Prawica prędzej czy później wróci w USA do władzy, i będą głodni zemsty jak nigdy dotąd.

Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )
Sekcja 230 Ustawy o Przyzwoitości w Komunikacji to do niedawna mało znany przepis bez którego media społecznościowe nie mogłyby funkcjonować. Chroni bowiem ich właścicieli przed odpowiedzialnością prawną za treści publikowane przez osoby trzecie. W praktyce działa to tak, że jak np. jakaś baba pomówi inną babę we wpisie na FB, że tamta się puszcza, to ta druga baba będzie mogła podać tą pierwszą do sądu, ale Facebooka już nie. Gdyby ze społecznościówek zdjęto tę ochronę, to w praktyce przestałyby działać. Z racji samej ich skali – przywołany przed chwilą Facebook DZIENNIE odwiedza ponad 1,8 miliarda użytkowników – moderacja na bieżąco nie byłaby fizycznie możliwa. Albo więc musieliby się zgodzić z perspektywą, że co chwilę ktoś ich będzie posyłał do sądu i będą płacić milionowe odszkodowania, albo faktycznie moderować wszystkie wpisy przed publikacją, co wywołałoby gigantyczne opóźnienia i tym samym odpływ użytkowników. Jak się nie odwrócić dupa z tyłu.

(  )

To co się dzieje teraz to nie jest ze strony Big Techu demonstracja siły czy próby przejęcia władzy. To akcja panika. Oni doskonale wiedzą, że cenzurując artykuły o synu Bidena przekroczyli granicę, zza której nie ma już powrotu. Republikanie już im nie odpuszczą – i teraz mogą jedynie starać się o to, żeby nie wrócili do władzy zbyt szybko. Dlatego też czekają nas teraz trudne lata, w których w niszczeniu prawicy nie będą się już bawić w subtelności. Nic nie jest tak groźne jak śmiertelnie ranne zwierzę.

Mnie jednak cała ta sytuacja nie tylko nie martwi, ale wręcz cieszy. Jej efektem będzie bowiem to, że nieprawomyślni zostaną wypchnięci na alternatywne platformy, takie jak GAB, Minds czy, jeśli wróci, Parler. Tam będą mogli w spokoju knuć – i wrócą z nową siłą, żeby skopać im ich tłuste tyłki. A mowa w końcu o bardzo inteligentnych ludziach. Dodatkowo socjale opowiedziały się tym działaniem po jednej stronie tak wyraźnie, że wyraźniej już się nie da, i teraz nawet najbardziej umiarkowani Republikanie wiedzą, że żaden kompromis z nimi nie jest możliwy.
Usuwając teksty o Bidenie Juniorze podpalili lont od beczki prochu na której siedzą. Jest tylko kwestią czasu kiedy wybuchnie im pod tyłkiem. Prawica prędzej czy później wróci w USA do władzy, i będą głodni zemsty jak nigdy dotąd.

A jak przy okazji szlag trafi społecznościówki – to tym lepiej dla wszystkich.

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Amerykanie szybko zatęsknią za prawicą, bo lewackie pomysły i działania zniechęcą ich od razu...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1658926

Prawica w USA wróci na podobnej zasadzie jak wracała biała Rosja do macierzy w latch 20 i 30 ubiegłego wieku. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1659610