderski
https://t.me/KanalBlogeraGPS
https://Twitter.com/gps65
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 212 odsłon
Komentarze
,,Rządy PiS i PO niczym się
2 Listopada, 2024 - 21:07
,,Rządy PiS i PO niczym się nie różnią w praktyce"
Poziom mojego zażenowania właśnie wystrzelił w kosmos!...
Kamil Olszówka
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Co się zmieniło?2 Listopada, 2024 - 22:14
A jaka istotna kwestia dotycząca ustroju politycznego czy gospodarczego zmieniła się w czasie rządów POPiSu w stosunku do tego, co było za rządów SLD?
Pozdrowienia,
Grzegorz GPS Świderski
Nawet gdyby Twój scenariusz miał 99,99% szansy to nie warto ...
3 Listopada, 2024 - 01:19
... na niego grać. Z jednego bardzo prostego powodu: wszyscy, których wymieniłeś to Dyzmy!
Tak długa jak długo jakikolwiek poseł głosuje wedle "dyscypliny klubowej" a nie własnego sumienia (czytaj: interesu Rzeczypospolitej), tak długo wszyscy 560 siedzących tam, podłączonych do cycka Rzeczypospolitej to nic nie znaczące niedojdy, które nie potrafią na siebie zarobić. Cyckają za darmo i na darmo.Czyli Dyzmy.
Rozwijasz od wielu wielu lat te swoje teorie (czytam je i czasami się uśmiecham, a czasami uważam, że pierniczysz jak potłuczony). Nie stawiam Ci pałek, bo się starasz, ale dopóki nie zaczniesz pisać od początku tzn od "Bóg, Honor i Ojczyzna" to uważam, iż jesteś jednym z tutejszych teoretyków, który niestety nikogo nie zdoła przekonać aby zagłosować na Konfę, Konfę którą możesz śmiało dopisać do pozostałych, wymienionych partii przez Ciebie w notce.
Chyba uzasadniłem wystarczająco swoją tezę w tytule komentarza, co? A, i nie jestem trollem Twoim. Kiedyś pisałeś bardzo dobre notki, ale to było dawno, zanim się nie zabrałeś za politykowanie.
Pozdrawiam.
Apoloniusz
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Troll3 Listopada, 2024 - 02:13
Oczywiście, że jesteś trollem — nic nie uzasadniłeś, a tylko psychologizujesz autora. To nic do tematu nie wnosi. Warte są tylko dyskusje, a nie głupkowate przysrywanki.
Pozdrowienia,
Grzegorz GPS Świderski